"7x24": Nord Stream 2 to zagrożenie dla Polski. Ale Misiło nie gniewa się na Rosję... bo taka jej natura

/ Telewizja Republika/printscreen

  

Nord Stream 2 i zagrożenia płynące z budowy tego gazociągu - to był jeden z tematów poruszonych w audycji "7x24" . O dziwo, poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba zarzucił rządowi bierność, choć jest oczywistym, że działania polskiej dyplomacji w tej sprawie były intensywne. Przy okazji szef KRPM Michał Dworczyk przypomniał jak zachowywali się politycy PO wobec budowy Nord Stream 1, który również był projektem politycznym. Dość zaskakujący komentarz wygłosił poseł Nowoczesnej Piotr Misiło.

Gośćmi dzisiejszej audycji Katarzyny Gójskiej "7x24" - na antenie Polskiego Radia 24 i Telewizji Republika - byli Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15), Michał Dworczyk (PiS), Piotr Misiło (Nowoczesna), Michał Szczerba (PO), oraz Mirosław Maliszewski (PSL), Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni)

Pierwszym tematem rozmów, był projekt Nord Stream 2.

- Nord Stream 2 może być elementem wojny hybrydowej, mówi się o szantażach energetycznych. Mam wrażenie, że jest w tym temacie mało skuteczności ze strony rządu - stwierdził polityk opozycji.

Szczerba dodał, że działania premiera Morawieckiego w tym zakresie to jedynie "machanie szabelką".

Na te absurdalne zarzuty odpowiedział mu Michał Dworczyk, który przypomniał, jak PO wręcz wspierało budowę również politycznego projektu, jakim był Nord Stream 1.

- Nord Stream 1 również był projektem politycznym. Niektórzy politycy PO wręcz go wspierali. Nieprawdą jest, że rząd w sprawie Nord Stream 2 jest nieskuteczny. Jest stanowisko państw regionu oraz USA - przypomniał Dworczyk.

Mirosław Maliszewski z kolei zwrócił uwagę na nieskuteczność polityki europejskiej wobec Rosji.

- Putin rozgrywa swoją politykę, Komisja Europejska nie potrafi nic z tym zrobić. Cierpi na tym Polska. Być może nie powinniśmy prowadzić polityki konfrontacji wobec Rosji - powiedział polityk.

Politycy w studio zgodzili się, że Nord Stream 2 zagraża bezpieczeństwu Polski, jednak Piotr Misiło z Nowoczesnej stwierdził, że "nie powinniśmy obrażać się na Rosję" za budowę gazociągu, bo... taka jest natura tego państwa.

- Oni tak robią politykę od kilkuset lat

- powiedział Misiło.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wojskowi planowali zamach stanu

flaga Wenezueli / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images

  

Władze Wenezueli poinformowały o aresztowaniu 27 wojskowych, podejrzanych o próbę zorganizowania zamachu stanu - poinformował Diosdado Cabello, przewodniczący Zgromadzenia Konstytucyjnego, organu lojalnego wobec prezydenta Nicolasa Maduro.

W północnym Caracas aresztowano 25 osób, dwóch żołnierzy zatrzymano w innym miejscu 

- powiedział dziennikarzom Cabello.

Wcześniej o aresztowaniu grupy wojskowych, którzy nawoływali do buntu, informowała Associated Press. Według tej agencji komunikat armii Wenezueli zdawał się potwierdzać doniesienia o rebelii w jednostce Gwardii Narodowej, która wywołała zamieszki w ubogiej dzielnicy Caracas, kilka kilometrów od pałacu prezydenckiego.

Według wojska o godzinie 2.50 czasu lokalnego (godz. 7.50 w Polsce) "mała grupa atakujących" z Boliwariańskiej Gwardii Narodowej ukradła "partię broni" na posterunku wojskowym w Petare w dzielnicy nędzy Caracas i uwięziła czterech żołnierzy.

Następnie grupa udała się do koszar w Cotiza, na północ od Caracas, gdzie nagrała film wideo, który rozpowszechniła na portalach społecznościowych. Na nagraniu buntownicy mówią, że nie uznają prezydenta Maduro i wzywają ludność do udzielenia im poparcia.

Siły policyjne i wojsko, rozmieszczone wokół koszar, użyły gazu łzawiącego wobec okolicznych mieszkańców, którzy przybiegli, by wesprzeć buntowników. Według mediów po aresztowaniu ci ostatni zostali przewiezieni do Fuerte Tiuna, głównego kompleksu wojskowego w kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl