Narasta konflikt na tle Iranu. Unia Europejska zaskarży decyzję Trumpa?

/ Capri23auto

  

Rzecznik francuskiego rządu Benjamin Griveaux powiedział że państwa Unii Europejskiej są gotowe zwrócić się do Światowej Organizacji Handlu (WTO), jeśli decyzja USA o wycofaniu się z porozumienia nuklearnego z Iranem miałaby szkodzić interesom firm europejskich.

"Unia Europejska jest gotowa zakwestionować w WTO każde jednostronne posunięcie, które godziłoby w interesy firm europejskich, i odpowiedzieć proporcjonalnie, oczywiście zgodnie z regułami tej organizacji międzynarodowej"

- oświadczył Griveaux na cotygodniowym briefingu dla prasy.

Także niemiecki minister finansów Olaf Scholz zapowiedział starania o ochronę firm europejskich przed negatywnymi skutkami decyzji prezydenta Donalda Trumpa w sprawie Iranu. Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła tego dnia, że Europejczycy mimo wycofania się USA będą respektować postanowienia umowy nuklearnej z Iranem i "zrobią wszystko", by Teheran pozostał w układzie.

Prezydent Trump ogłosił we wtorek wieczorem, że wycofuje USA z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem, dodając, że porozumienie to było w "samej swej istocie" nieudane, ponieważ ten "fatalny, jednostronny układ nie przyniósł pokoju". Zapowiedział, że "potężne sankcje" wobec Iranu wchodzą natychmiast w życie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelnie dźgnął nożem mężczyznę. Dziś usłyszał zarzuty

/ kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

  

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali 35-latka, który jest podejrzany o to, że w nocy z soboty na niedzielę zaatakował nożem 41-latka. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie mimo starań lekarzy zmarł. P

Dzisiaj kryminalni z bydgoskiej komendy doprowadzili zatrzymanego 35-latka do prokuratury.

- Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała, którego następstwem była śmierć człowieka. Wcześniej śledczy z komendy miejskiej przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Prokurator wnioskuje do sądu o tymczasowy areszt

- informuje kom. Przemysław Słomski.

Do tragicznych wydarzeń doszło w niedzielę po godzinie 01:00. Wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia został powiadomiony o mężczyźnie leżącym w kałuży krwi na chodniku przed jednym z lokali. Na ulicę Parkową natychmiast został skierowany patrol. 

- Mężczyzna miał ranę kłutą lewego uda. W tym samym czasie przyjechało pogotowie, które reanimując mężczyznę przewiozło go do szpitala. Niestety 41-latek, mimo udzielanej pomocy, zmarł

- dodał Słomski.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Funkcjonariusze ustalili i przesłuchali świadków, zabezpieczyli okoliczny monitoring, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Tego samego dnia, późnym popołudniem, wytypowali i namierzyli podejrzewanego. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu w centrum miasta. Podczas przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli narkotyki. Zabezpieczyli worek z marihuaną oraz kilka porcji amfetaminy. 35-latek został dowieziony do policyjnego aresztu.

Teraz podejrzanemu może grozić kara 25 lat, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: kujawsko-pomorska.policja.gov.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl