Polska przyjmie 500 syryjskich dzieci? To fake news! Rzecznik rządu kategorycznie dementuje

/ Freedom House/domena publiczna

  

Niektóre media twierdzą, że podczas kolacji u Jeana Claude’a Junckera, która odbyła się podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Brukseli, szef Komisji Europejskiej miał złożyć propozycję dotyczącą przyjęcia przez nasz kraj 500 syryjskich dzieci. Miałoby to zapewnić zmianę nastrojów Brukseli w stosunku do Polski. "Sensacja" natychmiast została podchwycona i jest kolportowana przez część dziennikarzy. Stanowczo zdementowała ją dzisiaj rano minister Joanna Kopcińska, rzecznik prasowa rządu.

Media połączyły "informację" o syryjskich dzieciach nawet z wizytą minister ds. humanitarnych w Jordanii. Rzekomo to właśnie po propozycji Junckera miała zapaść decyzja, że Beata Kempa uda się do tego kraju. 

Takie "wiadomości" okazały się fake newsem. Stanowczo zdementowała je dzisiaj rano na Twitterze Joanna Kopcińska, rzecznik prasowa rządu:

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Kazachstanu zdymisjonował rząd

zdjęcie ilustracyjne / Alex J. Butler CC BY 2.0

  

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zdymisjonował dziś rząd. Jego zdaniem gabinet nie podołał zadaniom podwyższenia standardów życia i dywersyfikacji źródeł energii.

- W wielu obszarach gospodarki, mimo licznych ustaw i decyzji rządu, nie zanotowano pozytywnych zmian - uzasadnił swoją decyzję prezydent.

Nazarbajew, który rządzi w Kazachstanie od 1991 roku, od uzyskania niepodległości przez ten kraj, oświadczył, że niedługo zaproponuje „szereg środków, by wzmocnić opiekę społeczną i podnieść poziom życia społeczeństwa”. Zapowiedział też wsparcie dla biednych, których dotyka stagnacja dochodów.

Tymczasowo na czele rządu Kazachstanu stać będzie Askar Mamin, który wcześniej był pierwszym zastępcą premiera. Proces tworzenia nowego gabinetu prawdopodobnie będzie przebiegał bez większych sprzeciwów, gdyż partia Nazarbajewa ma przytłaczającą większość w parlamencie - zauważa agencja Associated Press.

Decyzję prezydenta poprzedził głośny protest kilkuset matek 6 lutego w stołecznej Astanie. Apelowały one do władz o poprawę polityki socjalnej. Bezpośrednią przyczyną demonstracji była śmierć pięciu dziewczynek w pożarze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl