Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki wygrały w Łodzi z Kanadą 3:2 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Policja ujawniła tożsamość zamachowca! To imigrant z Bangladeszu próbował wysadzić się w powietrze

Według policji to 27-letni obywatel Bangladeszu Akayed Ullah, który w 2011 r. wraz z rodziną przyprowadził się do USA, podjął dzisiejszą nieudaną próbę zamachu w Nowym Jorku.

Twitter.com \ print screen

Jak podaje CNN, w latach 2012-2015 mężczyzna pracował jako taksówkarz. W ostatnim czasie mieszkał w wynajmowanej piwnicy. Jego rodzeństwo mieszkało w mieszkaniu nad nim.

Komendant miejskiej policji Nowego Jorku James O'Neill określił dzisiejszy incydent jako „powiązany z terroryzmem”. Nie ujawniając bliższych szczegółów, O’Neill poinformował, że podejrzany był przesłuchiwany i złożył zeznania. Dodał jednak, że na razie mężczyzna nie był pytany o związki z tzw. Państwem Islamskim (IS).

Niezbyt groźny w skutkach wybuch nastąpił około godziny 7.20 czasu lokalnego. Sparaliżował na kilka godzin jeden z głównych węzłów komunikacyjnych w Nowym Jorku, Port Authority, zlokalizowany na obszarze między 8 i 9 Aleją oraz 40 i 42 Ulicą. Docierają tam autobusy nie tylko ze znajdującego się za rzeką Hudson stanu New Jersey, ale z miast w całym kraju. Korzystają z niego też dzięki wahadłowym autobusom pasażerowie lotniska w Newark.

Jak ustaliła policja, zamachowiec użył bomby rurowej, którą, jak przyznał, sam, zbudował w miejscu pracy. Nie poinformowano na razie, gdzie był zatrudniony. Bomba nie eksplodowała w taki sposób, jak sprawca zamierzał.

Każdy może wejść do internetu i ściągnąć śmieci i niegodziwości, jak zbudować amatorskie urządzenie wybuchowe, i taka jest rzeczywistość, w której żyjemy

– komentował gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo.

Jak podała policja, wskutek eksplozji sprawca doznał poparzeń rąk oraz brzucha i został przewieziony do szpitala. Lekko kontuzjowane zostały ponadto trzy osoby.

Oddany do użytku w roku 1950 i rozbudowany w 1979 roku dworzec autobusowy Port Authority obsługuje około 220 tys. pasażerów dziennie.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, CNN

#USA #zamach #Bangladesz #Nowy Jork

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo