Policja ujawniła tożsamość zamachowca! To imigrant z Bangladeszu próbował wysadzić się w powietrze

Według policji to 27-letni obywatel Bangladeszu Akayed Ullah, który w 2011 r. wraz z rodziną przyprowadził się do USA, podjął dzisiejszą nieudaną próbę zamachu w Nowym Jorku.

Twitter.com \ print screen

Jak podaje CNN, w latach 2012-2015 mężczyzna pracował jako taksówkarz. W ostatnim czasie mieszkał w wynajmowanej piwnicy. Jego rodzeństwo mieszkało w mieszkaniu nad nim.

Komendant miejskiej policji Nowego Jorku James O'Neill określił dzisiejszy incydent jako „powiązany z terroryzmem”. Nie ujawniając bliższych szczegółów, O’Neill poinformował, że podejrzany był przesłuchiwany i złożył zeznania. Dodał jednak, że na razie mężczyzna nie był pytany o związki z tzw. Państwem Islamskim (IS).

Niezbyt groźny w skutkach wybuch nastąpił około godziny 7.20 czasu lokalnego. Sparaliżował na kilka godzin jeden z głównych węzłów komunikacyjnych w Nowym Jorku, Port Authority, zlokalizowany na obszarze między 8 i 9 Aleją oraz 40 i 42 Ulicą. Docierają tam autobusy nie tylko ze znajdującego się za rzeką Hudson stanu New Jersey, ale z miast w całym kraju. Korzystają z niego też dzięki wahadłowym autobusom pasażerowie lotniska w Newark.

Jak ustaliła policja, zamachowiec użył bomby rurowej, którą, jak przyznał, sam, zbudował w miejscu pracy. Nie poinformowano na razie, gdzie był zatrudniony. Bomba nie eksplodowała w taki sposób, jak sprawca zamierzał.

Każdy może wejść do internetu i ściągnąć śmieci i niegodziwości, jak zbudować amatorskie urządzenie wybuchowe, i taka jest rzeczywistość, w której żyjemy

– komentował gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo.

Jak podała policja, wskutek eksplozji sprawca doznał poparzeń rąk oraz brzucha i został przewieziony do szpitala. Lekko kontuzjowane zostały ponadto trzy osoby.

Oddany do użytku w roku 1950 i rozbudowany w 1979 roku dworzec autobusowy Port Authority obsługuje około 220 tys. pasażerów dziennie.

#BreakingNews #AkayedUllah This is the name and the picture of the person who #exploded the #Bomb in #NYC pic.twitter.com/hrdaLcmW6i

— Eddie Blanco (@EddieBlanco) 11 grudnia 2017

Name of suspected, failed suicide bomber is Akayed Ullah, per NYPD commissioner. Here is video of the incident this morning near the #PortAuthority in #NYC pic.twitter.com/l1Ci78UEku

— Adelle Nazarian (@AdelleNaz) 11 grudnia 2017

Amazing compassion.

This photo shows NYPD and FDNY officers helping to load Akayed Ullah, the alleged bomber at #TimesSquare this morning, into an ambulance so that he can have his injuries from the bombing treated.#NYPD #PortAuthority #NYC #USA #AkayedUllah pic.twitter.com/seCO1IYbah

— Joseph Steinberg (@JosephSteinberg) 11 grudnia 2017

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, CNN

 

#Nowy Jork #Bangladesz #zamach #USA

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo