niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lutego 2017

Niemiecki dziennikarz chciał zaatakować prezesa PiS. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał

Dodano: 07.02.2017 [10:28]
Niemiecki dziennikarz chciał zaatakować prezesa PiS. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał - niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla wtorkowego wydania „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Niemiecki dziennikarz usiłował zapędzić prezesa PiS w kozi róg. Zaatakował polskiego polityka ostro krytykując odmowę przyjęcia przez nasz kraj uchodźców. Stwierdził, że „było to sprzeczne z chrześcijańską postawą”. – Na świecie żyje prawdopodobnie ponad miliard osób, których ciężki los mógłby ulec poprawie, gdyby przyjechali do Europy czy Ameryki. Oznaczałoby to jednak likwidację cywilizacji opartej na chrześcijaństwie, najbardziej przyjaznej człowiekowi, jaka pojawiła się w historii – skwitował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński uznał w wywiadzie dla wtorkowego wydania "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwycięstwo kanclerz Niemiec Angeli Merkel za najlepszy z polskiego punktu widzenia wynik wyborów do Bundestagu.

Aktualna jest (ocena), że pani Merkel byłaby dla nas najlepsza. Szczególnie teraz, gdy wystąpił przeciwko niej pan Schulz

– mówił prezes PiS w rozmowie z warszawskim korespondentem "FAZ" Konradem Schullerem.
 
Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego kandydat SPD na kanclerza Martin Schulz, do niedawna przewodniczący Parlamentu Europejskiego, "ma słabość do Rosji".

Ludzie, którzy dążą do ważnych funkcji, powinni się kontrolować. Pan Schulz jest natomiast znany z nieopanowania, ataków, krzyków. Jest lewicowym ideologiem. Pani Merkel nigdy nie wypowiadała się tak antypolsko jak on

– powiedział Jarosław Kaczyński.

Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości Unia Europejska była sukcesem, „dopóki nie popełniła dwóch błędów" - traktatu z Lizbony i kryzysu uchodźczego.

Żeby przeżyć, UE musi się zasadniczo zreformować

– stwierdził prezes PiS.
 
Odpierając zarzuty dotyczące odmowy przyjęcia przez Polskę uchodźców, co - zdaniem prowadzącego wywiad - było sprzeczne z chrześcijańską postawą, Kaczyński wskazał na zasadę "ordo caritatis", zakładającą w pierwszej kolejności troskę "o własną rodzinę, własną wspólnotę i własny naród".

Istnieje też zwykły realizm. Na świecie żyje prawdopodobnie ponad miliard osób, których ciężki los mógłby ulec poprawie, gdyby przyjechali do Europy czy Ameryki. Oznaczałoby to jednak likwidację cywilizacji opartej na chrześcijaństwie, najbardziej przyjaznej człowiekowi, jaka pojawiła się w historii"

– powiedział prezes PiS.
 

Jak podkreślił, Polska jest gotowa pomagać potrzebującym w krajach pochodzenia.

Jesteśmy gotowi za to zapłacić

– zadeklarował.
 
Prezes PiS powiedział też, że powitałby z zadowoleniem przekształcenie Europy w atomowe supermocarstwo. Odpowiadając na pytanie, czy wobec obaw, że Ameryka rządzona przez Trumpa zdejmie atomowy parasol ochronny, Europa powinna stać się mocarstwem atomowym, Kaczyński powiedział, że „byłby za tym, gdyby chodziło o poważną propozycję".

Przyjąłbym to z zadowoleniem. Europa stałaby się supermocarstwem. Nie wystarczy jednak jeden czy dwa atomowe okręty podwodne

– zaznaczył.

Jarosław Kaczyński opowiedział się za zmianą traktatów europejskich.

Trzeba wzmocnić państwa narodowe i ograniczyć kompetencje Unii. Ponadto musimy bronić się przed monocentryzmem. Korzystają na tym Niemcy, inni nie

– powiedział.
 
Poproszony o ocenę pierwszych działań prezydenta USA Donalda Trumpa, Kaczyński przyznał, że niektóre jego wypowiedzi „nie są jasne". Dodał, że Trump ma jedną zaletę: „nie miesza się do spraw innych krajów".
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Może spuśćmy zasłonę milczenia na ten Traktat Lizboński, panie Kaczyński....

Na KAŻDĄ niemiecką prowokację, KAŻDY Polak na całym świecie podejmuje akcję Tele Echo, Echo, Echo,...., Echo, Echo,...,Echo,....(Echo)

To jest kolejna prowokacja. Niemcy muszą bać się kłamać o Polsce.

POprzednio mieliśmy prowokacje dotyczące obozów koncentracyjnych.

Niezależna.pl MUSI to rozpropagować - macie siłę przebicia, docieracie do tysięcy Polaków.

Plan A:
- Gdy jest akcja niemieckiej propagandy typu: "polskie Obozy koncentracyjne"

- Odpowiedź Polski, Polaków, Polonii, urzędników w Polsce i zagranicą na zasadzie Echa o 1000-krotnym wzmocnieniu:

* piszemy prawdę o niemieckich obozach koncentracyjnych w Polsce okupowanej przez Niemców

Facebook, twitter, nasza klasa, portale hobbystów, wędkarzy, majsterkowiszów, WSZYSTKO musi Huczeć.

* wyjaśniamy ze szczegółami do znudzenie, że pomysłodawcami, konstruktorami i wykonawcami niemieckich obozów koncentracyjnych byli Niemcy

* rozwieszamy plakaty na samochodach, w miejscach publicznych telebimy, wielkoformatowe reklamy na stacjach kolejowych dworcach autobusowych, przejściach granicznych, w urzędach

* piszemy, mówimy, robimy filmy ( tu przykładem może być "Zerwany Kłos" mówiący prawdę o Rosji )

Każde kłamstwo musi być wymazane.
Każde kłamstwo wymaga wymaga dużo, dużo więcej pracy by je usunąć.

Stąd pomysł Tele Echa,.., Echa .........(Echa) 1000 x Echo

MUSICIE zaangażować w to wszystkich, którym dobro Polski nie jest obojętne.

Angażujcie wszystkich też na zasadzie Echa:
Wszystkich,...Wszystkich,.....Wszystkich,...(Wszystkich),

P.S.
Trzeba obmyślić też plan B bo na pewno będą blokować i dezinformować, potem plan C.

faz = antypolska goebbelsstalinowska gadzinówka nazi Mutter nazi Vater. szulc = pokłosie kapo z zbudowanego przez Niemców niemieckiego obozu śmierci Mauthausen, w którym Niemiec Schultz organizował morderstwo mojego wujka.

Traktatu z Lizbony , prezydent Lech Kaczyński nie chciał podpisać do ostatniej chwili.Tusk,Miler,Cimoszewicz wiedzą o co chodzi

ALE PODPISAL. zDARJACA. oBY SIE ZMAZYL W PIEKLE

Ach ten Jarek dosłownie mistrz świata ciętej riposty":)))))

Faszystowsko-maoistowski brukowiec "Frankfurcer Allemajaja Caj-Tung" co opluwa Polskę "polskimi obozami koncentracyjnymi"

jak zwykle przysyła do Polski gebelsowskich, paszkwilantów Szulerów zamiast dziennikarzy. A to szwabskie, faszystowskie,

"dziennikarskie" łajno zamiast zadawać merytoryczne pytania atakuje Polskę, Polaków i Polskich Polityków obraźliwymi

hitlerowskimi tezami i wymysłami w stylu hitlerowskiego "Sturmera". Dlatego Polacy w obronie dziennikarskiej rzetelności

powinni odebrać wszytkie akredytacje i licencje na wywiady w Polsce temu hitlerowskiemu, medialnemu badziewiu typu

"Frankfurcer Allemajaja Caj-Tung", "Suddajce Caj-Tung", "Sturmer" czy "ZDF Caj-Tung" !

Pan Jarosław Kaczyński potrafi zdobyć władzę, ale sprawować władzy nie umie, intelektualnie JK jest taktykiem ale Polsce potrzeba stratega, stąd pochodzi to szarpanie się III RP z Rosją, która jest zdychającym koniem, który oczywiście w konwulsji mógłby kopnąć nie daj Boże w głowę dlatego trzeba uważać i nie drażnić. Droga polityczna Viktora Orbana jest dla Węgrów lepsza od tej drogi politycznej, którą stręczy nam Pan Jarosław Kaczyński, niestety nikogo lepszego nie mamy inni są sprzedawczykami, złodziejami i większymi dyletantami niż ci z PiS'u.
Pozdrawia

a skad taka pewnosc ?

Spier..j głupia, kacapska onuco do GWna szechtera albo
na hilterowski Łonet ! bo tylko produkujesz putinowski
smród na tym forum swoimi ruskimi bzdetami.

Dożyliśmy czasów o których marzyli nasi przodkowie. Możemy spokojnie patrzeć jak upadają wszystkie narody, które nas w przeszłości najeżdżały i mordowały. Szwedzi praktycznie już nie istnieją, neomarksistowski grzyb lewactwa przeżarł im mózgi na wylot a islamiści żywią się tym próchnem jak korniki.
Niemcy właśnie są w trakcie podejmowania decyzji o samobójstwie, jako ojczyzna neomarksizmu nie mogą być gorsi od Szwedów ale jest ich więcej więc zdychać będą dłużej. Ukraińcy mają wojnę domową i burdel na kółkach zamiast gospodarki. Rosjanie oprócz sankcji za Krym i taniej ropy mają Syberię kolonizowaną przez Chiny i naród poza Moskwą i Petersburgiem pijący płyn do mycia szyb i zagryzający psim mięsem. Turcję czeka nieuchronny rozpad kiedy z niej i kilku jej sąsiadów zacznie wyłaniać się Kurdystan.

Zgadzam się w zupełności z jednym zastrzeżeniem: Turcja jest jedynym krajem, który nigdy nie uznał rozbiorów Rzeczypospolitej w XVIII wieku! Trzeba jej to uczciwie przyznać.

Wiem, że nie powinienem, ale teraz dla nas jest idealny moment by z rozwagą przejąć Lwów, potem także z rozwagą rozejrzeć się by bez wojny przejąć inne kraje, zrobić sondaże, czy chcecie przyłączyć się do kraju gdzie nie ma syfu czarnego, i stworzyć konfederację Polską, po czym nazwać to Polską. możemy być potęgą :)

Ze wszystkim zgoda, prócz Turcji, of course!
Turek prowadzi mądrą politykę i przetrwa mimo kurdyjskich aspiracji. W ostateczności mają jeszcze sarin - kto im zabroni znów go użyć?
Turcja to PAŃSTWO POWAŻNE.
Pozdrawiam.

Faktycznie. Juz dawno nie bylo tak cicho i spokojnie. Nadal mozemy sobie smacznie spac! Dobranoc!

Będzie jak za czasów Noego, gdy mówili "pokój i bezpieczeństwo"....

treść może troszeczkę wyolbrzymiona ale wszystko idzie w tym właśnie kierunku

seicento/szescset/-il seicento-XVII

Audi = SLUCHAJ!

Cała wypowiedź Pana Kaczyńskiego mogłaby nastrajać wręcz niebywałym optymizmem. Szczególnie przyznanie , że traktat lizboński był błędem! Mogłaby, gdyby nie wypowiedź odnośnie Europy jako supermocarstwa i mocarstwa atomowego. Ta wypowiedź przeczy wszystkiemu co prezes Kaczyński powiedział o ograniczaniu wpływu UE na państwa narodowe i o ich wzmocnieniu. Nie wyobrażam sobie , żeby supermocarstwem mogła być struktura składająca się z wielu niezależnych podmiotów. Taka struktura musiałaby mieć jakiś rząd centralny, tym bardziej , że trzeba by było komuś powierzyć "atomowy przycisk". Po co w takim razie silić się na ograniczanie kompetencji KE i obronę przed monocentryzmem skoro i tak w planach jest rząd centralny i wspólna armia? Nawiasem mówiąc utworzenie wspólnej armii europejskiej i uznanie jakiejś unijnej komórki urzędasów za unijny rząd byłoby wyrazem najwyższej zdrady idei państw narodowych, żeby nie powiedzieć ostrzej.
Ciekaw jestem też reakcji Francuzów na taka wypowiedź Pana Kaczyńskiego.
Wypada jeszcze dodać, że Pani Merkel jest równie prorosyjska jak Schulz, a wieloletnie już poparcie w Niemczech dla gender mainstreaming jest dowodem tego , że jest równie jak Schulz lewacka. Ja w każdym razie ani jej , ani Schulzowi powodzenia w wyborach nie życzę, i gdyby moim życzeniom stało się zadość chętnie popatrzę jak nasze asy z PiS wiją się jak piskorze po raz wtóry, bo ponownie dogadywali się nie z tymi co trzeba;) Pierwszy przypadek to oczywiście wygrana Trumpa.
Panie Waszczykowski , strój Pan fortepiany;)! A ostrzegał Putin , że nadchodzi świat wielobiegunowy;) Ale kto by tam karła, zboczeńca itd słuchał;)?
P.S. UE nie da się zreformować, z UE trzeba wyjść. Zreformowana UE to UE staczająca się po równi pochyłej ku niebytowi. Dam na mszę w podzięce, jak w końcu ten lewacki i globalistyczny projekt runie!

Kolega niestety jest zwolennikiem utopijnej wizji Polski poza Unią. Unia w obecnej formie staje się nie do przyjęcia, ale Pan Kaczyński ma rację - musimy w niej tkwić i próbować ją zmieniać. Prawdziwa Unia to nie jak niektórzy myślą sztuczny projekt, tylko naturalny proces zbijania się plemion w coraz większe stada. Przerabialiśmy to już w histori Europy kilka razy i Polska jest także wynikiem kilku takich wcześniejszych procesów. Ci, którzy chcięli sami już nie istnieją, zostali wybici, a niedobitki wchłonięte przez silniejszych sąsiadów. Unia powinna dotyczyć wyłącznie spraw ułatwiających przetrwanie i rozwój jej poszczególnych członków - nic ponadto! Dzisiejsza Unia to efekt walki o wpływy i związane z tym społeczne turbulencje - w sumie normalny proces na początkowym etapie tworzenia się większego organizmu. Oczywiście w przypadku dalszego trzymania się dzisiejszych błędnych rozwiązań wszystko może się zawalić, ale nie łudźmy się, że poza Unią mielibyśmy choć trochę większe szanse. Z kim niby mięlibyśmy budować ten alternatywny większy organizm ?

Wersetem : do ~Attacus
,,Zaatakuj słomianego chochoła.
Niczego więc bidny nie zdołasz.,,
alkoan

Słabiutka ta Pańska poezja, ale przyznaję słabo poezję rozumiem;) Trochę przypomina mi poezje Pana Kornhausera:
https://wirtualnapolonia.com/2015/02/13/julian-kornhauser-wiersze-dla-agatki/
Bez obaw Panie alko, myślących podobnie do mnie jest wielu i raczej nie są to osoby popadające w senne otępienie. Otępienie to cechuje przede wszystkich tych , którzy w UE wierzą.
Pozdrawiam

Kaczyński to polski gigant. Posłuchajcie naszej opozycji, albo też niemieckich dziennikarzy. Same zadawane pytania świadczą o zastraszaniu, są wycofani. Boją się nawet odpowiedzi Kaczyńskiego. Argumentuje logiczne, uderza w sedno, Mówi szczerze, to co Merkel winna usłyszeć. Może więcej jako Kaczyński. Tak, Tusk w Polsce winien wylądować na ławie oskarżonych, za niebywale lenistwo i zaniedbania. To samo robi w Unii, nie ma ani jednej sprawy, którą by rozwiązał.

To prawda. Całkowicie z Tobą się zgadzam. Jarosław (podobnie jak i Lech) Kaczyński nie jest tuzinkowym ,pospolitym politykiem, ale Polacy w pełni docenią go dopiero po wielu latach.

Kaczyński jak zwykle mówi do rzeczy, co irytuje NRD-owskiego dziennikarza, bo to, co mówi, godzi w politykę szwabskiej dominacji nad Europą i to go boli...

Jak zawsze spokojna,wywazona i rozsadna wypowiedz Prezesa Kaczynskiego- KROL JEST JEDEN

„Przyjąłbym to z zadowoleniem. Europa stałaby się supermocarstwem”.
Kolejna wypowiedź, po poparciu pomysłu utworzenia euroarmii, która świadczyć może o tym, że pan Kaczyński należy do zwolenników „superpaństwa” europejskiego. A w takim razie, nie ma co liczyć na twardą postawę naszego rządu wobec Komisji Europejskiej. To jednak dobrze, że w sprawach karania poszczególnych państw członkowskich, panuje w unijnych strukturach zasada jednomyślności.

Pieprzysz i wybierasz tylko to co ci jest wygodne...takie babskie dźwandanie

brawusimo p PREZESIE KACZYNSKI masz pan sw racje masz pan glowe masz serce dla polski polakow tamci agenci złodzieje kapusie szmuglerzy donosiciele lajzy alkocholiki cpuny tamci matoly z SB szkoły tamci buroki z WSIki MOGLI BY SIE UCZYC 100lat nigdy by panu do małego paluszka dorastali wszyscy mieli ich za ujow i matolow było jak było 27 lat alkoholik rzadzil polska cpun złodziej qurwa AA BRAWO TAK MA BYC TAK MAJA NAS POLSKE SZANOWAC jak nie to w morde jeza deportować do putasow. a Niemcom pokazac gdzie ich miejsce GDZSZKODOWANIA ZA II OJNE cza im trochę humorek POprawic a co a jak w Polsce na takiego kiszonego ogora mówili ze to dochtor z Madery a w niemczek na szultza mowia II PO SROBOKRECIE BOLKU WALESIE Z TECZKI KTORY NIE UKONCZYL ZSZ szultz tez kapus donosiciel

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl