niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Szef MON: "zmienia się Polska, zmienia się Wojsko Polskie". Odprawa kierownicza kadry MON

Dodano: 12.04.2017 [11:55]
Szef MON: "zmienia się Polska, zmienia się Wojsko Polskie". Odprawa kierownicza kadry MON - niezalezna.pl
foto: twitter MON
"Zmienia się Polska, zmienia się Wojsko Polskie" - stwierdził minister obrony narodowej Antoni Macierewicz inaugurując doroczną odprawę kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych. Obecny jest także prezydent Andrzej Duda, który podkreślił: "armia ma fundamentalne znaczenie dla budowy bezpieczeństwa Polski".

Implementacja postanowień szczytu NATO w Warszawie, zmiany w systemie dowodzenia oraz pierwsze wnioski ze Strategicznego Przeglądu Obronnego - to niektóre tematy dorocznej odprawy kierowniczej kadry MON i sił zbrojnych, która dzisiaj rozpoczęła się w Warszawie.Spotkanie odbywa się w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego, zaczęło się od uroczystego powitania prezydenta, zwierzchnika sił zbrojnych Andrzeja Dudy. Obecni są szef MON Antoni Macierewicz wraz z wiceministrami, szef BBN Paweł Soloch, rzecznik rządu Rafał Bochenek, szefowie sejmowej i senackiej Komisji Obrony Narodowej Michał Jach i Jarosław Rusiecki oraz szefowie wojskowych służb specjalnych.

- W 2016 roku, na odprawie i Szczycie NATO, podjęto historyczne decyzje o wzmocnieniu wschodniej flanki NATO - przypomniał szef MON Antoni Macierewicz.
Są też wszyscy najważniejsi generałowie, w tym gospodarz odprawy, szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Leszek Surawski oraz dowódcy rodzajów sił zbrojnych - generalny gen. dyw. Jarosław Mika, operacyjny gen. dyw. Sławomir Wojciechowski oraz dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. Wiesław Kukuła.Odprawa kierownictwa resortu, najwyższych dowódców wojskowych i dyrektorów komórek organizacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej to coroczna narada, podczas której podsumowuje się realizację zadań z ubiegłego roku i określa priorytety dla resortu i wojska na kolejne miesiące. Zasadnicza część spotkania odbędzie się za zamkniętymi drzwiami.
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A co z programami: WISŁA, NAREW, ORKA, MIECZNIK, GEPARD, KRUK, śmigłowcami wielozadaniowymi, itd? Co z wątpliwościami ws zakupu samolotów dla VIP-ów? Panie Kownacki, nie macie się czym chwalić. Modernizacja SZ w waszym wykonaniu to tragedia.

Oczywiście, że się zmienia. Łamana jest podstawowa zasada apolityczności wojska.

Najwyższy czas oczyścić polskie wojsko z czerwonej armii i z tych szkolonych w Moskwie oraz ich resortowych dzieci.Dosyć zdrady narodu polskiego.

Za duzo tych lysin, patrzac z tylu, mam wrazenie ze pamietaja one PRL. Najwyzszy czas skonczyc z PRL-owskimi trepami,
trzeba zrobic miejsce dla mlodych oficerow z patriotycznego chowu.

Bardzo przepraszam mam 38 lat i jestem łysiejący - za dużo ćwiczyłem i biegam - za dużo testosteronu :( nie spisuj mnie na straty... jestem wojskowym specjalistą i nie umiem "nie łysieć". a na poważnie w wojsku juz nie wielu zostało starych.

Rzeczywiscie, nie wzialem tego pod uwage. W wojsku bardzo potrzebni sa ludzie z wyokim testosteronem. Pozdrowienia i powodzenia.

A o pozbawieniu Misiewicza członkostwa w PIS oczywiście ani słowa. No bo jak to by wyjaśnić gawiedzi, skoro do tej pory Misiewicz był bohaterem narodowym stanowiącym trzon siły armii :)))) No nie mogę się doczekać co wymyślicie :)

Żadne pozbawienie. Po zawieszeniu przez Pana Premiera Kaczyńskiego, Misiewicz jest po prostu członkiem zawieszonym. Będzie komisja PiS, dalej się będzie tym zajmować. O żadnym pozbawieniu członkostwa nie ma mowy!

Panie Premierze,

zwracam się do Pana jako jedna z ostatnich osób, które przeżyły II wojnę światową. Chcę, by uszanował Pan doświadczenie mojego pokolenia i zaprzestał destrukcyjnych działań, które godzą w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a tym samym w dobro wspólne. Już trzykrotnie byłam w tym Muzeum i bez wahania mogę powiedzieć, że to miejsce, które uczy pokory i mimo swojej przerażającej wymowy daje nadzieję zwycięstwa dobra nad złem. Dlatego trzeba je zobaczyć! Tymczasem Pan nie widział wystawy, ale ją ocenia i krytykuje. Pan tu nie był, ale podejmuje Pan decyzje. Nie wystawia to Panu najwyższego świadectwa ani jako człowiekowi nauki, ani jako urzędnikowi państwowemu.
Chciałabym wierzyć w Pana dobre intencje, ale żyję zbyt długo, by grzeszyć aż taką naiwnością. W kwietniu zeszłego roku próbował Pan zastąpić Muzeum II Wojny Światowej nowym muzeum – Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. To był z Pana strony zwykły podstęp i administracyjny fortel. Nie chodziło o żadne łączenie muzeów. Zresztą zachował Pan starą nazwę. Chodziło o wymianę dyrekcji, przejęcie placówki i zmianę narracji. To podeptanie dorobku ludzi pracujących przez osiem lat dla sprawy. Zapewniał Pan nas, kombatantów, o swojej trosce o kształt polskiej pamięci. Skoro mówimy o tym samym, proszę, by pozwolił Pan funkcjonować Muzeum w kształcie stworzonym przez prof. Pawła Machcewicza, dr. Janusza Marszalca, prof. Piotra Majewskiego, prof. Rafała Wnuka i inne osoby od lat trudzące się, by upamiętnić ofiary najstraszniejszej z wojen. Staję w ich obronie, bo widziałam, czego dokonali.
Mam też ku temu bardzo osobisty powód. Moje przyjaciółki, współwięźniarki z celi małoletnich (wiek 15-17 lat), które zginęły w Ravensbrück, albo rozstrzelane, albo po bestialskich operacjach doświadczalnych, nie mają dziś grobów. Dla mnie to Muzeum było jedynym miejscem przywrócenia im pamięci. Pan mi to miejsce odebrał.
Jak Pan chce pokazywać młodzieży, do czego prowadzą nienawiść i wojna?
Być może my, świadkowie wojny, żołnierze ZWZ-AK i więźniowie obozów koncentracyjnych, nie widzieliśmy tylu muzeów co Pan, ale za to spojrzeliśmy w oczy złu. Uważamy, że zespół prof. Pawła Machcewicza z wielkim wyczuciem nie tylko przedstawia heroizm i cierpienia Polaków, ale też buduje mosty porozumienia między narodami.
Nie chcę stawiać Pana w trudnej sytuacji. Wiem, że zmaga się Pan z presją swojego środowiska politycznego. Ale zapewniam Pana, że w życiu bywają gorsze sytuacje i że wszystko można wytrzymać, nawet obóz koncentracyjny. Proszę więc zdobyć się na odrobinę niezależności i zachować autonomię Muzeum II Wojny Światowej oraz innych instytucji kultury w Polsce.

Jestes komunistycznym prowokatorem.
Muzeum jest zrobione przez Niemcow wedlug niemieckiej polityki i niemieckiej narracji historycznej.
Nie przeszkadzalo ci rozzalanie sie nad niemieckimi wypedzonymi przez tych "okropnych nacjonalistycznych Polakow",Panie folksdojcz ?

Do kogo jest skierowany ten list, panie "świadku wojny i więźniu trzech obozów koncentracyjnych"? Tusek już od bardzo dawna nie jest żadnym "premierem".
Bądzie jedno muzeum i to będzie polskie muzeum.

Antoni M. nie będzie szefem MON zawsze. Na szczęście.

ale będzie Wojsko Polskie z kadrą bez sowieckich śpiochów, z nowym i skutecznym sprzętem bojowym, z silną grupą zbrojeniową która będzie zaopatrywać nasze wojsko w nowoczesną broń, z Obroną Terytorialną zakorzenioną w sobie znanym terenie i walczącą z zielonymi ludzikami, oraz mobilną na wezwanie o zagrożeniu państwa, jednocześnie będąca środowiskiem patriotycznych postaw młodego pokolenia Polaków. Ty jesteś śmierdziuchem i zakałom społeczną z czerwonej mazi

Wielki, genialny Polak minister obrony Antoni Macierewicz jest jednoznacznie najmocnieszym punktem Polskiego Rządu.

I spiskująca przeciw temu niezłomnemu, wspaniałemu Polakowi hybrydowa agentura rosji - nie ma żadnych szans !

Ataki kacapskiej WSIornej agentury, putinowskich i hitlerowskich łże-mediów oraz PO-sowieckiej "totalnej opozycji"

to wyraz rozpaczy ich zleceniodawców z dziadowskiej, ludobójczej qrvy rassji, która panicznie reaguje na umacnianie

Wschodniej Flanki NATO. Odbudowa Polskiej Obronności zniszczonej przez wrogie, kacapskie i szwabskie oraz PO-żydo-

komunistyczne dywersyjne działania (rosyjskie służby jak WSI, TVNy, GWna itp.) jest patriotycznym obowiązkiem Pols-

kiego Rządu i Polskiego Narodu ! Bez silnej Polskiej Armii Polska nie zachowa suwerenności i nie dogoni Zachodu.

Co do usuwania generałów osadzonych na stanowiskach dowódczych przez PO-lszewików to trzeba tylko przyklasnąć !

Polska jest przecież w stanie niewyPOwiedzianej przez rosję wojny hybrydowej w której bierze udział (po stronie rosji)

"totalna opozycja" czyli PO - którą stworzyło WSI czyli filia rosyjskiego zbrodniczego GRU ! Trzeba też pamiętać, że

naczelnym zwierzchnikem Polskiej Armii był do niedawna WSIor - rosyjski szpieg Bul-Komoruch, który potajemnie spotykał

się z szefem wszystkich zbrodniczych, rosyjskich tajnych służb Patruszewem. I to on (Bul) poobsadzał tych wyszkolonych

przez rassiję "polskich" gienierałów, niezlustrowanych, ruskich cweli i szpiegów rosji jak ci z SKW, z których dzisiaj

trzeba pilnie oczyszczać Polskie Wojsko bo nie wiadomo co knują na rozkaz Kremla przeciw Polsce ! Zwłaszcza gdy bandycka,

ludobójcza rosja planuje znów agresję na Ukrainę, Białoruś, a potem na Polskę !

PS
Bul-Komoruch ten rosyjski POmiot, WSIor i POlszewik taśmowo nadawał polskie ordery i generalskie nominacje kacapskim

agentom, ochraniał groby komunistycznych zbrodniarzy perfidnie z kompanią honorową chowanych na "dołach śmierci" do

których komuniści POwrzucali ciała zamordowanych Polskich Bohaterów Narodowych. Ten współzabójca Wielkiego Prezydenta RP,

chory na miażdżycę mózgu POtomek bolszewickiego szpiega i mordercy Osipa Szczynukowicza, to nie tylko "krzesełkowy idiota",

ale przede wszystkim super-groźny dla Polski rosyjski maskirowszczik powiązany z rosyjską WSI filią zbrodniczego GRU.

Po ogłoszeniu raportu z likwidacji WSI Bul-Debil wściekle groził Kaczyńskim: "Oni będą za to odpowiadać ! ...". Bul

panikował ponieważ aneks opisuje jego umoczenie w kryminalny handel bronią, który WSI i MON uprawiały na dużą skalę.

Na rozkaz rosyjskich służb poprzez skazanego w USA handlarza bronią Monzera al-Kassara, WSI z pomocą Bula-Komorucha dostar-

czało broń anty-amerykańskim terrorystom. I o tym Polacy muszą pamiętać !

Brawo !!!
Lepiej bym tego nie ujął !!!

PYTANIE NA ODPRAWĘ DO MINISTRA
JAk przenisione z Żagnia do
Wesołej Leoprady cwicza
- Strzelanie
- rozwiniecie w natarciu?
Dane pomocnicze:
Długosc poligonu w Wesołej ok 1800m
Długosc poligonu w Swiętoszowie k Żagania 14,5 km
Zasięg armaty Reihnmetal Rh 120- ponad 6 km (dane producenta)

Walą poza poligon i ćwiczą bączki

A kogo i przed kim Leopardy mają bronić koło Żagania ? NIEBEZPIECZNIE CHYBA JEST NA WSCHODZIE POLSKI. Chyba że według doktryny tuska my mamy dodatkowo chronić niemieckie granice.Powtarzasz lemingowe idiotyzmy rodem z wychodkowej.

Ale kolega pytał, jak żołnierze mają na nich ćwiczyć, skoro tam brakuje terenu?

Polskie pancry maja bronic Warszawy,a nie Berlina.
PONIAL ?

Dp Reytana o Pol58
Poniał jak najbardziej..
Jezlei Panowie chciecie podyskutwoac to prosze.
Do bezposredniej likwidacji obcego zagonu pancernego zdązająego na Warszawe przeznaczone sa
1 Pociski p-panc
2 Atyleria ruchoma i samojezdna
2.Samoloty wielozadaniowe
3 Smigłowce szturmowe
Czarna brygada (bajwikszw europie jednostka pancerana) słuzy do zadania przeciwnkiowi przeciudęrzenia, najlepiej w rowiniete skrzydło, lud odciecia go od jego tyłow.
Aby wukoanc taki manewr musimy wiedziec gdzie zaatkowła przeciwnik.
W warunkach nizu sriskowoeropejskiego braygada moze byc załdowana na pociagi i klkoma alternatywnymi szklakami przewieziona rejon formowania (np w okolicuy Modlina jezeli udzerzneu pójdzie z pólnocy).
Aby czołgi mogły byc załadowane rejon stacjonowania musi sie znajdowac poza zsaiegiem rskiet srednigo zasigu z Kalininagradu (w parktyce tylko południowo zachodnia Polska). Atrnsporty musz byc chronione przez parasol lotniczy z Krzesin (F16).Duzo trudniejsze moze byc formowanie jednostki po wyałdowaniu. Jezeli bedziemy miec przewage w powietrzu to jednostak winna byc gotowa w 48 h od poczataku najdzu, do kotraataku.
Jezli jednostak pozostanie w garazach w Wesołej to jeden pocisk z Kaliningradu spowoduje jej unicestwienie. Mieszkanaów sasiednich dzielinic domków jednorodzinnychh w Weosłej pytam
Jak sobie wyobrazacie załadownie 100, 55 tonowych czołgów w jedna noc u was na osiedlu?
NA co? gdzie? Moze wynajmiemu warsiawskie autotaxi?
Zreszta po roku pobytu w Weołej brygada, która nie strzela i nie jezdzi po poligonie (Swietozsów 300 km2) i tak badzie tylko do pokazów 11,11. Tak jak to ma miejsce w Niemczech "gdzie sytrzelac z czołgów nie wypada"
Jezeli kotos ma inne dane TO SŁUCHAM.
Jezeli ma tylko palikociarskie "jestes ruskim trolem i masz brudne buty" To dajcie sobie spokój.
Pozdrawiam axe

Durnie, pytania nie pojęliście? JAK ONI MAJĄ CWICZYC? Jak maja sie nauczyc bronic Warszawy skoro nie maja jak??

Wyborcza widziała o katastrofie 10.04.2010 na kilkanaście minut przed tym zanim się wydarzyła! Ustalono, że miało to miejsce o 8:56, a artykuł na ten temat pojawił się na portalu GW już o 8:38 i jest dostępny do dziś! To na bank był zamach! http://wiadomosci.gazeta.pl/wi...

Przed faktem pisalo tez o tym NIE Urbana.
No i zapowiadal Komorowski.

Faktycznie! Ale numer. Dzwoniłeś już do władz? Bo to jest dowód na 100%. Jak to się stało, że wszyscy to przeoczyli?

Nie potrzebnie kpisz. To nie są żadne dowody same w sobie, oczywiście. Ale są to ważne poszlaki (na podstawie procesów poszlakowych to się w Polsce nawet morderców skazuje) . I nie było by tematu, gdyby to była jakaś pojedyncza rzecz. Problem w tym, że takich poszlak, niesamowitych zbiegów okoliczności, przypadków, niedziałania praw fizyki itd. jest cała masa. Wystarczyło by nie na jedną ale co najmniej kilka katastrof. Wszystko trzeba zbadać udowodnić. I tym zajmuje się prokuratura, która śledztwa nie zakończyła jeszcze. Ale takie rzeczy muszą rozsądnych ludzi dziwić.

W telegazecie dzień przed zamachem była informacja mniej więcej takiej treści (cytat z pamięci): Komunikat..."Służby informują o bardzo możliwym zamachu (akcie terrorystycznym)na jeden z samolotów należących do NATO w dniu 10.04.2010r" To jest fakt bezsporny. Co ciekawe informacja ta została następnie bardzo szybko usunięta.

ty nie amator ty fake news jestes

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl