​Zaczęli awanturę. Obrady Sejmu jeszcze nierozpoczęte, a opozycja już żąda przerwy

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

– Proponujemy przerwę w obradach Sejmu do 18 stycznia oraz przedstawimy projekt uchwały w sprawie rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego – poinformował szef PO Grzegorz Schetyna. Z kolei lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz chce, aby posiedzenie przesunąć aż o dwa tygodnie. 

Przed chwilą wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zgłosiła wniosek na posiedzenie Prezydium Sejmu o przerwę do środy 18 stycznia do godziny 9.00, żebyśmy mieli czas na znalezienie tego pomysłu na rozmowę i znalezienie rozwiązania tego konfliktu – powiedział Schetyna w środę dziennikarzom.

Jak dodał, szef klubu PO Sławomir Neumann, na posiedzeniu Konwentu Seniorów przedstawi też projekt uchwały ws. rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego. – To jest wyciągnięcie ręki ze strony Platformy –  przekonywał lider PO.

Po godz. 10.30 na sali plenarnej Sejmu rozpoczęło się spotkanie klubu Platformy.

Podobny pomysł mają ludowcy. – Należy o dwa tygodnie odroczyć posiedzenie Sejmu – powiedział PAP Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział też, że PSL nie będzie uczestniczyło w ewentualnych obradach w Sali Kolumnowej.

Chcemy normalnej pracy, rozwiązywania problemów, a nie ich mnożenia (...). Nie damy się zapisać ani do totalnej opozycji, ani do totalnej władzy – mówił. Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że wniosek o odroczenie obrad zostanie złożony na Konwencie Seniorów.

Emocje są bardzo duże – powiedział Kosiniak-Kamysz. – PiS nie rozwiązał konfliktu, na władzy zawsze spoczywa większa odpowiedzialność za doprowadzenie do porozumienia, bo to oni mają możliwość uzyskania większości w Sejmie i Senacie – ocenił.

Jak już informowaliśmy, Marek Kuchciński podkreślił, że w środę rozpocznie się nowe, 34., posiedzenie Sejmu. Dodał również, że ma nadzieję, iż posłowie opozycji nie będą utrudniać pracy i blokować mównicy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

82. urodziny Franciszka

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/mariordo59/CC BY-SA 2.0

  

Zdjęcie papieża Franciszka z młodzieżą widnieje na torcie przygotowanym z okazji jego przypadających dzisiaj 82. urodzin. Tort - jak co roku - wysłano do Watykanu z położonej w pobliżu cukierni.

Tort ma smak mango. Jajka i mleko pochodzą z gospodarstwa rolnego na terenie papieskiej rezydencji w Castel Gandolfo - poinformowali cukiernicy.

Co roku mistrz cukiernictwa Francesco Ceravolo z położonej koło Watykanu ulicy Borgo Pio przygotowuje dekorację na urodzinowym cieście dla Franciszka ze specjalnym przekazem odnoszącym się do aktualnych wydarzeń.

Tegoroczny nawiązuje do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się z udziałem papieża w Panamie 23-27 stycznia, a także do synodu biskupów na temat młodzieży, który odbył się w październiku.

"Zrealizowaliśmy temat młodzieży i papieskiej podróży do Panamy także dobierając składniki; wykorzystaliśmy egzotyczny owoc w kremie"

- wyjaśnił Ceravolo.

Przypomniał, że w Krakowie podczas poprzednich Światowych Dni Młodzieży w przemówieniu powitalnym papież pytał tysiące młodych ludzi, czy można zmienić stan rzeczy.

"Odpowiedzią było jedno chóralne TAK. Staraliśmy się w wybranym wizerunku przedstawić uśmiechniętego Ojca Świętego w centrum tych zmian"

- podkreślił cukiernik w rozmowie z dziennikarzami.

Przed rokiem na torcie widniał rysunek znanego rzymskiego artysty, twórcy murali Mauro Pallotty, przedstawiający papieża z teczką dźwigającego kulę ziemską. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl