- Szanowni protestujący pod Sejmem, protestujcie spokojnie i do woli. U władzy jest PiS, nikt nie będzie do was strzelał jak do górników za czasów Platformy Obywatelskiej - napisał na Twitterze wiceprezes PiS Joachim Brudziński.

Przed Sejmem trwa demonstracja środowisk opozycyjnych, w tym m.in. PO, Nowoczesnej, KOD, Partii Razem - przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie.

Nie brakuje tam partyjnych liderów (m.in. Grzegorza Schetyny), a także ludzi sympatyzujących z opozycją. Niektórzy mocno zaznaczyli swoją obecność.

CZYTAJ WIĘCEJ: Michnik usłyszał pytanie: "kiedy przeprosi za brata". I się wściekł WIDEO 18+

"Szanowni protestujący pod #Sejm, protestujcie spokojnie i do woli. U władzy jest #PIS nikt nie będzie do was strzelał jak do górników za #PO" - napisał na Twitterze Joachim Brudziński.


Brudziński odniósł się również do przemówień obecnego na demonstracji b. opozycjonisty Władysława Frasyniuka, a także przewodniczącego KOD Krzysztof Łozińskiego oraz przewodniczącego Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza.

"Muszę przyznać, że po Łozińskim i Balcerowiczu Frasyniuk (chociaż zachrypnięty) to przynajmniej z +biglem+ dyrdymały plecie o dyktaturze" - napisał Brudziński. "Władysław Frasyniuk przynajmniej uczciwie przyznał, że kiepsko dziś z... demonstracją" - dodał.