Jedna osoba zginęła, ponad 20 Polaków rannych w wypadku w Serbii

Z informacji przekazanych przez miejscowe służby wynika, że wskutek obrażeń poniesionych w wypadku polskiego autokaru w Serbii zmarł jeden polski obywatel, a ponad 20 odniosło obrażenia - poin

youtube.com/printscreen
Z informacji przekazanych przez miejscowe służby wynika, że wskutek obrażeń poniesionych w wypadku polskiego autokaru w Serbii zmarł jeden polski obywatel, a ponad 20 odniosło obrażenia - poinformowało dziś w komunikacie biuro rzecznika prasowego MSZ. Do wypadku polskiego autokaru doszło we wtorek w pobliżu miejscowości Subotica w Serbii.

Jak podkreślono, ranni w wypadku zostali przewiezieni do okolicznych szpitali i pozostają pod stałą opieką medyczną. - Część osób, która nie odniosła obrażeń, przechodzi obecnie profilaktycznie badania medyczne i zostało im zapewnione zakwaterowanie w oczekiwaniu na transport do kraju - zaznaczył resort.

Czytaj też: Wypadek polskiego autobusu z dziećmi

MSZ uruchomiło dwie infolinie dla rodzin i bliskich poszkodowanych: +48 22 5238880 oraz +38 163328456.

Ambasador RP i polscy konsulowie udali się na miejsce wypadku i do szpitali, w których przebywają poszkodowani polscy obywatele. Konsul RP pozostaje w stałym kontakcie z poszkodowanymi, ich rodzinami i miejscowymi służbami. Polscy dyplomaci udzielają bieżącej pomocy konsularnej poszkodowanym w wypadku

- poinformowało biuro prasowe rzecznika MSZ.


Do wypadku doszło na trasie Subotica - Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobusem jechało 50 pasażerów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracających z wakacji w Grecji, oraz trzech kierowców.

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

#Serbia #wypadek

pb
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo