Żale zbuntowanej agentki - teraz bohaterka reportażu TVN , wcześniej usłyszała zarzuty

/ skw.gov.pl

  

Była funkcjonariusz Służby Kontrwywiadu Wojskowego powiedziała ekipie TVN‑u, że po zmianie władzy w 2015 r. z SKW zaczęto pozbywać się osób niewygodnych dla obecnej ekipy. Jak się okazało, kobieta oskarżona jest o nadużycie władzy oraz prowadzenie działań operacyjnych bez wiedzy i zgody przełożonych.

Po zmianie rządu zastosowano różnego rodzaju zabiegi, by pozbyć się ze służby osób niewygodnych dla obecnej ekipy. Używano postępowań dyscyplinarnych i innych. Celem było zastraszenie, wywarcie na mnie presji – takie oskarżenia wobec kierownictwa SKW oraz MON‑u wystosowała mjr Magdalena E., była funkcjonariusz kontrwywiadu wojskowego.

Kobieta udzieliła wywiadu dziennikarzom stacji TVN, w którym uderza w swoich byłych przełożonych. Jak ustaliła „Codzienna”, była funkcjonariusz SKW pod koniec 2015 r. bez zezwolenia nowych przełożonych kontynuowała operację rozpoczętą przez poprzednie kierownictwo instytucji. Za to miała zostać zdegradowana, a także odsunięta od części obowiązków. Wobec niej wszczęto również postępowanie w związku z nadużyciem uprawnień służbowych.


Komunikat w sprawie mjr Magdaleny E. wydała również ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz, rzecznik prasowy MON‑u. Wyjaśnia w nim, że major „odeszła ze służby na własną prośbę i wskutek postępowania dyscyplinarnego została uznana za winną podejmowania nielegalnych działań operacyjno-rozpoznawczych bez zgody przełożonych i na szkodę służby”.

Jak czytamy dalej, działania pani E. prowadzone były w tajemnicy przed polskimi służbami i „godziły w bezpieczeństwo państwa polskiego oraz zagrażały polskim żołnierzom realizującym zadania specjalne”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kulisy Światowego Forum Holokaustu: Polityków siedmiokrotnie więcej niż ocalonych!

zdjęcie ilustracyjne / Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

  

Hiszpańska agencja EFE zwróciła uwagę w doniesieniach z Jerozolimy na fakt, że do uczestnictwa w Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie zaproszono aż siedmiokrotnie więcej polityków niż ludzi, którzy przeżyli Holokaust. Jak się okazuje na 700 zaproszonych - 600 to politycy.

EFE pisze z uznaniem o geście delegacji ukraińskiej, która - podobnie jak wielu izraelskich ministrów - odstąpiła ocalonym swe miejsca na sali Warszawskiego Getta w Instytucie Jad Waszem, gdzie odbywa się V Światowe Forum Holokaustu. Przypomina, że Forum ma miejsce „w kraju, w którym mieszka ponad 200 tys. osób będących ofiarami nazistowskich prześladowań”.

Hiszpańska agencja cytuje wypowiedzi Żydów ocalałych z Holokaustu, którzy wyrażają ubolewanie wobec faktu, że na sali obrad było tak mało miejsca dla ofiar Szoah.

Co się dzieje z tymi obchodami? Czy Auschwitz to był jakiś festyn? Na pierwszym miejscu powinni byli się zatroszczyć o tych, którzy przeżyli!.
- mówi cytowany przez hiszpańskie media 86-letni mieszkaniec Hajfy, Tamar Liwni.

Według założonej w 2007 r. izraelskiej organizacji charytatywnej „Aviv for Holocaust Survivors”, której oświadczenie cytuje EFE, „mimo wysiłków na rzecz pełniejszej integracji co czwarty mieszkaniec Izraela, który przeżył Holokaust, żyje dziś poniżej granicy ubóstwa”. Statutowym celem fundacji jest właśnie pomoc tym osobom.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts