Były członek PZPR podpiera się Bogiem. Czarzasty rwie się do powrotu z politycznej emerytury

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jako lider ugrupowania, nieobecnego od 2015 r. w polskim parlamencie, Włodzimierz Czarzasty od kilku dni natarczywie powtarza jeden motyw podczas swoich ataków na obecny rząd. Szef SLD, który widocznie liczy na powrót z politycznej emerytury, zapowiedział nasłanie w przyszłości na prezydenta Andrzeja Dudę i PiS policji. - Jak będę miał na to wpływ, to to zrobię – oświadczył. Swój wywód wieloletni członek PZPR podparł odwołaniem się do… Pana Boga.

Jak pisał portal niezalezna.pl, kilka dni temu Czarzasty już wygrażał w kierunku obozu rządzącego, że wsadzi jego przedstawicieli do więzienia.

Przyjdzie czas, przyjdzie nowa władza i wsadzi połowę obecnie rządzących do więzienia, a tych których nie można będzie wsadzić do więzienia, postawi przed Trybunałem Stanu, co skończy się tym, że nigdy w życiu do polityki nie wrócą

- powiedział wówczas szef SLD Polsat News.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czarzasty nie wie co mówi? Chce wsadzać rządzących do więzień. Chyba o czymś zapomniał!

Dziś Czarzasty ponownie był gościem tejże telewizji i znów powtórzył swoje słowa, tym razem grożąc już konkretnie prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Były członek PZPR doszedł nawet do tego, że powołał się na... Pana Boga.

Policja przyjdzie po Pana Prezydenta Dudę. Doprowadzi go pod Trybunału Stanu. I nikt się wtedy nie zdziwi. I żeby miał Pan jasność [zwrócił się do obecnego w studiu europosła PiS Karola Karskiego], jak będę miał na to wpływ, to to zrobię. Po prostu wyślemy po was policję za to, że pomimo obietnicy na Boga, którą składacie, że będziecie wiernie służyli konstytucji i jej nie łamali, robicie te świństwa codziennie

- mówił.

Przypomnijmy, że jak pisał portal niezalezna.pl, to Włodzimierz Czarzasty jest szefem partii,której politycy znajdowali się nieraz w kręgu zainteresowań organów ścigania. W 2010 r. do aresztu z zarzutami korupcyjnymi trafił wiceszef tej partii na Śląsku, trzy lata wcześniej ten sam los spotkał barona SLD z Opola, a w 2005 r. - działacza partii z Wodzisławia Śląskiego. W areszcie siedział też był szef łódzkich struktur sojuszu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski tankowiec przejęty przez Iran. W mediach podano, co dzieje się z załogą

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/cc0/Raw2Jpeg

  

W piątek irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła brytyjski tankowiec Stena Impero, na którym znajdowało się 23 członków załogi. Powodem przejęcia, który podaje Teheran, jest "nieprzestrzeganie międzynarodowego prawa morza". Dzisiaj szef regionalnych władz portowych poinformował, że cała załoga jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

W piątek tankowiec Stena Impero został przejęty przez irańską Gwardię Rewolucyjną w trakcie przeprawy przez cieśninę Ormuz z powodu - jak wyjaśnia Teheran - "nieprzestrzegania międzynarodowego prawa morza". Według właściciela tankowca jednostka płynęła, "ściśle przestrzegając zasad nawigacji i międzynarodowych regulacji".

Stena Impero płynęła do Arabii Saudyjskiej. Strona irańska uważa, że w piątek doszło do kolizji między tą jednostką a łodzią rybacką, po której łódź zaczęła wzywać pomocy, co statek pod brytyjską flagą zignorował.

Dzisiaj szef irańskich regionalnych władz portowych Allahmorad Afifipur w państwowej TV poinformował, że cała 23-osobowa załoga przejętego tankowca jest "bezpieczna i w dobrym zdrowiu".

- Wszyscy 23 członkowie załogi przebywający na statku w porcie Bandar Abbas są bezpieczni i w dobrym zdrowiu

 - oznajmił Afifipur.

Wielka Brytania potępiła przejęcie tankowca w Zatoce Perskiej przez Iran jako "wrogi akt", odrzucając wyjaśnienia Teheranu, że jednostka została przez irańską Gwardię Rewolucyjną odprowadzona do portu w Bandar Abbas i będzie objęta śledztwem po kolizji z łodzią rybacką.

Wśród załogi jest 18 obywateli Indii i trzech Rosjan; pochodzenie pozostałych dwóch członków załogi nie jest znane.

Polski MSZ wezwał Iran do poszanowania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego wypuszczenia brytyjskiego okrętu

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl