Takie „gwiazdy” na miesięcznicy. Policja nie dała się sprowokować

Pawel Kasprzak, lider Obywateli RP; fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Mazguła, Kijowski, Kramek - to tylko niektórzy sympatycy tzw. totalnej opozycji, którzy pofatygowali się dziś na obchody miesięcznicy smoleńskiej. Według policji, zarówno podczas Marszu Pamięci, jak i kończącego go przemówienia Jarosława Kaczyńskiego i Apelu Pamięci, było spokojnie.

Dziś wieczorem, w 88. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, Krakowskim Przedmieściem przeszedł Marsz Pamięci ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Poprzedziła go msza święta w intencji ofiar, którą odprawiono w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Czytaj więcej: "Życie w prawdzie może kosztować, jest nawet ryzykowne, ale tylko za plewy się nie płaci"

Według policji, zarówno podczas Marszu Pamięci, jak i kończącego go przemówienia Kaczyńskiego i Apelu Pamięci, było spokojnie.

Już po zakończeniu uroczystości stowarzyszenie "Obywatele RP" zamieściło na Twitterze wpis:

Policja właśnie bez żadnego powodu zaatakowała kilka osób siedzących na Pl. Zamkowym.

Potem w kolejny tweetach informowali o zatrzymanych. W mediach pojawiła się informacja, że do przepychanek doszło, gdy policjanci chcieli wylegitymować i sprawdzić plecaki manifestujących (do czego mieli prawo).

Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak, pytany czy doszło do zatrzymań, powiedział, że "pełna informacja o środkach zastosowanych wobec osób, co do których policja podejmowała czynności, będzie podana w piątek rano". Dodał, że w zabezpieczeniu wszystkich zgromadzeń, które odbyły się dziś w Warszawie, uczestniczyło około 2 tys. policjantów.

Zwolennicy tzw. totalnej opozycji podkreślali właśnie fakt kosztów zabezpieczenia uroczystości. Słowem nie zająknęli się o tym, że sami w minionych miesiącach wywoływali burdy w centrum  Warszawy, starając się zablokować pokojową manifestację.

Kontrmanifestanci zbierali się dziś wzdłuż trasy marszu, od pl. Zamkowego po Pałac Prezydencki, mimo że wojewoda mazowiecki zakazał takich zgromadzeń w czwartek.

Wśród kontrmanifestujących byli m.in. b. lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski oraz Bartosz Kramek z Fundacji Otwarty Dialog. Informacje o tym pojawiły się w serwisach społecznościowych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włoska wirusolog ostrzega: "Wirus jest kruchy, ale z łatwością się przenosi. Ma epokowy zasięg"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Koronawirus nie minie latem, ale "to nie jest tunel bez końca, wyjdziemy z niego"- powiedziała w piątek włoska wirusolog Ilaria Capua. Jej zdaniem obecna pandemia to zjawisko o "epokowym zasięgu".

Włoska uczona - wirusolog i weterynarz, pracująca obecnie na Uniwersytecie Florydy, cytowana przez Ansę, stwierdziła, że istnieje "zerowa możliwość" tego, że wirus zniknie latem.

[polecam:https://niezalezna.pl/320907-to-kobiety-sa-na-pierwszej-linii-walki-z-pandemia-dotkliwiej-odczuwaja-tez-jej-skutki]

Wyjaśniła, że poprzedni wirus SARS "zniknął latem, ale nie z powodu gorąca". "Został zatrzymany dzięki ograniczeniu szerzenia się"- stwierdziła.

Włoska ekspertka, ciesząca się wielkim międzynarodowym uznaniem, wśród przyczyn szerzenia się koronawirusa wymieniła globalizację i możliwość błyskawicznego przemieszczania się.

Tzw. hiszpanka na początku XX wieku "potrzebowała dwóch lat, aby ogarnąć świat, bo poruszała się na piechotę

- powiedziała Capua.

[polecam:https://niezalezna.pl/320904-polskie-laboratoria-w-posiadaniu-150-tys-testoacutew-szumowski-wykonujemy-ok-6-tys-na-dobe]

Wyraziła opinię, że koronawirus nie jest "super-wytrzymały".

Jest kruchy, ale przenosi się z wielką łatwością

- zaznaczyła.

Uczona dodała, że po wyjściu z tego kryzysu "wszyscy będą inni".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts