Giertych wzywa na świadka... Kaczyńskiego

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Wniosek o przesłuchanie Jarosława Kaczyńskiego właśnie został wysłany; oczekujemy pilnego działania prokuratury - poinformował Roman Giertych, pełnomocnik posła PO Stanisława Gawłowskiego. Chodzi o sprawę rzekomych przecieków ze śledztwa prowadzonego przeciwko posłowi Platforrmy.

Jarosław Kaczyński w czwartek w TVP Info był pytany o słowa Stanisława Gawłowskiego, który po opuszczeniu aresztu, z mównicy sejmowej powiedział, że miejsce polityków PiS "jest w więzieniu".

- Ta furia, która charakteryzuje opozycje i charakteryzowała od samego początku przejawia się m.in. w tego rodzaju groźbach - odparł prezes PiS.

- Jeżeliby je traktować poważnie to znaczy, że Polsce rzeczywiście grozi dyktatura i to taka odrzucająca wszelkie prawo, bo tylko przy odrzuceniu wszelkiego prawa można by doprowadzić do tego, żeby ludzie, którzy głosowali za jakimś rozwiązaniem w Sejmie, czy działali na zasadach opisanych w konstytucji (...) byli z tego powodu karani więzieniem - mówił.

- To są takie rojenia, w tym wypadku człowieka, który przecież zaraz po wakacjach będzie miał kolejne zarzuty, bo sądzę, że Sejm uchyli mu immunitet także w innych sprawach - dodał Kaczyński.

To te przypuszczenia prezesa PiS pozwoliły Giertychowi myśleć, że są jakieś przecieki w sprawie Stanisława Gawłowskiego. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Zamknięto szkołę

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Counselling/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

U dwóch kolejnych osób w Wielkiej Brytanii potwierdzono obecność koronawirusa, co zwiększyło liczbę przypadków zakażenia w tym kraju do 15 - podały dziś rano służby medyczne. Z powodu jednego z tych nowych przypadków zamknięto szkołę i przychodnię.

[polecam:https://niezalezna.pl/313032-minister-blaszczak-zapewnia-wojsko-jest-przygotowane-by-niesc-pomoc-w-sytuacji-zagrozenia-koronawirusem]

Szef służb medycznych Anglii Chris Whitty poinformował, że pacjenci zakażeni zostali wirusem podczas pobytów we Włoszech i na hiszpańskiej wyspie Teneryfa, oraz że przewieziono ich do specjalistycznych oddziałów w szpitalach w Liverpoolu oraz Londynie.

Jak podała stacja Sky News, z powodu jednego z tych nowych przypadków zamknięto szkołę podstawową w miejscowości Buxton w hrabstwie Derbyshire, gdyż chorym jest rodzic jednego z uczniów, oraz tamtejszą przychodnię.

Spośród poprzednich 13 przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii osiem osób już zwalczyło chorobę i zostało wypisanych do domów, z kolei cztery potwierdzono w ostatnią niedzielę - u pasażerów ewakuowanych z zacumowanego w Japonii wycieczkowca Diamond Princess. W środę po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że od momentu, w którym epidemia wyszła w styczniu poza Chiny kontynentalne, przeprowadzono w Wielkiej Brytanii 7 132 testów na obecność koronawirusa.

Również w środę poinformowano, że w ramach zapobiegania epidemii testom na obecność Covid-19 będzie poddawana także część pacjentów mających objawy zwykłej grypy, co ma służyć jako "system wczesnego ostrzegania". Dotychczas przeprowadzano testy tylko u osób, które albo wykazywały typowe dla niego symptomy, albo wracają z krajów, gdzie trwa epidemia, czyli z Chin, Korei Południowej oraz z północnych Włoch.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts