niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Włosy jeżą się na głowie! Od tego, co wyrabiali w krakowskim sądzie

Dodano: 06.03.2017 [20:22]
Włosy jeżą się na głowie! Od tego, co wyrabiali w krakowskim sądzie - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Aż trudno uwierzyć, kiedy się czyta, do jakich sytuacji dochodziło w krakowskim sądzie apelacyjnym. Media ujawniają coraz to nowe szczegóły przestępczego procederu, który tam kwitł. Okazało się na przykład, że firma partnerki aresztowanego dyrektora placówki – produkująca ekologiczne dżemy i nalewki – zarabiała również na doradzaniu sądowi! A to nie wszystko…

Rzeszowska prokuratura regionalna prowadzi śledztwo dotyczące przywłaszczenia co najmniej 17 mln zł na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Dotychczas w śledztwie dotyczącym korupcji w krakowskiej apelacji zarzuty postawiono ośmiu osobom, w tym pięciu w grudniu ub. roku. Są to: dyrektor placówki Andrzej P., główna księgowa Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B. oraz dwie osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, które miały wykonywać fikcyjne usługi na rzecz sądu – Katarzyna N. i Jarosław T. Wszyscy oni przebywają w aresztach.

Prokuratura zarzuca im udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenie pieniędzy na szkodę Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Zarzuty dotyczą również czynów o charakterze korupcyjnym. Według ustaleń grupa działała co najmniej od stycznia 2013 roku do listopada 2016 roku w Krakowie oraz w innych miejscowościach. Na jej czele stał Andrzej P., dyrektor Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że w ostatnich kilku latach wokół Sądu Apelacyjnego stworzono sieć wielu firm powiązanych kapitałowo, towarzysko i rodzinnie z dyrektorem placówki oraz dyrektorem Centrum Zakupów dla Sądownictwa, realizujących głównie fikcyjne zamówienia na świadczenie usług, analizy i opracowania.

Do kolejnych ciekawych informacji dotarł „Fakt”. Dotyczą wspomnianego już dyrektora sądu Andrzeja P. oraz jego partnerki – Katarzyny N., właścicielki firmy produkującej ekologiczne dżemy i nalewki, a także handlującej jajami. 

Oprócz nalewek i konfitur firma Katarzyny N. robiła rzekomo opracowania i analizy dla Sądu Apelacyjnego. Miała również doradzać sądowi. Podpisała z nim ponad 30 umów na półtora miliona złotych 

– opowiada w „Fakcie” osoba znająca kulisy śledztwa. Oczywiście nie ma żadnych śladów po opracowaniach, analizach i doradzaniu. 

Poczucie bezkarności było szokujące. Po sądzie krążyła nawet pieczątka firmy Katarzyny N., którą pracownicy stemplowali jej faktury 

– ujawnia informator dziennika. 

To jednak nie wszystko. Katarzyna N. wystawiała też Sądowi Apelacyjnemu w Krakowie faktury na swoją drugą firmę. Ta zajmowała się opieką nad starszymi osobami. Choć nie tylko, bo również... koncepcją obsługi informatycznej oraz systemem zatrudnienia i płac w sądzie. Za takie usługi – jak wynika z faktur – dostała ponad 2,5 miliona złotych!
Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

CO SIĘ DZIEJE Z TRZECIĄ WŁADZĄ? Dzięki wolnym po 89 roku mediom i nie tylko, wiemy dziś, że niebagatelna część sędziów z tzw. ich „kasty sędziowskiej” III RP - to niestety SĘDZIA: Na telefon rządzącej elity. Skorumpowany. Złodziej. Pazerny na kasę zewsząd. Polityk. Biznesmen. Z nadania po sędziach - dziadku lub ojcu. Stronniczy. Nieobiektywny. Bezkarny zasłaniający się immunitetem. Niemoralny. Omylny i niesprawiedliwy w ferowaniu wyroków. Nietykalny wobec prawa – zaliczany do swojej kasty lepszych obywateli. Żelazny dozgonny. Pijak za kierownicą. Niedouczony i leniwy. Asekuracyjny. Nietaktowny i nieetyczny do podsądnych oraz świadków. Ignorant wobec ławników. Ignorant wobec prokuratorów. Skłonny większość spraw paradoksalnie - uniewinniać, umarzać, karać w zawieszeniu, wypuszczać bandziorów za kaucją, wypuszczać do czasu rozprawy (bez kaucji) groźnych pedofilów, stosować kuriozalne uzasadnienia wyroków. Najwyższy czas wyeliminować TAKICH sędziów, pozbawiając ich dozgonnie wykonywania zaszczytnej funkcji sędziego – owszem, nadają się na „papugi” swoich klientów, kombinując z nimi i podpowiadając, jak wyłgać się z ewidentnego łamania prawa, bandytyzmu, złodziejstwa itp. – za obrzydliwie dużą kasę…

a ile jest sądów w Polsce,przecież to nie jedyna sprawa podejrzewam, trzeba oczyścić tę "nadzwyczajną kastę"!

POspolici Oszuści przez 8 lat intensywnie robili konfitury o czym z dumą mówiła Sawicka, oderwanie ich od tego koryta powoduje taki wrzask, krzyk, kwiczenie, oraz za wszelką cenę próbę obalenia rządu, nawet z pomocą Brukseli

A sie narobiło: dyrektor i partnerka zamknięci w pudle, a z jaj zrobią się zbuki, drzemiku eko nie będzie - bzykanka też !

Wskazanym byłoby aby szeryf Ziobro wraz z podległymi służbami zbadał pozostałe sądy apelacyjne i okręgowe w Polsce pod kątem wyłudzania znacznych srodków majątkowych przez urzędników sądowych i sędziów funkcyjnych na szkodę Skarbu Państwa. Nie wydaje się aby Sąd Apelacyjny był pod tym względem jedyną enklawą bezkarności.

Proponuję zbadać co wyrabia od 15 lat wydział cywilny sądu w Otwocku oraz instancje odwoławcze, Mazowieckie kolegium samorządowe oraz urzędy miasta i powiatu w Otwocku. To jest dopiero bagno, i bomba zegarowa!

Dr Kękuś, ofiara krakowskich i nie tylko sądów już lata temu wskazywał na przestępczy charakter działań krakowskich sądów i krakowskich sędziów. Także w czasach, gdy ministrem sprawiedliwości był Gowin. Dlaczego dopiero teraz podniesiono takie larum?

Piknie kwa piknie..."Polska to nienormalność"...
To nie Polska jest nienormalna, tylko hj-her 'przewodniczący' główny cieć 3RP. Jak z filmu... Alternatywy 4.

A żurek z Budką (mówią,ze to syn czy wnuk Gomułki) swoje czyli,że atakują niezawisłość sędziowską takimi oskarżeniami i w ogóle wyciąganiem tej afery.

trzeba pobrać DNA i to zbadać koniecznie, bo coś jest na rzeczy.

Piękne kwiatki.
To jest straszne , jak taki sedzia ma sądzic jak nie ma krzty powagi, moralności , uczciwości i zdrowego rozsądku.
Nie dość że naród go utrzymuje to on jeszcze ten naród okrada.

Pieniądze wydane bezzasadnie muszą wrocic do budżetu.
Dyrektor sądu Andrzej P. oraz jego partnerka – Katarzyna N. muszą wpłacic do kasy skarbu państwa te wyłudzone 4 miliony zł
Pozostałe 13 mln powinni wpłacić winni wyprowadzania kasy jak i marnotrawienia z nawiązką grzywny.

Tak Przestepcza Organizacja wyhodowala przestepcow roznej masci na "robta co chceta", to byla taktyka, zeby resortowych nie ruszac dlatego bylo przyzwolenie i niemal w kazdym sektorze panstwa wszyscy mieli byc umoczeni po uszy.. teraz Ludzie normalni zadaja od PiS natychmisatowej napprawy, a tu jak na zlosc korupcja goni korupcje, tego sie nie da uporzadkowac natychmiast, trzeba troche czasu na normalnosc..Polacy murem za PiS.Alleluja i do przodu, damy rade!!!!

Sądy są zajęte zarabianiem pieniędzy, więc nie mają czasu na orzekanie. Zbyt szybkie osądzenie, blokuje sądzonym możliwość dotarcia z kopertą, wiadomo okrężne drogi są długie i czas na zebranie gotówki potrzebny.

skoro miedzy sobą mówili ; Polska to nienormalność, uj, upa i kamieni kupa, państwo teoretyczne, to chyba nawet ciosane yntelygenty, nie są takie tempe, by wierzyć w obywatelskość. zatem "po" i dla nich samych, być raczej musiało przestępczą organizacją .

Przysłowia są mądrością narodów. NAJCIEMNIEJ JEST POD LATARNIĄ.

Pod latarnią chyba poczęto tę bandę . Życzę im żeby pięli się w górę i skończyli na latarni .

Czy to tak było tylko w Krakowie ? - nie sadzę.
Dla tej kasty byłoby lepiej żeby w Polsce wybuchła wojna domowa, niż by wyszły na jaw ich sprawki. Do tego dążą.
Stan wyjątkowy i do pierdla - totalna czystka i szafot!!!!

Ja pier....ę! A do tego najgorsze pytanie: ILE JESZCZE TAKICH, O KTÓRYCH NIE WIEMY? Cholerne 'biznesmeny', nadete bubki, których cała reszta powinna po rękach całować, bo to oni jedni jedyni zarabiają na całą resztę. Układy i układziki.

(D)zupa sędziowska ,,żurek ,,to zaneguje ,a budka z POszajki
nazwie zamachem na niezależność sądowniczą!!!!!
Ciekawe co powie Zoll,Safian,Rzepliński i reszta kasty ...Jak
żyć,jak żyć!!!!!!??????

Solidarność-podziemie...drukarz.

Obraz PO-wskiego sposobu zarządzania Polską.

Mówiąc "k..." Piłsudski miał na myśli i chciał bić - kastę!

Tam jest gigantyczna presja ze strony gangsterów na tych wszystkich
Bolków, robiących za polityków.

Bandyci, którym grożą kary więzienia i przepadek majątków, idą na
całość.

Zachowanie tzw. "opozycji totalnej", ich brednie, bełkot, wygadywanie nonsensów o jakichś zagrożeniach demokracji, praworządności - to reakcja, przerażenie i determinacja bandziorów przetransmitowana za kulisami na ich nieskuteczne już polityczne osłony, czyli polityków. Obserwujemy więc efektowną tragi-farsę: reakcje fatalizmu, rozpaczy, wściekłości i depresji.

Wcale nie dziwi ta transmisja emocji przestępców, jej dynamika,
intensywność i śmiertelna determinacja.

Gra idzie o życie.

I każdego dnia "opozycja totalna" daje świadectwo również totalne,
komu ona tak naprawdę służy, z kim jest związana i dla kogo naprawdę pracuje. Mafijne państwo w państwie coraz bardziej drży w posadach
i powoli rozpada się. Bardzo dużo "polityków" kompromituje się coraz bardziej i bardziej. Program CELA + wcale nie musi być "faktem"
wirtualnym. Wszystko wskazuje na to, że będzie on rzeczywistością.

racja i dopisze coś od siebie - jesli DT wróci i nie pójdzie od razu siedzieć to w Polsce bedzie zadyma DT jest pospolitym bandytą jak i całe KLD - opcja Niemiecka PSL opcja Rosyjska

Faktycznie włos się jeży, ale tego rodzaju złodziejstwo, nie da się podciągnąć pod kleptomanię, jak to niektórzy
usiłowali bronić sędziów przyłapanych na sklepowym złodziejstwie.

Myślę, że to nie koniec ujawnionych przekrętów, jak te opisane w krakowskim sądzie. To dopiero początek i włos będzie się jeżył jeszcze nie raz.

Brudzińskiemu też?

Zobaczcie co wyrabiaja sędziowie na boiskach,to jest chore,bandyctwo kwitnie!

Wczoraj oglądałem takiego bandytę Szymona Marciniaka, też z nadzwyczajnej kasty, który bezkarnie robi przekręty na oczach tysięcy ludzi, wiedząc że i tak będzie bezkarny

brawo prokuratura ! tępcie chwasty bez litości

Wczoraj oglądałem takiego bandytę Narciniaka, też z nadzwyczajnej kasty, który bezkarnie robi przekręty na oczach tysięcy ludzi, wiedząc że i tak będzie bezkarny

Rzad bedzie mial problem.
Skad wzias pieniadze na budowe nowych wiezini!!!
szczegolnie dla prawnikow.i straznikow ich ha, ha, ha

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl