Diduszko 2.0. Tak sprawę „skatowania” prowokatora „totalnych” komentują internauci

/ PrtSc/ Twitter

  

Pamiętacie sprawę Wojciecha Diduszko? Tego, który w grudniu 2016 r. udawał nieprzytomnego kładąc się na ulicy przed kamerami w trakcie słynnych protestów. Dziś mamy powtórkę z rozrywki. Tym razem oglądamy spektakl w wykonaniu mężczyzny, który miał zostać "skatowany" przez policję. Totalni są zachwyceni, mają nowego bohatera.

Sprawa "męczennika" totalnych rozwija się w najlepsze. Zaczęło się od przyłapania "bohatera" na próbie pomalowania sejmowej elewacji sprayem. Mężczyzną wylegitymowanym przez policję zainteresowała się m.in. poseł Joanna Scheuring-Wielgus, która od razu wszczęła alarm. Jej zdaniem ten człowiek został wczoraj rzekomo pobity przez policję.

Żeby wywołać dodatkowe emocje, zaakcentowała w swoim twitterowym wpisie, że ofiarą jest "chłopak w wieku jej syna". Okazało się jednak, że kolejny "męczennik" walki o demokrację jest cynicznym prowokatorem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Był agresywny i prowokował policjantów, a tzw. Obywatele RP i „totalni” robią z niego „męczennika”

Tymczasem na tym nie koniec. Widocznie rola męczennika sprawia przyjemność nie tylko młodemu człowiekowi. Totalni już biją na alarm i orzekają: został pobity przez policję.

Zobaczcie sami:

Do złudzenia przypomina to manipulację z 2016 roku Wojciecha Diduszko, który udawał nieprzytomnego podczas manifestacji przed Sejmem. Jak dowiedziała się wówczas TVP Info, mężczyzna prywatnie jest mężem dziennikarki i animatorki kultury związanej z „Krytyką Polityczną”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Już wiadomo, kto udawał nieprzytomnego i trafił do spotu PO – WIDEO

A jak w rzeczywistości wygląda "agresja" policji? Tu znajdziemy idealny przykład:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bruksela zachęca do przemytu ludzi?

/ FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0

  

- Bruksela i niektóre zachodnie państwa Unii Europejskiej otwarcie wspierają przemyt ludzi – oświadczył szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w przerwie spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Brukseli.

Szijjarto powiedział węgierskim dziennikarzom, że chociaż stało się jasne, iż migrację można powstrzymać nie tylko na lądzie, ale też na Morzu Śródziemnym, to Bruksela i niektóre państwa zachodnie Unii stale i otwarcie wspierają przemyt ludzi i zachęcają do niego. Według ministra ich celem jest spowodowanie, by do Europy przybyło jak najwięcej imigrantów.

Zdaniem Szijjarto siły organizujące migrację znów przypuściły atak, a wspierające je państwa UE otwarcie stanęły po stronie przemytników.

Widać, że na Morzu Śródziemnym trwa organizowany międzynarodowo i wspierany narzędziami politycznymi przemyt ludzi

– wskazał.

W jego ocenie wspieranie organizacji pozarządowych prowadzących działalność związaną z przemytem ludzi spowoduje, że w kierunku Europy ruszą nowe fale migracji. To zaś będzie dobrym pretekstem, by powrócić do koncepcji mechanizmu obowiązkowego podziału migrantów między państwa członkowskie na zasadzie kwot.

Według Szijjarto kraje, które chcą podzielić między siebie migrantów przybyłych do Europy, „igrają z ogniem”, gdyż wystawiają na niebezpieczeństwo „europejskość, przyszłość, kulturę i tożsamość Europy”.

Szijjarto przedstawił możliwe dwa rozwiązania dla Europy: zająć stronę przemytników albo podzielić pogląd ministra spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salviniego i władz Węgier, że na teren Europy powinno móc się dostawać tylko legalnie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl