niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

​Sąd pozwolił na manifestację Obywateli RP. Urządzą awanturę w miesięcznicę?

Dodano: 10.05.2017 [18:28]
​Sąd pozwolił na manifestację Obywateli RP. Urządzą awanturę w miesięcznicę? - niezalezna.pl
foto: Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska
Stołeczny sąd okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery ws. zakazu kontrmanifestacji Obywateli RP na Krakowskim Przedmieściu 10 maja. – Wydane zostało postanowienie (…) w przedmiocie odwołania zarządzenia zastępczego wojewody mazowieckiego, uchylone zostało zarządzenie z 8 maja ws. zakazu zgromadzenia – poinformowała rzecznik prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie Dorota Trautman.

Kierownik oddziału prasowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Monika Kaniewska przekazała, że wojewoda złoży zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie do czwartku do godz. 15.00. Jak podkreśliła, Zdzisław Sipiera wydał decyzję odmowną odnośnie zgromadzenia Obywateli RP, które nie było cykliczne, a zorganizowane w trybie uproszczonym.

W środę wieczorem przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu odbędą się comiesięczne obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r., w trakcie których swoje przemówienie wygłosi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Obywatele RP w ostatnim czasie organizują kontrmanifestacje na Krakowskim Przedmieściu 10 dnia każdego miesiąca; jednak w maju wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzję o zakazie ich zgromadzenia. Obywatele RP jeszcze przed uchyleniem przez Sąd Okręgowy w Warszawie decyzji wojewody zapowiedzieli na Twitterze, że ich kontrmanifestacja się odbędzie i że pojawią się w środę wieczorem na Krakowskim Przedmieściu.

Pod koniec marca weszły w życie nowe zasady organizowania zgromadzeń. Odległość między dwoma konkurencyjnymi zgromadzeniami nie może być obecnie mniejsza niż 100 metrów. Znowelizowana ustawa daje także możliwość otrzymania zgody na zgromadzenia cykliczne. Nowelizację Prawa o zgromadzeniach autorstwa posłów PiS parlament uchwalił w grudniu 2016 roku.

Zgodnie z nowelą, wojewoda może wydać zgodę na cykliczne organizowanie zgromadzeń publicznych w tym samym miejscu przez trzy lata z rzędu. W myśl nowych przepisów, organ gminy wydaje decyzję o zakazie zgromadzenia, jeżeli zostało zaplanowane w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne. Od decyzji przysługuje odwołanie do sądu.

Za cykliczne są uważane takie zgromadzenia, które są organizowane przez ten sam podmiot w tym samym miejscu lub na tej samej trasie, co najmniej cztery razy w roku według opracowanego terminarza lub co najmniej raz w roku w dniach świąt państwowych i narodowych, pod warunkiem, że odbywały się w ciągu ostatnich trzech lat i miały na celu upamiętnienie „w szczególności uczczenie doniosłych i istotnych dla historii Rzeczypospolitej Polskiej wydarzeń”.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Sędzia sądu wydając taki wyrok winien natychmiast stanąć przed wymiarem sprawiedliwości i ponieść konsekwencje dyscyplinarne i karne. Ten wyrok świadczy, że reorganizacja sądu winna być natychmiastowa i oczyszczona z tzw. kasty wpisującej się w stwierdzenia. Prawo nas nie obowiązuje. Obowiązuje "maluczkich". To my stanowimy elitę uprzywilejowanej kasty i my decydujemy co każdego może spotkać. Kto zasługuje na karę, a kto na pobłażanie i uniknięcie konsekwencji karnych za czyny popełnione i popełniane. Czas posprzątać stajnię Augiasza. Bez tego nie doczekamy się sprawiedliwości w sądach.

Przypominam, że gdy premierem była niejaka Suchocka oszukano Polaków. Zmieniono zasady wyliczania emerytury osobom od lat płacącym składki emerytalne.
"prawo" nie działa wstecz???

Ciekawe jakie było uzasadnienie uchylenia decyzji wojewody? Czyżby sąd nie zdawał sobie sprawy że kontrmanifestacja stanowi zagrożenie dla każdej z manifestujących stron? Skoro podstawą orzekania w takich sprawach jest logika i zasady wiedzy oraz doświadczenia życiowego, dlaczego sąd wydając taką decyzję postępuje odwrotnie do tych zasad? Powszechnie wiadamo z poprzednich kontrmanifestacji, że tak zwanym obywatelom RP chodzi tylko o zadymy i przeszkadzanie w uroczystościach miesięcznicy. Zapytam, jaką wiedzę i doświadczenie życiowe posiada sędzia wydający taki wyrok z pełną moim zdaniem świadomością o możliwości popełnienia wykroczeń przez manifestujących? Rozumiem że od pilnowania porządku jest policja, że jest prawo do zgromadzeń i manifestacji ale logika mówi co innego. Czy historia mordercy Cyby niczego nie nauczyła?

Sprawdzić tych sędziów do podszewki.Wydanie takiego wyroku to celowe napuszczanie ludzi na siebie.Na razie policja dysponuje mandatami za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym,nie mówiąc o znieważaniu w innych formach.Co na to komendant warszawski?

rzecznik prasowa ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Warszawie DOROTA TRAUTMAN.Jeżeli większość w wymiarze sprawiedliwości będa stanowiły osoby o podobnych semickich nazwiskach,to o sprawiedliwości możemy tylko pomarzyć

Pisze PiS, poniewaz w tej sprawie nie ma mowy o prawie i
sprawiedliwosci! Macie wiekszosc, a mniejszosc gra Wam na
nosie! Ustanowione 100 metrow od legalnego zgromadzenia
wyglada, ze idioci bez wyobrazni siedzacy za biurkiem w
zarekawkach, tak ustanowili! A te zezwolenia na trzy lata z
rzedu, to dawanie tym "zaklucaczom" pretekstu do dowolnej
interpretacji! Zarzadzenie powinno byc jasno, jednoznacznie
sprecyzowane i tak, zeby nie dawalo szans nikomu, nawet sadowi, jego zmiany, czy odwolania. Poproscie p.Pawlowicz,
to ona tak Wam ulozy, ze mucha nie siada! Za duzo mieczakow
w tym Pis-ie! Macie miesiac do 10-go czerwca, aby to bydlo
bylo odseperowane, od modlacych sie, conajmniej 300 m.
Czytacie tu cos od czasu do czasu?

Komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: Czarny koń...Biedroń - O kandydacie wyborczej na prezydenta, współczesnym faszyzmie, marszu wolności, nowym przywódcy Francji oraz o tragicznym zdarzeniu w Egipcie. https://youtu.be/JxztFEHaqd8

Jeszcze przed wydaniem orzeczenia zwoływali się do uczestnictwa? Pewnie sędzia w TVN-ie wcześniej zapowiedział wynik rozprawy, a myśmy tego nie słuchali!

Jaki sąd?!-SRĘDZIA - KRETYN...- No - i już po KARIERZE!!! (zgodnie z minioną linią PO)!

Własnie słyszałem to bydło wyjące na Krakowskim Przedmieściu - Kaczyński mówił o jakichś białych kwiatach, które są symbolem agresji tego ugrupowania, ale kamera nie pokazała, o co chodzi, lecz wycie było słychac. To jest wyjątkowa degeneracja, przeszkadzac w zgromadzeniach o charakterze modlitewnym i patriotycznym tak jak to skrajne zbydlęcenie z blokowaniem dojazdu J.Kaczyńskiego na grób swojego brata. Dziedzictwo ubeckich metod zakazywania żałoby po nieprawomyslnych, zamordowanych przez komunę bohaterach.

Jaki sąd?! - - No - i już !!! (zgodnie z minioną linią PO)!

Kolejny powod aby ta mafijna kaste sedziowska rozwalic i powolac nowa instytucje a tego sedziego matola jak najszybciej won z roboty nz zbity ryj

Niezły numer " wysoki sądzie "!

szukaja goza licza na odszkodowanie szkola ubekow WIDZICIE JAKIE MAJA ZDROWIE A pis IM CHCE PODNOSIC EMERYTURKI DARMOWE LEKI LEKARZE OBIADKI DODATKI a quwom pale i w leb

Obywatele RP to inicjatywa obywatelska nie żadne ugrupowanie bo tam nikt nie należy formalnie, nikogo nie można zidentyfikować. Inicjatywa obywatelska po co jest. Na pewno nie do burd. Czy tego nie wie sąd Nie może się zgłaszać na manifestację nikt, a to jest nikt w sensie prawnym. hQ2QT

taki drugi KOD TYLKO ZMIENILI NAZWE dzieci, wnuki kolaborantow sowieckich ubekow tzw. gorszy sort..tyle w temacie

Celowo ubecki sąd wydał decyzję dzisiaj 10,aby nie zdążyć się odwołać,aby ubectwo miało możliwość do zadymy.
Kiedy w końcu rząd pogoni i pozamyka tych bandytów ubeckich w togach,pracujących w sądach?Oczywiście prokuratura,wojsko policja - tam też jeszcze jest mnóstwo ubectwa.
W końcu trzeba ostro się wziąć za to bydło ubeckie i raz na zawsze pogonic,a wcześniej zamknąć.W przeciwnym wypadku ten ostatni sort
zawsze będzie utrudniał życie Polakom.

Czy jeżeli dojdzie do burd, zniszczeń mienia i zamieszek to sędzia za to odpowie? Naprawdę tę kastę nadzwyczajnych świń w trzeba zreformować i to jak najszybciej

Sad orzekl wedlug przepisow prawa. Wasze zale i bluzgi sa skierowane nie tam gdzie trzeba, jesli wam sie nie podoba prawo w Polsce to sie wyzywajcie na Sejmie, bo to oni tworza prawo.

Jesli natomiast, choc w to nie wierze, sedzia zlamal prawo, to na co Zbyszek jeszcze czeka ?

Zbyszek to jest taki twój kumpel, z którym w gimnazjum chodziłeś na wagary ?

"Obywatele RP" sa tez obecni w Austrii. Nie wywodza sie z ub jak "nasi" lecz ISIS. Jednych i drugich laczy ta sama nienawisc do chrzescijan.

TUTAJ muzulmanin (marksista) uderza brutalnie sztacheta w figure Chrystusa na krzyzu

BOLSZEWIA 7 SORTU wypluczki NKWD AJ AJ AJ AJ WAJ WAJ JAJAJAJ

Kolejny powod aby ta mafijna kaste sedziowska rozwalic i powolac nowa instytucje a tego sedziego matola jak najszybciej won z roboty nz zbity ryj

Dodatkowo dyby i publiczna chłosta bu się przydała !!!
Uważam że to prowokacja kasty w togach.
Tak, zgadzam się wszystkich rozliczyć i WON !!!!!!!

Msciwe,zaklamane mendy.
NIC nie uszanuja.
Siwe lby a rozumu,honoru,godnosci-za grosz.
Gardze taka holota,ktora nie potrafii GODNIE przyjac wlasnej porazki,DEMOKRATYCZNEGO odsuniecia od koryta!
Za KASE POpelnia,POpra kazde klamstwo,kazda nieuczciwosc,kazda zdrade.
Pamietajcie zajadle dziadygi-moze i za kase mozna kupic wszystko ale zadne pieniadze nigdy nie kupia ZDROWIA,SZACUNKU I RESPEKTU!WON!

Są bezkarni a bezkarność rozzuchwala! Czyż nie???

Tu nie chodzi o odsunięcie od koryta. Tu w perspektywie jest więzienie i utrata emerytur oraz licznych przywilejów, również tych nieformalnych. Stawka jest wysoka.

I dlatego,min.te dziadygi stoja murem za PO.
Bo gdy banda szitiny wroci do KORYTA-NIC im nie juz nie bedzie grozilo.
A RZAD,PiS,wyladuja w wiezieniu,i to bez zadnego certolenia, bez powodu!
OFICALNIE ZA ZDRADE PANSTWA ,czytaj:"tegojraju" i jewropy!

OGLOSZENIE szukamy chetnych starych ZOMOWCOW ORMOWCOW SB UB abyscie sie dzis zglosili na al SZUCHA bedziem na was czekac damy wam karabiny bedziecie miec okazje odnowic sobie swoj wyluczony zawod ,,ubijanie,, OBYWATELE RPczekaja zeby ich uprzatnac tak jak to robiliscie wczesniej

Sąd Okr. w W-wie jest tak uPOlityczniony, że marzy o rozróbach i konfrontacjach, a Polacy marzą o dekomunizacji sądów i oczyszczeniu instytucji państwowych i medialnych z tego ubeckiego, agenturalnego łajna. Oby szybko !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl