Pan z KOD-u stoi na krześle. Proszę nie krzyczeć. Jak się zachowujecie, jak się państwo zachowujecie? Nie nauczył was nikt, że starszym osobom się ustępuje? – mówi do KOD-owców Patryk Jaki, który prosi, aby ustąpili miejsca siedzącego starszej pani, która przyszła na spotkanie.

Na nagraniu szczególnie agresywna jest pewna rudowłosa kobieta, znana już z innych akcji antyrządowych:

Zwolenniczka opozycji agresywnie zaatakowała też jednego z uczestników spotkania z Patrykiem Jakim:

To kobieta o imieniu Magdalena i pseudonimie (od koloru włosów) „Ruda”. Szczególnie żywiołowo zachowywała się podczas spotkań z Krystyną Pawłowicz w Warszawie i marszałkiem Kuchcińskim w Jedlińsku. Na tym ostatnim podeszła do stołu, za którym siedział polityk, krzycząc i wygrażając ręką. „Ruda” zakłócała wcześniej miesięcznice smoleńskie (na jednej z fotografii widać, jak wynoszona jest przez policjantów), śpiewała też w KOD-Kapeli prowadzonej przez Konrada M., skazanego na 6,5 roku więzienia za handel kobietami (na Facebooku pani Magdalena chwali się nawet zdjęciami z M.). Aktywistka koordynuje też działalność Otwartego Klubu Obywatelskiego Przystań – czyli namiotu przed Sejmem, w którym odbywają się różnego rodzaju pogadanki z przeciwnikami PiS. Wśród gości był m.in. przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartosz Kramek, wprost nawołujący do obalenia rządu poprzez urządzenie w Warszawie „majdanu” – opisywał Grzegorz Wierzchołowski w "Gazecie Polskiej".

Na facebookowym profilu tej kobiety można zobaczyć wiele zdjęć, które dokumentują jej aktywność w antyrządowych akcjach i protestach.