Takie „gwiazdy” na miesięcznicy. Policja nie dała się sprowokować

Pawel Kasprzak, lider Obywateli RP; fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Mazguła, Kijowski, Kramek - to tylko niektórzy sympatycy tzw. totalnej opozycji, którzy pofatygowali się dziś na obchody miesięcznicy smoleńskiej. Według policji, zarówno podczas Marszu Pamięci, jak i kończącego go przemówienia Jarosława Kaczyńskiego i Apelu Pamięci, było spokojnie.

Dziś wieczorem, w 88. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, Krakowskim Przedmieściem przeszedł Marsz Pamięci ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Poprzedziła go msza święta w intencji ofiar, którą odprawiono w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Czytaj więcej: "Życie w prawdzie może kosztować, jest nawet ryzykowne, ale tylko za plewy się nie płaci"

Według policji, zarówno podczas Marszu Pamięci, jak i kończącego go przemówienia Kaczyńskiego i Apelu Pamięci, było spokojnie.

Już po zakończeniu uroczystości stowarzyszenie "Obywatele RP" zamieściło na Twitterze wpis:

Policja właśnie bez żadnego powodu zaatakowała kilka osób siedzących na Pl. Zamkowym.

Potem w kolejny tweetach informowali o zatrzymanych. W mediach pojawiła się informacja, że do przepychanek doszło, gdy policjanci chcieli wylegitymować i sprawdzić plecaki manifestujących (do czego mieli prawo).

Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak, pytany czy doszło do zatrzymań, powiedział, że "pełna informacja o środkach zastosowanych wobec osób, co do których policja podejmowała czynności, będzie podana w piątek rano". Dodał, że w zabezpieczeniu wszystkich zgromadzeń, które odbyły się dziś w Warszawie, uczestniczyło około 2 tys. policjantów.

Zwolennicy tzw. totalnej opozycji podkreślali właśnie fakt kosztów zabezpieczenia uroczystości. Słowem nie zająknęli się o tym, że sami w minionych miesiącach wywoływali burdy w centrum  Warszawy, starając się zablokować pokojową manifestację.

Kontrmanifestanci zbierali się dziś wzdłuż trasy marszu, od pl. Zamkowego po Pałac Prezydencki, mimo że wojewoda mazowiecki zakazał takich zgromadzeń w czwartek.

Wśród kontrmanifestujących byli m.in. b. lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski oraz Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog. Informacje o tym pojawiły się w serwisach społecznościowych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kokaina w skrzyniach z bananami

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Blisko 76 kg kokainy o wartości około 5 mln lewów (2,5 mln euro) odkryła bułgarska policja w dużej partii bananów z Ekwadoru. Kontenery z podejrzanym ładunkiem przybyły do portu w Burgas pod koniec lipca i miały trafić do magazynu owoców i warzyw.

Statek handlowy przybył do portu Burgas z Ekwadoru, po drodze zatrzymywał się we Włoszech. Na jego pokładzie było 19 kontenerów z bananami, ułożonych w 20 tys. kartonowych pudeł.

Narkotyki znaleziono w czterech z nich przed transportem do magazynów. Wcześniej 3 tys. pudeł przetransportowano do Rumunii. Nie wiadomo, czy w nich były tylko banany.

Przedstawiciel policji w Burgas poinformował, że obecnie trwa kontrola wszystkich czterech krajowych magazynów należących do importera.

Według prokuratury szacunkowa wartość przejętej kokainy wynosi 5 mln lewów, ale po podzieleniu na mniejsze dawki w celu sprzedaży na ulicy wartość byłaby o wiele wyższa. W sprawie prowadzone jest dochodzenie, ale dotąd nie ma zatrzymanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl