Gollob nie ma do nikogo pretensji

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Tomasz Gollob nie chce, aby prowadzone było postępowanie w sprawie jego wypadku. Żużlowiec został przesłuchany przez prokuraturę i oznajmił, że nie ma do nikogo pretensji w sprawie wypadku.

Prokuratura rejonowa w Chełmnie prowadzi czynności procesowe w sprawie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Tomasza Golloba podczas zawodów motocrossowych odbywających się 23 kwietnia w tym mieście, ale śledztwo jest prowadzone z urzędu, a sam sportowiec, który podczas wypadku doznał licznych obrażeń kręgosłupa, nie chce postępowania w tej sprawie. 

- W ich ramach przeprowadzone zostało przesłuchanie poszkodowanego. Z wyjaśnień żużlowca wynika, że jest profesjonalistą, który liczy się z tym, że ten sport niesie ze sobą ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała. Pokrzywdzony wskazał, że motocykle przed zawodami przygotowuje praktycznie sam, polega tej mierze głównie na sobie, a zawody i miejsce ich odbywania były przygotowane w pełni profesjonalne

- powiedział prokurator Krause.

Prokuratura nie może zaprzestać dalszych czynności, bo tak chce żużlowiec, muszą one być doprowadzone do końca. - Będą jeszcze przesłuchani inni świadkowie, a także czekamy na opinię medyczną, która potwierdzi, jak poważny jest uszczerbek na zdrowiu powstały w wyniku tego wypadku - tłumaczy Krauze.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

100 szkół z internetem dzięki rządowi

/ rawpixel

  

100 szkół z województwa warmińsko-mazurskiego podpisało umowy w ramach "Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej". Dzięki rządowemu programowi szkoły za kilka miesięcy będą miały szybki internet światłowodowy.

"Ogólnopolska Sieć Edukacyjna" to publiczna sieć telekomunikacyjna, dzięki której szkoły podstawowe i ponadpodstawowe otrzymają bezpłatny dostęp do szybkiego internetu wraz z usługami bezpieczeństwa sieciowego i teleinformatycznego. Celem programu jest wyrównywanie szans dzieci ze szkół w najmniejszych miejscowościach, które będą mogły korzystać z internetu 100 Mb/s.

W związku z OSE do miejscowości Straduny na Mazurach przyjechał minister cyfryzacji Marek Zagórski. W jego obecności dyrektorzy szkół podpisywali umowy w Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach.

"Podstawowym założeniem tego projektu jest sfinansowanie budowy, ale przed wszystkim sfinansowanie kosztów utrzymania, zakupu abonamentu dla wszystkich szkół, które będą chciały uczestniczyć w tym programie"

- powiedział minister Zagórski. Dodał, że od 2021 r. wszystkie szkoły muszą zapewnić szybki internet, dlatego podejrzewa, że większość placówek będzie chciała skorzystać z tego programu.

"Pierwsze szkoły już są przyłączone. Do końca tego roku planujemy przyłączyć półtora tysiąca lokalizacji szkół, to będzie około dwóch tysięcy szkół, bo niektóre są zespołami szkół. To nie jest zwyczajne dostarczenie internetu. To jest internet bezpieczny, filtrowany, w którym nie będą udostępniane treści niebezpieczne"

- powiedział Zagórski.

Program "Ogólnopolska Sieć Edukacyjna" jest realizowany przez ministerstwo cyfryzacji we współpracy z ministerstwem edukacji narodowej. Operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Minister cyfryzacji odwiedził w piątek także Szkołę Podstawową nr 6 w Ełku, gdzie wziął udział w warsztatach programowania, zorganizowanych przez ełcki Klub Młodego Programisty w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Kodowania.Ełk jest jednym z 16 miast w Polsce, w których uruchomiono Kluby Młodego Programisty. Kluby powstały w ramach realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK projektu "Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechnienia korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" finansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl