niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Coraz lepiej w gospodarce! GUS podał nowe dane - PKB wzrósł o 4 proc. rok do roku

Dodano: 16.05.2017 [10:42]
Coraz lepiej w gospodarce! GUS podał nowe dane - PKB wzrósł o 4 proc. rok do roku - niezalezna.pl
foto: pixabay.com
Niemal każda informacja gospodarcza Głównego Urzędu Statystycznego dowodzi, że sytuacja w Polsce poprawia się. Kolejny dowód dzisiaj - PKB wzrósł realnie w pierwszym kwartale 2017 r. o 4,0 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku. - Szczególnie ważne jest, że z owoców wzrostu gospodarczego korzystają polskie rodziny - podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki.

Kilka dni temu pisaliśmy, że w pierwszym kwartale 2017 r. eksport wzrósł o 8,9 proc., a import o 12,0 proc.

CZYTAJ WIĘCEJ: Dane GUS: wzrost eksportu i importu

Z kolei dzisiaj Główny Urząd Statystyczny poinformował, że "PKB niewyrównany sezonowo (w cenach stałych średniorocznych roku poprzedniego) wzrósł realnie w pierwszym kwartale 2017 r. o 4,0 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku".

Ekonomiści oczekiwali, że w I kwartale gospodarka urosła o 3,9 proc. rdr, czyli sytuacja jest jeszcze lepsza niż sądzili eksperci.

"PKB wyrównany sezonowo (w cenach stałych przy roku odniesienia 2010) zwiększył się realnie o 1,0 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i był wyższy niż przed rokiem o 4,1 proc." - podał GUS.
Te dane skomentował wicepremier Mateusz Morawiecki.

"To bardzo dobra wiadomość, że w I kw. 2017 roku nastąpił wyraźny wzrost PKB. Jestem przekonany, że to rezultat zarówno dużego optymizmu Polaków, jak i poprawy dynamiki aktywności inwestycyjnej, a także działań naszego rządu, które wzmacniają atrakcyjność inwestycyjną, innowacje i jakość wzrostu PKB Polski" - podkreślił.


"Szczególnie ważne jest, że z owoców wzrostu gospodarczego korzystają polskie rodziny. Świadczy o tym zdolność gospodarstw domowych do zwiększania wydatków konsumpcyjnych oraz bardzo dobra sytuacja na rynku pracy. Zarobki rosną, a fundusz płac w sektorze przedsiębiorstw w I kwartale był o ponad 9,1 proc. wyższy niż przed rokiem. Spada bezrobocie, które wynosi dziś 7,7 proc. Tak niskiego nie notowano od 27 lat" - dodał Morawiecki.

Zgodnie z poprzednimi danymi urzędu statystycznego PKB niewyrównany sezonowo wzrósł w IV kw. zeszłego roku o 2,5 proc. rdr, w III kw. - o 2,4 proc., w II kw. - o 3 proc., a w I kw. o 2,9 proc.

Cały zeszły rok zamknął się wzrostem PKB w wysokości 2,7 proc.

Licząc kwartał do kwartału PKB wyrównany sezonowo wzrósł w IV kw. o 1,7 proc., w III kw. o 0,4 proc., w II kw. o 1 proc., a w I kw. spadł o 0,1 proc.

GUS zastrzegł, że dane mają charakter wstępny i mogą być przedmiotem rewizji w momencie opracowania pierwszego regularnego szacunku PKB za I kwartał 2017 r., który zostanie opublikowany 31 maja 2017 r.
Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dostal ktos z was podwyzke ? Smierdzi mi to wszystko propaganda sukcesu ? Skoro jest tak dobrze to czemu nic sie nie zmienia?

O 4% to pisałem już od Grudnia i Stycznia - a jeszcze poważniej w Czerwcu to 5% na luziku - nie widzę już smakoszy pod sklepami , za 1500zł opłaca już im się popracować.

U Niemcow PKB tez strzelio w gore, ale tamtejsi eksperci zaraz podali ze w tym roku pracowalismy 2 dni wiecej w pierwszym kwartale niz w 2016 roku. Te dwa dni to okolo 2.6% PKB. Czyli wzrost jest tylko 1.4%.

To wszystko !!!

Po grzyba tyrać cały kwartał, skoro w dwa dni można wyrobić więcej?

Oglądając TVN miałem wrażenie że żyję w 2 światach równoległych. Słuchałem "ekspertów" o tracącej na znaczeniu Polsce zwłaszcza poza walutą euro, niszczeniu demokracji i ... "dalszym zadłużaniu Kraju" ... zadłużonego wcześniej przez krasnoludki ... no z PiS które rządziło 8 lat jak się można domyślić.

PiS nie ulegać dezinformacji ośrodków,których nie macie pod pełną kontrolą.PO idzie na całość w podwyższaniu zarobków sowim rodzinom w spółkach gdzie maja pełną kontrolę !!!!!!!!!!!!! W pks poznań szaleją z pieniędzmi dla swoich !!!Delektujecie się wskażnikami płac a rzeczywistość oczywista dla PO + PSL i SLD --pozostali nieakceptujący POprzedników od 2014 na najniższych krajowych !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Przejedziecie się jak Edward Gierek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odłożenie "sądów i dwukadencyjności" -to klęska już w 2018 roku !Już TRZECIEJ OKAZJI 'REMONTU POLSKI NIE BĘDZIE' !!!!

A najfajniejsze jest, że ZŁOTY WIEK POLSKI jeszcze się tak naprawdę nie zaczął, bo dopiero rok 2018 będzie jego początkiem.

Przez 12 lat będziemy mieli szansę na zapewnienie sobie wspaniałej przyszłości, bo takiej koniunktury, jaka się zbliża, to nie mieliśmy od stuleci.

Już za niecały rok zostanie wygaszona trwająca od 2005 roku wojna partii zagranicy z obozem patriotycznym - i zacznie się nam w Polsce żyć lżej - bez seansów nienawiści w mediach oraz festiwali zaprzaństwa i głupoty w życiu publicznym.

Nasi wrogowie teraz osłabną, a sojusznicy jeszcze bardziej zdecydowanie postawią na nas - ale najwięcej, jak zawsze, będzie zależało od nas samych...

ZAPRASZAM na więcej - http://prognozydocenta.salon24...

Polska staje się silniejsza gospodarczo i bezpieczna jak nigdy dotąd.Teraz my musimy wesprzeć rząd,bo lepszego nie mieliśmy.Bezwzględna większość w parlamencie ,a nawet 75% da Polsce szansę na bogatą Polskę i zmiany komuszej konstytucji.Kukiz15 ciągle stoi w rozkroku i jestem pewna,że oni nie będą dobrzy na dobrego koalicjanta.Wyczuwam fausz,bo jedna Paweł spotkał się z Tuskiwm w pamiętnym grudniu 2016.

Z % to mi tak wychodzi - czynsz mi podskoczyl o jakies 8% (wynik wprowadzenia najniższej placy - trzeba było podnieść pensje obsłudze osiedla).
Placa została na tym samym poziomie ale wydatki ograniczyłem o jakies 30% w związku z niepewna sytuacja zwiazana z premia, która stanowi 50% mojego uposażenia - mniej wyjezdzam a w związku z tym nie kupuje roznych artykolow w roznych m-cach.

Z tego co widze to w mojej branzy( a jest to 1 z branz wiodocych) "oszzcednosci" dochodzą do tego, ze "niektórych taczek się nie laduje".

Jak latwo się domyslic...kuleja w związku z tym zakłady kooperujące, produkujące podzespoly, transport,....,....

Jak te % przeanalizować to ile wyjdzie finalnie..?

Widać , żw jezdeś " urealnione " u Rzońcy , tam się idź wypłakać i wysmarkać realisto agnostyczny z ORMO.

Z tych czasow pochodzi taki kawalek z kabaretu - "..chodzi o to zeby umysl gietki wypowiedzial wszystko co pomysli glowa...no i tej tresci jak widac starczy...AZ NADTO.."

To nie kabaret, to Słowacki.

Cholernie merytoryczny wpis....no i co Slowacki dalej pisal o postkomunie, kryzysie gospodarczym...w aspekcie aktualnej propagandy sukcesu..?

Polska się rozwija, jest coraz więcej pracy i zarobki coraz wyższe. Tak trzymać.

Nie tylko gospodarność ale powstrzymanie korupcji i ZŁODZIEJSTWA uprzywiliowanej KASTY PRZY KORYCIE daje podstawy do optymizmu.

Zadaniem PO jako kacapskiej agentury było blokowanie rozwoju Polski, tłamszenie gospodarki, utrzymywanie bałaganu legislacyjnego, rozkradanie majątku publicznego, utrzymywanie wysokiego bezrobocia zmuszającego Polaków do emigracji, trwonienie pieniędzy, degradowanie armii, itd.

PO z Tuskiem specjalnie nawet sprowokowali światowy kryzys, żeby tylko pognębić Prawdziwych Polaków. W zmowie ze światową finansjerą wiadomego autoramentu wystartowali aferę Lehman Brothers w 2008r i rozwinęli ją dla niepoznaki na cały świat. Bez tego nie udało by im się tak skuteczne cyt.: blokowanie rozwoju Polski, tłamszenie gospodarki, utrzymywanie bałaganu legislacyjnego, rozkradanie majątku publicznego, utrzymywanie wysokiego bezrobocia zmuszającego Polaków do emigracji, trwonienie pieniędzy, degradowanie armii, itd. Na szczęście nadeszła "dobra zmiana", która w półtorej roku wreście podźwignęła Polskę z upadku i podniosła z kolan, wprowadzając nasz kraj do elity światowych potęg gospodarczych. Cud!
Prowadź Jarosławie!

To dobra i co z tego.Jestem emerytka a w portfelu z miesiaca na miesiac kasy coraz mniej.Nic mi sie przez te 1.5 roku ani odrobine sytuacja nie polepszyła.Wrecz przeciwnie.I co tu sie chwalić.No polityka jest coraz lepiej maja sie czym rzadzic.

Skoro uważa Pani , że ma gorzej, to popierając Platformę i jej program zakładający pracę bez emerytury aż do śmierci może Pani iść do pracy . I tu będzie Pani miała miłe zaskoczenie , bo dużo łatwiej będzie znaleźć pracę przy tak niskim bezrobociu, a wtedy doceni Pani osiągnięcia 1,5 roku rządów PISiorów.

Trafne spostrzeżenie. Po co jakieś współczynniki 4% jak i tak inflacja robi swoje degradując ludziom wypłaty i emerytury.

Ta inflacja będzie zrekompensowana w przyszłym roku. Emerytury waloryzuje się co roku o wielkośc inflacji w minionym roku + dodatkowo współczynnik od wzrostu płac w gospodarce, a ponieważ wzrost płac jest bardzo wysoki, inflacja ok. 2%, więc waloryzacja w przyszłym roku też będzie bardzo wysoka , przypuszczam , że może wynieść ok.3%-3,5%.

Więc zagłosuj ubeku na PO , żeby było, jak było i nie ściemniaj.

Proszę o podanie takich prostych danych jak,produkcja:
Stali
Cementu
Cegły
Cukru
Statków ZAKŁADÓW POLSKICH
Samochodów
Telewizorów
Chemii gospodarczej
Przemysł spożywczy
Drobiu
Trzody chlewnej
Bydła
Dochody sieci handlowych

Statystyk głupich trolli brakuje, tofaszyszu Gomułka a krzywa wam rośnie jak trza. To, o czym bazgrzecie znajdziecie w zwyczajnym roczniku GUSu

Razik , ty chyba dopiero gimnazjum skończyłeś bo nie wiesz o tym że prawie wszystko z twojej listy zostało sprzedane w okresie 27 lat hindusom , Niemcom, Francuzom itd. O statki się pytasz , to gdzie ty byłeś 6 lata temu jak Tusk zlikwidował stocznie , a nie słyszałeś że w końcu zeszłego roku rząd PIS odtworzył stocznię szczecińską i dopiero będą budowane statki w polskich zakładach. Nie widzisz tego , że w 1,5 roku rząd PIS zaczął też repolonizować banki. Myślisz , ze tak łatwo posprzątać i odtworzyć gospodarkę po tylu latach złodziejskich rządów poczynając od Balcerowicza ?

Drogi "Dąbku"TY to znasz z opowiadań,ja widziałem kto i jak
zawiadywał majątkiem POLSKI, rok mego urodzenia to 1955 więc
nie opowiadaj mi bajek.I Sam z nich wyrośnij.Docieraj do
prawdy i nie słuchaj "Fałszywych Proroków"

Chyba za dużo jednak wymagasz, Dobra Zmiana jak mówi że jest dobrze, to tak musi być.

Więcej TVN (russia today) i polsat (agent MSW właścicielem) lemingi ! może się w końcu pochlastacie i przestaniecie chodzić na wybory.

Ani TVN ani POLSAT ani tym bardziej TVP( zresztą nie oglądam TV od ponad 5 lat) a dane z sektora prywatnego z rozdzieleniem na konkretne branże. Poza tym jaki rozwój polskiej gospodarki, jak w większości jest to przedłużenie gospodarki niemieckiej. Faktem jest że istnieje kilka większych przedsiębiorstw ale są one głównie spółkami skarbu państwa. Więc o czym tu mowa. Jak nie masz nic konkretnego do dodania to się nie kłopocz stukaniem w klawiaturę.

Wam to trzeba tłumaczyć z "ruskiego na nasze" jeśli bezrobocie było kilkunastoprocentowe, a obecnie oscyluje w granicach 7% [to prawie go nie ma dla higieny musi być] jest oczywiste, że produkuje się więcej, a czy akurat tego o co pytasz nie wiem, i pewnie minister musiał by zaglądnąć do annałów.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl