W „Żabce” nie obsługują "członków i sympatyków PiS"? Mamy komentarz rzecznika sieci sklepów

Żabka dyskryminuje część Polaków? / Google, twitter.com

  

„W związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuję, ponieważ nie pozwala mi na to klauzula sumienia” - taką skandaliczną deklarację wywiesił w swoim sklepie w Ostrowie Wielkopolskim dumny właściciel. Obsługiwał klientów ubrany w koszulkę z napisem „konstytucja”.

W sklepie „Żabka” w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Kaliskiej 22 pojawiła się nietypowa informacja. Na kartce napisano, że w tym punkcie w niedzielę handlową nie będą obsługiwani członkowie i sympatycy PiS.

Wybuchł skandal! Internauci są oburzeni. Jedni zwracają uwagę, że jeśli to nie jest fakenews, to „mało mądry właściciel sklepu właśnie naraził się Izbie Handlowej, bo wg prawa towar wystawiony do sprzedaży, sprzedawca zobowiązany jest go sprzedać każdemu klientowi, który sobie ten towar zażyczy”.

Inni użytkownicy Twittera zaczęli ogłaszać bojkot „Żabki”.

Jak ustaliliśmy sprawa jest już wyjaśniania. Niedługo Żabka Polska wyda w tej sprawie oświadczenie.

Znamy temat. W tym momencie przygotowujemy oświadczenie

– usłyszeliśmy w biurze prasowym sieci sklepów.

Nie jest to zgodne z standardami naszej sieci. Wyjaśnimy ten temat

– powiedziała nam rzeczniczka prasowa Żabka Polska, gdy pytaliśmy o szczegóły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Afganistan: zginęli żołnierze USA

Zdjęcie ilustracyjne / The U.S. Army [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Dwaj amerykańscy żołnierze zginęli dziś w Afganistanie - poinformowała w oświadczeniu misja NATO Resolute Support. Nastąpiło to dzień po wizycie w Kabulu sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, który rozmawiał z afgańskimi władzami o wysiłkach na rzecz pokoju.

Nie podano żadnych szczegółów ani nazwisk zabitych ze względu na to, że o ich śmierci nie zostały jeszcze poinformowane rodziny. Associated Press zauważa, że nie jest jasne, czy śmierć dwóch Amerykanów nastąpiła w bezpośredniej konsekwencji konfliktu zbrojnego w Afganistanie.

Tym samym w Afganistanie zginęło co najmniej sześciu żołnierzy Stanów Zjednoczonych od początku roku, co najmniej 65 od 2015 roku, gdy rozpoczęła się obecna misja szkoleniowo-doradcza NATO, i ponad 2,4 tys. od 2001 roku, gdy w Afganistanie rozpoczęła się międzynarodowa interwencja wojskowa - wynika z danych ONZ i amerykańskiego rządu.

Według agencji dpa, która nie powołuje się na żadne źródło, w 2019 roku w Afganistanie zginęło dziewięciu żołnierzy USA.

We wtorek w Kabulu przebywał szef amerykańskiej dyplomacji Pompeo, który w rozmowach z prezydentem Afganistanu Aszrafem Ghanim i innymi wysokimi przedstawicielami władz omawiał kwestię trwających wysiłków pokojowych i bezpieczeństwa.

Pompeo wyraził nadzieję na wypracowanie porozumienia pokojowego z talibami przed afgańskimi wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na wrzesień.

W sobotę w Katarze ma się rozpocząć kolejna, siódma runda rozmów pokojowych między przedstawicielami USA i talibów; rokowania mają doprowadzić do zakończenia toczącego się od wielu lat konfliktu zbrojnego w Afganistanie. Oczekuje się, że strony rozmów skupią się na wysuwanym przez talibów postulacie wycofania z kraju sił międzynarodowych oraz na żądaniu USA, by talibowie przestali przeprowadzać ataki w kraju.

Talibowie odmawiają negocjowania z afgańskim rządem, zarzucając mu, że jest marionetką USA, zastrzegli jednak, że będą rozmawiać z członkami rządu, jeśli przybędą na rozmowy jako zwykli Afgańczycy.

W Afganistanie stacjonuje obecnie ok. 20 tys. zagranicznych żołnierzy, w większości z USA w ramach natowskiej misji Resolute Support, której celem jest szkolenie i wspieranie afgańskich sił bezpieczeństwa oraz doradzanie im. Część sił USA przeprowadza operacje antyterrorystyczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl