niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

„Gazeta Polska” UJAWNIA wstrząsające akta służb: Wywiad zakazał informowania o Smoleńsku

Dodano: 19.04.2017 [08:42]
„Gazeta Polska” UJAWNIA wstrząsające akta służb: Wywiad zakazał informowania o Smoleńsku - niezalezna.pl
foto: fragm. okładki Gazety Polskiej 16(1236) z 2017 roku
„Gazeta Polska” dotarła do dokumentów Służby Wywiadu Wojskowego z pierwszych dni po katastrofie smoleńskiej. Ich zawartość jest szokująca: wywiad zakazał przekazywania informacji na temat przyczyn tragedii, gdyż zaszkodziłoby to Rosji i wzmocniłoby opozycję.

Kwiecień i maj 2010 r. były najważniejszymi miesiącami, jeśli chodzi o pozyskiwanie dowodów w sprawie katastrofy smoleńskiej. Wrak i jego elementy wciąż znajdowały się na miejscu tragedii, a do polskich służb i instytucji zgłaszali się informatorzy oraz świadkowie. Niestety – szansę tę zaprzepaszczono, i to świadomie.

Ze strachu przed „polityczną katastrofą”
Komu zależało na tym, by kluczowe informacje na temat przyczyn śmierci prezydenta RP i 95 innych pasażerów feralnego lotu nie dotarły do Polski? Jeszcze w pierwszych dniach po katastrofie smoleńskiej funkcjonariusze Służby Wywiadu Wojskowego pracowali bez większych zastrzeżeń. Do Warszawy spływały informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia tragedii – także te obciążające Rosjan. Ale już 16 kwietnia 2010 r. – w dniu, w którym Komitet Śledczy przy Prokuraturze Generalnej Rosji ogłosił, iż zakończono czynności procesowe na miejscu katastrofy – sytuacja się zmieniła. A relacje funkcjonariuszy SWW będących w Rosji zaczęły przypominać kremlowskie biuletyny.

Właśnie 16 kwietnia 2010 r. w jednym z raportów SWW informowano, że według specjalnej rosyjskiej komisji rządowej kierowanej przez premiera Władimira Putina wykluczono niesprawność samolotu i wybuch na jego pokładzie. Przyczyną katastrofy smoleńskiej był błąd ludzki, czyli błąd pilotów – podkreślono w raporcie. A więc już sześć dni po tragedii bezkrytycznie przyjęto wersję Rosjan, którzy nie mieli żadnych podstaw – nawet teoretycznych – do formułowania takich tez!

Skąd taka wolta? Częściową odpowiedź na to pytanie znajdujemy w raporcie SWW ze Smoleńska z dnia 18 kwietnia 2010 r. Stwierdzono tam, że „w razie uznania rosyjskiej winy dojdzie do politycznej katastrofy o międzynarodowych reperkusjach”, włącznie z konfliktem z Rosją. Zdaniem funkcjonariusza SWW „uznanie rosyjskiej winy” groziłoby też „podjęciem przez opozycję ataku na rząd Donalda Tuska”. Innymi słowy: polski wywiad zgodził się na tuszowanie prawdziwych przyczyn śmierci prezydenckiej delegacji, tłumacząc to troską o niepogorszenie stosunków z Rosją i strachem przed działaniami opozycji wobec rządu.

Jeszcze bardziej porażający jest dokument SWW sporządzony następnego dnia, tym razem już w centrali w Warszawie, i rozesłany do wszystkich struktur tej instytucji. Informuje się w nim m.in., że do polskiego wywiadu wojskowego zgłosił się rosyjski pilot wojskowy, twierdzący, że katastrofa to wina Rosjan (świadka potraktowano jako prowokatora, chcącego zaszkodzić rosyjsko-polskiemu pojednaniu). Następnie pada wymowne zdanie: „zakazuje się przekazywania [do Polski – przyp. „GP”] jakichkolwiek informacji na temat przyczyn katastrofy”. Według naszych informacji na dokumencie z 19 kwietnia 2010 r. widnieje parafka szefa SWW gen. Radosława Kujawy.Więcej na ten temat w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

I co teraz zrobi to bagno z autorytetami po lewej i po prawej stronie? Bodź przecież i tzw. niepisowscy i niepelowsy znawcy głosili, że Putin nie miał już żadnego interesu, a taką piękną katastrofą trzeba dobrze gospodarzyć, aby wystarczyła na długo w politycznym starciu. Czy nie jest to podłe? Autor można się tutaj domyślać. Kim trzeba być, aby tak sobie traktować śmierć polskiego prezydenta?

Powinno sie tych wszystkich "wojskowych" trepow zdegradowac i postawic przed sadem wojskowym! Skazac i do pierdla z ruskimi pacholkami!

Caly nierzad partii oszustow swietnie wie,co sie stalo,i jaka to byla "katastrofa".
Oni MUSZA kalamac,bo tak mieli narzucone odgornie.
Kto sie staral i byl nadgorliwy-dostawal awans,kase i byl "nietykalny"!
Jezeli by nie klamali ,to wiedza do czego ich "przyjaciele" sa zdolni.
Polskojezyczni tchorze zabrneli za daleko w swoich klamstwach,mataczeniach i zdradzie.
Teraz juz tylko pozostaje im chronic swoje dooopska.
Dlatego jewropejska ryza niemota byla taka zdenerwowana, i miala takie rozbiegane oczka jak wylazla dzisiaj z Pendolino.
BOJA SIE!

To jedynie potwierdza że wreszcie powinny zacząć się aresztowania najważniejszych osób w państwie którzy rządzili za rządów PO-PSL i dopuścili się przestępstw przeciwko Polsce.
Już dziś Tusk z Grasiem powinni zostać zatrzymani a prokurator powinien zastosować 3 miesięczną sankcję ,a skoro trwa śledztwo to również powinni być w areszcie śledczym do czasu rozprawy !
- Lecz najważniejszą informację ,mam nadzieję usłyszymy już wkrótce, iż pomysłodawcą dokonania całego zamachu w Smoleńsku
był nie kto inny a właśnie L.Wałęsa ! A Tusk jedynie zasięgał u niego rady ,jak rządzić i jak postąpić w przypadkach szczególnie drażliwych gdy Prezydent Polski L.Kaczyński blokował wprowadzanie ustaw godzące w żywotne interesy Polski
i dlatego musiał być wyeliminowany z przyszłej polityki ,która jak obecnie widać była prowadzona pod dyktando Niemiec.

Ciagle tylko czytamy ze wyplynely takie czy inne dokumenty,ze okazalo sie to czy tamto.A ja sie pytam keidy wreszcie ktos wyciagnie z tego wnioski i rpzeczytmay z eten czy ow poszedl siedziec?

"dlaczego partia Kaczyńskiego przeznacza ponad 5,5 mln złotych rocznie na utrzymywanie TPPR-bis, a nawet dokonuje tam zmian personalnych i stawia na czele tej kompromitującej Polskę instytucji, prof. Andrzeja Nowaka. Słowa prominentnego polityka PiS ujawniły rzeczywiste powody, jakimi kierują się zakładnicy mitologii demokracji.
Przypomnę, że nie chodzi o byle jaką instytucję. CPRDiP jest symbolem tego zniewolenia, które doprowadziło do tragedii smoleńskiej i skazało nas na hańbę „pojednania” z kremlowskimi bandytami.
Powołanie odrębnej instytucji rządowej, odpowiedzialnej za „krzewienie idei dialogu polsko-rosyjskiego” ustalono podczas spotkania premierów Tuska i Putina w roku 2009. Projekt ten omawiano również w Smoleńsku, w trakcie ponownego spotkania w dniu 7 kwietnia 2010 r. Podjęto wówczas decyzję o utworzeniu odpowiedniej instytucji rządowej i powierzeniu inicjatywy założycielskiej ministrom kultury III RP i Federacji Rosyjskiej. Reżim PO-PSL w błyskawicznym tempie przeforsował uchwalenie specjalnej ustawy o utworzeniu Centrum. Jej projekt wpłynął do Sejmu 3 grudnia 2010 roku, a już 25 marca 2011 roku ustawa została przyjęta. 7 kwietnia 2011 - w rocznicę spotkania Putin-Tusk, podpisał ją Bronisław Komorowski. Centrum otrzymało okazałą siedzibę w warszawskim biurowcu Centrum Jasna, którego właścicielem jest Archidiecezja Warszawska. Był to wymierny dowód poparcia hierarchów Kościoła dla idei polsko-rosyjskiego „pojednania”.
Cele działalności CPRDiP są identyczne z zapisami zawartymi w peerelowskich statutach TPPR. Nie próbowano nawet maskować tej zbieżności i poddając tekst stylistycznej kosmetyce zapisano w ustawie wszystkie zadania wyznaczane dotąd Towarzystwu przez komunistycznych ministrów spraw wewnętrznych."

Są takie dwa kraje,
Co im Polska zawsze przeszkadzała,
Tego zdania oni nigdy nie zmieniali
I przy tym zostali,
A teraz dołączył do nich niepolak,
Robił z Polski kolonjie,
Podłoże jusz zrobił,
Armjie zniszczył, i rozbroił,
Przemysł sprzedał,
Robotników do niemiec wysłał,
A sam wielkim królem został,
A teras wizyte składa
I nic nie gada,
Wszystko mu z pamięci wyszło,
Tylko pustka mu została!

Niektórzy próbują głąbom coś wyjaśnić, a głąby swoje. Oni nawet prawd nauki nie przyjmą do wiadomości, bo wolą kładzioną im do głowy zmanipulowaną propagandę.Jakim trzeba być dupkiem, żeby nie wiedzieć, ze TU-154 miał symbol M-( z nr 1) a to oznacza militari głąby. Poza tym każda jednostka, czy to statek,czy samolot pod odpowiednią banderą jest jak ambasada w obcym kraju, eksterytorialna i żaden zasrany rusek nie powinien tknąć nawet odłamka, nie mówiąc o ciałach, dopóki nie zrobi to macierzysty kraj jednostki powietrznej.Ale tu kłania się współczesne wykształcenie młodszego pokolenia i brak umiejętności logicznego myślenia.Szkoda wysiłku jedni g...o wiedzą i się mądrzą, a inni celowo manipulują, aby szkodzić.

M- to jest skrót od Modyfikacji (Modified)

Ty nie dumny, tylko durny.

Polska jest państwem, które albo będzie na serio, albo nie będzie go wcale.

Wybór należy do nas wszystkich, ale tym bardziej do tych, co dzisiaj listy piszą - siejąc zamęt - albo biorą niekompetentne osoby do bardzo odpowiedzialnych misji.

Toteż proszę wybierać mądrze, bo kolejny Smoleńsk i Katyń są możliwe i wielu bardzo na rękę. Dla przypomnienia: https://youtu.be/2yYtR9P8Mk0

w sprawie przyjazdu tfuSSka na przsluchanie straszna dzis manipulacja i cenzura na gebbelsowskiej wp.de.
cenzura galerii i zdjec na nk ani widu ani slychu o tuSSku - taka to mamy Polske

tussk powinien zostac aresztowany i przesluchany w Klewkach!!!

Kopaczowa nie kopala a zakopywala tragedie Smolenska

skomlenie a w więzieniach nadal ani jednego sprawcy

Jak pamiętam z czasów komuny za zdradę kraju wymierzano karę 25 lat więzienia. Oczekuję tego właśnie teraz i ni będzie żadnych problemów , mam nadzieję.

Gdy czytam taki artykuł to następnego dnia kupuję kilka egzemplarzy Gazety Polskiej i puszczam je w ruch.

I właśnie tylko i wyłacznie o to chodzi:żebyś kupował gazetę

Ty zapewne wolisz darmochę z czerskiej :). Tylko, ze ona nie była taka darmowa bo tuskaszenko hojnie pozwalał dotować na wszystkich szczeblach samorządów i "administracji państwowej" tę gadzinówkę.

I co ta banda łobuzów dalej śpi spokojnie? Już dawno powinni mieć sankcje, a pana gen. zdegradować.

Taki "wywiad"? Pojmac, aresztowac i osadzic w lochu do konca zywota. To ZDRAJCY. Musza tez zwrocic wszystkie koszty jakie poniosl suweren utrzymujac ich i nieswiadomie wspierajac ich knowania. Ich postepowi "przyjaciele" np. z tzw. niemiec twierdzili calkiem niedawno,ze Praca Czyni Wolnym. Tak byloby najlogiczniej. Nie powinni dostac dozywocia? Za ten numer chociazby? Nawet za taki "serwis" tematu:"Smolensk"? A seryjny samobojca? Maja rozwolnienie-ono narasta. Bardzo fajnie.

Ci ludzie z tych służb powinni być zdegradowani,pozbawieni swoich funkcji.

Pod warunkiem prawdziwości tej informacji.

Czy ci z PO i PSL myśleli, że przyczyny katastrofy nie wyjdą na wierzch?

Najnowszy komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: Sędziowie wszystko mogą... w Polsce - O polskich sędziach i ich majątkach, sprawie Pana Słomki, niepokojących działaniach byłych oficerów WSI, panu księdzu Sowie i wyborach we Francji. https://youtu.be/RCK0eeKNlmI

wszedłem przed chwilą na gazeta.pl, czyli ścierwo michnika i ani śladu tej informacji. CZY MOŻNA NAZWAĆ WYBIÓRCZE PRZEKAZYWANIE INFORMACJI JAKO MANIPULACJA? Ależ oczywiście, ze tak, bo jeśli przekażesz, że tusk przyjechał do Polski, ale nie wspomnisz o tym, że chodzi o przesłuchanie w sprawie Smoleńska, to można by pomyśleć, że przyjechał na Wawel, aby razem z Kaczyńskim złożyć tam kwiaty. A tu znacznie gorzej. Zero informacji na temat tego, CZYLI że świadomie nie przekazuje się informacji dla własnych korzyści politycznych, a co za tym idzie finansowych i wszelkiego innego dziadostwa i plucia w twarz obywatelom polskim. STRASZNY JEST TEN KRAJ Z TYMI POPAPRANCAMI. Gazeta apolityczna. buuu haaa haaaa. CZYLI CO? czyli czytać to tylko po to, aby sprawdzać tak jak ja dzisiaj, czy i jak są skorumpowani politycznie, lub jak bardzo są w mafii polityczno sędziowsko opozycyjnej, żeby nie nazwać tej pseudo opozycji piątą kolumną. NIGDY NIE MYŚLAŁEM, ŻE OPOZYCJA BĘDZIE DLA MNIE ZDRAJCAMI. Dziwne uczucie.

No i co z tego?
Zbyt male podwyzki dostawali to musieli wziasc lapowki i CO IM sie stanie w polskim burdelu prawnym i karnym?
No powiedz Ziobro - CO?
Dostana nakaz od Milewskiego do przeprosin na lamach Wyborczej, aby michnik mial na wycieczki fundusze?
Moze nawet sie nie zarumienia twierdzac ze nic sie nie stalo bo Panstwo Jest Tylko Teoretyczne i jeszcze POprosza o odszkodowania z paragrafu o pomrocznoeci jasnej!

Jeśli to prawda co pisze GP, to dzisiejsze powitanie Tuska na dworcu centralnym winno być uświetnione obecnością
żandarmerii ABW z odpowiednimi bransoletkami dla
dostojnego gościa.

Obserwując sprawę Smoleńska odnoszę wrażenie, że za tym zamachem, a raczej morderstwem stoi mafijny polityczno-wojskowy układ powiązany z byłą agenturą WSI, którą wciąż przesiąknięte jest obecne dowództwo Wojska Polskiego, a na którego czele do niedawna stał Bronisław Komorowski. Te środowisko było i wciąż jest powiązane z rosyjskimi służbami.
Mam wrażenie, że zwolnienia i czystki jakie przeprowadza teraz w wojsku Antoni Macierewicz są właśnie dlatego, żeby pozbyć się tych ludzi, a przynajmniej ich części. Niektórzy z nich sami odchodzą zawczasu....
Kto skorzystał, ten zrobił...
Nikt inny tak nie skorzystał na tym nieszczęściu jak Bronisław Komorowski, który automatycznie katapultował się na fotel Prezydenta Polski. Mógł wtedy rozłożyć jeszcze większy parasol ochronny nad przekrętami swoich "kolegów" (robił to wcześniej jako szef MON), oraz mógł legalnie wejść w posiadanie upragnionego tajnego aneksu do raportu WSI, którego prawdopodobnie był "bohaterem". Z opinii niektórych dziennikarzy i publicystów wynika, że Lech Kaczyński mógł szantażować aneksem ów polityczno-wojskowy układ.
Zaraz po informacji o katastrofie z polecenia marszałka Komorowskiego do Pałacu Prezydenckiego weszło kilku funkcjonariuszy, którzy przetrzepali pokój Lecha Kaczyńskiego, a nie było jeszcze pełnej i potwierdzonej informacji że LK na pewno zginął.
Z relacji dziennikarzy śledczych wynika też, że za prezydentury Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim aż furczało od Rosjan, którzy wchodzili i wychodzili od Bronka jak chcieli i kiedy chcieli, bez żadnych kontroli, czy wpisów w rejestry.
Sam Janusz Palikot, który czasem polował z Komorowskim mówił, że towarzystwo jakie zbierało się na tych polowaniach było co najmniej szemrane. Zastanawiające jest też spotkanie Komorowskiego z niejakim Patruszewem.
Sugerując się tokiem myślenia Pana Michalkiewicza 10 kwietnia 2010 roku Władimir Putin nie miał powodu do zabijania Lecha Kaczyńskiego. Putin mógł wiedzieć o planowanym zamachu, choć nie musiał, ale i nie musiał też przeszkadzać innym, którzy taki zamach chcieli by przeprowadzić.
W mojej ocenie jedynie "naszym" mogło zależeć na wyeliminowaniu niewygodnego Prezydenta, a przy tym jeszcze kilku niewygodnych PiSowskich generałów. Wtedy Wojsko Polskie mogło by być pod pełną kontrolą środowiska w jakim obracał się Komorowski, a że nadarzyła się ku temu świetna okazja to....
Do ukrycia dowodów zbrodni nie było nic lepszego niż teren Rosji na którym dokonano by zamachu.
Można było być prawie pewnym, że sytuacja choć by ze zwrotem wraku tak się potoczy i że generalnie śledztwo będzie maksymalnie utrudnione z racji stosunków jakie panują między naszymi krajami.
...nie zapomnę śmiechu Komorowskiego na lotnisku kiedy przywieziono pierwsze trumny z ciałami.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl