Misiewicz odniósł się do artykułu tygodnika "Sieci". Padła seria pytań pod adresem braci Karnowskich

Bartłomiej Misiewicz / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Istnieje silna analogia, między tym, co było w roku 2007, a tym, co dzieje się dziś wokół mojej osoby. Mam nadzieję, że nie chodzi o to, że panowie Karnowscy powrócili do źródła. Pragnę zapytać panów Karnowskich skąd ten atak i jeszcze z tak kłamliwą narracją? Czy chodzi o moją pracę w zespole parlamentarnym ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, czy może chodzi o wyrzucenie z CEK NATO ludzi, którym postawiono zarzuty o nielegalną współprace z tajnymi rosyjskimi służbami specjalnymi? - powiedział dziś podczas briefingu prasowego Bartłomiej Misiewicz, odnosząc się do wczorajszej publikacji tygodnika "Sieci".

Dziś Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik resortu obrony, podczas briefingu prasowego odniósł się do tekstu, który wczoraj pojawił się na łamach tygodnika "Sieci", dotyczącego nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

- Na samym początku chciałbym serdecznie podziękować Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu za działania zmierzające do wykorzenia korupcji i kradzieży publicznych publicznych, w tym w szczególności za kontrolę w PGZ, która ujawniła nieprawidłowości i wskazała winnych, jednocześnie bezdyskusyjnie oczyszczając mnie ze wszelkich zarzutów w tej sprawie

- podkreślił Misiewicz na początku swojego oświadczenia.

- Wczoraj w tygodniku "Sieci" w artykule "CBA łapie swoich" panowie redaktorzy Pyza i Wikło w stosunku do mnie napisali paszkwil, który oprawili tylko i wyłącznie moim wizerunkiem. Chociaż potwierdzili w artykule, że CBA kontrolujące PGZ w 2016 r. nie postawiło mi żadnego zarzutu i nie wskazało jako winnego, to używając wyłącznie mojego wizerunku i stosując odpowiednią formę stylistyczną dopuścili się manipulacji mającej na celu nieprawdziwe przypisanie wszystkich zarzutów mnie

- dodał.

Bartłomiej Misiewicz wyjaśnił, czym zajmował się konkretnie w określonych kwestiach związanych z Polską Grupą Zbrojeniową.

- PGZ była osobną instytucją w stosunku do Ministerstwa Obrony Narodowej, gdzie pełniłem funkcję szefa gabinetu politycznego ministra oraz rzecznika prasowego resortu. Ja wyłącznie w danej kwestii reprezentowałem resort, nie miałem w związku z powyższym wglądu w dokumentację, ani przebieg organizacji poszczególnych eventów przez PGZ.

- Panowie redaktorzy wielokrotnie atakują mnie tylko dlatego, że kogoś znałem. Dlaczego więc panowie Wikło i Pyza nie stawiają zarzutów redaktorowi Michałowi Karnowskiemu, który niewątpliwie zna Jerzego Urbana, z którym w "Dzienniku" w 2009 r. przeprowadzał wywiad prasowy. Wczoraj po publikacji tygodnika "Sieci" wiele ogólnopolskich mediów podzieliło i przypuściło ten oparty na kłamstwach atak na mnie. Te nieprawdziwe zarzuty powtórzyli dziś posłowie PO, więc panowie redaktorzy mogą się cieszyć z plonu, jaki właśnie zbierają

- mówił Misiewicz podczas briefingu i raz jeszcze przypomniał, że CBA uniewinniło go od wszystkich zarzutów.

- Gdy wczoraj zapowiedziałem kroki prawne, pan Pyza w swojej popołudniowej notatce na portalu wpolityce.pl jeszcze raz powtórzył, że CBA nie postawiło mi żadnych zarzutów w tej sprawie oraz po raz kolejny zadał publicznie pytanie, czy to ja wskazałem stowarzyszenie, które organizowało z ramienia PGZ koncert "Głos wolności". To jest kłamstwo, panie Pyza i panie Wikło. Panowie doskonale o tym wiecie, że nie wskazywałem tego. Wiecie też panowie o tym, z racji tego, że powołujecie się na CBA i piszecie w swoim artykule, że propozycję wyboru tego stowarzyszenia przyniósł na zarząd PGZ jeden z pracowników Grupy. Ja w tej kwestii odpowiadałem wyłącznie za resort obrony. Gdyby to była prawda, miałbym zarzuty, a ich nie mam. Jestem od nich przez CBA uniewinniony

- zaznaczył były rzecznik MON.

- Panowie redaktorzy, powołując się na niejawne materiały ze śledztwa, stwierdzają co prawda, że CBA nie wskazało mnie prokuraturze jako osoby, której należy zarzuty postawić, ale używają różnych form stylistycznych, by przypisać mi wszelkie zaniedbania w PGZ, za które nie odpowiadam. Czy nie jest to szkalowanie funkcjonariuszy CBA, którzy tę kontrolę przeprowadzali?

- zapytał.

Następnie Bartłomiej Misiewicz zauważył pewną analogię między sprawą ataku medialnego na niego a akcją z roku 2007 dotyczącą Antoniego Macierewicza. Odniósł się również do osoby Michała Karnowskiego.

- Ten atak medialny na mnie od wczoraj przypomina mocno wydarzenia z roku 2007 i ówczesną akcję dezinformacji okrzykniętą "afera marszałkową". Mieliśmy wtedy do czynienia z serią nieprawdziwych artykułów o rzekomej korupcji w komisji weryfikacyjnej ds. WSI, której przewodniczył Antoni Macierewicz. Przez tę analogię nasuwa się pytanie, czy ówczesny dziennikarz gazety "Dziennik", a potem wicenaczelny, biorący odpowiedzialność za teksty ukazujące się w gazecie, pan Michał Karnowski, wtedy utożsamiał się, akceptował i legalizował te kłamstwa pisane w tekstach?

- pytał Misiewicz.

- Istnieje silna analogia, między tym, co było w roku 2007, a tym, co dzieje się dziś wokół mojej osoby. Mam nadzieję, że nie chodzi o to, że panowie Karnowscy powrócili do źródła. Pragnę zapytać panów Karnowskich skąd ten atak i jeszcze z tak kłamliwą narracją? Czy chodzi o moją pracę w zespole parlamentarnym ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, czy może chodzi o wyrzucenie z CEK NATO ludzi, którym postawiono zarzuty o nielegalną współprace z tajnymi rosyjskimi służbami specjalnymi? Może chodzi o obronę przeze mnie systemu SKOK przy wyprowadzeniu z nich przez ludzi dawnych WSI pieniędzy Polaków

 - dodał.

Na koniec powiedział, że prawnicy zwrócą się niedługo do określonych redakcji.

- Moi prawnicy w najbliższym czasie zwrócą się do tygodnika "Sieci" i wszystkich mediów, które powieliły kłamliwą narrację wobec mnie, o sprostowanie tych artykułów. W przeciwnym wypadku będę zmuszony podjąć dalsze kroki prawne. Te konsekwencje prawne dotyczą również dzisiejszej okładki jednego z brukowców Warto dodać, że jeszcze przed kontrolą CBA w PGZ minister Antoni Macierewicz po powzięciu informacji o nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej zwrócił się do PGZ o usunięcie winnych i skierował całą sprawę do odpowiednich służb

- stwierdził Misiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jest porozumienie w sprawie warunków brexitu! Johnson: To nowa świetna oferta

Boris Johnson / By EU2017EE Estonian Presidency - Boris Johnson, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62286829

  

Negocjatorzy z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu - poinformował dziś na Twitterze szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ocenił, że to świetna oferta.

"Tam, gdzie jest wola, tam jest porozumienie - mamy je! Jest to uczciwa i wyważona umowa dla UE i Wielkiej Brytanii; świadczy o naszym zaangażowaniu w poszukiwanie rozwiązań. Rekomenduję Radzie Europejskiej zatwierdzenie tej umowy" - napisał na Twitterze Juncker.

Boris Johnson napisał z kolei na Twitterze, że jest nowa, świetna oferta ws. brexitu, "która oddaje im kontrolę".

"Teraz Parlament powinien zaakceptować Brexit w sobotę, więc możemy przejść do innych priorytetów, takich jak koszty utrzymania, NHS, brutalne przestępstwa i nasze środowisko - podał premier Wielkiej Brytanii.

Północnoirlandzka Demokratyczna Partia Unionistów (DUP) oświadczyła dziś, że nie może poprzeć planów brytyjskiego premiera Borisa Johnsona w sprawie brexitu w ich obecnym kształcie. To stawia pod znakiem zapytania całe porozumienie między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Poparcie DUP zapewne będzie kluczowe podczas głosowania w Izbie Gmin nad przyjęciem porozumienia, jeśli zostanie ono zawarte podczas rozpoczynającego się w czwartek dwudniowego szczytu UE. DUP od wyborów w 2017 r. wspiera mniejszościowy rząd Partii Konserwatywnej.

We wspólnym oświadczeniu szefowa DUP Arlene Foster i jej zastępca Nigel Dodds napisali, że będą kontynuować rozmowy z brytyjskim rządem na temat "rozsądnego" porozumienia, ale "w obecnym kształcie nie mogliśmy poprzeć tego, co jest sugerowane w sprawie ceł i mechanizmu zgody (prawo północnoirlandzkiego parlamentu do przyszłego decydowania o udziale w porozumieniu - red.), nie ma także jasności w kwestii VAT".

"Będziemy nadal współpracować z rządem w celu osiągnięcia rozsądnego porozumienia, które będzie działać na rzecz Irlandii Północnej i będzie chronić integralność gospodarczą i konstytucyjną Zjednoczonego Królestwa"

- zapewnili.

Przedstawione przez Johnsona propozycje zastąpienia budzącego kontrowersje tzw. irlandzkiego backstopu zakładały, że po zakończeniu okresu przejściowego Irlandia Północna wyjdzie wraz z resztą Zjednoczonego Królestwa z unii celnej z UE, ale pozostanie w jednolitym unijnym rynku w zakresie obrotu towarami. Przywódcy UE uznali jednak te propozycje za niewystarczające i domagali się od Londynu dalszych ustępstw.

Plan zakłada także, że północnoirlandzkie Zgromadzenie Parlamentarne będzie mogło zdecydować po czterech latach, czy chce kontynuowania dotychczasowego statusu. Są jednak rozbieżności, co do tego, jaką większością ta decyzja ma być podejmowana.

Przede wszystkim DUP obawia się, że traktowanie Irlandii Północnej w odrębny sposób od pozostałej części Zjednoczonego Królestwa zagraża utrzymaniu obecnego statusu tej prowincji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl