niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Kluby za Oceanem silne jak nigdy. Zjazd w USA sukcesem naszego środowiska

Dodano: 28.05.2017 [09:58]
Kluby za Oceanem silne jak nigdy. Zjazd w USA sukcesem naszego środowiska - niezalezna.pl
foto: Wojciech Mucha
– Przenosimy naszą działalność na wyższy poziom - mówi Ryszard Kapuściński, szef „Klubów Gazety Polskiej”. W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, (Doylestown, Pennsylvania) odbył się IV Zjazd Klubów GP Stanów Zjednoczonych i Kanady. Przedstawiciele „Klubów” spotykali się, by podsumować ubiegły rok oraz skonsultować plany na kolejne miesiące. 

W „Klubach” w USA bywało różnie. Poprzedni rok był okresem turbulencji wokół prób rozbicia naszego środowiska. Dziś szczęśliwie nie ma po tym śladu. - To najbardziej udany zjazd „Klubów” w USA i Kanadzie, odkąd się tutaj one odbywają. Wysoki poziom wykładów, szalenie merytoryczne spotkanie, wspaniali ludzie – mówi red. Tomasz Sakiewicz. – Obserwujemy wielkie zmiany w samych klubach. Widać zdolności integracyjne z innymi organizacjami polonijnymi. To nie koniec. Polskie lobby włącza się w życie amerykańskiego społeczeństwa – dodaje. Zdaniem Sakiewicza „Kluby” powinny rozpocząć prawdziwą ekspansję. - Nie powinniśmy likwidować organizacji, a wchodzić do nich i nadawać im charakter. Tak jest np. w kongresie Polonii amerykańskiej. Taki głos słyszy nawet prezydent USA – mówi red. naczelny „Codziennej” i „Gazety Polskiej”.Dobrym duchem środowiska Klubów zza oceanu jest Tadeusz Antoniak, szef klubu z Filadelfii. Wraz z Maciejem Rusińskim z klubu w Nowym Jorku to właśnie oni sprawili, że tegoroczny zjazd stał na wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym.

Rola naszego środowiska jest niebagatelna. Mówi się wręcz, że to Kluby "GP" sprawiły, że Polonia w dużej mierze zagłosowała na Donalda Trumpa. Dlaczego tak się stało? - Już podczas spotkania z Donaldem Trumpem jako kandydatem na prezydenta USA padły z jego strony trzy ważne deklaracje: wzmocnienie pozycji Polski w strukturach NATO, pomoc w zniesieniu wiz dla Polaków, i rzecz kluczowa: pomoc w zwrocie wraku rządowego Tupolewa – mówił Tadeusz Antoniak. – Jako konieczną działalność społeczną traktujemy przypominanie o tym i wymaganie tych działań tak, by nie było tak jak z Rooseveltem po 1945 r – mówił.

W tym kontekście za szczególnie zajmujące uznać należy wystąpienie dr Łucji Świątkowskiej-Cannon, szefowej komitetu „Polonia dla Donalda Trumpa”. Cannon przekonywała, że zasługą Polonii w USA jest to, iż Trump zmienił swój stosunek do NATO. Była duża zbieżność ideałów Trumpa i postulatów społeczności polskiej. Trump mówił o tym, że pewna część Amerykanów jest wykluczona, i że trzeba to zmienić, my top podzielaliśmy. Co nasz różniło, to podejście do Sojuszu – mówiła. To właśnie Świątkowska-Cannon była tą osobą, której udało się przekonać Trumpa, że Polska jest „idealnym członkiem NATO”. - Trump użył tych informacji w swoich przemówieniach. Chwalił Polskę. Chciał, by inne kraje brały z nas przykład. To przywróciło zaufanie społeczności polskiej i to dało też Trumpowi zwycięstwo w „swing states” – mówiła.  

Zjazd zaszczycił obecnością Konsul Generalny w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski. Jego współpraca z naszym środowiskiem jest obiecująca. Konsul mówił o absolutnie niezbędnej pracy, jaką wykonuje środowisko klubów „Gazety Polskiej”.

Wielkie emocje wzbudził panel poświęcony katastrofie smoleńskiej oraz okolicznościom wyjaśniania jej przyczyn. Goście - Maria Szonert-Binienda, konsul honorowa w Akron oraz prof. Chris Cieszewski - opowiadali o swoich przykrych doświadczeniach w relacjach z mediami w Polsce. Szczególnie emocjonalne wystąpienie żony prof. Biniendy wstrząsnęło zebranymi.  

O sytuacji geopolitycznej, a także o dezinformacji w kontekście walki przeciwko Antoniemu Macierewiczowi, jak również wokół bardzo zmanipulowanej w Ameryce kwestii stosunków polsko-kraińskich mówili Tomasz Sakiewicz i Wojciech Mucha.  

Więcej jutro w "Gazecie Polskiej Codziennie"


fot.: mr \ Gazeta Polska
 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do Polalis: Widzę u Ciebie echa kursów, jakie przeszłaś:jak zwekslować temat rozmowy na boczny nieproduktywny tor. Otóż POLONIA w USA miała bardzo wielki problem z agentami nas.lanymi przez Kiszczaka i jego następców. To była najwyższa nagroda w resorcie. Odpowiednio przeszkoleni ludzie mieli pracować w USA jako uciekinierzy i ROZBIJAĆ JEDNOŚĆ POLONII AMERYKAŃSKIEJ. WIele lat minęło od zmiany stroju ale NIKT TYCH LUDZI NIE WYCOFAŁ, a oni nadal działali. Z tego artykułu wnioskuję, że Polonia już przełamała zagrożenie i podstępną walkę z jej organizacjami.
TAK TRZYMAĆ !!!

Piszę właśnie z „zagranicy“ do Panów Kapuścińskiego i Sakiewicza: Dlaczego ciągle piejecie na temat tego co za oceanem, a brak Wam szacunku do ogromnej pracy klubów w Polsce??
Rozumiem, że Polacy zawsze dostają jakichś drgawek na słowo „Ameryka“ ale bez przesady!
Miejcie odrobinę przyzwoitości i piszcie więcej o własnych- polskich Klubach! To im zawdzięczacie wygrane wybory i obecną silną pozycję!
Nie ma co się tak zachwycać Ameryką. Zagranica jak każda inna. Tak naprawdę pilnujcie Klubów w Polsce, jednoczcie je i wspierajcie, bo Wam za chwilę się rozpadną i za daleko z tym klubem „za oceanem“ nie pojedziecie.

Francuzi mieszkajacy poza Francja wybieraja az 11 poslow reprezentujacych poszczegolne regiony swiata:
https://en.wikipedia.org/wiki/...

Dlaczego Polonia nie ma takiej mozliwosci?

Mozesz wiec wskazac 11 polskich terytoriow zamorskich,na wzor francuskich ?

najwyzszy czas wzorem francji umozliwic polonii wybor wlasnych poslow. glosowanie na warszawska liste przez polakow mieszkajacych poza granicami ojczyzny jest bez sensu...

Najlepszy hotel w Hamburgu "Cztery pory roku" odmowil prezydentowi USA noclegu w czerwcu podczas spotkania G20 w tym miescie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wszyscy sie zastanawiaja gdzie bedzie nocowal podczas tego szczytu szef panstwa Donald Trump!!!!!!!!

Merkel nie kryje swojej niecheci do prezydenta USA a takie "zagrywki" moga Niemcy duzo kosztowac.

Sory ale skoro Kanclerz Niemiec jest GOSPODARZEM tego spotkania to NAJWAZNIEJSZEGO goscia tej narady powinna powaznie potraktowac.
Merkel powoli mysli , ze jest "pepkiem swiata" i na wszytko moze sobie pozwolic.

Niestety tak nie jest.

USA jest POTEGA zarowno technologiczna jak i finansowa, wystarczy tylko popatrzec na Wall Street zeby zrozumiec o czym mowie.
My w Europie jak na zbawienie czakamy na godzine 16 bo wtedy wchodzi WS do akcji i DOPIERO tak na dobra sprawe od tej wlasnie godziny zaczynaj sie prawdziwe interesy na gieldzie.
Widze to juz od lat na wlasne oczy.

Silicon Valley to potega technologiczna ktora nie ma swiecie sobie rownych.

Goldman Sachs najwazniejszy bank swiata jest w stanie wykupic CALA EUROPE bo jest tak potezny wiec z czym Pani Merkel do Pana Prezydenta Donalda Trumpa????

Z czym?

Z Mercedesem, albo Audi a moze VW???

Bo pekne ze smiechu......
Prosze go grzecznie i serdecznie przywitac bo wlasnie widzimy jak Donald Trump ustawia wszystkich w szeregu czego nie zrobil Obama on musi uporzadkowac.

http://www.mopo.de/hamburg/g20...

http://www.hvj.de/de/index.php

Czyli jak hotel odmawia komuś usługi to źle a jak drukarz nie może odmówić usługi to też źle?

Goldman Sachs nie jest nawet w pierwszej dziesiątce największych banków świata. Na czele sa cztery chińskie banki, potem japoński, następnie angielski i po dwa amerykańskie i francuskie.
Amerykańska giełda rusza pół godziny przed 16-stą.
Gospodarka krajów Unii i USA były dotychczas zbliżonej wielkosci, po brexicie, USA będzie miało większą gospodarkę.

Nie pisze się, panie "wykładowco", " w kongresie Polonii
amerykańskiej ".

Pisze się : " w Kongresie Polonii Amerykańskiej" , tak jak pisze się
z dużej litery np. : " Fundacja Kościuszkowska", a nie " fundacja
Kościuszkowska".

https://en.wikipedia.org/wiki/...

Nie ten adres. A po drugie, takie coś często się zdarza jak szybko pisze, z powodu słabego naciśnięcia klawisza. Większość, to błąd drukarski i tyle.

Proszę się nie tłumaczyć, dobrze ? Ludzie wiedzą, czego można spodziewać się po klawiszach.

https://www.youtube.com/watch?...

BTW, it's never too late to mend.

Te przykre oświadczenia państwa w relacjach z mediami w Polsce oczywiście dotyczyły głównie mediów tych wrogich Polsce ale polskojęzycznych. kolaboracja po-koleniowa, nie rzadko przywieziona na sovieckich czołgach zawładnęła językiem polskim kompletnie i tylko w emocjach zdradza ją rusko-ukraiński akcent . ta Kolaboracja obsługuje kolonialne, wrogie Polsce media, których zasięgiem obejmowali ok. 98% jeszcze 2 lata temu a obecnie ok. 85% .
O wrogich narodowi duchowemu mediach mogli przekonać się niedawno Amerykanie, co z resztą ma nadal miejsce . Powtarzane zdanie od lat nie traci na wartości, a wręcz zostaje usankcjonowane z każdym miesiącem, wyborami, ważnymi wydarzeniami dla Narodów. Zdanie pt.; media w dzisiejszych czasach tzw pokoju mają równoznaczną moc do perswazji broni nuklearnej. kolonizujący świat machiną lewacką/systemem lewackim, dziesiątki lat temu z premedytacją rozpoczęli zawłaszczanie przestrzeni medialnej tzw świata zachodniego .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl