Organizatorem demonstracji pod hasłem „Czarny piątek” był Ogólnopolski Strajk Kobiet. W Warszawie, gdzie odbył się główny protest, ok. 100 manifestantów zebrało się w pobliżu Metra Świętokrzyska. Zgromadzeni skandowali: „Wolność, równość, aborcja na żądanie”, „Myślę, czuję, decyduję”, „Równe prawa - wspólna sprawa”, „Wasza wiara od nas z dala”, „Politycy, marsz z kaplicy”, „Księża na księżyc”, „Rewolucja jest kobietą”, „Łamiecie nasze prawa, a to nie wasza sprawa”, "Wolność, równość, antyklerykalizm”. Na czele marszu był niesiony transparent z napisem „Niepodległe Polki” z rysunkiem czarnego parasola. Na innych transparentach widniały hasła: „Aborcja w obronie życia”, „Make abortion great again”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Bardziej klarownego podziału być nie mogło! Na biało – za życiem, na czarno – za śmiercią

Wśród zwolenników aborcji internauci przyłapali parę „znajomych twarzy”, osób znanych z aktywnego udziału w antyrządowych protestach.

„Czarny marsz” zatrzymał się m.in. pod budynkiem parlamentu. Obecny na miejscu reporter TVP Info nagrał, jak uczestnicy demonstracji weszli z butami na Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego…

fot.: print screen  facebook.com/tvp.info

Cóż...