Diduszko 2.0. Tak sprawę „skatowania” prowokatora „totalnych” komentują internauci

/ PrtSc/ Twitter

  

Pamiętacie sprawę Wojciecha Diduszko? Tego, który w grudniu 2016 r. udawał nieprzytomnego kładąc się na ulicy przed kamerami w trakcie słynnych protestów. Dziś mamy powtórkę z rozrywki. Tym razem oglądamy spektakl w wykonaniu mężczyzny, który miał zostać "skatowany" przez policję. Totalni są zachwyceni, mają nowego bohatera.

Sprawa "męczennika" totalnych rozwija się w najlepsze. Zaczęło się od przyłapania "bohatera" na próbie pomalowania sejmowej elewacji sprayem. Mężczyzną wylegitymowanym przez policję zainteresowała się m.in. poseł Joanna Scheuring-Wielgus, która od razu wszczęła alarm. Jej zdaniem ten człowiek został wczoraj rzekomo pobity przez policję.

Żeby wywołać dodatkowe emocje, zaakcentowała w swoim twitterowym wpisie, że ofiarą jest "chłopak w wieku jej syna". Okazało się jednak, że kolejny "męczennik" walki o demokrację jest cynicznym prowokatorem.

CZYTAJ WIĘCEJ: Był agresywny i prowokował policjantów, a tzw. Obywatele RP i „totalni” robią z niego „męczennika”

Tymczasem na tym nie koniec. Widocznie rola męczennika sprawia przyjemność nie tylko młodemu człowiekowi. Totalni już biją na alarm i orzekają: został pobity przez policję.

Zobaczcie sami:

Do złudzenia przypomina to manipulację z 2016 roku Wojciecha Diduszko, który udawał nieprzytomnego podczas manifestacji przed Sejmem. Jak dowiedziała się wówczas TVP Info, mężczyzna prywatnie jest mężem dziennikarki i animatorki kultury związanej z „Krytyką Polityczną”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Już wiadomo, kto udawał nieprzytomnego i trafił do spotu PO – WIDEO

A jak w rzeczywistości wygląda "agresja" policji? Tu znajdziemy idealny przykład:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie prezydentem do 2030 roku

zdjęcie ilustracyjne / Christine Clark CC BY 2.0

  

Egipska komisja wyborcza podała dziś wieczorem, że uczestnicy trzydniowego referendum w sprawie poprawek do konstytucji opowiedzieli się za umożliwieniem prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostania na stanowisku do 2030 roku.

Przewodniczący Komisji Laszin Ibrahim poinformował, że poprawki zaaprobowało 88,83 procent głosujących. Frekwencja w referendum, które zakończyło się w poniedziałek, wyniosła 44,33 procent.

Według poprzednich zasad Sisi powinien ustąpić w 2022 roku po zakończeniu drugiej czteroletniej kadencji. Dzięki zmianie art. 140 ustawy zasadniczej ma on prawo do przedłużenia obecnej kadencji o dwa lata i może ubiegać się o jeszcze jedną, tym razem już sześcioletnią kadencję, co potencjalnie doprowadzi do tego, że utrzyma się na urzędzie do 2030 roku.

Zgodnie z poprawkami prezydent będzie mógł wyznaczać sędziów. Zostanie też rozszerzona rola armii, a także jurysdykcja sądów wojskowych w sprawach dotyczących cywilów. Będzie przywrócony Senat, a w Izbie Reprezentantów, która będzie niższą izbą parlamentu, jedna czwarta miejsc będzie zarezerwowana dla kobiet.

Członkowie partii opozycyjnych głosowali przeciwko zwiększeniu uprawnień prezydenta, lecz mają oni zbyt mało głosów w parlamencie, aby nie dopuścić do zatwierdzenia propozycji zmiany konstytucji. Argumentują oni, że nowe prawo to droga do autorytaryzmu i ograniczenia niezależności sądów.

Sisi stał na czele wojskowego przewrotu, wskutek którego w 2013 r. odsunięto od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego. W 2014 r. został wybrany na prezydenta, a w zeszłym roku zapewnił sobie reelekcję - w głosowaniu, w którym praktycznie nie miał konkurentów, bo jego potencjalnych rywali zmuszono do rezygnacji bądź aresztowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl