niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Co się zmieni w BOR? „Trzeba tę służbę rzeczywiście uczynić elitarną”

Dodano: 13.02.2017 [12:36]
Co się zmieni w BOR? „Trzeba tę służbę rzeczywiście uczynić elitarną” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Wbrew doniesieniom części mediów, pomysł reformy Biura Ochrony Rządu nie pojawił się w ostatnich dniach. Okazuje się, że zmiany w BOR przygotowywane są już od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje na to, że znacznie wzmocniona zostanie pozycja szefa tej jednostki. „Zwiększenie kompetencji szefa BOR jest uzasadnione” - uważa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Szef BBN ujawnił, że zapowiedziana oficjalnie w sobotę reforma Biura Ochrony Rządu planowana jest już od dłuższego czasu. Zdaniem Pawła Solocha zmiany w strukturze Biura powinny doprowadzić do podniesienia elitarności tej służby.

- Zapowiedziana w sobotę reforma BOR przygotowywana jest od dłuższego czasu, a BOR powinno być służbą elitarną. BOR jest elitarną służbą. Dobrze by było - i taka jak rozumiem jest intencja autorów tej reformy żeby tą służbę rzeczywiście uczynić elitarną. Są to ludzie, którzy chronią najważniejsze osoby w państwie, którzy sprawdzili się w ub.r. podczas wielkich wydarzeń, takich jak szczyt NATO, Światowe Dni Młodzieży – mówił na antenie TVP1 szef BBN.

Odnosząc się do szczegółów reformy Biura Ochrony Rządu, Paweł Soloch podkreślał, że niezwykle istotne jest, aby do służby w BOR trafiali najlepsi ludzie.

- Na pewno dobrze jest, żeby te reformy umocniły tą służbę, bo to jest bardzo ważna służba. Żeby do tej służby trafiali rzeczywiście najlepsi ludzie. W tym celu trzeba stworzyć i zapewne będą stworzone odpowiednie warunki również przygotowujące tych ludzi do pełnienia tej służby, warunki związane z wynagrodzeniem itd. Taka jest wola rządzących i dobrze, że to czynią – mówił Paweł Soloch.

Szef BBN zwrócił również uwagę, że konieczność reformy BOR nie wzięła się z dnia na dzień. Jego zdaniem, poprzednia ekipa rządząca, przez lata po prostu nic w tej kwestii nie robiła.

- W poprzednich latach tych reform nie dokonano. W tej chili jest wola ze strony rządu, są prowadzone konkretne przygotowania i ta reforma będzie przeprowadzona. Ten rząd te zmiany chce wprowadzić - jak zapowiada - będą one wprowadzone wkrótce, szybko – mówił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.  

Odnosząc się do planów zwiększenia kompetencji szefa Biura Ochrony Rządu, Paweł Soloch podkreślił, że jest to niezwykle istotne dla całej służby.

- Formalne wzmocnienie szefa BOR-u "byłoby bardzo istotne, bo posłużyłoby samej służbie – mówił na antenie TVP1 Paweł Soloch.

Autor: Źródło: , ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jezeli BOR jest lojalny wobec nowych wladz ,to nic tam nie potrzeba zmieniac. Ostatni wypadek byl przez BOR niezawiniony,bo kazdy kierowca widzac nagla przeszkode odruchowo skreci w prawo lub lewo.Na Zachodzie czesto widac na tylnym zderzakach samochodowych nalepki z napisem : "Hamuje przed zwierzetami",co nie jest w zawsze wlasciwym wyjsciem !Kiedys w Niemczech jechalem droga lokalna 30-40 m. za jakims samochodem.Nagle z lewej strony na jezdnie wyskoczyla kacza rodzina: kaczka z conajmniej 8-oma kaczetami i jadacy przede mna facet odbil tak mocno w prawo ,ze przez moment jechal na dwoch kolach!Do dachowania brakowaly chyba milimetry!Ja juz hamowalem ,ale od tego czasu powzialem decyzje ,ze nie schodze przed zadnym ,nagle wbiegajacym na jezdnie zwierzeciem !Wracajac do BORu ,jedynie ,na co moznaby zwrocic uwage ,to obnizenie predkosci poruszajacych sie kolumn rzadowych ,bo czasem gnaja tak ,jakby ich ktos scigal!

Celnie rozpoczęta wypowiedź: " Jeżeli BOR jest lojalny ?"
Ja uważam, że nie jest - nie wierzę, za dużo już tych wypadków w tak krótkim przedziale czasu. To trzeba po prostu zweryfikować, tak jak WSI. Nie wierzę ludziom, którzy z zaangażowaniem uczestniczyli w tragedii smoleńskiej. To nie są ludzie z osobistą lojalnością do ochranianych stanowisk państwowych są lojalni dla swych mocodawców, tak jak Wałęsa - służą innej sprawie.

Szkoda meczenia palców na pisanie, ze tam powinni trafiać najlepsi, bo to oczywiste i nawet Petru o tym wie. Szkopół w przepisach. Ja się na tym nie znam, ale na pewno mogę powiedzieć, ze jak jedzie premier, czy prezydent, to ten co dowdzi ochroną, powinien stawac się na ten czas chrony zwierzchnikiem Głównego Komendanta Policji, szefa kontrwywiadu, szefa ABW i wszystkich. czywiscie przerysowując, ale na czas ochrony powinien być szefem absolutnym wszystkiego naokoło. Uwazam, ze tak pwinno być, pytanie tylko brzmi czy w Borze są ludzie, którzy potrafią to udźwignąć?

Wydaje się, że większość " fachowców " tutaj wypowiadających się w przedmiocie koniecznej reformy Biura Ochrony Rządu nie ma bladego pojęcia o tym co wypisuje. Proponuję na początek zapoznać się z całkiem ciekawą pozycją Michała Majewskiego pod nazwą Biuro opisującą pracę BOR " od kuchni ", patrz link .

stream.doci.pl/pdf/71091

Jak to przecież tam jest elyta PZPR i WSI już zatrudniona?
Toz to kwiat polsko jezycznych tak mieszających w Polsce.

Przede wszystkim podział na BOR, BOP i BOS: Biuro Ochrony Rządu, Biuro Ochrony Prezydenta i Biuro Ochrony Sejmu.

Ostatnia to głównie sprawy porządkowe i ochrona o niskiej intensywności, prędzej zapobiegawcze środki niż aktywne.

Pierwsze dwie to rzeczywiście elitarne jednostki. Druga ukierunkowana na ochornę jednej osoby, z resztą ważnej ze względu na ustrój RP, może być np. mniejsza ale za to bardziej elitarna czy bardziej zmilitaryzowana.

Ma to sens?

Zdecydowanie nie doceniłeś potrzeby utworzenia jednostki elitarnej pod nazwą " biuro ochrony twojej chorej głowy "

Czyli jednak Kukiz miał rację, że konwoje BORu to bu*del na kółkach?

Ciekawe jak prokuratorzy odniosą się do faktu, że odległość pomiędzy pierwszym samochodem a drugim, w którym jechała B. Szydło winien być mniejszy niż 2,0 m! Wtedy cieńki odbił by się od pancernej ja od ściany i audi jechało by nadal prosto!

W BOR służą w dużej liczbie "dzieci SB", którym tatusiowie SBecy pozałatwiali pracę bo nigdzie indziej się nie nadawali. Są nietykalni. Głównie zajmują się popisywaniem i celebrycją. A o prawdziwej ochronie, szczególnie tajnej i operacyjnej nie mają najmniejszego pojęcia i nie chcą mieć. Często są pod wpływem alkoholu.
To niedojrzałe i młode umysły w styku ze światem wielkiej polityki oraz przeświadczenie, że wszystko im wolno powoduje zaostrzenie zaburzeń osobowości, których i tak się nabawili w swoich SBeckich, materialistycznych, cwaniackich, prorosyjskich domach rodzinnych, gdzie liczy się jedynie kasa i układ.
Po 26 latach mamy wszystkie służby przesycone takimi ludźmi i nie ma jak tego rozwiązać, bo trzeba by nagle prawie wszystkich zwolnić i zrobić nowy nabór. Tylko na to potrzeba dużo czasu aby budować nowe struktury a ten Rząd go nie ma. Ta liczba wypadków nie jest przypadkowa. W BOR też działa agentura Rosji i Izraela. BOR nie ma żadnej ochrony kontrwywiadowczej. A biorąc pod uwagę, że jest tam duża liczba dzieci SB to przynajmniej poprzez rodziców jest duża możliwość infiltracji wywiadowczej ze strony Rosji.

kręcenie bączków SUV BMW zakończony efektownym dachowaniem oraz uszkodzeniem opon,jazda po alkoholu BUDA RUSKA,jazda pojedynczym samochodem z kogutem bez sygnału dźwiękowego po autostradzie A4 z prędkością 230 km/h,ale to może jakiś Rzeszowski urzędnik IDIOTA bo to w tych okolicach widziałem...NO I AUTO MOTO SHOW w ŁAGIEWNIKACH w ostatnim czasie BOROWCY konta świta kierowców BISKUPICH ..

Nie wiem skad czerpiesz te pikantne informacje o oficerach polskich sluzb. Ale jezeli jest to prawda, to opis najbardziej pasuje do osoby Kazimierza Banasika.

W końcu jeden z nielicznych ludzi dostrzega wielki problem nepotyzmu, bo to kładzie się cieniem nie od wczoraj, ale od wielu lat na funkcjonowanie całej instytucji.

Można mieć budżet, można mieć inne środki techniczne, wyposażenie, ale jeśli nie masz ludzi godnych, uczciwych, ,co wbrew pozorom łatwo sprawdzić (operacyjnie przez minimum 6 m-cy od złożenia dokumentów przez kandydata do pracy/służby) i da się to zrobić to na nepotyzmie nie zbudujesz żadnej dobrej instytucji.

Nepotyzm? A co to jest? Dzieciaki w delegaturach ABW w Poznaniu, Wrocławiu (tutaj kradzież komputera, wynoszenie informacji na zewnątrz dla dobrego kumpla, grożenie bronią), Warszawie i pewnie nie tylko tam, córka oficera BOR dostała robotę w BOR za PO/PSL bez konieczności posiadania jakiejś szczególnej choćby wiedzy.

I śmieją się z wielu innych ludzi, którzy nawet nie staną na wycieraczkę przed ABW. I możesz sobie być uczciwy, porządny, wykształcony.

Tyle, że takim ludziom odpowiada ws.pracy niemieckie BKA (Bundeskriminalamt) i angielskie National Crime Agency (jest tam szansa na pracę dla Polaków), bo tam nikogo nie obchodzi nepotyzm, patrzą na kandydata normalnie, nie patologicznie jak w naszym kraju.

A gdzie tego nepotyzmu nie ma. Pytanie retoryczne, Policja, Straż Graniczna, Służba Więzienna, BOR, ABW.

Ale jeśli dalej pracują w służbach ludzie, którzy żywcem zakopali oficera ABW to ja już się nie dziwię niczemu.

To jest walka z wiatrakami, wielu obiecywało walkę z tymi patologiami, ale nikt tego nie robi (nepotyzm powinien być zapisany w kodeksie karnym, byłoby to kolejne skuteczne narzędzie do walki z tym zjawiskiem dla CBA).

Ladna nazwa nie wystarczy.BOR powinien zmienic nazwe na Zrzeszenie Nieodpowiedzialnych Kierowcow.

Ciekawe, czy badają takiego borowca jaki ma refleks i jak szybko potrafi reagować na gwałtowna zmianę sytuacji? Na zdrowy rozum powinien mieć dużo większy od przeciętnego. Wtedy reaguje się impulsywnie , adrenalina gwałtownie rośnie i człowiek stara się ominąć przeszkodę a nie wpakować się w drzewo. Ciekawe jaki wpływ na dobór ochrony przez polityków ma ich wygląd zewnętrzny / szczególnie dla pań/ i to czy potrafią wstawiać dobry kit. Na drętwych gadkach już nie jeden się przejechał. Wydaję się ,że to miły gość a tak naprawdę to zwykła menda.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj...
a w tle przetarg na ochrone ŚDM :D :D
Nasizm!

I żadnego lewaka ani potomka resortowych dzieci.

Wiadomo że PAN Kaczyński posiada OCHRONĘ bardzo profesjonalną i skuteczną.Czy skorzystanie z doświadczeń tych ludzi jest jakimś niedoścignionym pomysłem z innej galaktyki.W obecnej sytuacji trzeba się zdecydować na ochronę aktywną i tak skonstruować prawo by człowiek miał świadomość jak za PO że podejdzie POLICJANT i skopie go po twarzy bo ma takie prawo,strzeli mu w twarz jak za PO -oczywiście przesadzam ale jestem pewien że wystĄPIENIE budki i sowy MIAŁO JEDEN WAŻNY PRZEKAZ TOŻSAMY Z TERRORYZMEM ISLAMSKIM walcie w nich aż do skutku my obiecujemy wam ZBAWIENIE PO I NOWOCZESNA WAS NIE ZOSTAWIĄ traficie na nasze listy i dostaniecie immunitet.To wystąpienie to encyklopedyczny przykład WEZWANIA DO RADYKALIZACJI działań wobec WROGA PIS.

Jeżeli okaże się że to był zwykły wypadek sprawa powinna być załatwiona polubownie z dbałością o tego młodego chłopaka.BOR-kierowca nie zdał egzaminu niestety a ci DWAJ OBROŃCY powinni zostać oskarżeni pozbawieni immunitetów i skazani.

hahahaha, to się Wam udało. Zdaje sie ze elitarny gen Pawlicki nie odszedł z BOR ze wzgledu na stan zdrowia tylko ze wz\gledu na niejasny przetarg na ochrone dworców podczas Światowych Dni Młodzieży

jak ustawił przetarg to pewnie jest ustawiony do końca życia ponadto zostanie pewnie PROKURENTEM w tej firmie.A jeżeli ustawił i SKARB PAŃSTWA stracił to obowiązkiem jest odebrać co skradzione.

Najważniejszym elementem reformy winno być to, iż będą sprawdzane dogłębnie życiorysy do kilku pokoleń w głąb.

Jeżeli wszystko było w porządku ze strony BOR to dlaczego coś zmieniać?

Najnowszy komentarz tygodnia Witolda Gadowskiego: Coś niedobrego dzieje się z BOR - O wpadkach BOR-u, problemach Misieiwicza, wizycie Merkel, polskiej energetyce oraz o lokalnych baronach PiS-u i napięciach na linii USA – Chiny. https://youtu.be/HnChAgFNZwc

Służba elitarna? ha ha ha - to śmierdzi następna nie tykaną "kastą". Jak patrze na tą szarańcze, i jak się wykazali w zamachu smoleńskim i przygotowaniami do tej wizyty. To ręce upadają. Nadwaga tych z głośnikami w uchu, dyskwalifikuje ich co do zdolności fizycznej sprawności, garnitury skrojone na miarę dla kelnerów. Raczej potrzebni są do tej służby, wszechstronnie wyszkoleni komandosi z prawdziwą dyscypliną WOJSKOWĄ i sprawni.

Racja,też tak uważam.To powinni być najlepsi z najlepszych.Lepiej dobrze zapłacić bardzo dobremu,wszechstronnie wyszkolonemu komandosowi niż wozić d... tzw."pracownikowi ochrony" i też mu dobrze płacić.Ochrona najważniejszych osób w państwie to też jeden z elementów obrony/ochrony kraju.Sama armia bez dobrego d-cy jest bezbronna.

bor to amatorzy, to widac! nie ma drugiego takiego kraju zeby vip-y mialy tyle wypadkow. skad oni sie wzieli z lapanki?

konekcje rodzinne

Konkretnie o co chodzi, bo nie rozumiem? Zwiększenie kompetencji szefa BOR ma skutkować zmniejszeniem wypadków? Czy może jest tak, że w BOR jest tylu krewnych i znajomych królika, biernych ale wiernych jest tylu, że jedyną możliwością oczyszczenia tego układu jest likwidacja BOR?

Panie szefie neoBBN Soloch co ma pan do powiedzenia w sprawie dopuszczenia do przetargów państwowych esbeckich firm Konsalnet,Stekop,Basme,Auto-Trezor? BBN robi minę do złej i b.niebezpiecznej gry z esbecją za "pojednanych sojuszników"?To samo dotyczy zresztą emitelowych "wyczyszczonych" robiących w serwerowniach.A gdzie polskie cyberbezpieczeństwo? Podobna sprawa to BOR,w którym nadal dopuszcza się nie tylko błędne procedury bezpieczeństwa VIPów,nie tylko lekceważy się zdroworozsądkowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym,ale-co przyznał sam MSWiA Błaszczak w jednym z oficjalnych komunikatów po kolejnym "incydencie" z kolumną VIPowską w Oświęcimiu-dopuszcza się w strukturach BOR b.ochroniarzy tuskomorry. Niczego was zatem nie nauczyły ani BOR, ani BBN,ani być może reszty neosłużb "dobrej zmiany" wszystkie poprzednie "incydenty" ze Smoleńskiem włącznie.Brak opcji zerowej w BOR oraz kontynuacja linii BBN Komorowskiego oznaczać może tylko jedno."Dobra zmiana" robi wszystko,aby kontynuować politykę niebezpieczeństwa narodowego i sprzedać Polaków jak POprzednicy.

"..szlachta na koń sienndzie i jakoś to będzie..!" - to taki "polski" sposób myślenia niestety pogrąża każdą dobrą i odważną inicjatywę w naszym nieszczęsnym kraju i państwie!Prowizorka, zawiść, zazdrość, naiwność do kwadratu granicząca z głupotą i minimalizm graniczący z dziadostwem!Wyrzucił bym wszystkich na zbity pysk, poczynając od szefa na odźwiernym skończywszy! Na czele służby postawiłbym kogoś z rekomendacji opozycji - łatwiej byłoby go wyrzucić i byłoby na kim jeździć w razie zaniedbań!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl