Areszt dla zatrzymanych ws. reprywatyzacji

screen TVP Info

Prokuratura podała, że wystąpiono o areszt dla czterech osób zatrzymanych wczoraj w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. Chodzi o byłego urzędnika Jakuba R., adwokata Roberta N., Wojciecha R. i Aliny D. w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało w poniedziałek pięć osób w związku ze śledztwem dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie – poinformowała Prokuratura Krajowa w poniedziałek.

Były urzędnik stołecznego ratusza Jakub R. usłyszał zarzuty oszustwa i przyjęcia łapówki, natomiast adwokatowi Robert N. postawiono zarzuty: oszustwa, wręczenia łapówki i podrobienia pełnomocnictwa.

Zarzuty dotyczą „dzikiej reprywatyzacji” działki przy pl. Defilad w Warszawie (Chmielna 70) [...] Zarzuty przedstawione podejrzanym w toku śledztwa związane są z dwoma podstawowymi wątkami w postaci przestępstw korupcyjnych oraz oszustw na szkodę spadkobierców polskiego generała, który na skutek działań wojennych znalazł się w Londynie, a następnie w Kanadzie. Działania zmierzające do wyłudzenia składników spadku po generale podjęli podejrzani Robert N. oraz Alina D., jako pełnomocnicy jego spadkobierców, wprowadzając ich w błąd co do znaczenia czynności prawnych, zakresu praw majątkowych wchodzących w skład spadku i ich rzeczywistej wartości. Na skutek działań podejrzanych pokrzywdzeni ponieśli szkodę w łącznej wysokości 27.030.946 złotych.

Zarzut udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości – w wysokości 2.500.000 złotych w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa przedstawiono Robertowi N., a zarzut przyjęcia tej korzyści – Jakubowi R.  W zamian za tę korzyść Jakub R., wydał decyzje o ustanowieniu użytkowania wieczystego nieruchomości przy pl. Defilad 1 na rzecz osób reprezentowanych właśnie przez Roberta N. Szkoda w mieniu m.st. Warszawa wynosi 62.520.000 zł. Kwota ta jest wartością użytkowania wieczystego tych działek


- podała wówczas Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

W przypadku wszystkich czworga podejrzanych prokurator powziął uzasadnione wątpliwości co do ich zachowania.

 Obawa utrudniania postępowania spowodowała skierowanie wniosków do sądu. Sąd podejmie decyzję w ciągu 24 godzin, co do zastosowania środków zapobiegawczych


– podała prokuratura podczas konferencji we Wrocławiu.

Prokuratura podała, że możliwe są kolejne zatrzymania.

Wnioski o areszt wpłynęły do sądu w nocy – przed północą.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

MŚ 2018: Polacy z apetytem na medal

Przemysław Świercz - jeden z filarów reprezentacji Polski w amp futbolu / fot. niezalezna.pl

Reprezentacja Polski w amp futbolu przygotowuje się do Mistrzostw Świata, jakie jesienią rozegrane zostaną w Meksyku. Biało-czerwoni są trzecią drużyną Europy i zapowiadają, że na mundialu również chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony. Celem ma być zdobycie medalu.

W dotychczasowych Mistrzostwach Świata, w których grali Polacy, na podium brakowało biało-czerwonych barw. W 2012 roku amp futboliści znad Wisły zajęli 12. miejsce, cztery lata temu byli na 4. pozycji. Apetyty rosną, tym bardziej, że biało-czerwoni przez kolejne cztery lata poczynili znaczący postęp. Są m.in. trzecią drużyną Europy.

Chcemy zachować progresję wyniku, a to oznacza, że naszym celem jest zdobycie medalu.

 - mówi Mateusz Widłak, prezes stowarzyszenia Amp Futbol Polska.

Podopieczni trenera Marka Dragosza rozpoczynają już przygotowania do najważniejszej piłkarskiej imprezy tego roku. Raz w miesiącu spotykają się na zgrupowaniach, a w planach mają także rozegranie wielu meczów testowych.

Obozy organizujemy raz w miesiącu, natomiast na początku maja czeka nas wyjazd do Dublina, gdzie zmierzymy się z Irlandią oraz Anglią. Najważniejszą imprezą w kraju będzie we wrześniu w Warszawie siódma edycja Amp Futbol Cup. W gronie sześciu reprezentacji spodziewamy się także aktualnych mistrzów świata Rosjan. Wszystkie zespoły wybierają się w październiku do Meksyku i będzie to dla nich generalny sprawdzian.

- dodaje Widłak. 

Jednym z partnerów amp futbolistów z Polski będzie Grupa Energa. Gdański koncern wesprze przygotowania biało-czerwonych do Mistrzostw Świata, dzięki czemu będą oni mogli liczyć na komfortowe warunki i dobry sprzęt. Jak podkreślają władze Energi, decyzja nie mogła być inna, patrząc na zaangażowanie piłkarzy.

Piłkarze Amp Futbol dowodzą, że w sporcie liczy się przede wszystkim zapał i duch, a siła ciała jest tylko dopełnieniem siły woli. Cieszymy się, że możemy wesprzeć ludzi tak oddanych swojej pasji, że nie ulegli żadnym niesprzyjającym okolicznościom. Życzymy zawodnikom dalszej wytrwałości i sukcesów.

– powiedział wiceprezes zarządu Energi S.A. Grzegorz Ksepko.

Mecze osób z amputacjami rozgrywane są na boisku o wymiarach 60 na 40 metrów (bramka ma 5 na 2) i trwają 2x25 minut. Zespoły grają w siedmioosobowych składach – bramkarz i sześciu zawodników. Wszyscy są osobami niepełnosprawnymi – golkiperzy po amputacji ręki bądź z jej wadami, natomiast gracze z pola nie mają nogi i muszą poruszać się o kulach.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl