Antypolski „gang” w UE. Timmermans dostał „zielone światło” do karania naszego kraju

/ Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans dostał dziś od kolegium komisarzy mandat do wszczęcia procedury o naruszenie prawa UE wobec Polski w tych sprawach, które uzna za stosowne - poinformowało PAP źródło unijne. Wczoraj odbyło się wysłuchanie Polski w Radzie UE. Z nieoficjalnych informacji wynikało też, że... kilka krajów porozumiało się wówczas co do pytań o reformę wymiaru sprawiedliwości.

Według rozmówcy PAP  „zielone światło” dla Timmermansa będzie to oznaczało, że w najbliższym czasie Komisja rozpocznie procedurę dotyczącą ustawy o Sądzie Najwyższym.

Timmermans zdawał dziś kolegium komisarzy relację z przeprowadzonego we wtorek na Radzie ds. Ogólnych wysłuchania Polski w sprawie praworządności. 

Dla Komisji Europejskiej ważną kwestią jest sprawa sędziów Sądu Najwyższego i ustawy o Sądzie Najwyższym. KE mocno krytykowała polskie rozwiązania, wskazując, że "otwierają one drzwi do upolitycznienia SN".

Timmermans pytany przez dziennikarzy, czy KE zamierza uruchomić w związku z tym procedurę naruszenia prawa unijnego, odpowiedział, że KE nie podjęła takiej decyzji.

Dzisiejsza decyzja komisarzy, jest już kolejnym w ciągu ostatnich 24 godzin przejawem wspólnych działań przeciwko Polsce ze strony eurourzędników. Jak pisał wczoraj portal niezalezna.p, przedstawiciele m.in. państw Beneluksu, Francji, Niemiec i państw nordyckich, uważanych za te, które najbardziej krytycznie podchodzą do reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce, według źródeł dyplomatycznych, porozumiały się przed wysłuchaniem, tak by szczegółowo przepytać przedstawicieli władz w Warszawie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co Timmermans ma do powiedzenia po wysłuchaniu Polski? Zaskoczenia raczej nie będzie

Swoją ocenę działaniom eurourzędników wczoraj dał również kandydat PiS na stanowisko prezydenta Warszawy.

Działania wobec Polski na forum UE w sprawie praworządności to ustawka Donalda Tuska, który jest mocno powiązany z elitami europejskimi

– ocenił wczoraj, przed wysłuchaniem Polski na Radzie UE, wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czy to dlatego Bruksela nie przestaje ingerować w polskie sprawy? „To jest ustawka Tuska”

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nitras docina Sawickiemu, a poseł PSL nie pozostaje dłużny: Sławek, rozliczaj siebie i KO

Sławomir Nitras i Marek Sawicki / na podst. fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Ależ emocje muszą panować w szeregach totalnej opozycji po ogłoszeniu wyników wyborów. Sławomir Nitras dał upust swojej powyborczej frustracji i... zaczął docinać posłowi PSL Markowi Sawickiemu. Ten jednak dość szybko odciął się politykowi Koalicji Obywatelskiej.

W rozmowie z RMF FM Sławomir Nitras postanowił znaleźć winnego wyborczej porażki swojej formacji politycznej. Wskazał na... polityka PSL Marka Sawickiego.

Największe pretensje mam szczerze mówiąc Marka Sawickiego. Uważam, że to on od początku robił wszystko, żeby ta formuła (szerokiej koalicji – przyp. red.) się nie udała. Pamiętam, jak mnie przekonywał jeszcze przed wyborami, że nikt z PSL nie zdobędzie mandatu europarlamentarnego, bo nasze „dwójki” przeskoczą ich „jedynki”, tak się nie stało, mówił, że nie mamy szans wygrać z PiS-em w tej formule. Mam pretensje do tych wszystkich mądralińskich, którzy wtedy powiedzieli, że tak będzie lepiej.
- żalił się Nitras.

Wywołany do tablicy Sawicki odpowiedział mu we wpisie na Twitterze, żeby rozliczał, ale Koalicję Obywatelską, bo „PSL wynik podwoiło”.

Sławek rozliczaj siebie i KO. PSL wynik podwoiło, wy podzieliliście na dwa.
- napisał Sawicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl