niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Sąd Najwyższy: Sumliński niewinny. Kompromitacja środowiska obrońców WSI

Dodano: 10.05.2017 [13:43]
Sąd Najwyższy: Sumliński niewinny. Kompromitacja środowiska obrońców WSI - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Sąd Najwyższy nie uchylił prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie ws. w sprawie płatnej protekcji przy weryfikacji oficera WSI. Oznacza to, że dziennikarz Wojciech Sumliński został uniewinniony.

Dziś trzech sędziów Sądu Najwyższego zbadało kasacje złożone w tej sprawie przez mazowiecki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej ds. przestępczości i korupcji. 

Prokuratura zaskarżyła bowiem w całości prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z września 2016 r. SO utrzymał wtedy wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli z grudnia 2015 r., który uniewinnił Sumlińskiego oraz skazał na cztery lata więzienia i ponad 54 tys. zł grzywny drugiego oskarżonego Aleksandra L. - emerytowanego oficera tajnych służb wojska PRL, a potem Wojskowych Służb Informacyjnych.

Ale dziś Sąd Najwyższy nie uchylił wyroku Sądu Okręgowego.  Postanowił, że złożona, a następnie wycofana przez prokuraturę kasacja w sprawie dziennikarza nie będzie rozpoznawana. Oznacza to, że dziennikarz Wojciech Sumliński został uniewinniony. Sąd Najwyższy wróci natomiast do rozpatrywania kasacji od wyroku skazującego na cztery lata więzienia i ponad 54 tys. zł grzywny drugiego oskarżonego – byłego oficera WSI Aleksandra L. Kasacje na jego korzyść wniosła zarówno obrona, jak i mazowiecki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej ds. przestępczości i korupcji. Ponieważ jednak prokuratura chce wycofać się także z tej kasacji, zgodnie z przepisami, musi uzyskać na to zgodę L. Sąd Najwyższy wyznaczył jej 14 dni.O "aferze marszałkowej" pisaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl dziesiątki razy. Także o roli Bronisława Komorowskiego. Gdy pod koniec 2015 r. zapadł wyrok I instancji, informowaliśmy:

"Wojciech Sumliński niewinny - uznał Sąd Rejonowy Warszawa-Wola. Inny oskarżony w procesie Aleksander L., były żołnierz WSI, jest winny. Sąd skazał go na 4 lata więzienia w procesie dotyczącym domniemanej korupcji przy weryfikacji WSI. W 2009 roku dziennikarz i Aleksander L. zostali oskarżeni o powoływanie się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się załatwienia pozytywnej weryfikacji oficera WSI płk. Leszka T. Jak powiedziała w mowie końcowej mecenas Konstancja Puławska, która broniła dziennikarza, Sumliński był tylko zającem, by ustrzelić tura. Chodziło o usunięcie z życia politycznego Antoniego Macierewicza".
 

 

 

Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Gdy rządził komunistyczny pachołek Bolek to jakoś sędziom nie przeszkadzało używanie aktu łaski przez prezio; tak samo jak rządzili Olek i WSIowy Komorek ... teraz gdy rządzi PAD a wcześniej PLK to wciąż im coś przeszkadzało

Zaraz, zaraz - teraz już wszystko z SN wporządku? Już nie podważamy wyroków?

Kasta trzęsie się ze strachu! sami juz nie wiedzą czego chcą tak się boją. Niedouczeni. Powinni ze wszystkimi zrobć porządek za politykowanie. Znowu wiadomo kto miesza się w wewnetrzne sprawy Polski. SN Skandal Największy.

Dlaczego jak wydaje wyroki po linii zgodnej z władzą jest ok, a jeśli przeciwko ułaskawieniu to jest kastą?

Kiedy Komoruski za kraty?

No i co dalej ten prokurator oskarża Sumlińskiego, dlaczego jeszcze pracuje ta kreatura prawnicza Panie Ziobro ? i dobra zmiano ?

Tusk,Komorowski,Schetyna i inni dostali PO 80 tys Mar Zach od niemcow,oni pracuja dla nich,nie lubia i boja sie Polakow,jak Bydloszwwski!

No przecież, to na tym nie może się skończyć - główny inspirator, czyli bul - musi odpowiedzieć karnie! Jeżeli tak się nie stanie - to będzie świadczyło, że >my nie ruszamy was, itd<?

Sąd Najwyższy potwierdził że dziennikarz Wojciech Sumliński został uniewinniony.

A teraz czas no wytoczenia procesu Bredzisławowi Bul Lewatywie!

A to ta POdła bardzo kanalia i jemu Podobni, jeszcze NIE siedzą ???
Coś POtwornego. W normalnym państwie NIE do POmyślenia żeby tego typu POlszewickie, zaprzańcze miernoty, zdrajcy, POspolite szuje i zbrodniarze, durNIE itp. ustawicznie pętały się, nawet tylko PO wiadomych szczujniach, typu tych szechterowo – soloszowych, przeważnie NIEmieckich i szkalowali Polskę i Polaków. Siewcy zła i NIEnawiści. Skłócający i otumaniający umęczone sPOłeczeństwo. Zawsze przeciwko naszej Ojczyźnie. Ośmieszający nas wszystkich. Zawsze na NIE. NIE bo NIE. Zawsze przeciwko każdej dobrej zmiaNIE. Żeby było jak było…. Hańba ! Hańba na wieki. Kto w końcu z tym wszystkim zrobi Porządek ? Bo będzie za późno !! Jest państwo, albo go NIE ma ? ! Jest jakiś rząd, jakieś prawo i jakaś sprawiedliwość, albo NIE ??!

Na podstawie tej decyzji sądu można już, nawet przed procesem Tw "Litwina", który był, sprawującym bUUUl Polakom, urzędującym wówczas prezydentem, był też zdrajcą, gigantycznym hochsztaplerem i zbrodniarzem. Skąd te wnioski a zaznaczam, że niepodważalne na 100%, ponieważ Pan Wojciech, zaznaczam zarzucał, właśnie zbrodnie urzędującemu prezydentowi, który bez pardonu, wydawał dyspozycje "seryjnym samobójcom", do likwidowaniu świadków "afer marszałkowych" do najbardziej upiornych było zabójstwo pułkownika Tobiasza, który został otruty i zmarł podczas tańca a nazajutrz miał być skonfrontowany z Tw "Litwinem" a ponieważ były i inne zbrodnie a jak przywołamy pamięci jego widok na lotnisku przy trumnach ofiar smoleńskich, kiedy głośno i obok rodzin ofiar wręcz eksplodował razem z Tw "Oscarem" radością z tak udanej zbrodni, czyli biorąc to pod uwagę, to Pan Sumliński, był albo skrajnym głupcem albo bohaterem?. I tu muszę opowiedzieć się, ze głupcem On nie był bo jak sam opowiadał, przez kilka lat nie był pewny czy dożyje dnia następnego i potwornie się bał a więc był niepodważalnym bohaterem, który ujawniając upiorne fakty o osobowości ówczesnego prezydenta Polski, walczył ze strachem. Panie Wojciechu, chylę czoła i podziwiam i degresja do Pana ministra Ziobro, zbyt długo przebywa na wolności kanalia o której wszyscy wiedzą, że "bagaż" jego zbrodni wystarczy na wielokrotne w prawie polski bezwzględne dożywocie. Sugeruję, na czas ograniczony, memorandum na wykonywanie kary śmierci, przez wbicie na pal tak odrażających zbrodniarzy jak On Tw "Litwin" i Tw "Oscar" będący zleceniodawcą zabójstwa prezydenta Kaczyńskiego i ukryty pod literką "T" w książce Jurgena Rotha.
Panie ministrze ja krzyczę, Pan Sumliński zarzucał zbrodnie urzędującemu prezydentowi, co by się stało gdyby On nie pisał, prawdy, tylko prawdy?. A więc gdyby ujawnione zbrodnie nie miały pokrycia w faktach, to błyskawicznie byłby aresztowany a pamiętamy co On zrobił z Panem Romualdem Szeremietiewem, kiedy ten, tylko zasugerował mu, że ludzie z WSI dokonują malwersacji na setki miliardów złotych a dedukując dalej to właśnie ta odwaga i fakt, że ujawnił zbrodnie w książkach uratował mu życie, bo Pamiętamy np. los Leppera, który tylko zapowiedział ujawnienie znanych faktów Panu Kaczyńskiemu i prawdopodobnie gdyby to wcześniej, choć w części upublicznił, to chyba nadal wypominał by "WERSAL" członkom z PO i PSL a jeszcze miałby na tapecie klub "pederastów i lesbijek", no ten taki nowoczesny co w nim rabieją to jako-sik inaczej. Ale trzeba z hołoty, przejść do bohaterów i jeszcze raz a właściwiej nieprzestające gratulacje za taką wiwisekcję osobowości ludzkiej kanalii a bardzie chwasta, Tw "Litwina" bo swoją prawdą niewątpliwie miał niebagatelny wpływ na losy wyborów. Pozdrawiam

Plus wspólnicy Bula-zbrodniarza czyli prokuratorzy i sędziowie,którzy od początku wiedzieli,że katują niewinnego człowieka.Jeżeli odpuścimy,oni wezmą się za następnego.Nazwiska zbrodniczych prokuratorów i sędziów!!!

.żadne tam plus, a PRZEDE WSZYSTKIM !!

Zaraz, zaraz... czy ja dobrze rozumiem? Kasację od wyroku uniewinniającego red. Sumlińskiego wniosła do SN PROKURATURA??? Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale prokuratura podlega chyba w całości Ziobrze? PANIE ZIOBRO - JAK TO JEST??? DLACZEGO PODLEGŁY PANU URZĘDNIK STANĄŁ PO STRONIE ESBECJI??? Czy był to element wewnątrzpartyjnej wojny w PiS i wywierania dalszych nacisków na Macierewicza?

Prokuratura kasację wycofała, to była kolejna prowokacja WSIowych, którym trzeba się jak najszybciej dobrać do tyłków.
Kiedy Komoruski bandyta stanie przed sądem za popełnione zbrodnie związane z aferą marszałkową?

Oj ludzie kiedy wy zrozumiecie że z wieruszki nikt nigdy nie będzie siedział.

No właśNIE, kiedy ??!!

Patrząc na zdjęcie, szczególne moje zainteresowanie wzbudziło "zielone godło w sali SN" - stylistycznie pasujące do wyglądu sali. Czyżby znaczyło to, że dotychczasowe zapisy odnośnie godła i barw narodowych zawarte w konstytucji straciły ważność, stając się nieaktualne i nie wszystkich obowiązujące.Przypominam więc, że zgodnie z art. 28 Konstytucji RP Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie na czerwonym polu. Korona została przywrócona 31 grudnia 1989 r. ustawą z dnia 29 grudnia 1989 r. o zmianie Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej(art. 1 p. 19). Jednakże nowy wzór godła został wprowadzony dopiero 22 lutego 1990 r. ustawą z dnia 9 lutego 1990 r. o zmianie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych ustawodawca określił, że "Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy.
Wzór godła Rzeczypospolitej Polskiej zawarty został w załączniku nr 1 do tej ustawy.Według tego załącznika jest to biały (jednogłowy) orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo. Godło heraldyczne umieszczone jest na czerwonym polu, lekko zwężającej się ku dołowi tarczy herbowej.Ponadto ustawa potwierdza i precyzuje zarazem barwy bieli i czerwieni będące barwami Rzeczypospolitej Polskiej. Określone są one w załączniku nr 2, gdzie "Orzeł biały odwzorowany jest symbolicznie w białej, górnej barwie flagi polskiej złożonej z dwóch poziomych pasów. Zgodnie z zasadami heraldyki pas górny polskich barw narodowych reprezentuje białego orła, a dolny – czerwone pole tarczy herbowej.

No to po nitce do kłębka,
jaką rolę składając fałszywe zeznania przed sądem, odegrał w tej prowokacji Komorowski, i kiedy odpowie między innymi za tę sprawę przed obliczem niezawisłego sądu???

sąd był wezwany przed oblicze Komorowskiego, takich jak on i Bolek się nie skazuje, bo oni mają polskie prawo gdzieś

Licze, ze teraz min.Ziobro, pusci cala pare w gwizdek Bula!

GODLO POLSKIE TO CO BROSZKA a te badziewie zielone to co cherb bula zielonych ludzikow moze by tak czekoladowego orzla zawiecic gdzie tu jest odpowiedzialnosc panstwa polskiego

Późno, bo późno, ale sprawiedliwości stało się zadość, choć nie do końca.
Kiedy Komorowski usłyszy wyrok - za całokształt ?

Biedak Sumliński myslał ze odkrył sensację a został tylko wykorzystany przez słuzby jako przykrywka.Do zmylenia tropu.No teraz Sulimski "dziennikarz sledczy " jak sam się nazwał powinien wziąć się za ambera golda i dowiedzieć się kto finansował majdan w Kijowie. To nie jest tak ze np. ruski agent w Polsce dostaje pensję bezposrednio z konta FSB. Podobnie działą to w drugą stronę. Pieniądze na siatkę szpiegoską np w Chinach nie idą z konta SW czy SKW tylko robione są takie machloje i przekręty ze kontrwywiad danego państwa ani Polski prawdziwy patriota nie wysledzi tego.

Co ty chromolisz, prawda jest taka, że kuriozalnie temu bydlakowi "zawdzięcza" swoją popularność i najprawdopodobniej tylko dlatego, że się nie certolił i upublicznił draństwa, to "seryjny samobójca" nie dostał na niego dyspozycji. Tak Pan Sumnilński, temu zbrodniarzowi Tw "Liwinowi" zawdzięcza i temat i swoją rozpoznawalność ale nadal jestem przekonany, że fakt, że to przeżył jest, drogowskazem dla innych, którzy znając kulisy zbrodni nie ujawnili publicznie swojej wiedzy, licząc na to, że milczenie zapewni im nietykalność i tu, dotychczasowe, dziesiątki zabójstw zdecydowanie takiej patowej postawie przeczy a więc prawda nie tylko uszlachetnia ale, na przykładzie Pana Sumlińskiego gwarantuje nietykalność.

"kuna"(15:43) Nie wysilaj sie!

Kuna z lisem lubia weszyc w kurniku.

Nie "kompromitacja" lecz WRESZCIE SPRAWIEDLIWA PRZEGRANA!!!
To jest właściwy kontekst! Nawet, jeśli to wyrażenie stoi blisko oksymoronu.

Jeśli sąd w Polsce wydaje sprawiedliwy wyrok NO TO JUŻ MUSI BYĆ PAN SUMLIŃSKI NIEWINNY.
Po prostu nie mogli się do czegokolwiek przyczepić.
Gdyby było choć troszkę nie tak,to by go pewnikiem za coś skazali.
// Vide Matka Kurka i wielki dobroczyńca w czerwonych gaciach//
Kasta przestaje iść w zaparte?

Po Prawomocnym Uniewinnieniu Sumlińskiego mam nadzieję że Temida weżmie za Pysk prawdziwą osobę winną całego Problemu tj. Bronisława Komorowskiego - pseudonim Bull i wyda wyrok na tym osobniku. Mam nadzieję karę paru lat więzienia dla chłopca ze WSI. Oraz zakaz polowania na Niewinne Zwierzaczki w lesie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl