Trump przyjeżdża do Polski. I się zaczęło - list napisał Żakowski, ale przebił go Malajkat

  

Już za dwa dni do Polski przyleci prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Opozycja totalna i sprzyjające jej media mają problem. A to ktoś rzekomo nie został zaproszony, a to zaczynają się wyliczanki kto na tym zyska, a kto może stracić. Zaczęło się także pisanie listów. Wszystkich przebił – póki co – Wojciech Malajkat, uczęszczający na marsze dogorywającego KOD-u. Aktor żali się, że przyjazd Trumpa zablokuje zorganizowany przez niego festiwal i chce wsparcia... Od Trumpa.

Prezydent Trump przyjedzie do Polski 5 lipca. Następnego dnia będzie gościem szczytu państw Trójmorza. Wezmą w nim udział przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej, którzy mają m.in. podjąć rozmowy o współpracy transatlantyckiej w dziedzinie inwestycji rozwojowych.

Następnie prezydent USA wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich. I tu pojawił się „problem”. W tym też czasie w Akademii Teatralnej trwa Festiwal „ITSelF”. Dyrektor artystyczny festiwalu – Wojciech Malajkat napisał w związku z tym list do amerykańskiego przywódcy.
 
Zaznacza, że z powodu zabezpieczeń związanych jego wizytą dostęp do budynku akademii będzie niemożliwy. I chciałby jakiejś rekompensaty.

Organizatorzy zwracają uwagę na to, że wizyta prezydenta USA mocno komplikuje widzom dostęp do festiwalu. Budynek akademii znalazł się bowiem w miejscu strzeżonym, całkowicie wyłączonym z ruchu, do którego 4 i 5 lipca praktycznie nie będzie wstępu.
 

„Niestety, środki bezpieczeństwa, którymi objęta zostanie wówczas okolica, sprawiają, że jedyną publicznością festiwalu będą mogli zostać agenci Pańskich służb bezpieczeństwa. Gdybyśmy zostali o tym uprzedzeni, przenieślibyśmy festiwal na inny termin, ale Pańska wizyta jest dla nas zaskoczeniem"


– pisze Malajkat. Później zaczyna być śmiesznie. Aktor dodaje, że w związku z zaistniałą sytuacją oczekuje wsparcia.
 

Nie oczekujemy zaś niczego więcej niż wzajemności i, być może, drobnej gratyfikacji dla naszych wysiłków kulturalnych. Czy możemy liczyć na Pańskie wsparcie?"

– czytamy.

Aż tak marnym zainteresowaniem cieszy się ów festiwal, że pokusili się o taki chwyt?

Wcześniej list do Amerykanów napisał też Jacek Żakowski. I bez zaskoczeń. Nie obyło się bez straszenia. Usiłował tłumaczyć, jak to polityka G.W. Busha źle wpłynęła na sytuację w Europie, dając do zrozumienia, że lepiej byłoby, gdyby prezydent Trump w ogóle nie przyjeżdżał do Polski.
 
Dodatkowo Żakowski chciał się popisać ogromną wiedzą w temacie. Nie za bardzo mu to wyszło, na co zwrócili uwagę internauci.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja zniosła embargo na jabłka z Białorusi

/ JillWellington

  

Czasowy zakaz importu do Rosji jabłek z Białorusi będzie zniesiony od 24 lipca - poinformowała we wtorek rosyjska Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego. Taką decyzję podjęto po przeprowadzeniu inspekcji 51 białoruskich firm produkujących jabłka.

Rosja wprowadziła embargo na jabłka i gruszki z Białorusi 12 kwietnia. Moskwa zarzuca Białorusi, że wysyła na jej terytorium owoce i warzywa pochodzące z krajów objętych rosyjskim embargiem (chodzi m.in. o Polskę). Białoruś przekonuje, że na eksport trafia jej własna produkcja, a importowana żywność jest sprzedawana na rynku wewnętrznym.

W sierpniu 2014 roku Moskwa wprowadziła zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. Później rozszerzyła listę krajów objętych embargiem o Albanię, Czarnogórę, Islandię i Liechtenstein.

Rosyjskie władze niszczą towary objęte sankcjami w przypadku ich wykrycia przez odpowiednie służby. Z oficjalnych danych wynika, że od sierpnia 2015 roku do lipca 2018 roku skonfiskowano ok. 25 tys. ton towarów objętych zakazem wwozu. Przede wszystkim były to produkty pochodzenia roślinnego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl