niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Drugi dzień Zjazdu w USA. Kluby „Gazety Polskiej” od morza do morza

Dodano: 29.05.2017 [19:57]
Drugi dzień Zjazdu w USA. Kluby „Gazety Polskiej” od morza do morza - niezalezna.pl
foto: Wojciech Mucha \ Gazeta Polska
Nowe kluby, w tym ten w Los Angeles, ścisła współpraca z parafiami i kołami Radia Maryja, wreszcie, o czym mówiło się od dawna – wpływ na to, jak funkcjonuje Polonia w realiach polityczno-społecznych USA i Kanady. To najważniejsze zagadnienia poruszone podczas drugiego dnia Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” z północnej Ameryki.

Amerykańska Częstochowa jest dla naszego środowiska w tym roku szczególnie gościnna. Zasługą naszych klubowiczów z Nowego Jorku, Filadelfii i New Jersey było to, że całość odbyła się w znakomitej atmosferze i dogodnych warunkach.


CZYTAJ WIĘCEJ: Kluby za Oceanem silne jak nigdy. Zjazd w USA sukcesem naszego środowiska

Na polonijnym cmentarzu złożono kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych oraz pod tablicą upamiętniającą 96 ofiar tragedii smoleńskiej. Ta ostatnia jest repliką tablicy, której w Smoleńsku nie chcieli widzieć Rosjanie. O błogosławieństwo dla dziennikarzy i klubowiczów modlono się w trakcie uroczystej mszy świętej.

Poruszającym punktem drugiego dnia zjazdu było wystąpienie Karola Cierpicy. To gość szczególny – polski żołnierz, który w 2013 r. bronił zaatakowanej przez rebeliantów bazy w Ghazni w Afganistanie. Gdy został ranny, własnym ciałem osłonił go 24-letni sierżant sztabowy armii USA – Michael Ollis. Ppor.

To najbardziej udany zjazd klubów w USA i Kanadzie, odkąd one tutaj się odbywają. Wysoki poziom wykładów, szalenie merytoryczne spotkania, wspaniali ludzie – mówił podsumowując zjazd red. Tomasz Sakiewicz. Jego zdaniem kluby powinny rozpocząć prawdziwą ekspansję. – Nie powinniśmy likwidować organizacji, ale wchodzić do nich i nadawać im charakter. Tak jest np. w Kongresie Polonii Amerykańskiej. Taki głos słyszy nawet prezydent USA – powiedział red. naczelny „Codziennej” i „Gazety Polskiej”.

Przed naszym środowiskiem kolejny zjazd – tym razem w Polsce. Tu spodziewamy się setek uczestników. Pewne jest, że doświadczenia z USA zaprocentują i staną się przyczynkiem do dyskusji nad planami na 2018 r. – szczególny z wielu względów – od 100-lecia niepodległości, do referendum konstytucyjnego i wreszcie wyborów samorządowych. Jest co robić.

Więcej jutro w „Gazecie Polskiej Codziennie”


fot.: Wojciech Mucha \ Gazeta Polska


fot.: Wojciech Mucha \ Gazeta Polska​fot.: Wojciech Mucha \ Gazeta Polska​
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Centralizm demokratyczny w organizacji woluntariatu ???
No,to wiec takze centralne planowanie !

Tlumy niesamowite :)))

Tak to jest, jak sie rozwala np. preznie dzialajacy Klub GP Chicago II , ktory prowadzila p. Agata Mikolajczyk.
Mieliscie najwierniejszych wyborcow w Chicago. I olaliscie ich.
Do zobaczenia przy nastepnych wyborach. W kazdym badz razie , na mnie nie liczcie. Bye !

Podejrzewam że to ty pomogłeś Agacie rozwalić Klub w
Chicago i chętnie byś rozwalił inne kluby też,resortowy
lewaku

Tu nie chodzi o tlumy, tylko o trabienie w prasie,ze kluby sa wazne, a wiec naleza im sie pieniadze z senatu...Czy nie wiecie tego?

TYLKO KRÓL CHRYSTUS i SAMI MUSIMY TEGO [...]

[Przeczytaj Regulamin. JJC]

A kto finansuje te ich wycieczki do Polski ?

Senat sposoruje. Prawie 163 tys.dostaly kluby USA na ten rok. A czlonkow na mozna policzyc na palcach. Jednak jak sie ma media to mozna rozdmuchac balon... CZasami mozna cos wykrzyczec... Bazuja na naiwnych ludziach, niestety.

Na pewno nie Ty lebiego!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl