niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

„Nadzwyczajna kasta” broni swoich. Sędzia bez immunitetu, ale do aresztu nie trafi

Dodano: 20.03.2017 [15:58]
„Nadzwyczajna kasta” broni swoich. Sędzia bez immunitetu, ale do aresztu nie trafi - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Sąd Apelacyjny w Łodzi uchylił immunitet byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie – podało TVP Info. Nie zgodzono się jednak na jego zatrzymanie i ewentualne aresztowanie. Sprawa ma związek z prowadzonym śledztwem dotyczącym przywłaszczenia co najmniej 17 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Na początku marca Prokuratura Regionalna w Rzeszowie wystąpiła o uchylenie immunitetu oraz zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie byłego prezesa sądu Apelacyjnego w Krakowie. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro ujawnił wówczas, że cała prawa ma charakter rozwojowy i są podstawy, aby sądzić, że zarzutów wobec sędziego będzie więcej.

Decyzja Sądu Dyscyplinarnego zapadła na posiedzeniu niejawnym. Uchylenie immunitetu byłemu prezesowi SA w Krakowie pozwoli rzeszowskiej prokuraturze regionalnej na postawienie mu zarzutów.

Wniosek prokuratury ma związek z prowadzonym śledztwem dotyczącym przywłaszczenia co najmniej 17 milionów złotych na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W toku postępowania prokuratura zebrała niezbite dowody świadczące o tym, że ówczesny prezes tego sądu brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjął korzyść majątkową o wartości co najmniej 376 tysięcy 300 złotych, uczestniczył w tak zwanym praniu brudnych pieniędzy oraz przekroczył uprawnienia związane z pełnioną przez siebie funkcją

– informowała Prokuratura Krajowa.

Minister Ziobro ujawnił wówczas, że sędzia jest broniony przez swoich kolegów.

Sędzia broni się wszelkimi sposobami. Jest też broniony przez swoich kolegów, którzy wydawali rozmaite uchwały atakujące mnie z powodu tego śledztwa, ale na mnie to nie robi wrażenia. Mogę państwu obiecać, że niezależnie od ataków ze strony części środowiska sędziów wobec tych ustaleń wskazujących na przestępstwa nie będziemy patrzeć, czy ktoś jest bardzo ważnym, wpływowym sędzią, czy jest ich więcej. Takich sędziów trzeba eliminować z zawodu. Prokuratura wnosi także o zgodę na tymczasowe aresztowanie sędziego. Nie ma różnych i równiejszych

– mówił Ziobro.

Sąd Dyscyplinarny zgody na aresztowanie nie wydał.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

” Nasz zdecydowany sprzeciw i niepokój budzą wszelkie naruszenia prawa z udziałem sędziów. Jesteśmy zainteresowani ich szybkim i rzetelnym wyjaśnieniem.
Każdy sędzia musi mieć świadomość odpowiedzialności za sprzeniewierzenie się zasadom konstytucyjnym i etyce sędziowskiej”.
Dla nich, czyli środowisku sędziowskiemu kary powinny być stosowane potrójnie jak dla przeciętnego człowieka właśnie ze względu na fakt, że powinni być wzorem poszanowania prawa.

"Sąd Dyscyplinarny zgody na aresztowanie nie wydał."
Poprawka: nie sąd-budynek,tylko sędzia/sędzina - qoorwa.
I po nazwisku proszę.

Panie ministrze Ziobro! Prosimy o jak najszybsze (o ile to tylko możliwe), przyspieszenie prac nad reformą sądownictwa! Kasta sędziowska zaczyna coraz bardziej wierzgać, wiedząc ze zbliża się nieuchronny koniec jej rządów!

Pięknie, to mi się podoba Panie Ministrze Ziobro - tak trzymać.
Widać, intencja tych zmian, jakby z programu partii samego Marszałka Piłsudskiego wypływała w jego słowach w rozmowie z hrabim Skrzyńskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej.

– Panie Marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. BIĆ KURWY I ZŁODZIEI, MOŚCI HRABIO.

Sami swoi=Polskie sądy

Dlaczego 10 % ? Tyle jest tam wg różnych szacunków UBeckiej
agentury. To są przede wszystkim ci, którzy wrzeszczą i są aktywni
politycznie.

Całej góry korporacji prawniczych trzeba się pozbyć jak najszybciej.
To jest bowiem wroga Polsce i Polakom V kolumna. To nie są Polacy.
To na początek.

Krok następny : lustracja (weryfikacja kwalifikacji MORALNYCH
i zawodowych) i dekomunizacja pozostałych. Wszyscy muszą
być prześwietleni do 4 generacji wstecz. Społeczeństwo musi
wiedzieć, kim byli rodzice, dziadkowie i pradziadkowie każdego
ważnego urzędnika, co robili, jakie mieli zawody, co osiągnęli,
czy czymś zasłużyli się dla kraju, czy nie. Tak jest na Zachodzie,
to jest demokratyczny i pragmatyczny standard.

Sędziowie nie mogą się sami wybierać, bo nikt nie może być sędzią
we własnej sprawie (albo swojej korporacji). Suweren jedynie ma
prawo wybierać sędziów w wyborach powszechnych, ponieważ
władza sądownicza jest najsilniejszą polityczną władzą. Jest ona
w stanie decydować o ludzkim życiu lub śmierci. Z tego powodu
sędziami mogą być wyłącznie ludzie najmądrzejsi, kryształowo
uczciwi, doskonale wykształceni, a nie jakieś szmondaki bez
wszystkich klepek w głowie, którzy zamiast sprawiedliwości
zrobią ludziom ChDiKK z państwa, a z kraju dziki bantustan.

A niby czemu facet nie siedzi ??

Kolejna kompromitacja " KASTY"

Przeciez biedaczek musi miec moznosc skutecznego ukrycia lupu,ktory nagrabil przez lata swojej "sluzby", zeby przynajmniej jego miot, tez sedziowie, mogli sie nim do woli i bez grzechu nacieszyc ...

Stalinowska mafia sądowa to najgorszy rak naszego państwa. Należy SUROWO ROZLICZAĆ SĘDZIÓW, aresztować ich i konfiskować majątki ich rodzinom.

Marek Hibner zamiótł pod dywan łamanie prawa przez Sąd apelacyjny w Warszawie w mojej sprawie.

Osoba, która napisała ten komentarz prawdopodobnie nie wie co oznacza słowo "stalinowska". Wydaje się, że każdy powinien wiedzieć , iż tzw. "okres stalinowski" skończył się w Polsce w 1956 roku. Osobie , piszącej takie mądrości gratuluję wiedzy historycznej(zapewne uważa się ona za patriotę).

U niektórych poglądy stalinowskie zostały do dzisiaj.

Okres stalinowski sie skonczyl, bo Stalina zamordowano i jego kult jednostki potepiono w ZSRR. Dlatego stalinowscy sedziowie nie moga nadal szafowac wyrokami smierci, ale ich mentalnosc ani na jote nie ulegla zmianie - polityczna usluznosc, serwilizm i lokajstwo wobec swoich ongisiejszych protektorow sa do dzis na porzadku dziennym. Tego raka trzeba wypalic z korzeniami bez wzgledu na koszty ...

Jak na historyka to waniajet od ciebie onucami.Może okres stalinowski się skończył ale potomkowie stalinowskiej władzy nadal są na posterunku

Wykazuje się Pan wysoką kulturą wypowiedzi, ale pomińmy to.
Zazdroszczę Panu, na wszystko ma Pan jasną odpowiedź, teraz sędziowie, za miesiąc górnicy, potem ktoś jeszcze , czy nie widzi Pan , że obecny rząd co jakiś czas ogłasza nowego wroga nr 1 ? Dzięki takim ludziom jak Pan , obecna propaganda ma się dobrze , a ciemny lud chwyta każde hasła.
Uprzedzając Pańską odpowiedź, wulgarne wypowiedzi nie dodadzą Panu charyzmy, jedynie ukazują niski poziom...

Nie tylko historyk ale też i moralizator. Zachowaj swoje przemyślenia dla siebie.
Co do "nadzwyczajnej kasty" to mam swoje własne doświadczenia z ta hołotą w sadach. A jak mi tak zazdrościsz poglądów to życzę Ci aby i ciebie dotknęło ramię niesprawiedliwości sadu.To co robi PIS jest potrzebne ale cały czas za miękkie.

Jasnowidz czy co? "Uprzedzając Pańską..."

trup spalonej w Lesie Kabackim Jolanty Brzeskiej woła o pomstę do
nieba, podobnie jak krzywdy dziesiątek tysięcy ludzi

a Ciebie kłamliwy smrodzie zaraz wyprostuję, żebyś wiedział, czego możesz się spodziewać w najbliższej przyszłości :

POTUS w W-wie 4 czerwca 2014 roku powiedział do dygnitarzy PO/PSL:

"Leaders must uphold the public trust and stand against corruption, not steal from the pockets of their own people. Our societies must embrace a greater justice that recognizes the inherent dignity of every human being."

Tłumaczenie :

" Liderzy muszą podtrzymywać zaufanie publiczne i walczyć z korupcją, a nie okradać swoich własnych ludzi. Nasze społeczeństwa musi objąć większa sprawiedliwość, która uznaje wrodzoną godność każdego człowieka."

Nie prowokuj więc losu, bo to może bardzo nieprzyjemnie się dla Ciebie
skończyć. Zrozumiałeś ?

nie daleko pada jabłko od jabłoni, syn cwela i wnuk dalej jest cwelem,
to jest przecież dziedziczne : i tytuł, i mentalność

puściłeś kiszczaka .. fuj !

a o cwelach można sobie przeczytać tutaj :

http://naszeblogi.pl/45930-sie...

Dzięki takim osobom jak Pan nasz kraj zostanie uratowany, odwaga, honor, to rzadkie wartości w dzisiejszych, trudnych czasach

a od kiedy sąd dyscyplinarny zamyka bandziorów od wsadzania jest prokuratura i policja jeśli nie będą czarne togi odpowiadać za przestępstwa jak wszyscy obywatele. To POLAKÓW ta garstka stlinowska mafia może sprowokować a POLACY wezmą sprawę w swoje ręce jak w Turcji panie Ziobro Wojsko,Policja NARÓD i BÓG jest z panem

Mierząc prawo i sprawiedliwość MIARĄ BATONIKA za 70 gr. a Polska miała by być polską a nie kamieni kupą to ten padalec powinien zastać skazany na dożywocie a jego i jego rodziny majątek powinien być skonfliskowany

Też się czepiacie, jakie 17 mln. ? O, baton wartości 2 zł to do pierdla od zaraz. Pamiętajcie proszę, że skazani prawomocnymi wyrokami ludzie m.in., wymiaru sprawiedliwości nie odbywają kary w przykładowym Czarnym, czy Strzelcach Op. A w ogóle, Niezalezna.pl, zróbcie reportaż z takiego kryminału dla kasty nadzwyczajnej.

Swój broni swego. Złodziej broni złodzieja.

Babkę wsadzili na 5 lat za kradzież batonika wartosci 70 gr. To mierząc MIARĄ SPRAWIEDLIWOŚCI za ten wyczyn ten padalc za zrabowanie 17 mln powinien dostać karę śmierci a jego rodzina dożywocie.

Boją się CWELE SĄDOWE, że oberwą w PIERDLU.

Na Montelupich dziada - NATYCHMIAST - będzie miał, po raz pierwszy w życiu, obowiązek wsłuchać się w głos podsądnych - na spacerniaku.

No i właśnie widzimy, jak mafia sędziowsko prokuratorska broni swoich bandyckich kolesi. Garstka prawych prokuratorów łapie bandytów, a mafia sędziowska wypuszcza swoich złodziei,aby mogli dalej mataczyć(ugadywać się ze swoimi współpracownikami bandytami). My społeczeństwo Polskie nie wyrażamy zgody, aby ta kasta sędziowska była bezkarna, aby sędziowie złodzieje byli inaczej- lepiej traktowani niż pospolity złodziej za kradzież groszy. Co to za sprawiedliwość, gdy sędzia złodziej, oszust, gdy go zawieszą na kilka miesięcy od pracy za złodziejstwo lub inne przestępstwo, w nagrodę dostaje (za nic nierobienie) 75% pensji z naszej krwawicy. A potem bandyta sędzia z powrotem wraca bezkarnie do Sądu, aby oceniać jako sędzia złodziej - przestępstwa innych przestępców. Gdzie tu logika? Gdzie tu jakieś morale? Pani Gersdorf dlaczego za tyle lat istnienia waszej kasty (sama pani o tym mówiła), jako jej szef, nie zrobiła z tym porządku? Czym się pani kierowała i nadal kieruje? Mamy nadzieję, że już nie długo. Panie Ministrze Ziobro kiedy Pan zrobi z tymi bandytami w togach porządek ? My Polacy czekamy i pomożemy gdy zajdzie potrzeba.

A co miałaby zrobić pani Gersdorf, która sama ma coś tam, coś tam?

http://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego

Także podlegli pani I Prezes SN za lelyje uchodzić nie mogą:

http://niezalezna.pl/62264-korupcja-w-sadzie-najwyzszym-skuteczna-kasacja-i-dziewczynki-nagranie

Pozbawienie immunitetu otwiera drogę do aresztowania bez żadnych warunków. Nikt nie powinien się pytać tylko zamykać dziada. Sędzia bez immunitetu jest jak każdy z nas.

Niby tak jednak na areszt zgodę musi wydać sąd (to znaczy kumple PO fachu, a kruk,krukowi...) i koło się zamyka czyż nie?

A kasę nadal bierze? Co najmniej powinien być na urlopie bezpłatnym

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl