niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

„Prosto w oczy” z Piotrem Naimskim na antenie TV Republika

Dodano: 17.04.2017 [14:48]
„Prosto w oczy” z Piotrem Naimskim na antenie TV Republika - niezalezna.pl
foto: twitter.com/GPtygodnik
Już jutro gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika będzie Piotr Naimski - sekretarz stanu w KPRM.  Rozmowę z pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej będzie można obejrzeć za darmo na stronie www.telewizjarepublika.pl już o godzinie 7.30.

Piotr Naimski to działacz opozycji w okresie PRL, publicysta, w latach 2005–2007 wiceminister gospodarki, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, od 2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Po wydarzeniach czerwca 1976 roku brał udział w organizowaniu pomocy dla represjonowanych robotników Radomia i Ursusa. Należał do założycieli Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”, był uczestnikiem protestów przeciwko zmianom w konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Blisko współpracował z Antonim Macierewiczem (współdziałali m.in. w „Czarnej Jedynce” oraz w tzw. Gromadzie Włóczęgów, a także w redakcji drugoobiegowego miesięcznika „Głos”).

Przekazywał informacje o strajkach i sytuacji w kraju do rządu emigracyjnego RP w Londynie i do Radia Wolna Europa. 2 września 1980 r. razem z Antonim Macierewiczem, Jarosławem Kaczyńskim i Janem Olszewskim utworzył pierwszy w Polsce punkt konsultacyjny, udzielający porad dotyczących zakładania wolnych związków zawodowych. Asystował w zebraniu robotników ursuskiej fabryki traktorów i zakładów warszawskich, na którym powstał NSZZ Mazowsza. Należał do inicjatorów i redaktorów dziennika związkowego „Wiadomości dnia”. Został członkiem Rady Programowej solidarnościowego Ośrodka Badań Społecznych.

W 1981 roku wyjechał na stypendium naukowe do Nowego Jorku, był tam współorganizatorem Komitetu Pomocy „Solidarności”. Po powrocie do Warszawy w lipcu 1984 roku wrócił do pracy w redakcji pism „Głos” i „Wiadomości dnia”.

od 1 lutego do 5 czerwca 1992 roku zajmował stanowiska szefa Urzędem Ochrony Państwa. Brał udział w realizacji uchwały sejmowej wzywającej rząd do ujawnienia współpracowników Służby Bezpieczeństwa. Odszedł ze stanowiska po dymisji rządu Jana Olszewskiego.

Od 23 listopada 2005 do 5 listopada 2007 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialnym za bezpieczeństwo dostaw surowców energetycznych do Polski. W 2008 roku został doradcą szefa BBN i członkiem Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP. Po śmierci Lecha Kaczyńskiego zrezygnował z tych funkcji. Później został doradcą w konserwatywnym think tanku New Direction utworzonym w Brukseli przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku był bezpartyjnym kandydatem do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nowosądeckim. Uzyskał mandat poselski. W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję.

23 grudnia 2015 roku został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika Rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej.
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Chciałbym wiedzieć czy Baltic Pipe to on wymyślił??--- to bardzo ryzykowna inwestycja!!--- w tym zakresie że o ile nie pokonamy lobby Niemieckiego to tą rurą popłynie gaz z NS II

tę rurę wymyślił w 1989 r. pewien Polak z Pomorza, który nawet w tej sprawie korespondował z kancelarią króla Norwegii. Potem zainspirował tym pomysłem posła Edmunda Krasowskiego, a ten rząd premiera Olszewskiego, lecz ten rząd obalił Wałęsa i dlatego dopiero po 27/28 latach ten pomysł ma szansę zmaterializować się.

To potężny człowiek. Razem z panem Macierewiczem obalili sami
komunizm. Trochę im pomogły inne "legendy", ale to ci dwaj
zlikwidowali komunizm w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Trzeba im wybudować pomniki 5 m wysokości ze złota.

Dlaczego życiorys tego człowieka zaczyna się w 1968 roku ? Nie miał
rodziców ? Dziadków ? Kim byli jego przodkowie ? Dlaczego nic nie
ma w życiorysie o przodkach, co robili, czy się zasłużyli dla kraju ? Wstydzi się ich ?

Ilu komunistów ubił ? Chociaż jednego ? Jak nazywał się ten
komunista ?

W ilu bitwach z komunistami brał udział ten wojownik ? Wąchał proch
czy nie ?

Ja znam Piotra Naimskiego dłużej niż od 1968 roku i to ci powinno wystarczyć, WSIowy trollu.

już wielokrotnie prosiłam o merytoryczne odpowiedzi, zamiast
chamskich odzywek ... ze WSI to jesteś Ty, nie ja ... mówiłam,
że jesteś dzika i co, nie miałam racji ?

Jestes komunistycznym prowokatorem i idiota.

Won !

glosowalem na tego polityka w ostatnich wyborach parlamentarnych,
ponoc byl blisko otrzymania teki ministra ale chyba poszlo o kopalnie wegla, chyba zakladal ze kilka mozna zlikwidowac,
jesli sie myle prosze o sprostowanie,

Jeśli chodzi o kopalnie, to kilka z pewnością można zlikwidować(jakie, nie wiem). Z tego jednak co wiem, nie Kopalnię Krupiński!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl