Areszt dla zatrzymanych ws. reprywatyzacji

screen TVP Info

mg

Kontakt z autorem

Prokuratura podała, że wystąpiono o areszt dla czterech osób zatrzymanych wczoraj w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. Chodzi o byłego urzędnika Jakuba R., adwokata Roberta N., Wojciecha R. i Aliny D. w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie.

Centralne Biuro Antykorupcyjne na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało w poniedziałek pięć osób w związku ze śledztwem dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie – poinformowała Prokuratura Krajowa w poniedziałek.

Były urzędnik stołecznego ratusza Jakub R. usłyszał zarzuty oszustwa i przyjęcia łapówki, natomiast adwokatowi Robert N. postawiono zarzuty: oszustwa, wręczenia łapówki i podrobienia pełnomocnictwa.

Zarzuty dotyczą „dzikiej reprywatyzacji” działki przy pl. Defilad w Warszawie (Chmielna 70) [...] Zarzuty przedstawione podejrzanym w toku śledztwa związane są z dwoma podstawowymi wątkami w postaci przestępstw korupcyjnych oraz oszustw na szkodę spadkobierców polskiego generała, który na skutek działań wojennych znalazł się w Londynie, a następnie w Kanadzie. Działania zmierzające do wyłudzenia składników spadku po generale podjęli podejrzani Robert N. oraz Alina D., jako pełnomocnicy jego spadkobierców, wprowadzając ich w błąd co do znaczenia czynności prawnych, zakresu praw majątkowych wchodzących w skład spadku i ich rzeczywistej wartości. Na skutek działań podejrzanych pokrzywdzeni ponieśli szkodę w łącznej wysokości 27.030.946 złotych.

Zarzut udzielenia korzyści majątkowej znacznej wartości – w wysokości 2.500.000 złotych w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa przedstawiono Robertowi N., a zarzut przyjęcia tej korzyści – Jakubowi R.  W zamian za tę korzyść Jakub R., wydał decyzje o ustanowieniu użytkowania wieczystego nieruchomości przy pl. Defilad 1 na rzecz osób reprezentowanych właśnie przez Roberta N. Szkoda w mieniu m.st. Warszawa wynosi 62.520.000 zł. Kwota ta jest wartością użytkowania wieczystego tych działek


- podała wówczas Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.

W przypadku wszystkich czworga podejrzanych prokurator powziął uzasadnione wątpliwości co do ich zachowania.

 Obawa utrudniania postępowania spowodowała skierowanie wniosków do sądu. Sąd podejmie decyzję w ciągu 24 godzin, co do zastosowania środków zapobiegawczych


– podała prokuratura podczas konferencji we Wrocławiu.

Prokuratura podała, że możliwe są kolejne zatrzymania.

Wnioski o areszt wpłynęły do sądu w nocy – przed północą.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Nożownik z Monachium zatrzymany

Nożownik z Monachium zatrzymany

Zagadka tajemniczego "zdjęcia"…

Zagadka tajemniczego "zdjęcia"…

Konferencja w Gdańsku: Wykład Doroty Kani…

Konferencja w Gdańsku: Wykład Doroty Kani…

Minister Gliński spotkał się ze studentami…

Minister Gliński spotkał się ze studentami…

Ceremonia nałożenia paliusza abp.…

Ceremonia nałożenia paliusza abp.…

Nożownik z Monachium zatrzymany

/ DominikSchraudolf/pixabay.com

Uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował w Monachium sześć osób, z których cztery zranił. Po pościgu antyterroryści z oddziału SEK zatrzymali domniemanego sprawcę, który próbował uciekać.

Nożownik zaatakował swoje ofiary w sześciu różnych punktach miasta, między innymi w okolicach Rosenheimerplatz. Cztery osoby odniosły rany kłute, jednak życie żadnej z nich nie jest zagrożone – podała policja. Natomiast szef bawarskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Joachim Herrmann powiedział, że jedna z rannych osób jest w stanie ciężkim.

Rzecznik policji w Monachium poinformował, że zatrzymana osoba odpowiada opisowi sprawcy, jednak z ostatecznym odwołaniem alarmu trzeba będzie jeszcze zaczekać. Policja nie podała żadnych szczegółów dotyczących tożsamości sprawcy ani motywów jego postępowania. Zdaniem policji nożownik działał na własną rękę i nie miał wspólników.

Wcześniej policja podawała, że poszukiwany jest około 40-letni mężczyzna ubrany w zieloną kurtkę treningową. Domniemany sprawca ma 1,75 m wzrostu, jest korpulentnej budowy, ma krótkie ciemnoblond włosy i jest nieogolony. Porusza się czarnym rowerem, ma plecak.

Policja apelowała do mieszkańców, by pozostali w domach i unikali okolic Rosenheimerplatz i parku Ostpark.

Jak pisze agencja DPA, incydent wywołał u wielu mieszkańców skojarzenia z tragicznym wydarzeniem z lipca ubiegłego roku. Pochodzący z Iranu 18-letni Niemiec David S. zastrzelił wówczas w centrum handlowym w Monachium dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo.

Stolica Bawarii była wówczas przez wiele godzin sparaliżowana wskutek prowadzonej przez policję akcji poszukiwania sprawcy.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl