niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Drzwi Tu-154 wbiły się w ziemię z predkością 150 m/s. Ale poseł PO podważa...

Dodano: 16.04.2017 [21:53]
Drzwi Tu-154 wbiły się w ziemię z predkością 150 m/s. Ale poseł PO podważa... - niezalezna.pl
foto: TVP
Poseł PO Jan Grabiec bardzo nerwowo zareagował na prośbę o komentarz do informacji, że drzwi tupolewa w Smoleńsku wbiły się w ziemię z prędkością o wiele razy większą niż ta, z którą opadał samolot. Zarzucił wręcz TVP Info manipulację...

Grabiec był jednym z gości dzisiejszego programu "Woronicza 17", prowadzonego przez Michała Rachonia. Został poproszony o komentarz do informacji, że drzwi tupolewa w Smoleńsku wbiły się w ziemię z prędkością 150 m/s. I że wartość tę potwierdził nawet fizyk Paweł Artymowicz, broniący na co dzień ustaleń komisji Millera.

Parlamentarzysta, zamiast odpowiedzieć, zareagował bardzo nerwowo. Zaczął zarzucać TVP Info... manipulację, mającą polegać na rzekomo celowym wycięciu dalszej części wypowiedzi Artymowicza.

Michał Rachoń próbował tłumaczyć politykowi, że telewizja nie próbuje przekłamać poglądów Artymowicza na sprawę Smoleńska, a jedynie pokazuje, iż w sprawie drzwi potwierdza on obliczenia podkomisji smoleńskiej. Ale Grabiec nie słuchał, tylko głośno perorował o manipulacji...

Skąd taka nerwowość u posła PO? Czyżby dlatego, że ustalenia komisji Millera rozleciały się ostatecznie jak domek z kart? A może chodzi o to, że - jak przypomniał w programie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki - po raz pierwszy polski rząd wydał 2 proc. PKB na armię? A nie ma lepszego sposobu na "przykrycie" tej informacji niż notoryczne mówienie o kolejnych manipulacjach władz i mediów publicznych.

Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Grabiec przypomina wygladem jadowitego weza. POpatrzcie tylko na jego zimne oczy i ole ruchy.

Niniejszym chciałbym przeprosić wszystkich "zdziwionych idiotów". Do tej pory, z takim określeniem kojarzył mi się wyraz twarzy tego osobnika, oddający stan jego umysłu. Myślę jednak, że jest dużo gorzej, stąd moje przeprosiny.

150m/s to jedynie 540 km/h co chyba nie jest szokującą prędkością przy samolocie. Szczególnie jak w ostatniej chwili daje się silniki do odejścia na FULL!

W tym przypadku chodzi o kierunek wektora prędkości jakią niewątpliwie musiały mieć wzmiankowane drzwi skoro z wyliczoną siłą zagłębiły się w gruncie.

Jeśli jesteś chamem ,złodziejem ,kombinatorem,szuja, antypolakiem to z pewnoscia jesteś członkem przestepczej partii POmyje Ośmiorniczkowe.

mnie interesuje czy według opinii P. Grabiec uważa że drzwi z samolotu tak sobie wylatują i to jest normalne może niech zacznie oglądać katastrofy w przestrzeni i zobaczy jak eksperci badają katastrofy czy to jest naturalne że ciała ofiar spadły na mokry teren bagnisty i są rozrzucone na przestrzeni ileś metrów porozrywane przykro mi po prostu nie mogę tego zrozumieć tak jak afery zamieść po dywan tak i największą katastrofę według Grabca . Krytykują rząd czepiają się wypadków niech podsumują najpierw swoje a potem oceniają innych

Jak to Grabiec,zarozumiały nieuk z brakiem kultury.Czyli właściwy człowiek we właściwej partii PO.

grabiec ma mordę prowokującą nawet anioła , niesiołowski przy tej szmacie ma twarz Dobrusi, nabijał się z Misiewicza a sam był wiceprezydentem w wieku 26 lat . taką mordę może mieć tylko h.....z niemieckiej "po"

Ciekaw jakie wykształcenie ma ten Jan Grabiec? Czy on ma wyobrażenie o szybkości lotu wyrwanych drzwi tego samolotu?
I to przez olbrzymie ciśnienie - jakie powstaje po wybuchu bomb w zamkniętym pomieszczeniu jakim był ten samolot.
Z takimi jałowymi trąbami robić wywiady na tego rodzaju tematy techniczne? Szkoda czasu i atłasu.

Grabiec jest teologiem-filozofem z wykształcenia, jeśli wierzyć
Wikipedii. Nie wiadomo po co tego czubka zapraszają do TV, bo
to psychopata, przecież to widać po fizjonomii, że nie ma wszystkich
klepek w głowie. W ogóle w platformie jest dużo elementu
kryminalnego, zdegenerowanego. Przecież normalni ludzie tak nie
zachowują się jak ci, nie bredzą, nie kłamią, starają się być merytoryczni,
a czubki są bezwstydne (brak moralności i etyki), coś bełkocą od
rzeczy, no, degeneraci, kryminal tango. Nic nigdy do rzeczy nie
powiedzą, no bo nie mają nic do powiedzenia. Plama obciach
żenua.

Można się pozbyć ludzkich odruchów patrząc i słuchając tego wyglancowanego platfusa !

Sama przynlżność do PO wskazuje jaki poziom wiedzy i
logicznego myślenia ma ten pan ,a raczej towarzysz J.Grbiec.
Należy się zastnowić nad istnieniem czerwonych spadków po PZPR,SD,ZSL i dalszych czerwoniaków.Oni tylko świadomie
hamują rozwój Polski! To widać gołym okiem - szczególnie w Sejmie.Mało mieliśmy komuny?! Polską muszą rządzić wysokiej
klasy fachowcy,a nie partyjniacy! Sejm,Senat to przeżytki.
W obecnym czasie krajmi powinni kierować wybitne osoby po
wygranych konkursach,a nie jełopy partyjne.

Ten Grabiec to lucyfer w ludzkiej skórze. Wystarczy się na niego popatrzeć i posłuchać, jak cynicznie i obłudnie się zachowuje z szyderczym uśmieszkiem i wyuczonymi gestami. Dziś dał pokaz tego w TVP Info od 9:50 do 10:50. Lał w lany poniedziałek swoją POkraczną obłudę, aż oczy i uszy bolały.

Porażające lewactwo.Nie jestem za pis.ale jako polak i patriota który wrocił z zagranicy niedawno,jak widzę tego pana i pana szczerbę to piesci zaciskają się same.jak można bronić emerytur esbekow itd. jak można być tak antypolskim. A najlepsze jest to ze takie lewactwo rządziło i okradało nas 8 lat

Dlaczego znowu powołujecie się/odwołujecie się do niejakiego Artymowicza ??????
Przecież to postSB-ecka szuja, która powinna zniknąć z obiegu medialnego.

Nie będę słuchała ani oglądała. To jest polonista, humanista, nie umysł
ścisły. Od wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej są specjaliści inżynierowie
i naukowcy z dziedzin technicznych. Nie interesuje mnie co mówią
jacyś amatorzy. W ogóle po co oni zabierają głos ? Żeby się
ośmieszać ?

Czy ten nienormalny osobnik tak jak nienormalny Tusk uważa, że Ameryka i NATO są zagrożeniem dla "liberalnych" komucho-faszystów w Europie ?

Zapamiętajcie sobie Grabiec raz i na zawsze :

" NIE ZDOŁACIE ZMIENIĆ TEGO, CZEGO ZMIENIĆ SIĘ NIE DA ! "

https://www.youtube.com/watch?...

Powiedzcie to jasno i wyraźnie waszym oficerom prowadzącym,
durnowaty UBolku. I to jeszcze im powiedzcie, żeby przestali chlać tyle wódy.

Nie będzie : " Zejebać ! Nie złapać ! ". My nie jesteśmy bandytami. Ale zostaniecie pociągnięci do odpowiedzialności za przestępstwa, sprawiedliwie za afery osądzeni i do więzienia posadzeni.

Jesteście w kotle. Jesteście otoczeni i nie macie żadnych szans.
Żadnych !

https://www.youtube.com/watch?...

https://static.giantbomb.com/u...

A kto to jest: "liberalnych" komucho-faszystów. Moze jeszcze nacjonalitow.

Wyglada na to ze siedziec to niektorzy moga tylko z poglady, czyli z takich samych powodow jak w komunie.

Nozyce maja dwa konce, a proponowane rozwiazania nie sa odmienne od tych najgorszych. Mamy wic wpasc z deszczu pod rynne.

To Amerykanin. Jest emerytowanym pułkownikiem US Army i partnerem
oraz współwłaścicielem firmy prawniczej w Los Angeles. Podobnie
nazywa lewactwo prawnik amerykański Larry Elliot Klayman, szef
organizacji "Judicial Watch".

http://townhall.com/columnists...

Nie wiesz, co to jest liberalny faszyzm ? Dlaczego udajesz idiotę ?

A może nie musisz, bo nim jesteś ?

Artymowicz rzekomo potwierdza ustalenia podkomisji, tymczasem jedynie mówi że aby się wbić tak jak w Smoleńsku, drzwi powinny mieć prędkość 150 m/s. Ale mówi o samych drzwiach a nie drzwiach zamontowanych z samolocie. Te uderzyły z prędkością mniejsza niż 75 m/s (prędkość samolotu) i zostały dobite w ziemię energią kinetyczną napierających na nie fragmentów kadłuba. Jak ktoś nie rozumie to niech weźmie nóż i z impeten rzuci go w ziemię aby się wbił a potem niech go wbije w ziemię trzymając go w ręku i dociśnie go. Efekt ten sam a prędkość noża różna. I o tym mówi Artymowicz. Ponadto, gdyby była bomba która wywaliła drzwi to dlaczego nie wywaliła drzwi kabiny pilota ? Tak się też zastanawiam w jakim położeniu był samolot kiedy odpadły drzwi. Bo jeżeli leciał normalnie, to drzwi odrzucone z prędkością 540 km/h by pięknie poszybowały i gdzieś daleko walnęły w ziemię i pokoziołkowały. Skoro jednak się wbiły to co samolot robił lecąc przechylonym na lewe skrzydło, właśnie te które ukręciło się na skutek odkształcenia po uderzeniu w brzozę. Już mnie pytam dlaczego na ciałach nie stwierdzono śladów wybuchu a jedynie uszkodzenia typowe dla takiej katastrofy. Nie pytam czemu nie wypady okna skoro można je wybić łomem.

Zdzichu, Ty juz lepiej nie zadawaj pytań, bo jest śmieszniej, niż kiedy otwiera usty niejaki Grabiec, czy Jajec , czy jakoś tak....
Ale moze pomyśłisz, dlaczego Ruski Czełowiek zaorał miejsce katastrofy, przysypał nawiezioną(!!!!!) ziemia, pokrył betonem ! Dlaczego wycial nie tylko pancerną brzoze ale wszystkie drzewa, które rosły w pasie nalotu!

to jest tak: Miller oparł wywody na brzozie która miała coraz inne wymiary. Nie tylko jej jak i skrzydła nie badał...Nic nie badał! Zespół Berczyńskiego nie tylko dociekał ale eksperymenował, analizował, badał.Proponuję raz jeszcze wniknąć w treść materiału ujętego w filmie....

To duzy Pzostep; zaczynacie zadawac sobie pytania. Moze obudzi sie tez pragnjenje dowuedzenia sie konca historii?
POstarajcie sie tez wytlomaczyc, przy uzyciu Artsmkwicza, Millera, Laska i innych "exoertow" jak to mglo byc, ze samolot lecacy z predkoscia @ladowania (lotek koszacym) upada na stosunkowo mieki grunt bez ska, betoniw i solidnych przeszkow rozpada sie na tyle czesci.
Nauke potwierdzaja experymenty, sa jej czescia. Wypadki lotnicze to swojego rodzaju niechciane " experymenty", ktore dostarczaja ogromna eiedze. Prosze,Laskow; pokazcie chiciaz jedno twarde ladowanie, ktore tak sie skonczylo jak to w Smolensku.
Z takich katastrof ludzie czesto wychodza z rozlamanych i potluczonych samolotow o wlasnych silach( TB Siux City). Nie ma ofiar odartych z odzuezy i ubran; najczesciej na skutek pozaru.
W wyladeku na torze wyscigowym w Daytona ok. 4 lata temu, Samochod uderzyl w mur ochronny prostopadle, z predkoscia @190mill/h. Przod samochodu zostal zasakrowany, kola przebily lstalowa siatke ochronna, raniac kibicow i kilka rzedow siedzen. Po kilkunastu minutach kierowca udzielal wywiadu .Znajdz na YTube.

Nie mów do mnie per wy bo nie jestem twoim towarzyszem partyjnym. I zrób coś z nadpobudliwym capslockiem bo zdradza że jesteś z tych ograniczonych którzy wierzą że jak ktoś nie popiera obecnej siły przewodniej narodu to na pewno kibicuje PO.
Zrób eksperyment. Skocz z 3 metrów na nogi a potem powtórz sztuczkę skacząc na głowę. Gwarantuję że jak przeżyjesz to zrozumiesz że nie zostałeś zaprojektowany do skoków na głowę, tak samo jak samolotów nie buduję się tak by mogły lądować na grzbiecie i to pikując dziobem w ziemię. Samolot miał składową pionową 50 km/h a to prędkość zbyt duża by w jednej części wylądować na kołach. Pamiętasz jak po wypadku zastanawiano się gdzie jest kabina ? Nie poznano jej, tak została sprasowana. Reszta energii kinetycznej samolotu poszła na rozkawałkowanie kadłuba i koziołkowanie czy też turlanie ich po bagnisku pomiędzy krzami i drzewami. Stąd też charakterystyczne w takich przypadkach odarcia ciał z odzieży i oderwane kończyny. I taki teren wbrew temu co ci się wydaje jest mniej korzystny do lądowania bo ideałem jest twarda i miękka powierzchnia po której można się ślizgać będąc dziobem w kierunku ruchu. I takie warunki miał Wrona lądując na Okęciu. Przykładów szukaj sam, lądowanie na grzbiecie na nierównym terenie z przeszkodami. Ten Siux tak lądował że wyszli z niego żywi pasażerowie ? A w Tutce to pasażerowie byli w klatkach i przypięci do siedzeń których nie można było oderwać od konstrukcji samolotu ? Ludzie, skąd wam takie głupoty do głowy przychodzą ?

cyt: "... bo ideałem jest twarda i miękka powierzchnia po której można się ślizgać będąc dziobem w kierunku ruchu. I takie warunki miał Wrona lądując na Okęciu."

gratuluję przenikliwego umysłu. Dla niewtajemniczonych na Okęciu na pasach startowych jest miękki i twardy beton. To taki najnowszy wynalazek sterowany myślą platfusów. Zależnie od propagandowej potrzeby jest miękki lub twardy.

+Zdzich => wyobraź sobie, że przy 120 km/h odpada ci koło w Twoim samochodzie - tylko koło.
+Zdzich => dlaczego fragmenty samolotu znajdowano daleko przed miejscem katastrofy ?
+Zdzich => dlaczego miejsce katastrofy nie było na pasie lotniska tylko w odległości kilkudziesięciu metrów od niego ?
Jest wiele niewiadomych, które próbuje się wytłumaczyć bo są poprostu zastanawiające z punktu widzenia logiki jak np. wybijanie szyb przez Rosjan w oknach samolotu.
Jedno jest pewne _ MOSKWA zachowuje się analogicznie jak ws. Katynia bo MATACZY. Sam fakt nie oddania nam naszej własności po 7 latach od katastrofy wskazuje na to nie mówiąc już o braku jakiejkolwiek współpracy. W taki sposób to z ich strony to śledztwo nigdy się nie zakończy.

Nie ma z opozycją żadnej dyskusji. Przychodzi PO, PSL, Nowoczesna do studia i wygłasza swoje mowy. Reszta to manipulacja. Każdy normalny człowiek ogląda i realnie ocenia ale dla opozycji wszystko jest manipulacją włącznie z tym co sami mówili dzień czy dwa dni temu. A już kuriozum to twierdzenie pacynki grabca że PIS wycisza historię Armii Krajowej na korzyść Żołnierzy Wyklętych. Takiego idiotyzmu jeszcze nie słyszałem.

Kto to jest Grabiec zawsze z przygłupawym uśmiechem i kiwająca głową na "nie" ?????? Jakie on ma wykształcenie aby komentować ustalenie komisji ???? na razie komentuje jak wszyscy platformiarze na zasadzie - MNIE SIĘ WYDAJE. Nie można już tych głupców słuchać którzy bronią swojej d..y

Dwa dni temu weszła sprawa do sądu, podająca TVN o manipulację, ponieważ TVN twierdził że komisja uznaje tezę o zamachu. I to się nie spodobało władzy. Wchodzę na prawicowy portal żeby dowiedzieć się więcej, i okazuje się że twierdzi on to samo co TVN. A do sądu nie został podany. Czasami nie rozumiem Polski i prawicy...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl