Portal Niezależna.pl zorganizował akcję wysyłania listu w obronie Ryszarda Czarneckiego do europosłów. Polityk PiS za odważne słowa o Róży Thun powinien – według liderów kilku grup w europarlamencie – zostać odwołany z funkcji wiceszefa Parlamentu. Rozsyłajmy poniższy list nie tylko do eurodeputowanych, ale również do mediów zagranicznych. A także udostępniajmy jego treść w mediach społecznościowych.

Zdaniem eurodeputowanego PiS, Kosmy Złotowskiego, nasza akcja "jest jak najbardziej zasadna".

Cieszy to, że listy nadchodzą tak licznie. Miejmy nadzieję, że przewodniczący frakcji stwierdzą, że jest to sprawa między europosłami. Uważam, że powinno mieć to odzwierciedlenie w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz w pełnieniu w nim funkcji – dodał europoseł.

Kosma Złotowski powiedział nam, że "jeżeli chodzi o liczebność – akcja portalu Niezależna.pl przebiła liczbę maili w sprawie ACTA."

Tam było 1300 maili "na głowę", a w przypadku obrony Ryszarda Czarneckiego – 1600 – wskazał.

Zapytany przez nas o przeprosiny Guya Verhofstadta wobec Róży Thun "w imieniu wszystkich kolegów", eurodeputowany PiS przyznał, że "tutaj, w PE, lubią się bić nie we własne piersi, bardzo wiele osób tutaj takie demonstracje urządza".

Te przeprosiny to pełen idiotyzm, bo jeżeli ktoś powinien przepraszać to ktoś, kto coś zrobił. Verhofstadt chciał zademonstrować, że jest lepszy niż wszyscy inni, a zwłaszcza, że jest lepszy od pana Ryszarda Czarneckiego – dodał.

Przypomnijmy, że Verhofstadt 15 listopada o uczestnikach Marszu Niepodległości powiedział:

Na ulice Warszawy wyszły tysiące faszystów, neonazistów, białych suprematystów. (...) Marsz ten miał miejsce 300 kilometrów od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie.

Polacy, do tej pory, nie doczekali się z jego ust przeprosin.

Przepraszam Czytelników portalu Niezależna.pl w imieniu pana Verhofstadta, za to, że określił Polaków biorących udział w Marszu Niepodległości mianem "faszystów" – dodał, w rozmowie z nami, Kosma Złotowski.

 

ZACHĘCAMY DO WYSYŁANIA LISTÓW W OBRONIE RYSZARDA CZARNECKIEGO

Rozsyłajmy list w obronie Ryszarda Czarneckiego - WERSJA FRANCUSKA

Bronimy Ryszarda Czarneckiego - tutaj wersja listu do europosłów w języku NIEMIECKIM