Jasło: PiS nie zarejestrował list!

/ Tomasz Bienias; creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/

  

Komisarz wyborczy w Krośnie I (Podkarpackie) oddalił odwołanie KW Prawa i Sprawiedliwości od uchwał Miejskiej Komisji Wyborczej w Jaśle w sprawie odmowy rejestracji w trzech okręgach listy kandydatów tego komitetu do rady miejskiej.

Od decyzji komisarza przysługuje odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej. W wyborach do rady miejskiej w Jaśle są trzy okręgi wyborcze. Postanowienie komisarza wyborczego ukazało się na stronie internetowej PKW.

Miejska Komisja Wyborczym stwierdziła, że na liście kandydatów w okręgu wyborczym nr 1, na 178 podpisów popierających 148 zostało złożone prawidłowo. Do rejestracji listy potrzeba 150 podpisów.

Komisarz wyborczy ustalił, że spośród złożonych podpisów w dwóch przypadkach był brak lub wadliwie wpisany numer ewidencyjny PESEL. W jednym podpisie wadliwość wynikała z niepełnie podanego imienia osoby popierającej. Kolejnych 15 podpisów uznanych zostało za wadliwe z uwagi na niepełne bądź błędne podanie adresu zamieszkania. Natomiast w 13 przypadkach stwierdzono brak prawa wybierania.

W okręgu wyborczym nr 2 komisarz wyborczy ustalił, że na 184 podpisy popierające 38 zostały złożone wadliwie. W pięciu przypadkach były niepoprawne numery ewidencji PESEL. Przy kolejnych dwóch znajdowało się błędnie podane imię lub nazwiska, a 26 uznano za złożone wadliwie z uwagi na niepełne lub błędne podanie adresu zamieszkania.

Natomiast pięć osób... nie miało prawa wybierania.

Pod listą kandydatów w okręgu nr 3 podpisało się 185 osób. 45 podpisów popierających zostało złożone wadliwie. W przypadku tej listy komisarz wyborczy ustalił, że trzy podpisy miały niepoprawne numer ewidencyjny PESEL. 34 uznano za wadliwe z uwagi na niepełne lub błędne podanie adresu. Pięć osób nie posiadało prawa wybierania, trzy były wykreślone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl