niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

​Stanowcza odpowiedź premier na groźby KE: Polska nie przyjmie uchodźców

Dodano: 16.05.2017 [17:58]
​Stanowcza odpowiedź premier na groźby KE: Polska nie przyjmie uchodźców - niezalezna.pl
foto: P. Tracz/KPRM
– Nie ma zgody polskiego rządu, by przymusowo zostały narzucone kwoty uchodźców – powiedziała Beata Szydło. Premier odniosła się w ten sposób do stanowiska Komisji Europejskiej, która zagroziła Polsce rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli nie przystąpimy do relokacji uchodźców. 

Nie ma w tej chwili możliwości, aby do Polski byli przyjmowani uchodźcy i na pewno nie zgodzimy się na narzucanie Polsce, ani innym krajom członkowskim jakichkolwiek przymusowych kwot – zaznaczyła szefowa rządu.

Mówimy bardzo jasno: nie ma zgody polskiego rządu na to, aby przymusowo były narzucone jakiekolwiek kwoty uchodźców

– podkreśliła premier.

Moje stanowisko jest niezmienne, jeżeli chodzi o kwestie uchodźców. To (decyzja Komisji Europejskiej) pokazuje tylko i wyłącznie, że mieliśmy rację nie tylko w kwestii kryzysu migracyjnego i kwestii uchodźców, ale mieliśmy również rację, mówiąc o tym, że Unia Europejska powinna bardzo głęboko zastanowić się nad swoją reformą 

– powiedziała szefowa rządu.

Jak oceniła, „Komisja Europejska nie uczy się na swoich błędach i popełnia po raz kolejny ten sam błąd, który popełniła już kilkakrotnie, a co m.in. doprowadziło do poważnego kryzysu w Unii, jakim jest w tej chwili Brexit”.

Zdaniem premier, Komisja Europejska nie słucha państw członkowskich, nie bierze pod uwagę ich zdania, tylko narzuca swoją wolę.

Sprawa będzie rozstrzygała się również na wyższych forach europejskich, proszę mi wierzyć, że zdecydowanie będziemy cały czas podtrzymywali swoje stanowisko (w sprawie uchodźców) 

– zadeklarowała premier.

Nie boję się w tej chwili takich szumnych zapowiedzi Komisji, natomiast oczekuję, że Komisja zacznie merytorycznie i rzeczowo z nami rozmawiać, słuchać argumentów 

– podkreśliła Beta Szydło.

Do gróźb KE odniósł się również wiceszef MSZ ds. europejskich Konrad Szymański.

Bez względu na okoliczności unijne będziemy bronili naszego suwerennego prawa do podejmowania decyzji azylowych; jeśli będzie trzeba, także przed sądami Unii Europejskiej

– powiedział prezes Rady Ministrów.

Jak już informowaliśmy, Komisja Europejska zagroziła właśnie rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców.

Mimo że większość państw członkowskich regularnie składa nowe zobowiązania i prowadzi relokację, Węgry, Polska i Austria jako jedyne nie dokonały relokacji ani jednej osoby. Stanowi to naruszenie ich zobowiązań prawnych, zobowiązań podjętych wobec Grecji i Włoch oraz zasady sprawiedliwego podziału odpowiedzialności 

– ogłosiła Komisja Europejska.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chcieli Tuska , więc i niech wezmą sobie uchodźców

Brawo Pani Premier! Nie wolno pozwolić aby zniszczono nasz kraj. Już wiemy, że Niemcy, Brytyjczycy, Francuzi uciekają ze swoich krajów. Już wiemy, że wykupują wakacje w Polsce. Idioci w Komisji Europejskiej powinni być wyrzuceni na zbity pysk.

Niech zyje Pani Premier!!!Po kolejnym zamachu na niewinnych ludzi i tak nic sie nie zmieni w Bruksali.Jest sprawa oczywista, ze Merkel, Timmer.. to sa ludzie nienormalni, nie posiadaja odrobine uczciwosci oraz zwyczajnej ludzkiej godnosci. Nie czuja sie winni za ludzkie nieszczescia spowodowane przez ich ciemnote.
Wyrzucic z Polski Tuska, tego przyglupiego Petru, kopacz i kazdego kto chce Polsce szkodzic.Mamy piekny -wolny kraj
i musimy tego bronic.Pani Premier Szydlo ufamy Tobie.

Niech zyje Pani Premier!!!Po kolejnym zamachu na niewinnych ludzi i tak nic sie nie zmieni w Bruksali.Jest sprawa oczywista, ze Merkel, Timmer.. to sa ludzie nienormalni, nie posiadaja odrobine uczciwosci oraz zwyczajnej ludzkiej godnosci. Nie czuja sie winni za ludzkie nieszczescia spowodowane przez ich ciemnote.
Wyrzucic z Polski Tuska, tego przyglupiego Petru, kopacz i kazdego kto chce Polsce szkodzic.Mamy piekny -wolny kraj
i musimy tego bronic.Pani Premier Szydlo ufamy Tobie.

Rosjanie mówią nie rabotajesz nie kuszajesz

Brawo Pani Premier. My Polacy i Polki jesteśmy wdzięczni, za to że broni Pani naszej Ojczyzny i nas przed unijnymi cudakami bo inaczej nazwać ich nie mogę. Jesteśmy z Panią!!!!!!!!!

Mamy w Polsce ukrainski potop, juz legalnie przyjechalo ichponad 2 miliony. Islamisci to lenie, gwalciciele i mordercy. nigdy nie beda dbali o nasz chrzescijanski kraj. Zobaczyc mozna na przykladzie durnej Szwecji, Francji, Belgii. Wsrod uchodzcow Niemcy przyjeli talibow, po co i dlaczego tak bronia muslimskich bandytow.

BRAWO PANI PREMIER!!! przyjmiemy uchodźców jeśli inne krają przyjmą trochę naszego długu publicznego w ramach "sprawiedliwości w UE" :-PPP

Pani Premier,pani jest wspaniala jak Polska cala.Koniecznie musimy bronic naszego kraju, gdyz po raz pierwszy czuje sie w nim, jak bym byl w raju.

BRAWO,PANI PREMIER.WYSTARCZY ZE KOZISTAN JUZ SIE FORMUJE W NIEMCZECH,FRANCJI,SZWECJI.SOBIESKI SPI SPOKOJNIE.

Brawo po raz kolejny Pani Premier. Może i nie głosowałem na PiS ale po raz raz kolejny od półtora roku czuję, że to Polski rząd a nie jakaś popierdółka i popychadło. Pozdrawiam.

Brawo Pani Premier. Należy bronić naszej niezawisłości jak niepodległości, bo tu jest sprawa niepodległości. Jeśli ulegniemy to za 10 staniemy się ty czy są niektóre stolice zachodnie a za 30 nas by nie było

Jestem w stanie sobie wyobrazić, taką sytuację: Na Polskę napada dzicz. Chcą totalnie zawłaszczyć kraj a obywateli siłą przekonać do poddania się terrorowi. Ci którzy się przeciwstawiają i chcą być wolnymi ludźmi i sami sobie wybierać władzę, są mordowani, kobiety gwałcone, dzieci zabierane itd -wybucha wojna. Normalni ludzie uciekają bo pragną żyć i pracować za granicą. Nowa władza szkoli agentów i wysyła ich w miejsca gdzie trafiają uchodźcy aby przeprowadzali akcje terrorystyczne zniechęcając do nas inne kraje. Nikt nam nie chce pomóc. Kraje w których panuje pokój rzucają ochłapy umywając ręce. Nikt nas nie chce włącznie z nowym najeźdźcą. Możemy sobie umrzeć lub zostać niewolnikami. Dziękuję dobranoc.

Normalni ludzie, mężczyźni, stają do walki w obronie swoich kobiet i swojego kraju. Kobiety z dziećmi emigrują lub organizują na miejscu pomoc dla obrońców. Teraz porównaj sobie to z bandą roszczeniowych byków w sile wieku jaka zalała Europę.

święte słowa, pomagać owszem ale nie przyjmować każdego jak leci. Jka to jesty że uchodzca z rodzina ma ponad 3000 zł na utrzymanie w Polsce, a nasi ojcowie i matki żyja na skraju ubustwa chociaz w pocie czoła budowali ten kraj ....

Cytat z KE: "Węgry, Polska i Austria jako JEDYNE ..."
===
Debile z KE nawet liczyć nie potrafią do trzech.
A wystarczyło napisać "tylko TRZY kraje ..."

Wynika to z rządów genderowej lewicy w większości pozostałych krajów

Kto zaprzeczy ,że ziemia nie jest piekłem ?

Dobrze że rządzi PIS Polacy mogą bez strachu wychodzić na ulicę. Powodzenia PIS

Erdogan wydyndał makrelę ! Wcześniej kupę kasy zgarnął wcale nie na 'uchodżców" teraz dostarcza ich złośliwie do Niemiec szantażując makrelę .Makrela swoimi pieskami tupie na polski rząd bo szuka kasy dla tych darmozjadów i tą kasę znajdzie w Polsce przy okazji może obecnemu rządowi dokopać finansowo .Toż to ogrom kasy na nich idzie ale kim są ci co na tym zarabiają kosmiczne pieniądze ?

Tak trzymać Pani Premier pościągali niech teraz trzymają .

Zastanawiające i przerażające jest to ,że walą sami faceci !! Jeżeli głupie lewactwo wraz z tymi hucpiarzami w sejmie uważają ,że najazd ciemnych nie będzie ich dotyczył ,że im głów obcinać nie będą to są kretynami do entej potęgi ! Na nic im ta kasa ,którą dali się przekupić na nic twierdze ,które sobie budują . To, to rozplenia się wszędzie gdzie tylko możliwe . Jeżeli Ci co ukartowali ten spisek uważają ,że ciemna masa ,którą tu sprowadzili będą na nich tyrać to głupota świeci na ich czubku łba i wreszcie dostaną za to zapłatę na jaką zasłużyli .

Ciemna masa nie jest sprowadzana do pracy tylko
w celu wywołania rozpie---chy.

Masz rację to jest wprowadzenie konia trojańskiego do Europy. Przerażające czasy przed nami . Historia powtarza się przy zmianie strategi .To pewne ,że los chrześcijan stanie się dramatyczny i nie tylko chrześcijan . Wszystkie religie dostaną za swoje nie tylko KK jak to mówi przepowiednia . W zasadzie to żarcik ale jestem blisko wierzyć w nią . Wiem ,że to przemyślana strategia zniszczenia Europy a tym z lubością Polski bo mamy wrogów nie z własnej winy .

A dlaczego caritas z biskupami chcą dla uchodźców "korytarz humanitarny" ?

Dlatego ,że ten korytarz nie będzie przechodził obok ich twierdzy !! A dlatego bo uważają,że 'ciemny" naród zmanipulują oszukają i po fakcie będą udawać ,że to nie oni . Uważam ,że to tylko kwestia tyg, jak będą usiłowali naród omamić zmanipulować .Czuj czuwaj ! Ludzie już widzą ich w coraz to liczniejszych grupach oni już tu są !

ale lubię tę KE , dzięki niej PiSowi rosną procenty w sondażach. Beata tak trzymaj.

...a na wp-pl jak zwykle - bełkot że coś tam Orban, Węgry...ale żadnych konrektów i wyjaśnienia.
http://wiadomosci.wp.pl/wegry-...

Polska powinna organizowac ogromna koalizje przeciwko planom KE przymusowej realokacji "uchodzcow" (wg. statystyk tylko nieco ponad 2% z tych ludzi to prawdziwi uchodzcy). Przeciez przeciwko tych poronionym pomyslom KE na pewno beda tez: Czechy, Slowaja, Litwa, Lotwa, Estonia, Rumunia, Bulgaria, Holandia, Portugalia, a nawet kraje takie jak Hiszpania, Finlandia, czy nawet Szwecja. Trzeba sie zebrac do kupy i pokazac KE wielkiego "wala", zeby sie w koncy raczyla odwalic ze swoimi faszystowskimi pomyslami.

Nie ma przymusowej relokacji !!! Cyklicznie jak widać wycierają sobie mordy Polską by było wrażenie ,że darmozjady nie żrą ośmiorniczek za darmo .No i nawet PIS pozwalają im na to ! Portale i inne plujki mają ful na forach i kasa leci . System ten sam ,który był za czasów byłej ekipy dokładnie taki sam . W sumie to nie jest złe dla obecnej ekipy rządzącej. Dzięki twardej polityki sprzeciwu dla imigrantów, 500+ dekomunizacji i robienie porządku wśród św. krów nietykalnych prą do przodu .A gdy naprawdę rozliczą mafię reprywatyzacyjną nie pionkami to sukces mają w jednym małym paluszku . Kukiz 15 wywali liberalną trójcę całkowicie i będzie alternatywną ,merytoryczną opozycją współpracjującą dla dobra kraju i narodu . Mają ludzie takie marzenie ! to słychać już wszędzie dlatego hucpiarze są aż tak zdesperowani nawet i pomysły kończą się na wywoływanie hucp i kompromitują się bzdetami .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl