niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lipca 2017

Timmermans, co ty wygadujesz? Polska była panią swych granic, gdy o Holandii nikt nie słyszał

Dodano: 18.03.2017 [00:27]
Timmermans, co ty wygadujesz? Polska była panią swych granic, gdy o Holandii nikt nie słyszał - niezalezna.pl
foto: Fotomag/Gazeta Polska
Dziś, podczas obchodów 60-lecia Traktatów Rzymskich w Senacie Włoch, wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans mówiąc o krajach, które skorzystały na europejskiej integracji, powiedział, że Polska dzięki niej po raz pierwszy jest „panią swych granic”. Słowom tym nie mogli nadziwić się internauci. Przypomnieli komisarzowi, że Polska miała niemal 700 lat, gdy utworzono Holandię. 

Na uroczystości otwierające obchody 60-lecia traktatów, które dały początek integracji europejskiej, przybyli przewodniczący parlamentów krajów członkowskich Unii Europejskiej i szefowie instytucji unijnych. Polskę reprezentowali marszałek Senatu Stanisław Karczewski i przewodnicząca sejmowej komisji do spraw UE Izabela Kloc.

Timmermans, który podczas parlamentarnych obchodów reprezentował Komisję Europejską, oświadczył:

Często nie znamy historii i padamy ofiarą nostalgicznego szantażu. Ale zbyt wiele nostalgii jest jak zbyt wiele wina; nie powinna ona stać się nowym opium dla europejskich narodów.


Podkreślał, że wspólny rynek i waluta są narzędziami, a nie celami.

Liczą się wartości, a one są wieczne

- mówił.

Mówiąc o historycznych rezultatach procesu jednoczenia kontynentu, Timmermans podał przykład Polski, podkreślając, że dzięki integracji z Unią Europejską i NATO stała się ona po raz pierwszy „panią swych granic”.

Jego wypowiedź spotkała się z komentarzem internautów na Twitterze. Przypomnieli Timmermansowi, że jego kraj - Holandia - powstała po pokoju westfalskim w 1648 roku. Polska miała wtedy za sobą lata największej potęgi.


Ważne słowa do zebranych w Rzymie skierował premier Włoch Paolo Gentiloni.

Jeśli nie będziemy bronić wartości Europy, będziemy je opłakiwać. To moment, by ich bronić, byśmy nie musieli potem żałować

- powiedział. 

Iść naprzód nie oznacza kogoś wykluczać

- zaznaczył, nawiązując do dyskusji na temat Unii różnych prędkości.

Włochy nie zgodzą się na podział na Europę Wschodnią i Zachodnią, na Europę klasy A i klasy B

- zadeklarował.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie chodzi ile lat liczy sobie jaki kraj. Liczy się tempo dochodzenia do całkowitego zniewolenia ludzkości. W tym prym wiodą inni, Lechici zawsze cenili sobie wolność i to kuje w oczy takich jak Timmermans.

Myślę, że nasz znakomity europoseł Czarnecki wytłumaczył to Timmmermanowi!

Europa Wschodnia i Zachodnia, klasy A i B. A bo wolna od muzułmanów, twórcza i radosna, B - pogrążona w szariacie, gdzie kobiety są tylko przedmiotem.

Ktoś tu pręży nie swoje muskuły. Nie Holandia ani Włochy zadecydowały
o wejściu Polski do NATO i UE. Trzeba tych dwóch przywołać do
porządku.

Oto są prawdziwi obrońcy wolności i demokracji w Europie :

https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

https://www.youtube.com/watch?...

Cymbał tempobrzmiący ma amnezję. Zapomniał kto wyzwolił jego miasteczko i kto go odznaczył za propagowanie pamięci o tych wyzwolicielach.

Co on gada? Jakaś pomroczność jasna?

Wredny anty polaku lisie jesteś niczym.

Timmermans musi wiedzieć, że za sprawą takich plugawych typków jak on, ofiara polskich żołnierzy generała Maczka, który samodzielnie wyzwalał Holandię spod okupacji Niemiec poszła na darmo. Na darmo dla Polski i widać Holandii, skoro taki imbecyl i karykatura mężczyzny jest ich reprezentantem.

u nas w Polsce takich głupków nazywa się cieniasami. dostał stanowisko w firmie, w której większość to imbecyle, więc nie kompromituje jej.

Holandia może być dumna mimo 700 lat opóźnienia do Polski przegoniła cały świat w pedalstwie , tęczach , narkotykach i idiotach pokroju tego członka .

Ale bzdura! Na tych terytoriach już od I w. kwitnie rozwój miast i krain. (Źródło - patrz Wikipedia) Różnice rażące do dziś !

Zamiast Wikipedii poczytaj Biblię - Księga Sędziów rozdz.15 - Ośla szczeka. Ówczesna nazwa naszego państwa wymieniona jest tam 5 razy! O innych europejskich państwach, w tym nawet o Rzymie. nie ma tam wzmianki. Jak myślisz - dlaczego?

Tak właśnie Niemcy i spółka wyobrażają sobie rolę Polski : my sobie napchamy kieszenie Waszym kosztem a za to łaskawie pozwolimy Wam zachować granice. To stwierdzenie Timmermansa kryje w sobie szantaż i groźbę ... Co chce przez to powiedzieć, że jak wystąpimy z UE to Niemcy na nas znowu napadną ? I mamy płacić haracz za to by tego nie zrobili ?

Przeciez ten cholenderski zb oczeniec i alkoholik nie ma pojecia o czym mowi! Ten pajac mowi, zreby mowic, bez skladu i ladu! Dla mnie to liberalny czerwony zlodziej i buc w calej okazalosci!

Partia do której należy ten Dyletant Timmermans straciła
3/4 głosóww w ostatnich wyborach, w Holandii/z 38 spadła do 9/.
Zatem co ten Dupek chce od Polski!!!!

Macierzysta partia Timmermansa najbardziej dostała w d. w czasie ostatnich wyborów w Holandii.
To chyba o czymś świadczy.

Warto przypomnieć „nieukom zachodnim” : kiedy myśmy jedli widelcami oni palcami,
kiedy my mieliśmy wychodki oni po kominkach srali.! !
O Holandii nikt wtedy nawet nie słyszał.-

Ile wieków mają: Polska a ile - Holandia .?
Pewnie nawet nie wiesz ..?!

Z bardzo dawnych czasów ….!
historia.wp.pl/title,Swietoslawa-legendarna-corka-Mieszka-I-i-krolowa-wikingow,wid,18192736,wiadomosc.html?ticaid=118d28

Panie Timermans , nie pouczaj i nie obrażaj - Polaków !!
Źle się „ odżywiasz” – nie kompromituj się już całkiem.-

Tamte krainy rozwijają się od I wieku, nasze od X wieku. Trzeba czytać źródła historyczne, a nie słuchać bzdur polityków.

Mam wątpliwości co do twojej wiedzy historycznej na ten temat ????? !!!!!

Prawdą jest, ze w IX w. nasi przodkowie wychodzili z lasu, a na terenie dzisiejszej Holandii już w I w. kwitły miasta (Utrecht, Nijmegen i inne). źródło: Wikipedia

A od kiedy to Wikipedia jest źródłem wiedzy? Będziesz wielce zdziwiony jak się dowiesz kto te miasta założył i kiedy.

To ty raczej siedzisz dalej w lesie! Nie mówiąc o twoich przodkach, którzy siedzą jeszcze na drzewach!

Ten pacan chyba sie nacpal co tak piepszy bez sensu

no coz histori uczyl go szmata razem z bolkiem w tej samej klasie PIS DLACZEGO BOLEK NIE JEST POD TRYBUNALEM STANU dokumenty leza na stole nigdy nie byl legalnym prezydentem nigdy w co WY GRACIE GDZIE JEST ANEKS GDZIE JEST LUSTRACJA OPRUCZ BOLKA szybko bedziecie po za bramami klamstwa was zgubi jak PO PSL SLD ZYD WAM REKI NIE PODAa my was wiecej nie wybierzemy zapomnieliscie o wyborcach

- Jak długo Niemcy zajmowali Holandię?
- Miedzy dwoma łykami piwa.

Niech ten nieuk nauczy się historii kraju którego niby jest obywatelem.Jest w niej m.in.pewien historyczny fakt,a mianowicie taki że gdy I-sza Rzeczpospolita była u szczytu swojej potęgi(nie do pokonana Husaria,Lisowczycy postrachem Europy,na siłę uczono się j.polskiego),podbite Niderlandy walczyły przez 80 lat z Hiszpanią o swoją wolność(od.1568 r do 1648 r.,łącznie 26 bitew).

Zapytal malarza , mamy efekty.

Timermans widać po kielichu był,
Albo do szkoły nie chodził?
Widać że mu pobuzi nikt nie klaskał?
Toby może potym rozumu nabrał!

Przede wszystkich szeroko-dupny Timmermansie to wojsko polskie gen. Maczka wyzwoliło Holandię podczas II w.św.
Trzeba mu to przypomnieć na jego stronie internetowej...

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl