niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Kucharz strzelił focha, bo pojawił się w spocie. TVP zerwała umowę z Makłowiczem

Dodano: 19.03.2017 [17:30]
Kucharz strzelił focha, bo pojawił się w spocie. TVP zerwała umowę z Makłowiczem - niezalezna.pl
foto: By Bieniecki Piotr - http://www.fototeo.pl Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56303232
Telewizja Polska rozwiązała umowę z Robertem Makłowiczem, autorem programów kulinarnych. To reakcje na zarzuty wysuwane przez współtwórcę programu „Bake off -  Ale ciacho!”, że wykorzystano jego słowa... w spocie promującym wiosenną ramówkę TVP. Makłowicz mówił nawet o manipulacji. A teraz jeszcze zdziwiony, że zrezygnowano z jego usług.

Awantura wybuchła o spot promujący Telewizję Polską, w którym pojawia się również komentarz kucharza. - "Smakuje wyłącznie słodko i doskonale"

Makłowicz na profilu społecznościowym przekonywał, że jest słowa wykorzystano w zmanipulowanym kontekście, bo w trakcie kręcenia reklamy miał na myśli tylko program „Bake Off - Ale ciacho!”, a nie całą Telewizję Polską. 

Czy ktokolwiek może wierzyć, że chciałbym określić jakąkolwiek telewizję mianem „słodkiej”? Przecież to kompletny idiotyzm. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że wypowiadana przeze mnie kwestia zostanie użyta do promocji nowej ramówki TVP, ale wyłącznie w odniesieniu do mojego nowego programu. Nagrywając swoją wypowiedź byłem przekonany, że mówię o „Bake Off - Ale ciacho!”

- napisał Makłowicz.

Później popłynął jeszcze mocniej...
"W telewizji jest dzisiaj wiele rzeczy, które mi się nie podobają i nie zamierzałem tego w żaden sposób firmować własnym nazwiskiem" – powiedział później Makłowicz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Nic dziwnego, że po tych stwierdzeniach Telewizja Polska rozwiązała umowę o współpracy.

Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu „Makłowicz w podróży” z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane

– napisał kilka dni temu Makłowicz na Facebooku.

ZOBACZ SPOT TVP:


TVP odpiera zarzuty Makłowicza

Każda z osób biorących udział w nagraniu została poinformowana o tym, że zarejestrowany materiał zostanie wykorzystany w spocie wizerunkowym TVP. Kwestia wypowiadana przez Pana Roberta Makłowicza jest jego autorstwa i została zaakceptowana przez reżysera przedmiotowego spotu. W tym kontekście wpis Pana Makłowicza nie opisuje stanu faktycznego

-  pisze w oświadczeniu TVP. 

Do sprawy odniosła się również Ewa Świecińska, która nadzorowała przygotowywanie spotuPomimo to Makłowicz nadal jest obrażony. I atakuje reżyserkę spotu.

Miała najwyraźniej z góry założenie, żeby zmanipulować moją wypowiedź. Fakt, że spot realizowała pani, która nie zajmuje się marketingiem, lecz polityką - bo filmy „Smoleńsk” i „Pucz” nie są filmami marketingowymi - świadczy najlepiej o jej zamiarach

– snuł już teorie Makłowicz w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Robert Makłowicz jako krytyk kulinarny i dziennikarz prowadził programy w Telewizji Polskiej od 1998 roku - najpierw przez 10 lat "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza", a od 2008 roku w TVP2 program "Makłowicz w podróży".
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie Robercie trzeba było myśleć przed, a nie PO.

Twórczość Makłowicza obrazują skróty z jego twórczości: https://www.youtube.com/watch?...

Nota bene posługiwać się nożem też nie potrafi.

No właśnie - do tego nie potrafi się kulturalnie, z polską niewymuszoną swobodą zachować. Przecież pracuje przy przygotowaniu żywności. Nie dość, że stosuje kryptoreklamę w programach, to jeszcze propaguje niestosowne zachowanie.

Brawo TVP!

Przeprosić Ewę Wachowicz. Publicznie!

Ależ tu się rzucili obrońcy barokokowych rokokowań "mistrza", który ponoć zajumał Pani Wachowskiej program. Oj, nieładnie.

@ nietoperek (czy jakoś tak), widać wspierający słuszną reformę Min Zalewskiej. Jeśli pisze prawdę , to właśnie gimnazja spowodowały obniżenie lotów młodych generacji Polaków, a PiS i dobra zmiana to odwraca, przywraca powrót do zdrowej struktury szkolnictwa. Co prawda nie rozumiem, co maja mieć elektroniczne tablice przy głupich nauczycielach - do poprawy poziomu nauczania - ale może czegoś nie doczytałem.
@dyzma - chyba z PSL-u, mówi coś o OPŁACALNOŚCI utrzymywania Makłowicza w tvp. Chodzi mu chyba o utrzymywanie demoralizatora ze środowiska GW, aby transferował środki publiczne (narodowe) z tv- do tego środowiska- nie ma zgody!
Można lepiej wykorzystać wysoką oglądalność - wspierając zdrową, tanią , pochodzącą z rodzimej produkcji żywność - a lemingi, jeśli chcą popełniać, zgodnie ze swoją naturą, samobójstwo na raty, niech oglądają Makłowicza na Polsacie czy w TVN.
@gmk -piewca pewnej antypolskiej kretynki (AH, ah) - recenzja jej kolejnego wybitnego dziełka (w ostatnim, sobotni-niedzielnym numerze Naszego Dziennika). Daj sobie spokój z tymi swoimi rymowanymi wypocinami. Bo to ani rym, ani sens.
@pablo - TO ONI JESZCZE W TVP PRACUJĄ?!!! Niesamowite!
Wypad towarzycho, specjaliści od definiowania hejtu - na ONET! Dziadu jeden z drugim.

Powiem szczerze, że jestem zniesmaczony poziomem tej dyskusji. Myślałem, że niezależne media pozwolą na prowadzenie dyskusji w sposób rzeczowy i kulturalny, inwektywy zostawiając KOD-owi, Nowoczesnej i PO.
Emocje nie są dobrym doradcą.
PS Nie każdy Dyzma należał do PSL - jest to także postać literacka...

Lubiłem programy Makłowicza więc mój komentarz nie jest o jego twórczości, ale postawie. Niestety typowo polska postawa - być w opozycji do władzy i czerpać z niej profity jednocześnie, być w mainstreamie i jednocześnie w kontrze do niego.
Nie znam szefa szanującej się firmy, który by trzymał pracownika otwarcie kontestującego jej fundamenty. No chyba, że szef nieszanującej się firmy.
Jeżeli p. Makłowicz ocenia tak krytycznie całą telewizję i chce tę krytykę wyrażać publicznie, musi się liczyć z konsekwencjami takimi jak zwolnienie. Inaczej jest papierowym buntownikiem, a z takich w świecie pożytku nie ma.

Kolejny napuszony celebryta - denerwowała mnie jego maniera oblizywania palców, było to niesmaczne. Sam sobie przeczy mówiąc, żę kto by pomyślał że mowi o TV "słodka", ale z tego powodu protestuje, żę ktoś mógłby tak pomysleć!

Pan Robert Makłowicz przez wiele lat uczył tych, którzy puścili tu falę szambiarskiego hejtu, kultury !!!
Zanim zaczęły się Jego programy zagraniczne, najpierw jeździł po POLSCE !!! pokazując piękne i często zapomniane miejsca, promując turystykę i nasze krajowe atrakcje.

Ci co wylali tu szambo, to marne nieuki, po gimbazie bez ŻADNEJ KULTURY I WYKSZTAŁCENIA.
Prawda jest taka, że poziom wykształcenia i kultury społeczeństwa od czasu reformy herr buzka obniżył się znacznie poniżej średniej europejskiej.
Większość tych hejterów nie dorasta swoją wiedzą i poziomem kultury do tego by być nazywanymi ludźmi wykształconymi.

Robiąc programy za granicą był również naszym ambasadorem i robił lepszą reklamę POLSCE niż ówczesny korpus dyplomatyczny.
Dzięki Panu Makłowiczowi można było poznać nie tylko kuchnię wielu krajów, ale również kulturę.

Pan Okrasa, przy całym szacunku Jego umiejętności, pokazuje bardzo drogie dania, do tego jest sponsorowany przez niemiecką sieć handlową, która w POLSCE NIE PŁACI ŻADNYCH PODATKÓW !!!.

Tv "publiczna" obywatela kurskiego wydała dziesiątki milionów zł z abonamentu na bardzo słabej jakości widowisko w Zakopanem i to było w porządku ???

Szanowni Cenzorzy Niezalezna.pl puszczając tą falę hejtu pokazujecie jedynie, że każdy, kto śmie mieć odrobinę inne zdanie od linii waszego betonu ten jest przeciw POLSCE.

Dlaczego nic nie napisaliście o pornograficznym przedstawieniu wałbrzyskiego pożal się Boże teatru dramatycznego, które było sponsorowane przez platformerskie prywatne miasto ?

Przyznaję Panu rację Panie "NIETOPELEK". Od czasu przejścia na emeryturę spędziłem w Polsce blisko 3 lata (podczas pobytów 5-cio miesięcznych) i z zaciekawieniem oglądałem programy Pana R Makłowicza nie ze względu na promowane kuchnie danego kraju (jestem na diecie) a ze względu na bardzo ciekawe miejsca w których jego program był nagrywany.
Z przyjemnością słuchałem informacji o tych miejscach których mógłby Panu Makłowiczowi pozazdrościć niejeden agent biura podróży.
Nie zauważyłem nigdy w jego wypowiedziach podtekstów politycznych a szczególnie p-ko obecnej dobrej zmianie na którą nota bene głosowałem. Wydaje mi się że przysłowiowo pochopnie wylano dziecko z kąpielą. Kiedy ponownie odwiedzę Polskę będzie mi brakowało w telewizji jego programów.

Kto następny? Janowski? Sznuk? Kurski niebezpiecznie zbliża się do granicy, po przekroczeniu której nawet najbardziej apolityczni odbiorcy nie będą mieli po co włączać TVP.

Nareszcie...

Program Roberta Makłowicza oglądałem i oglądam zawsze z wielką przyjemnością. Sam fakt utrzymywania się tego programu przez lata, świadczy, że miał/ma wysoką oglądalność - a więc OPŁACA się go utrzymywać w ramówce.
Oczywiście KAŻDY ma prawo do obrony swojego wizerunku i wypowiedzi - jeśli uważa, że został zmanipulowany czy przekłamany.
I poniekąd fakt ten uznała TVP zwalniając dyrektor od marketingu i wycofując spot.
Zamiast jednak PRZEPROSIĆ p. Makłowicza, TVP w sposób prymitywny go zwolniło strzelając sobie w stopę, bo traci kolejny program, który przyciągał widownię.
Czy TVP ma mentalność Kalego i uważa, że jeśli ktoś źle mówi o TVP to kłamie, ale jak ona znieważa kogoś - to OK?
Jestem zniesmaczony - a program Roberta Makłowicza na pewno znajdzie się w innej TV - szkoda.

Ja się bardzo cieszę, że p. Makłowicz odszedł wreszcie w siną dal. Bez żalu.
@ dyzma | 20.03.2017 [10:51] PISZESZ BZDETY!

Zrobił sobie nazwisko na potrzeby mainstreamu i tam teraz znajdzie sobie miejsce.
Przecież celowo wtrącił swoje trzy grosze do polityki, na której nota bene zna się jak byk na gwiazdach!
Podobnie jak w tym wierszyku :
~lll :
" Nikt lepiej nie uzasadnił „obrony demokracji”, niż Agnieszka Holland, która przemówiła tak: Kochani, walczymy o to, żeby było tak jak było.
Tego się nie do skomentować prozą…
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
Wiersz ten powstał z inspiracji pani Holland
Której słowo całą prawdę nam odkryło
Że są po to te protesty w państwie Poland
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
Brać garściami zamówienia i dotacje
Tu kontrakcik, tam zlecenie się trafiło
Ośmiorniczki jeść i kawior na kolację
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
Na posadach by państwowych się uwłaszczyć
Wziąć odprawę siedem baniek, że aż miło
Za granicą w pas się kłaniać oraz płaszczyć
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
By ustawę można było kupić w Sejmie
Na cmentarzu żeby coś się załatwiło
Wiara prosi i domaga się uprzejmie
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
Demokracji dzielnie broni Gross Jan Tomasz
On też pragnie, żeby nic się nie zmieniło
Gdy oczernić trzeba Polskę, zawsze go masz
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
Jest, a jakże i przemawia Lis na żywo
Protestuje, żeby mu się nie skończyło
W telewizji wypasione sute żniwo
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
Protestuje jak należy Urban Jerzy
Przyznam szczerze, że mnie wcale nie zdziwiło
Larum grają więc z pomocą i on bieży
Żeby było proszę państwa tak jak było
*
Ale naród jednak rozum ma nielichy
I w wyborach zdecydował głosów siłą
By odsunąć towarzystwo to od michy
I nie będzie proszę państwa tak jak było "

Kwiczą świnie rozpasane, od koryta odrywane
Kiedy słucham ich narracji o gwałceniu demokracji
Która wtedy właśnie ginie kiedy władze tracą świnie
To mnie taka myśl nachodzi - nie o WOLNOŚC świniom chodzi
Pełen fałszu jest ten kwik, bo to o koryto krzyk
Zawłaszczone, rozkradane, słusznie świniom odbierane
Wie już cała okolica, że ów kwik to Targowica."

Tak jest!!! Brawo TVP! Nie mam telewizora, telewizji nie oglądam od lat, ale obecnie coraz więcej powstaje przesłanek do tego, aby zaczął płacić abonament (Rtv - przy okazji - jestem zdecydowanym zwolennikiem abonamentu pobieranego wraz z PiT lub rachunkiem za en.elektr. PRZEZ WSZYSTKICH! - oczywiście w wys. do 7 zł brutto.mies.

Dlaczego - nie będę się tłumaczył z oczywistości. Również po to, aby tanich "cwaniaczkom" czy kombinatorom buzie pozamykać: wszyscy obywatele utrzymujemy swoje media publiczne - narodowe. Opcja zerowa w zatrudnieniu - oczywiście.
Wywalenie Makłowicza - dawno się już Mu należało. I żeby było jasne, w mojej ocenie: miał fajny pomysł na program (jeśli to jego pomysł), ciekawie było popatrzeć, jak ten "reprezentant Polaków" obrotny, znający języki i różne smaki śmiga po obcych landach.
Ale zbyt obrastał w piórka, zbytnio to co mówił zaczynało, odwołując się do klasyków gatunku, przypominać BAROKOWE ROKOKOWANIE - tak charakterystyczne dla środowiska GW, a wcześniej - organu zwanego Trybuna Ludu.
Okrasy nie zdążyłem już poznać (brak telewizora) kilka odcinków tylko gdzieś okazjonalnie obejrzałem. Makłowicza zaś (nazwisko - pięknie polski, szkoda, że reszta niezbyt) do dojrzewalni. Urlop (kilkuletni się przyda. Wszelki post - narzędziem do oczyszczenia, do uszlachetnienia, a tym bardziej, jak się patrzy na konkurencję zajmującą miejsce na antenie.
Czekam także (w "branży żywnościowej tvp") na pojawienie się osoby nie promującej producentów kulinarnych trucizn, a fachowca (płci obojga) pokazującego zdrową, naturalna kuchnię - i jej wynikanie wprost z tradycyjnej polskiej kuchni. Jest wielkie zapotrzebowanie na to. Makłowicz nawet jak coś na ten temat mówił - to robił to z przymrużeniem oka, zachwalając jakieś niszowe, drogie i udziwnione dodatki - podając przy okazji, gdzie to "cudo" można dostać a to w Warszawie, a to w Krakowie - itd.

Doczytałem z innych postów, że jednak nie, że to nie pomysł Makłowicza - ponoć [@baca] - zajumał to P.Ewie Wachowicz. Tym bardziej NIE ŁADNIE - KANALIO! Coś mnie jakby tknęło.

Ładnie było by, gdyby Pani Ewa - tytułem rekompensaty, poprowadziła program taki, jak to zdefiniowałem w ostatnim akapicie, powiedzmy : "Gospodyni polska. Eko"
Na zapytanie - gotów jestem wyjaśnić (na przykładach funkcjonujących) dokładniej, co pod tym tytułem rozumiem.

Przepraszam za liczne błędy - pośpiech.

"Czy ktokolwiek może wierzyć, że chciałbym określić jakąkolwiek telewizję mianem „słodkiej”? Przecież to kompletny idiotyzm."
W takim razie w czym problem, p. Makłowicz?

panzeb

""Czy ktokolwiek może wierzyć, że chciałbym określić jakąkolwiek telewizję mianem „słodkiej”? Przecież to kompletny idiotyzm."
W takim razie w czym problem, p. Makłowicz?"

Telewizja słodka bo cukier stal na telewizorze!

Jeśli ktokolwiek chciałby dalej oglądać wypociny (patrz: bełkot )tego kucharzyny, niech zatrudni gościa na własny etat, czas na TVN itp.

Makłowicz - twoje miejsce na zmywaku.

Okrasa 1000 razy lepszy!!! - to różnica kilku klas.
Natomiast Makłowicz to stary i zarozumiały kurdupel.
To "śpioch" kasty celebrytów.
Długo się maskował zanim odkrył karty.
Teraz będzie serwował kotleta ala Tusek-Tyfusek w Brukseli.

Dość mam jego gadania od rzeczy w tym programie bo żaden z niego kucharz ani też krytyk kulinarny to co robi nieraz smakuje jak kupa g...a i mam dość oglądania tego niby gwiazdora co włóczył się PO świecie za kasę TVP !!!!!

nareszcie! brawo kurski. gdy mi sie wlaczyl podczas surfowania pilotem to na chwile zostawialem jako niezly kabaret. niewatpliwie tv placila za ersatz. to ani zaden kucharz ani globtroter a cwaniak ktory przez lata zwiedzal swiat, zarl i zarabial na koszt jak sadzil idiotow z zarzadu tv i w jego mniemaniu prymitywnych odbiorcach swojej tworczosci, ktorzy nigdy poza swoja gmine nie wyjada i zadnych aspiracji poza schabowym, kaszanka i salcesonem nie przejawia.
gdy 20 lat temu wszystko bylo dla przecietnego telewidza wielkim swiatem to przez pare lat ten kit mozna bylo wciskac ale przynajmniej od 10 lat jego sciema uragala wszystkiemu co niby miala promowac. generalnie lansowal siebie jawnie robiac z telewidza nieokrzeanego chlopka roztropka. merytorycznie cienias. czy zwrociliscie uwage jak niezdarnie poslugiwal sie nozem w kuchni? dla ludzi ktorzy bywali w krajach o ktorych opowiadal bajki - bywalo to zenujace.

moze ten megaloman teraz poczyta pare opini plebsu o sobie

To znaczy ze się wstydził nowej ramówki TVP?. A pieniądze nie wstydził się brać? i dobrze że juz go nie będzie bo to mówienie sylabami mnie wkurw....

Program wymyśliła p. Ewa Wachowicz i zatrudniła Makłowicza. Później w niewyjaśnionych okolicznościach nagle i niespodziewanie program, fabułę i scenariusz przejął Makłowicz, a pani Ewa została na lodzie. Makłowicz za parę lat dorobił się wielkiej fortuny na pomyśle p. Ewy. Jednocześnie bardzo to dziwne,że Ci z Krakówka są tacy antypolscy anty narodowi anty, anty, anty ale za to centusie pieniążki bardzo kochają.

Co za menda pluje na rękę, która od lat go karmi?
Skąd się biorą tacy ludzie?

Teraz kolejnym "odrzutem" zaopiekują się tefałeny, chociaż to nie do końca takie pewne, bo sam, zakłamany pop.lony celebryta z reklam Biedronki, przyznał, że tylko TVP chce kupować jego program.

anna

"Co za menda pluje na rękę, która od lat go karmi?
Skąd się biorą tacy ludzie?

Teraz kolejnym "odrzutem" zaopiekują się tefałeny, chociaż to nie do końca takie pewne, bo sam, zakłamany pop.lony celebryta z reklam Biedronki, przyznał, że tylko TVP chce kupować jego program."

Skąd się biorą tacy ludzie?

Z Ciemnogrodu!

No i niech się nakarmi tymi smakołykami sam. Obleśny typ. I to tyle lat siedziało w TVP.No ale wiadomo jak takie lisy mogly być to też takie makłaowicze

niech wraca do garów w jakiejś knajpie. dość go w tv. Innym rozwiązaniem to pójście do g... tv typu tvn czy polsat ale kto by go tam chciał i kto by go tam oglądał, jak tam podobnego g... jest całe multum.

TVP była'dobra'-bo inne stacje nie chciały kulinarnych programów?a może udział w spocie nie sPOdobał się 'salonowi",może 'elicie" krakówka?-wszak tam obowiązkowo trzeba walić w rząd i PiS/także w TVP/i'bronic'wolności.....teraz krytyk gastronomiczny dołączy do grona'prześladowanych"....wszystkie "zaprzyjaznione" telewizje udostępnią mu swoje ekrany?zobaczymy-gotujących obiady celebrytów jest dużo w każdej stacji.....

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl