To jest naprawdę wstyd dla Warszawy – mówi Patryk Jaki. Wystartowała akcja #NieMowcieZeSieNieDa

Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki w ramach akcji #NieMowcieZeSieNieDa uda się w środę do Sofii, gdzie porówna polskie i bułgarskie metro. Jego zdaniem Warszawa musi być ambitna i rozwijać się tak, jak na to zasługuje, a metro jest "największą porażką" PO w stolicy.

Patryk Jaki
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Jaki powiedział dziś na briefingu prasowym, że rozpoczyna akcję pt. #NieMowcieZeSieNieDa.

Będziemy porównywali sposób, w jaki rozwija się Warszawa za czasów rządów PO, z innymi stolicami w Europie. Na pierwszy ogień idzie jedna z największych porażek warszawskiej PO, czyli metro. Władze Warszawy przez 12 lat rządów zbudowały zaledwie około 10 km metra. Kiedy w miastach o wielkości Warszawy, w metropoliach metro jest podstawowym środkiem komunikacji, jest rzeczą naturalną. Ciągle nam się mówi, że się nie da. My nie chcemy takiej Warszawy. Chcemy ambitnej Warszawy, gdzie będziemy pokazywali, że naprawdę się da”

- wyjaśnił.

Kandydat na prezydenta Warszawy poinformował, że w środę uda się do Sofii, aby porównać polskie i bułgarskie metro. Na czwartek w stolicy Bułgarii zaplanowano konferencję prasową.

W czasach rządów PO, w latach 2006-2018, w Warszawie wybudowano zaledwie ok. 10 km metra (...). Dokładnie w tym samym czasie w Sofii wybudowano 27 km" - wskazał Jaki. "To jest naprawdę wstyd dla Warszawy (...). Pokażemy, że się da

- podkreślił.

Nie chcemy już dłużej słyszeć, że w Warszawie się nie da. Warszawa musi być wreszcie ambitna, musi rozwijać się dokładnie tak, jak na to zasługuje

- oświadczył Jaki.

Kandydat na prezydenta Warszawy zadeklarował również, że kiedy wygra wybory, natychmiast rozpocznie budowę III linii metra - od Białołęki do Wilanowa - oraz IV linii, która miałaby przebiegać z Marysina Wawerskiego do Ursusa.

Według informacji, w kolejnych odsłonach akcji #NieMowcieZeSieNieDa będą porównywane też działania samorządów m.in. w obszarze dróg, sportu, środowiska, zarządzania odpadami czy polityki przestrzennej.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, 300polityka.pl

#sofia #metroBułgaria #PO ##NieMowcieZeSieNieDa #Akcja #Patryk Jaki #metro #Warszawa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo