niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

​Bunt sędziów. Podjęli uchwały i szykują się na wojnę z rządem

Dodano: 20.03.2017 [17:49]
​Bunt sędziów. Podjęli uchwały i szykują się na wojnę z rządem - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
„Nadzwyczajną kastę” musiały mocno wystraszyć przygotowywane przez rząd zmiany. Dwa zgromadzenia sędziowskie przyjęły właśnie kilka uchwał o identycznej treści. Zwracają się w nich m.in. do kolegów po fachu „o utworzenie forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego”. Z uchwał wynika właściwie wprost, że sędziowie szykują się na próbę sił z rządem i będą chcieli zablokować ustawę, która ma zmienić zasady ich wyboru.

Uchwały podjęli przedstawiciele Zgromadzeń Ogólnych sędziów sądów okręgowych i rejonowych z całego kraju oraz sędziów sądów apelacyjnych. Uchwały są identyczne. 

Zebranie Przedstawicieli Zebrań Sędziów Apelacji zwraca się do stowarzyszeń sędziowskich o utworzenie forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego” – czytamy w pierwszej z uchwał. 

W kolejnej uchwale zaapelowano do sędziów:

Wzywamy wszystkich sędziów do szczególnej dbałości o przestrzeganie konstytucyjnej zasady trójpodziału władz (art. 10 ust. 1 Konstytucji RP) oraz wynikających z niej zasad niezależności sądów (art. 173 Konstytucji RP), niezawisłości sędziowskiej (art. 178 ust. 1 Konstytucji RP) oraz etyki sędziowskiej. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 

Mając na uwadze konieczność kierowania się w postępowaniu zasadami godności i uczciwości apelujemy o nieuczestniczenie w działaniach zmierzających do łamania Konstytucji RP w jakimkolwiek obszarze. Działania takie stanowią jawne sprzeniewierzenie się złożonej przysiędze sędziowskiej.

Nasz zdecydowany sprzeciw i niepokój budzą wszelkie naruszenia prawa z udziałem sędziów. Jesteśmy zainteresowani ich szybkim i rzetelnym wyjaśnieniem.

Każdy sędzia musi mieć świadomość odpowiedzialności za sprzeniewierzenie się zasadom konstytucyjnym i etyce sędziowskiej.

Apelujemy o wytrwałość w godnym pełnieniu służby i jedność środowiska sędziowskiego oraz o powrót do pracy orzeczniczej sędziów delegowanych do Ministerstwa Sprawiedliwości.

W kolejnej z uchwał przedstawiciele zgromadzeń sędziowskich postanowili wziąć w obronę prezes Sądu Najwyższego. Chodzi o Małgorzatę Gersdorf, autorkę słów, że za 10 tys. „dobrze żyć można tylko na prowincji”.

Wyrażamy stanowczą dezaprobatę wobec kwestionowania prawidłowości wyboru Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego.

Wniosek złożony do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie w istocie nie służy badaniu zgodności z Konstytucją obowiązujących przepisów i prowadzi do podważenia autorytetu Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. Działanie to pozostaje w bezpośrednim związku z publicznymi wypowiedziami Pierwszej Prezes w obronie prawa każdego obywatela do niezależnych sądów i niezawisłych sędziów. Sposób pełnienia urzędu przez Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego zasługuje na szacunek, uznanie i wsparcie całego środowiska sędziowskiego.

Andrzej Staniewicz z onet.pl uważa, że „ma to być swego rodzaju ruch oporu wobec planów rządu, który chce zmienić zasady wyboru sędziów”. Potwierdza to Waldemar Żurek, rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa. 

Samoobrona? Rzeczywiście, tak to wygląda. (…) Nie mamy wyjścia, musimy się organizować, bo reforma przygotowywana przez rząd wygasza samorząd sędziowski. Naszą jedyną szansą jest powołanie nowej struktury, w której będzie reprezentowane całe środowisko. Prawo zabrania nam przecież innego zrzeszania się, choćby działalności w związkach zawodowych 

– powiedział Żurek w rozmowie z onet.pl.

7 marca rząd przyjął projekt nowelizacji przepisów o Krajowej Radzie Sądowniczej. Przewiduje on m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po 30 dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej 15 członków-sędziów; ich następców wybrałby Sejm. Tydzień później rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o KSSiP dotyczący m.in. asesorów sądowych.
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kazdy kto ukończył studia.obronil prace , skończył specjalizację czy obronił doktoorat jest tak samo wyksztalcona osoba jak sedzia albo jeszcze bardziej i dlaczego to sędzia ma mieć immunitet broniacy go przed odpowoedzialnoscia .
Owszem na sali sadowej tak ma mieć immunitet a poza sala jest takim samym obywartelem jak inni
wreszcie trzeba z ta " kastą korporacyjną sedziów zrobic porządek " Niezawislość nie polega na tym aby byli chronieni przed odpowiedzialnościa. Niezawislośc dotyczy wydawania wyroku /bez wpływów osób trzecich " sad ma orzekać w/g kodeksu to jest niezawislość.A panowie sędziowie rozszezyli to na swego rodzaju "Liberum weto " dot. sedziowskiego postepowania to juz wykracza poza niezawislość

proponuję wariant turecki!!każdego sędziego który się nie podporządkuje nowemu prawu na wczasy do białołęki na resocjalizację!!! oraz out z zawodu!!!

Niech wyjdą na ulice, pokażą swoje pulchne czrwone ryje. Zrobimy im selfie, które zawiesimy na głodnych naszych złaknionych portalach, witrynach internetowych. Dołożyłbym trochę rac i peterd, aby się nie poplątali i spieprzali. Proste?

- jak do wlasnej córki wystąpil o zwrot nadplaconych alimentów (20 tys.) link do tematu: http://telewizjarepublika.pl/s...

- link aktywny - nie trzeba kopiowac i wklejać tylko kliknąć w niego i nastąpi przekierowanie :)

W tamtym tygodni będąc w Sądzie ustraszałam od p. Sędzi, że wyrok bądź postanowienie może być - niesprawiedliwy, nieetyczny i nieuczciwy...
Osobiście jestem za opcją aby wybierać Sędziów w wyborach co np. 4 lata. Bezkarność i brak konsekwencji doprowadziło do ich do bezprawia. Oczywiście są i Sędziowie rzetelni i sprawiedliwi ale to margines.
Znam też przypadek, że pismo zginęło z Sądu - tłumaczyli się tym, że było niemerytoryczne...
I wiele innych przykładów można by pisać i pisać...

Nie pozostaje nic innego jak powołanie ławników ludowych.

Sędziowie wycierają sobie gębę Konstytucją, ciągle marudzą o niezawisłości, niezależności i tylko umknął im jeden drobiazg.
Bo oprócz praw maja też obowiązki. A najważniejszym ich obowiązkiem jest
NEUTRALNOŚĆ.

- aby nie bylo kar jak zlapią któregoś na braniu lapówki. Zresztą już wydali podobny wyrok w sprawie "slynnego" doktora G gdzie w uzasadnieniu bylo że podawanie lekarzowi pieniędzy w kopercie "pod stolem" nie jest lapówką w rozumieniu kk i sądu :)

Ciągle tym sędziom jest mało. Nawet do kradzieży się dopuszczają.

nic z tego nie rozumie, a kto będzie dostarczał im "mięso" do sądzenia i na czyje sale rozpraw a następnie zamykał po "wyrokach" zbuntowanych sędziów, czy rozprawy będą bez prokuratorów, na czyje wnioski będą odbywać się posiedzenia sądu. Opamiętajcie się. Sędziowie to nie Solidarność a Kijowski to Bolek

Dla madame Gersdorf, cała Polsza, jedną wielką prowincją!. Najlepiej, do zasiedlenia prawdziwym narodem, pod Judeo Polonię!...

Równie ważną sprawą są media . Konkretnie Polsat i TVN. Są 2 drogi rozwiązania problemu. Jedna to są działania aparatu skarbowego . Te telewizje nigdy nie były poddane zwykłej rzetelnej kontroli skarbowej . Moim zdaniem , nie ma siły , żeby normalnie płaciły podatki , skoro one właściwie uczestniczyły w sprawowaniu władzy. Drugą możliwością są działania ograniczające mozliwość emisji reklam . To nie powinno byc trudne , ponieważ w Polsce w tej sferze panuje zupełna wolna amerykanka . Nawet tylko mając na uwadze interesy zwykłych widzów tę sprawę należy uporządkować

To bedzie dluga I trudna walka.Powoluja sie na reguly gry ktorych tak naprawde sami nie przestrzegali.Sejm jest najlepszym miejscem do wyboru nowych sedziow, nie ma bardziej demokratycznej legitymacji.Dac Im okres przejsciowy niech sie opamietaja I zreahbilituja swoja praca bo jak nie to moga sie pozegnac ze swoimi tlustymi przywilejami I juz nigdy nie beda sedziemi.

Na szczescie "ci sedziowie" .... nie zasiadaja w polskim Parlamencie !!!!

Sedzia jest pracownikiem, urzednikiem panstwowym, powolanym do orzekania I sprawowania wyrokow ..... w imieniu Rzeczypospolitej !!!!

Wiec jeseli jakas lachudra sedziowska lub prokuratorska sprzeniewierzy sie swojej przysiedze ..... to jako urzednik panstwowy powinna z AUTOMATU zostac natychmmiast usunieta z zajmowanego stanowiska panstwowego !!!!

I nie ma tam jakies stowarzyszenia ,,,, czy jakies tam samorzady pseudo-sedziowskie .... do d_py z nimi wszystkimi - poniewaz sedziowie to sa urzednicy panstwowi !!!!

W kazdej chwili panstwo polskie powinno miec TAKIE SRODKI, ze w przypadku sprzeniewierzenia sie pelniacemu urzad panstwowy, powinno sie z AUTOMATU odciac dostep do co miesiecznego WYNAGRODZENIA z KASY PANSTWOWEJ.

Zobaczycie jak szybko porzuca swoje TOGI pseudo-sedziowskie, w poszukiwaniu innej intratnej posady, z ktorej daloby sie wyzyc !!!!

Panstwo polskie nie powinno miec zadnej litosci, jesli ktos wystapuje przeciwko niemu !!!!

W czasach II Rzeczypospolitej, urzednikowi panstwowemu, ktory sprzeniewierzyl sie pelnionej przez siebie panstwowej funkcji ..... to grozila nawet KARA SMIERCI !!!!

ENDE

” Nasz zdecydowany sprzeciw i niepokój budzą wszelkie naruszenia prawa z udziałem sędziów. Jesteśmy zainteresowani ich szybkim i rzetelnym wyjaśnieniem.
Każdy sędzia musi mieć świadomość odpowiedzialności za sprzeniewierzenie się zasadom konstytucyjnym i etyce sędziowskiej”.
Dla nich, czyli środowisku sędziowskiemu kary powinny być stosowane potrójnie jak dla przeciętnego człowieka właśnie ze względu na fakt, że powinni być wzorem poszanowania prawa.

Ty Zupa nie musisz być sędzią. Możesz zmienić zawód i zapisać się do związków zawodowych. Źle ci, to zmień pracę.
Te czerwone post sowieckie świnie powinno się już dawno pognać do chlewni. Już samo to co w tej chwili robią i mówią jest podstawą do odebrania im prawa do wykonywania zawodu sędziego. PiS do roboty - naród czeka.

Mało mamy studentów prawa? Wywalić sędziów na zbity ryj tak jak Macierewicz robi z generałami i obsadzić wszystko młodymi - skończą się bunty! Doświadczenie i kompetencje to nie są rzeczy najważniejsze. Przede wszystkim Bóg, Honor, Ojczyzna!

Mieszkam w Kanadzie i nie slyszalem o jakichs immunitetach. Co to za kraj gdzie kazdy zawod ma immunitet. Niedlugo nie bedzie mozna aresztowac kierowcy, sprzataczki bo ma immunitet. W normalniejszym kraju jakim jest dla przykladu Kanada nie ma znaczenia czy to czlonek Parlamentu czy Senatu jesli jedzie pijany to kajdanki i do aresztu. Przekracza szybkosc - mandat.
Skonczcie z tymi immunitetami - czy to pozostalosc po komunie?

To nie jest pozostałość po komunie, to jest trwanie komunistów w dalszym ciągu u sterów władzy, zaraza tak się rozprzestrzeniła, że ogniem ciężko zniszczyć, ale mamy nadzieje, że to ostatnie siedlisko gangreny toczącej społeczeństwo, i jeszcze kilku głupawych nauczycieli, ale to margines.

Czy ta żydo-komunistyczna kasta, te złodziejskie, mafijne, czarne upiory w togach chcą aby

Polski Lud wziął sprawę w swoje ręce i chwycił je za mordy i osobiście wykopał z sądów i urzędów ?:)

Niech lepiej nie POdskakują i siedzą cicho te łajdackie relikty sowieckiej żydokomuny, zwłaszcza

że duża część sędziów (ci uczciwi i pracowici) popiera Reformę Sądownictwa w Polsce ! A powinno

być tak jak w USA, gdzie sędziów wybiera się na 4 lata, a nie dożywotnio jak w PRL i CCCP !

Sędzia to nie jest dożywotni, nietykalny, sowiecki mafiozo z kasty, ale sługa dla społeczeństwa !

Jego psim obowiązkiem jest sprawiedliwie i szybko oceniać i rozstrzygać w imieniu Rzeczpospolitej,

a nie pierdzieć w stołek, brać łapówy i kraść jak bolszewik, POlszewik czy hitlerowiec !

Co najmniej polowa z nich to zydy czystej wody.
Prezydent Busz jak mu POdskakiwali to zagrozil referendum w calych stanach bez bawienia sie z oplaconymi poslami i.....zydy sie zamkli.
Dlatego o starym Buszu ani slowa w amerkanskich MENDIACH.

A pro po, a od kiedy to buntownikom się płaci ?! Niech się buntują, niech nie pracują! Zawsze przynajmniej będzie podstawa do ich zwolnienia. I zapewniam,że nikt uczciwy za nimi nie będzie płakał.

Kasta czyli SITWA BOLSZEWICKA która doprowadziła tysiące POLSKICH RODZIN i która ZABIJA POLSKĘ i POLAKÓW oraz morduję przyszłość naszych dzieci stawi opór bio wielu z nich czeka pudło za przestępstwa przeciwko NARODOWI POLSKIEMU .

Doprowadziła tysiące Polskich rodzin do NĘDZY CO JEST ZBRODNIĄ PRZECIWKO NARODOWI POLSKIEMU .

No proszę ,tyle lat pasożytowania na polskim społeczeństwie i
traktowania go ze wzgardą aż tu nagle zaczęli trząść du****
że skończy się to sobiepaństwo ?
A wypierdo***** z połowę tych najbardziej zdegenerowanych a na ich miejsce zatrudnić młodych ,dopiero po studiach ,którzy jeszcze nie zostali tak zepsuci przez politykę komuchów i innych oszustów ,których mieliśmy u władzy. Przynajmniej będzie gwarancja ich bezstronności !
No bo ,odpowiedzcie sobie sami,- któż z was chciałby ,lub sobie by życzył aby waszą sprawę prowadził taki sędzia jak
Tuleja czy chociażby taki który okrada półki w supermarkecie?
Takiemu z pewnością i od razu trzeba by wręczyć odpowiednio grubą kopertę aby raczył łaskawym okiem przyjrzeć się waszej sprawie,o ile nie macie odpowiednio zapaskudzonego życiorysu jako gangster ? Co pewnie by taki uznał iż takiemu również trzeba dać szansę i łagodnie go potraktować ,tak jak już raczył to udowodnić swoim postępowaniem. Natomiast was ,jako zwykłego szaraczka,domagającego się swoich praw,potraktował by zapewne z całą surowością "prawa".

A ja wzywam wszystkich "sendziow" do przestrzegania prawa -
Konstytucji, KK, KC ,Kodeksu Etyki Sedziow Sadow Powszechnych.
Za nieprzestrzeganie - zadne "sondy" samorzadowe - SADY POWSZECHNE KARNE - i obowiazkowa kara dodatkowa - wydalenie z zawodu dozywotnio.
Dosc poblazania dla tej "kasty ludzi nadzwyczajnych".
Jesli chca "kastowosci" - to droga otwarta do Indii. Cieplo, milo i bezprawie.

Moje trzy propozycje na uzdrowienie sądownictwa polskiego:
1. znieść immunitety sędziowskie
2. wprowadzić wybieralność sędziów w głosowaniu powszechnym
3. wprowadzić instytucję 12 ławników przysięgłych.
Po roku w Polsce mielibyśmy zupełnie innych sędziów i co za tym idzie wyroki.

wybieralność sędziów w głosowaniu powszechnym? A pilota samolotu mają wybierać pasażerowie?

W USA tak jest od dziesiątek lat i jakoś nikt nie płacze ze sędziów wybiera się w wyborach

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl