UWAGA Trzaskowski na ulicach Warszawy! Zapowiada: „Będę podróżował z ławką”

Wyobraźmy sobie polityka Platformy Obywatelskiej, który chodzi po mieście z własną ławką i co chwilę siada na niej, aby trochę odpocząć. Brzmi o tyle zabawnie co nieprawdopodobnie? Nic bardziej mylnego. Kandydat PO na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski przemyka ulicami stolicy i... nosi ze sobą ławkę. Ktoś mógłby zapytać: po co cały ten cyrk? To najnowszy pomysł Trzaskowskiego na kampanię. Aż strach pomyśleć, co jeszcze wymyśli...

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Choć przypomina to happening, wygląda na to, że Rafał Trzaskowski swoją akcję z ławką zaplanował całkiem na poważnie. Kandydat PO chodzi teraz po ulicach Warszawy i co chwilę przysiada na „swojej” ławeczce, aby rozmawiać z mieszkańcami miasta.

Tuż za nim podążają jego współpracownicy, którzy mają za zadanie uwieczniać te „wiekopomne” chwile na zdjęciach:
 

O co chodzi z tą ławką? Z wyjaśnieniami spieszy sam Trzaskowski. Zapowiada, że będzie pojawiał się i... znikał.

-  Będę podróżował z ławką. W każdym tygodniu będę w innym miejscu Warszawy  - trudno stwierdzić, czy brzmi to jak zachęta do spotkań, czy raczej przestroga...

 Polityk Platformy zorganizował nawet specjalny briefing prasowy, w trakcie którego wyjaśniał ukryty sens zamieszania z ławką w roli głównej:

 - Dzisiaj spotykamy się na ulicach Warszawy, na rondzie de Gaulle’a, ponieważ postanowiłem wyjść z biura i rozmawiać z warszawiakami. Mamy mnóstwo zgłoszeń, ludzi którzy chcą przychodzić na dyżury poselskie albo za pośrednictwem mediów społecznościowych się zgłaszają, żeby porozmawiać o Warszawie i w związku z tym postanowiłem ustawić taką ławkę. Będę z nią podróżował, w każdym tygodniu będę w innym miejscu Warszawy tak, żeby wszyscy, którzy chcą porozmawiać o problemach Warszawy, mieli taką okazję, również żeby mogli pojawić się spontanicznie. Pomysł jest też taki, żeby robić to w jak najmniej formalny, jeżeli ktoś tylko będzie chciał przejść na ty, mówić do mnie per Rafał, jestem absolutnie otwarty na to, żeby ta wymiana poglądów była jak najbardziej dynamiczna i żebyśmy mogli rozmawiać o problemach Warszawy – mówił Rafał Trzaskowski.

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, 300polityka.pl

#Rafał Trzaskowski #ławka #Warszawa #wybory samorządowe

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo