Klienci sklepu Żabka w Ostrowie Wielkopolskim mogli być zaskoczeni tym, co zobaczyli w niedzielę handlową. Witał ich właściciel ubrany w koszulkę z napisem „konstytucja”, ale to nie to było przyczyną skandalu jaki wybuchł.

Według napisu umieszczonego w sklepie, „nie obsługiwani tam będą członkowi i sympatycy PiS”.

„W związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia”

- taką skandaliczną deklarację wywiesił w swoim sklepie w Ostrowie Wielkopolskim dumny właściciel.

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w sklepie w Ostrowie Wielkopolskim firma Żabka Polska wystosowała oświadczenie. Przedstawiamy je w całości:

Sklepy Żabka są prowadzone przez ponad 3,5 tys. franczyzobiorców, którzy niezależnie zarządzają swoimi placówkami. Charakter naszej współpracy nie odnosi się do ich poglądów politycznych. Bez wątpienia sklep nie jest miejscem do organizowania happeningów politycznych, na co zwrócimy uwagę franczyzobiorcy. Komunikat został zamieszczony w sklepie bez naszej wiedzy i zgody.  Niedopuszczalne jest sugerowanie dyskryminacji jakiejkolwiek grupy klientów. To stoi w sprzeczności z ogólnymi zasadami naszej umowy z franczyzobiorcą. Dlatego obecnie analizujemy jakie kroki powinniśmy podjąć w związku z tym zdarzeniem.