niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

TVN powiela fejk newsa „Rzeczpospolitej”. Internauci oburzeni manipulacją medialną

Dodano: 14.03.2017 [00:50]
TVN powiela fejk newsa „Rzeczpospolitej”. Internauci oburzeni manipulacją medialną - niezalezna.pl
foto: TVP Info/printscreen
Dawno tak ordynarnego fejk newsa nie widziałem - tak przypisanie w "Rzeczpospolitej" kandydatce Frontu Narodowego na prezydenta Francji Marine Le Pen słów o chęci współpracy z liderem PiS „w demontażu UE” skomentował na Facebooku szef publicystyki TVP Info Dawid Wildstein. Informację - po przeprosinach udzielonych przez autora newsa - powieliły „Fakty” TVN.

Przypomnijmy, „Rzeczpospolita” napisała dziś, że Le Pen zapowiedziała, iż w razie wygranej w majowych wyborach prezydenckich we Francji podejmie „współpracę z Kaczyńskim w demontażu Unii”. Oferta francuskiej polityk miałaby również dotyczyć premiera Węgier Viktora Orbana, partnerką w rozmontowywaniu Wspólnoty mogłaby być także szefowa brytyjskiego rządu Theresa May.

W swoim artykule gazeta odwoływała się m.in. do spotkania szefowej Frontu Narodowego (FN) z dziennikarzami mediów europejskich w Paryżu. Na doniesienia „Rzeczpospolitej” zareagowała część dziennikarzy, którzy brali udział w spotkaniu z z Le Pen. Jasno stwierdzili, że słowa o współpracy w demontażu UE nie padły.

Również w nagraniu ze spotkania, do którego dotarła PAP, nie ma mowy o współpracy pomiędzy Le Pen, a prezesem PiS na rzecz demontażu Unii. W poniedziałek wieczorem o tym, że słowo „demontaż” nie padło z ust Marine Le Pen, a jego przytoczenie w formie cytatu było błędem, napisał w zamieszczonym na stronie internetowej „Rzeczpospolitej” wyjaśnieniu autor artykułu, Jędrzej Bielecki. Padło też słowo „przepraszam”.

Czytaj więcej: „Słowo „demontaż” nie padło z ust Le Pen”

Mimo to media sprzyjające tzw. totalnej opozycji eksploatowały temat do granic możliwości. „Fakty” TVN zrobiły z tego jeden z głównych materiałów, wiedząc, że jest to informacja nieprawdziwa.

Wcześniej do sprawy na swoim profilu na portalu Facebook odniósł się m.in. Dawid Wildstein.

Mam to szczęście, że znam francuski i przesłuchałem tę rozmowę

- napisał. Zdaniem publicysty doniesienia gazety to „kłamstwo level hard”.

Dawno tak chamskiego i ordynarnego fejk newsa nie widziałem

- dodał.

Wcześniej, w niedzielę wieczorem, do zapowiedzi materiału zawierającego domniemaną wypowiedź Le Pen o współpracy w demontażu Unii odniosła się na Twitterze dziennikarka portalu wpolityce Aleksandra Rybińska.

Manipulacja, byłam na tym spotkaniu, (Le Pen) mówiła o współpracy tam gdzie będą wspólne interesy, a nie o demontażu Unii

- napisała.

Także na Twitterze informacje polskiej gazety skomentował w poniedziałek rano członek biura politycznego Frontu Narodowego oraz członek rady strategicznej przy kampanii Marine Le Pen Ludovic de Danne. Według niego cała sprawa to nieporozumienie, ponieważ FN „nie jest zainteresowany sojuszem z PiS”.

Temat oburzył internautów.




Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Faszyści i komuchy
Weszli do jednej kupy,
Wiele g..ju narobili,
Ale ziemi nie użyźnili,
To robią co potrafią,
Głowy gł..kom użyźniają!
Wyjdźcie gł..ki na ulice,
Użyźniajcie ulice,
Pałki dechy poźbierajcie
I sobie w łeb walcie,
Rozumu sobie nabierajcie,
POlitruków swoich macie,
Miecugowem POpierajcie!
24h nadobe łgajcie!

Przecież wszyscy wiedzą, że TVN kłamie. Zróbcie sensacyjnego newsa jak powiedzą kiedyś prawdę.

PIS ZA MAŁO te ich kłamstwa dementuje. ZA SŁABO !!!!! Odbija sie to na PIS elektoracie.

Front Narodowy Maryny Le Pen jest JEDYNA partia we Francji,ktora nie jest kontrolowana przez masonow,i dlatego zasluguje na nasze poparcie.
CZY jest ona prorosyjska ?
Jest,ale wszystkie partie we Francji sa prorosyjskie.
Nawet katolicy sa tam prorosyjscy.
Jednak Le Pen jest dla nas jedynym politykiem francuskim,bo jest takze propolska.
Innych tam nie mamy.
Staranie sie na kolanach o poparcie masonow rezultatu nie przyniesie.
XXX
Lepiej otwarcie poprzec Trumpa i Le Pen.
A Unia to dla Polski SMIERC.
FINIS POLONIAE.

W Polsce trzeba karać za kłamstwo, a dziennikarze którzy się go dopuścili powinni być odsuwani albo finansowo powinni beknąć za fałsz, inaczej w Polsce dalej będzie samowolka, bo obce służby mają w tym swój interes, aby jątrzyć bezkarnie.

Napiszcie kto trzyma tego szmatławca.

Tak to działa, jeden napisze, teraz przeprasza ale lawina wcześniej już ruszyła.

Zerknijcie na twitter korespondentki z Chin

https://twitter.com/haniashen/...

Szanowni Państwo...nie ogląda się ,nie komentuje się fejków z TVN bo to uwłacza honorowi "ogladającemu"jasne proste jak konstrukcja cepa a zwłaszcza jak audycję prowadzi ten z widocznym redaktor z CKM,to jest coś na kształt ..RADIA EREWAŃ!

Prawdziwy Polak Patriota nie oglada TVN i nie czyta Gaz Wymiotnej

To kolejny dowód na to, że już czas najwyższy aby media wrogie naszej ojczyźnie zaczęły ponosić surowe konsekwencje swoich kłamstw i manipulacji i wręcz przestały działać (szkodzić) na terenie naszej Ojczyzny!
TVN to stacja, która NIC nie wnosi (żadnej wartości) do polskiego życia a tylko wyłącznie judzi i szkodzi.

Cała ekipa tvn nadaje się tylko do drewnianego wagonu z wyraźnym wschodnim i bardzo dalekim kierunkiem.

Te wszystkie tvn ch... tak już mają i mam nadzieję, że tym ch... dobiorą się do d... !!!
Zabrać ch... koncesje na nadawanie !!!

Najwyższy czas na wielkie kary za takie przekręty,za takie manipulacje.

A gdzie jest prokuratora.Czas na ukrocenie bezkarnosci szmatom dziennikarskim za szczekanie i pisanie klamstw

7 lutego 2017 podczas wizyty Merkel w Warszawie władze polskie poinformowały ją że wobec Tuska prokuratura będzie miała szereg pytań i być może zarzutów.
Powiedziano jej że Polska nie poprze Tuska na kolejną kadencję do RE.
Pani Merkel podobno odpowiedziała że gdy Polska powie nie to Niemcy odejdą od tej kandydatury.
1 marca 2017 wysłano zaproszenie Tuska na przesłuchanie
do prokuratury w Warszawie.
Merkel w rozmowie telefonicznej 1 marca z Premier Szydło stanowczo opowiedziała się za Tuskiem.
Rząd polski nie miał wyboru 4 marca zgłosił Saryusza Wolskiego jako swojego kandydata do RE.
Mówienie że kandydat polskiego rządu jest mało znany jest manipulacją.Pan Saryusz Wolski w Brukseli pracuje 15 lat i pełni ważne funkcje.Tusk pokazał że jest politykiem proniemieckim.Chodzi też o odszkodowania.
https://vod.tvp.pl/27030704/12...

9 marca wbrew prawu i zasadom przeforsowano Tuska na kolejne 2.5 roku.
Wydaje mi się że za Tuskiem idzie wiele ciemnych spraw w sprawie Smoleńska i szeregu afer.
Prokuratura nie ma wyboru musi działać skutecznie.

Rodak

Kiedy dobra zmiana złoży wniosek o odebranie pozwolenia na nadawanie? To jest wojna propagandowa z Polską...

>>"Totalna" na totalnej wojnie<<..
Totalne głupoty-"Totalna" powtarza ze wszystkich stron możliwych..Radek z USA, "TYŻ" rad nierad, ze "swojom POłowicom" się przyłącza.. Widać , że "totalna " dochodzi do perfekcji. Na razie bazuje na "złym" cytowaniu KOGOŚ w tym przypadku Le Pen..ale w ramach doskonałości ..zaczną wymyślać i przypinać teksty których NIKT I NIGDZIE nie wygłosił..Bo , przecież;- MÓGŁ WYGŁOSIĆ..Zresztą; ta narracja już jest medialnie stosowana w postaci :- ten i ten, z PiS-u powiedział o UE-NEGATYWNIE ..No to; PiS i Kaczyński jest PRZECIW UE"..I dodają:
"A zresztą, reformowanie UE, z lewactwa, jest- przeciw UE! Co Merkel i cały iberales- potwierdzi.. I dodają "Ręce precz od IBERALESÓW..dojczland jest i POwinien być w każdym domu.."
"Dijczland się kocha! Jaki jest ! Nawet z "polskimi obozami koncentracyjnymi..Bo ; dojczland to jest POnad wszystko -taki iberalez".. Tak argumentują...Jednym słowem ;-
RĘCE PECZ OD DOJCZLAND!!!
Swoją droga: przestańmy płakać nad mediami i ZRÓBMY WRESZCIE coś aby je narodowi przywrócić..

Jacy znowu "internauci"?
80% internautów ma w nosie te żenujące polityczne przepychanki

A redakcja Rzeczpospolitej zadowolona z osiągnięcia? Może głaszcze się po kieszeni? Ten niby "dziennikarz" o nazwisku Bielecki dostanie może premię? Ale wstyd! Tfu!

Ech... Wszystko to przypomina "najlepsze" czasy rządów PełO, gdy zawszona i totalna propaganda tamtej strony wyczyniała i wypisywała co chciała, a nieliczne media ze strony PiS ograniczały się do wygłaszanych słabiutkim głosikiem deklaracji "to nieprawda!"... "to nieprawda!"...

Niech PiS stanie w końcu do PRAWDZIWEJ wojny informacyjnej, bo z takową mamy do czynienia i taka jest KONIECZNOŚĆ! I niech przestanie w kółko wyciągać gałązkę oliwną do barbarzyńcy z maczugą w owłosionej łapie...

Dziennikarz i nie tylko podający publicznie celowo fałszywą informację powinien odpowiadać karnie, np: finansowo, i to bardzo surowo.

Czy w służbach i prokuraturach pracują same nieuki mający problemy z poprawnym rozumowaniem ??? Internauci wielokrotnie, wielokrotnie pisali i piszą, że karać finansowo kłamców za publiczne poświadczanie nieprawdy - a działających w recydywie wsadzać do paki, albo odbierać koncesję. Podstawy prawne są w polskim prawie (POLSKIM!!!), NP. w kodeksach. TO TAKIE PROSTE, ŻE AŻ BOLI (państwo" bulowie")

Co z petycją w sprawie odebrania koncesji łże-stacji?

to ,ze tvn powielil nie jest niespodzianka i nalzalo sie tego spodziewac.Szkoda ze niezalezna nie zastanowi sie dlaczego powielilo te wiadomosci internetowe wydanie tvp info.To jest rzeczywiscie duzo bardziej intrygujace.

pedałenove szpice z WSI dalej grają swoje nie polskie:((((

30 % wyborców wciąż jest tajemnica.

W poczcie Onetu stosują juz litery jak duże wielbłądy a przecież tvenowcy nie czytają, to cóż im pomogą takie metody - mogą na okładce przez rok po jednej literze podać jakąś informacje a i tak ich odbiorcy nie przeczytaja tego.

Wpisy sa te same, co w tamtym roku, wiec teoretycznie ta metoda po jednej literce mogłaby funkcjonować.

Przedtem poziom był odrażający bezpośrednim chamstwem wynikającym z beznadziejności.
Teraz odraza beznadziejnością! ?????

Dodam, ze ta ich grupa odbiorców nawet nie wie - nie przeczyta nazwy stacji TVN czy TVP - nie wiedza, co oglądają!!!
Często TVN podszywa sie pod TVP i kombinują jak lis.
Do tego stopnia można być ciemnym i mieć niejako swoje media - 90 %.

„Akceptacja złodziejstwa i korupcji”
jest łącznikiem z takimi ludźmi jak pracownicy tych mediów, posłowie PO, PSL, N.
50 % Polaków w życiu nie weźmie polskiej książki do reki o czytaniu można zapomnieć – problemem sa nawet krótkie wpisy.
Te 30 % zakodowanych to w większości wtórni „analfabeci”.

Oni sa, dlatego, ze PIS nie stosuje socjotechniki – obrzydliwa?
Tak, ale w II RP minister Sławoj jeździł po wsiach i propagował toalety – dlatego nazywają się sławojki.

Następne środowisko – po kilkunastu latach pobytu za granica nie wezmą do reki Blida ani nie przeczytają wiadomości w maksymalnie uładnionym Onecie – wieczorami oglądają filmy z najniższego sortu.
Trzydziestolatek ze średnim wykształceniem pol godziny gapi się na TVN o służbach specjalnych i nic nie pamięta, bo nic nie było, tylko jakieś obrazki na poziomie ruskiej gazetki dla ZMS.

Sytuacja jest podwójnie zła - trudna.
- Musimy zabiegać, aby PIS walczył z ta beznadziejnością a nie wspomagał opozycji prowadząc tylko trudne sprawy wymagające zrozumienia.
- Wszystko, co mówimy i piszemy musi być ukierunkowane na walkę z beznadziejnością.
PO, PSL potrzebowali głupich wyborców znajdujących się w sytuacji beznadziejnej, powiększonej przez wymagania współczesności i konkurencyjności Polski i Polaków.

W części media patriotyczne musza być takie jak te niemieckie – trudno ze boli i kosztuje.
To jest bezwzględna walka o 30 % wyborców, głownie w zubożonych gminach.

Wynik: ta "opozycja" jest skutkiem działania PIS, dlatego jest niezniszczalna!!!
Im wyzszy poziom uczciwosci, zagadnien i rozwoju gospodarczego, spolecznego, politycznego a wiec dalej na swiatowa konkurencje tym w tych srodowiskach beznadziejnosc bedzie silniejzs i opozycja za nimi.

W tym względzie stosowania „zasad” socjotechniki my tez jesteśmy „wtórnymi analfabetami” – zasad a nie oszustw. W pracy tez to widać i być może jest ważniejsze od nauki języka.

Przecież TVN to ukryta Soros-owa telewizja z antynarodowym przekazem ,twierdzę że niech dalej manipulują,oni nie mają dnia ani godziny bez politycznych manipulacji,nawet telewizja śniadaniowa u nich to jeden fejk polityczny rozkapryszonych bogactwem elit przemieszanych z informacjami typu chore dzieci,typowa manipulacja socjotechniczna ,dawno stwierdziłem że tak zakłamana stacja TV jest chyba tylko w państwach totalitarnych,a ich manipulacje wielu ludzi coraz bardziej dostrzega,poraża mnie jednak że jad kłamstwa i manipulacji funkcjonuje tak mocno w tak zwanych elitach totalnej opozycji w szczególności w PO i Nowoczesnej że mam wrażenie że niektóre osoby z opozycji zachorowały na wściekliznę i nic dla nich się nie liczy,chcą Polski Naród i Polskę zniszczyć byleby wrócić do grabienia Polski i jego Narodu.

Wpisz w google i podpisz petycje.. "PETYCJA O ODEBRANIE KONCESJI STACJI TELEWIZYJNEJ TVN i TVN24"

Gdyby to TVP zrobiła podobnie z PO,Nowoczesną to już dawno KRRiT nałożyła by na TVP milionową kare...Dlaczego PiS nie zrobi porządku w KRRiT-Komorowski po śmierci L.Kaczyńskiego jednym ruchem ręki zmienił cały zarząd KRRiT!!.TVN nie ma hamulców-cytuje słowa kogoś innego,manipuluje wpisami,przeprowadza wywiady z nieżyjącymi od lat ludżmi..Jeżeli Polacy nie zrobią porządku z TVN to znowu zginie jakiś poseł PiS bo lemingi TVNu to szaleńcy..ten jad TVNu psuje mózgi..

Kiedy PiS ruszy wreszcie swoje 4 litery i ukarze media za kłamstwa. Doładować im 10mln kary na muzeum Powstania Warszawskiego to się nauczą.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl