Ludzie nie chcą kupować „Wyborczej”. „GW” z największym spadkiem sprzedaży kioskowej

Piotr Galant / Gazeta Polska

mg

Kontakt z autorem

Większość dzienników ogólnopolskich zanotowało spadki  sprzedaży w styczniu 2017 roku. Szczególną uwagę zwraca „Gazeta Wyborcza", która w zestawieniu rok do roku straciła najwięcej – 24,75 proc. Tymczasem niedawno informowaliśmy, „członkowie zarządu Agory zarobili w ub.r. 8,57 mln zł, niemal o 5,7 mln zł więcej niż w roku 2015".

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy przeprowadził analizę sprzedaży gazet dla portalu Wirtualnemedia.pl. Na pierwszym miejscu wśród dzienników ogólnopolskich utrzymuje się „Fakt”, ze sprzedażą ogółem 279 780 egz. Z wynikiem 137 108 na drugim miejscu plasuje się „Super Express”, który wyprzedził „Gazetę Wyborczą”.

Już na pierwszy rzut oka widać, że dziennik wydawany przez Agorę może się pochwalić największym spadkiem w tym zestawieniu.

Pod względem sprzedaży ogółem spadek zanotowały wszystkie tytuły. Najwięcej straciła „Wyborcza” - 24,75 proc. 


(Fot. wirtualnemedia.pl)

Tymczasem - jak pisaliśmy kilka dni temu - „członkowie zarządu Agory zarobili w ub.r. 8,57 mln zł, niemal o 5,7 mln zł więcej niż w roku 2015. Kierownictwo wzbogaciło się dzięki premiom otrzymanym m.in. w ramach trzyletniego planu motywacyjnego”.

Informacje o spadku sprzedaży, jaką notuje główny dziennik ze stajni Adama Michnika to nie pierwszyzna. W marcu pisaliśmy, że „Dzienniki dołują, a „GPC” idzie w górę”w lutym - „​„Gazeta Polska Codziennie” jako jedyna w górę. „Wyborcza” ostro pikuje”; w styczniu - „Coraz gorsza sprzedaż "Wyborczej"”.
Źródło: wirtualnemedia.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

Dragon wystartował na stację kosmiczną.…

Dragon wystartował na stację kosmiczną.…

Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Sekretarz stanu USA o groźbach Korei Płn.

Sekretarz stanu USA o groźbach Korei Płn.

Teraz sądy nareszcie będą lepiej działały! Ustawy przyjęte - opozycja w szoku i biadoli

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Wymiar sprawiedliwości będzie lepiej funkcjonował niż do tej pory - zapewnił po przyjęciu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, marszałek Senatu Stanisław Karczewski. A opozycjia jak zwykle narzeka i snuje katastroficzne scenariusze.

Dzisiaj wieczorem Senat przyjął bez poprawek nową ustawę o Sądzie Najwyższym oraz nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa - autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Obie ustawy trafią teraz na biurko prezydenta.

Po głosowaniach Karczewski powiedział dziennikarzom, że bardzo cieszy się z uchwalenia obu ustaw.

"Te ustawy są potrzebne. Czekają Polacy na te ustawy. Ponad 80 proc. Polaków chce zmian w wymiarze sprawiedliwości; one będą wprowadzane" - dodał.

"Wymiar sprawiedliwości, gwarantuję państwu, że w przeciągu krótkiego czasu będzie lepiej funkcjonował niż do tej pory" - oświadczył Karczewski.

Zwrócił uwagę, że dyskusja w Senacie o obu ustawach trwała 35 godzin, co określił mianem "rekordu świata".

Marszałek Senatu zapowiedział, że na decyzje prezydenta ws. obu ustaw "będzie czekał ze spokojem".

Według Karczewskiego odbywający się w czasie prac nad ustawami protest przed siedzibą Senatu miał "wyraźny charakter polityczny"; zaznaczył, że do manifestantów wyszli politycy PO.

"Szanujemy protestujących; szanujemy tych, którzy mają inne zdanie, natomiast nie demonizujmy: jest to grupa osób niezadowolona z tego i ja to rozumiem" - dodał.

Z kolei senator Platformy Bogdan Klich nie zaskoczył. Jak większość polityków tej partii uderzył w dramatyczne tony. Oświadczył dziennikarzom, że PiS wziął na siebie "straszliwą odpowiedzialność za wysadzenie niezależnego sądownictwa w powietrze".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl