niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Towarzystwo Dziennikarskie płaszczy się przed Niemcami. Za okładkę "GP"

Dodano: 17.03.2017 [17:45]
Towarzystwo Dziennikarskie płaszczy się przed Niemcami. Za okładkę "GP" - niezalezna.pl
foto: tvjoern (pixabay)
Towarzystwo Dziennikarskie, na którego czele stoi Seweryn Blumsztajn z "Gazety Wyborczej", przeprasza Niemców za... okładkę „Gazety Polskiej”. A także za krytykę w Polsce bezczelnego listu Niemca z Axel Springer, który sugerował wydawanym przez ten koncern w Polsce pismom chwalenie Donalda Tuska.

Towarzystwo Dziennikarskie założone zostało m.in. przez Seweryna Blumsztajna, Teresę Torańską, Jana Ordyńskiego i Jacka Żakowskiego. W Sądzie Koleżeńskim Towarzystwa zasiada m.in. Renata Kim z wydawanego przez Niemców "Newsweeka". I teraz grono to skierowało list otwarty do dziennikarzy i opinii publicznej w Niemczech, w którym wyraziło przeprosiny i ubolewanie z powodu „nikczemnej kampanii propagandowej” - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Na czym ma polegać owa "nikczemna kampania"? Chodzi o okładkę obecnego numeru „Gazety Polskiej”, a także o krytykę w Polsce bezczelnego listu prezesa Ringier Axel Springer Media do pracowników polskiego oddziału firmy.

Drodzy Przyjaciele, budowane od lat partnerstwo i przyjaźń polsko-niemiecka są dziś zagrożone przez falę kłamliwej i agresywnej propagandy antyniemieckiej, zainicjowanej przez polskie władze i przywodzącej na myśl komunistyczną propagandę lat 60.

- piszą towarzysze z Towarzystwa Dziennikarskie. I płaszczą się przed Niemcami w sposób następujący:

Na pierwszych stronach prorządowych polskich mediów widzimy obraźliwe fotomontaże przedstawiające niemieckich przywódców i liderów Unii Europejskiej w mundurach Wehrmachtu w scenerii z czasów II wojny światowej. Z ust najważniejszych polityków polskiego obozu rządowego padają wobec Niemiec, państwa sojuszniczego i przyjaznego Polsce, oskarżenia o dominację i narzucanie swej woli Europie.


A oto, przeciwko czemu protestują towarzysze-dziennikarze - czyli okładka "Gazety Polskiej":I fragment listu Marka Dekana, szefa Ringier Axel Springer Media AG, do pracowników koncernu, w tym dziennikarzy polskojęzycznych gazet i pism wydawanych przez tę spółkę:

Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem. Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy - wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej (...). Co do przegranych w tym starciu, to obok Jarosława Kaczyńskiego znalazła się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera".


Jedyna rada na usłużne wobec Berlina Towarzystwo Dziennikarskie? Kupuj "Gazetę Polską" i bojkotuj wydawnictwa z Niemiec.
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Proponuję zrobić, po chrześcijańsku, dobry uczynek dla bliźnich swych i zebrać środki pieniężne na przynajmniej roczny zapas wazeliny dla członków Towarzystwa Dziennikarskiego. Albowiem sądząc po ich jękach, to ich płaszczenie się przed ich niemieckimi panami musi być straszliwie bolesne.

Przecież okładka ta pokazuje faktyczne zależności pomiędzy Tuskiem a Niemcami i Merkel. Już pisałem kiedyś, że to czego hitler i stalin nie dokonali poprzez wojnę, mordując miliony niewinnych ludzi, tego dokonał po części Tusk za swoich ośmioletnich nie rządów z mafią PO-PSL, a teraz doszlusowała do nich Nowoczesna i pozostałe śmierdzące lewactwa. Teraz Tuska wybrała Merkel na szefa RE, aby mógł dokończyć dzieła poprzez separatystów z w/w partii. Musicie Polacy wiedzieć, że te śmieci z PO, które zasiadają w samorządach Sopotu, Poznania i Wrocławia przyjęli już imigrantów z Bliskiego Wschodu, bez zgody naszego Rządu i bez zgody społeczeństwa polskiego. Czy nie widzicie, że oni dążą do oderwania polskich ziem zachodnich i północnych i przyłączyć je do Niemiec? A czy nie wiecie, że Schetyna w latach 90 współpracował z sowieckimi oficerami identyfikowanymi jako szpiedzy, a z kolei za rządów PO-PSL bezkarnie działała fundacja Russkij Mir,która była jedną z najpotężniejszych agent propagandy Kremla utrzymywana przez Rosję, która pod płaszczykiem popularyzacji języka rosyjskiego i kultury wprowadzała prokremlowską propagandę i przygotowywała podłoże pod wojnę hybrydową. Teraz widać do czego dąży ta mafia z PO,PSL, Nowoczesnej, SLD, KOD i inne badziewia. To nie są Polacy tylko zdrajcy! Dlatego plują na polską historię. Ale my prawdziwi i prawi Polacy się wam nie damy. A zdrajcy giną i pozostają zapomniani.

Skomunizowana A.Merkel trzęsie Niemcami!To jest przerażąjące zjawisko i ślepota tego narodu!!!Także ślepota sąsiadów
Niemiec.Przed II wś także główny nieuk III Rzeszy A.Hitler też trząsł ogłupiałym narodem!Thus sie jej kłania w pas,bo jest
na jej korycie.Zreszta ten człeczynka mierny i wierny nie może
być innym,bo taka jego struktura odśrodkowa.Według jego wiedzy
"Istnienie Polski jest nieporozumieniem!!" I ten tłumok był 2
kadencje,czyli 8 lat głową Polski w postaci Premiera.Z tego
bardzo ważnego prostego - niczym drut powodu,co ja mam rzec o
nas Polakach?! Pisałem na ten temat w prasie.Pisali na ten temat polscy uczeni historycy! Nasze mówione i pisane słowa
Polacy olali, wybierając Thuska na głowe Narodu.A tak po prawdzie sami siebie olali - z góry w dół, wydając o sobie
podłe świadectwo.Reszta musiała przez nich sporo lat uganiać
się z Thuska bałaganem i biedą.Na szczęście porwał mnie los w
daleki świat, aż za wielka wodę.Pamietacie obłudne hasło
wyborcze towarysza Stolzmana -Kwaśniewskiego na Prezydenta?
A to ono"Każda Polka głosuje na Olka." A jaki z niego Olek?
I zaraz podziękowałOlek Polkom biedą,która wygnała Je w obcy świast za chlebem.Ale Olek miał koryto z czubatą paszą.I
tak osiadł na krwawicy biednego i oszukanego narodu.I tym
łotrom do tej pory nie brakuje nawet ptasiego mleczka!Kiedy
Polacy otworzycie oczy na tamtych sprawców zwojej nędzy
i rozpczy? Oni teraz bija się o powrót do żłobów z czubiem,
bo widzą,ze syta pasza spada w dół.

To całkiem zrozumiałe zachowanie. W ten sposób zapewniają swojego pana i chlebodawcę o swojej lojalności i wiernopoddańczej służalczości. Ma to też dowodzić ich przydatności bez której w systemie niemieckich wartości człowiek szybko traci swoje człowieczeństwo, nie wspominając już o zarobkach.
Pozostaje pytanie dlaczego obce siły tak wrogo nastawione względem narodu polskiego i jego rządu nadal czerpią zyski z polskiego rynku. I dlaczego akceptujemy taką bezczelną ingerencję w naszą suwerenność.
Myślę, że odpowiedzią na to powinna być chłodna kalkulacja i dobrze przemyślane i konsekwentne działanie mające na celu ograniczenie tego typu niepożądanych wpływów wewnątrz naszego państwa.

Szybko zapomnieli kto w czasie wojny im tyłki ratował,bo jak tłumaczyć popieranie przez nich Niemców.

Ten Blumensztajn i spółka klęczą przed Niemcami i posypują głowę popiołem.
Polski Żyd klęczy przed Niemcem - szok.

W konfliktach polsko- niemieckich Żydzi stawali zawsze po stronie niemieckiej. Polecam książkę Wspomnienia J.Gowlina.

czy na to tałatajstwo nie ma paragrafu? kp

Jasiek, jeśli chodzi o autorów tej okładki, nie ma na nich paragrafu, bo zawsze mogą się zasłonić wolnością wyrażania opinii.

Tutaj nie chodzi o okładkę tutaj chodzi o to, że polskojęzyczni dziennikarze płaszczą się przed ... No właśnie PO co się płaszczą? Przecież angelica się nie skarżyła, że ją rude z okładki uwiera. Hm PO co zatem się płaszczą? Ciekawe, chyba z tego żyją, hi,hi,hi,hi

W ogóle nie rozumiem potrzeby jakiejkolwiek regulacji rynku mediów. Każdy rozsądny człowiek umie sobie wyrobić sam pogląd na świat pozyskując informacje z różnych źródeł. Chyba, że rządzącym chodzi o ochronę debili przed manipulacją albo o manipulowanie całym społęczeństwem. Wtedy należałoby ustanowić coś w rodzaju certyfikatu rozsądności i Ci ludzie mogliby czytać co tylko zechcą oraz pozostałych mniej światłych ludzi, którzy mogliby czytać ograniczone treści. Projekty o których piszecie kojarzą mi się z ograniczaniem mojej wolności do poznawania świata. Niestety nauczyłem się już języków i czytam i oglądam sobie co dusza zapragnie i nie przejmuję się narodowością twórców i właścicieli mediów.

To jest towarzystwo wzajemnej adoracji anie dziennikarskie to sa lizusy niemieccy i niech szlak trafi takich dziennikarzy ktorzy pisza pod dyktando Niemcow Rozpiepszyc cale to towarzysteo dziennikarzy jak i sedziow

https://www.youtube.com/watch?...
Polski nie będzie. Prof. Nowak Andrzej.

Prof. Nowak-gdzie otrzymales swoj tytul, jezeli jest prawdziwy.Ja znam Profesorow, ktorzy placili butelkami wodki w dawnym Soviet Union.Poza tym moim najwiekszym marzeniem obecnie jest napluc ci w gebe, baranie , albo kopac cie w dupe tak dlugo az wyplujesz slowa Polski nie bedzie.

Gdy rządziło POPSL wielu z nas było wnerwionych ale i też pogodzonych z tą sytuacją.To była beznadzieja! Gdy na szczęście udało się to liberalne towarzystwo odsunąć od władzy zaczęło się! Każdy ma swoje zdanie i każdy chce efektów już dziś, góra jutro!Są nieustanne pretensje do rządu i prezydenta.Moim zdaniem trzeba władzy patrzeć na ręce.Ale też władza- która przecież jest nasza- musi wiedzieć że nie zamienimy ją dla kaprysu chwili na...no właśnie na co? Dzisiaj nie ma innej alternatywy jak tylko PIS! Wymagajmy, owszem.Ale i brońmy przed atakami furiatów brukselskich i krajowych agentów Berlina czy Moskwy.Gdyby dzisiaj PISu nie było...

W GG aby Polacy nie chodzili do kina i nie oglądali propagandowych niemieckich kronik wojennych,obowiązywało powiedzenie TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE. Dziś tylko świnie czytają Axel Springer.

Fascynujące - polski Żyd przeprasza naród niemiecki.

a jaki on tam polski?

Niech Niemcy i ich sługusy nie pchają się do spraw polskich. Nie będzie wtedy takich okładek. A swoją drogą DT kłamał, gdyż trudno uwierzyć, żeby w rodzinie nie mówili o dziadku.

Przepraszają, bo zapewne ten Dekan im nakazał!

Za parę euro szkopom w dupę wlezą. Ale pora skończyć z tą szkopską dominacją w mediach. I należy robić to szybko, ponieważ każdy dzień zwłoki to ogromne szkody.

Ooooooooooooooo jakie towarzystwo oburzonych....A gdzie byliście ttffuu Blumsztajny,Torańskie,Żakowskie,Ordyńskie
jak ten polskojęzycznych die zeitung na miarę. Volkische
Beobachter wydawany przez ,,rudą kitę ,,w chamski sposób
zakpił z żołnierza Armii Krajowej który poległ śmiercią
BOHATERA jako ,,kaczora Donalda,,z hollywoodzkich kreskówek!!!
Milczeliście wtedy i dlatego takie miernoty intelektualne
nie mają prawa przeprasząć za nas i nasze czyny teraz !!!!
Wy jesteście tam gdzie ,,Polska to nienormalność,,a dla Nas
wartość sama w sobie ,nie wybiórcza od własnego widzimisię
ale najwyższa bo Polska !!!!!!!!!!Won!!!!

Solidarność-podziemie...drukarz.

A gdzie jest Prezydent RP !!!!!!!!!
Osobiście głosowałem na niego a on zaszył się jak cieć.
Dodatkowo nic nie robi prócz rozdawania medali i odznaczeń!!!
Dodatkowo kurwa mać narty na owsiakowne ścierwo daje. A pierwsza dama co, to że po stołkach nie chodzą to nie wystarczy.
Ciepłe kluchy upasione coraz bardziej.
Tu trzeba bić w tarabany i pięścią w stół jak robi Trump.
Tracę nadzieję na wolna Polskę jak widzę tą nicość w działaniu.
Otwórzcie drzwi islamistom i mamy już pozamiatane, bo już słyszę, że Caritas będzie szlaki otwierał.
Zmieciemy was jak wpuścicie to ścierwo do POLSKI !!!!!!!!

"A także za krytykę w Polsce bezczelnego listu Niemca z Axel Springer,..."

Teraz zamiast 'niemca', należy mówić i pisać 'nazisty'.

Ten nazista z Axel Springer uważa, że w jego IV rzeszy, goebbelsy którym płaci jeszcze za słabo tresują tych Untermenschen, Polnische Schweinen i będzie ich pouczał. Niech się goebbelsy cieszą, że nazista listy do nich pisze.
Jego dziadek w jakimś "polskim obozie zagłady" skuteczniejsze metody stosował.

Ha ha ha ha ha ha ha ha...Jakie towarzystwo? Przecież, to pracownicy rasm! I bez wazeliny pakują się do upragnionego ,,otworu" !

Wstyd za dziennikarzy. A podobno mają i chcą być niezależni. To służalcza obłuda. Noi nie są godni pogardy.
Jak śpiewał Kaczmarski;
Zbaw mnie od nienawiści wybaw mnie od pogardy panie.

to nie jest Towarzystwo Dziennikarskie tylko

Towarzystwo Wzajemnej Niemiecko-Polskiej Adoracji.

Tu nie ma wzajemności, adoracja jest tylko z jednej strony.

Żakowski , Lis(ienko ), Torańska to widać Sprzedawczyków III Rzeczpospolitej. Ale co w tym Towarzystwie robi Seweryn Blumsztajn? Ani Intelektualista ani Dziennikarz? Torańska napisała parę książek których nikt nie kupuje bo to "cegły". Żakowski ciągle udziela się w jakiejś stacji radiowej - mało znaczącej. Lisienko to Niemiecki Newsweek. Ale Blumstajn? Ten człowiek jest cieniutkim literatem , słabo kojarzy fakty i niestety jest również jak ja wyznania mojżeszowego. Tylko ,że Ja nie potrafię Obrażać Polski za pieniądze a Blumsztajn Tak. Nie wiem czym się on zasłużył ale nie jest wart nawet Notatki Historycznej w encyklopedii. Raczej powinno się o nim nie wspominać. A już na pewno Dobrze. Shalom bracie.

Przecież ci folksdojcze lizaliby buty oficerów wermachtu . To pewnie potomkowie tych co w czasie wojny podpisywali folkslistę .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl