Ten wniosek może zakończyć ucieczki HGW przed komisją. Poseł proponuje przełomowe rozwiązanie

Hanna Gronkiewicz-Waltz / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dziś prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz ponownie nie stawiła się na wezwanie przed Komisję Weryfikacyjną badającą sprawę warszawskiej reprywatyzacji. Z oficjalnego pisma wynika, że powodem niestawiennictwa ma być "zbyt ogólny charakter rozprawy". Tymczasem poseł Adam Andruszkiewicz przedstawił ewentualny scenariusz, gdy HGW przestanie być już prezydentem stolicy. Podkreślił, że konieczne jest w tej sytuacji sporządzenie konkretnego wniosku - o zakaz opuszczania kraju przez Gronkiewicz-Waltz.

Na dzisiejsze posiedzenie ogólne Komisji Weryfikacyjnej wezwane zostały dwie osoby - przewodnicząca Rady Miasta Stołecznego Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska oraz prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przed komisją pod przewodnictwem Patryka Jakiego stawiła się jednak tylko pierwsza z pań. HGW - co jest już niemal tradycją - postanowiła nie pojawić się na posiedzeniu.

Powodem - "zbyt ogólny charakter rozprawy".

- (...) Dotychczas nie mogła się stawić, bo konkretna sprawa, teraz przeszkadza ogólny charakter przesłuchania w związku z wykonywanym nadzorem nad urzędnikami

- zauważył wiceprzewodniczący komisji, Sebastian Kaleta. 

CZYTAJ WIĘCEJ: HGW znów nie stawi się przed Komisją Weryfikacyjną. Tłumaczenie – kuriozalne

Poseł Wolnych i Solidarnych, Adam Andruszkiewicz, zamieścił na Twitterze wpis, w którym prognozuje, jak sytuacja może wyglądać, gdy po jesiennych wyborach samorządowych HGW straci stanowisko prezydenta Warszawy.

Czy taki wniosek się pojawi? Hanna Gronkiewicz-Waltz dziś pokazała, że nie obawia się zwiększonych kar za niestawiennictwo, które ustalono w nowelizacji ustawy o komisji weryfikacyjnej. Nie jest zatem wykluczone, że unikanie komisji zajmującej się warszawską reprywatyzacją przez HGW będzie się w przyszłości powtarzać. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl