niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Legendarny opozycjonista pokieruje Klubem Gazety Polskiej Warszawa 2

Dodano: 10.01.2017 [21:50]
Legendarny opozycjonista pokieruje Klubem Gazety Polskiej Warszawa 2 - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
"Dla ludzi należących do Klubów Gazety Polskiej ważne są poglądy konserwatywne, rodzina, naród, Polska, państwo, oni myślą o swojej Ojczyźnie. Siłę widzą we wspólnocie, w ich działaniu widać troskę o dobro wspólne. Kluby zajmują jasne, klarowne stanowisko: wspierają rządzących, którzy chcą dokonać dobrej zmiany"- mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Borowski, legendarny opozycjonista, działacz społeczny, który powołuje Klub Gazety Polskiej Warszawa 2.

Dlaczego chce Pan powołać do istnienia Klub Gazety Polskiej Warszawa 2?
Kiedy 16 grudnia doszło do afery związanej z okupacją przez opozycję Sali Plenarnej, kiedy skrzyknęli się tzw. KOD-erzy i zaczęli protestować, nie miałem do kogo zadzwonić, żeby skrzyknąć grupę ludzi, żebyśmy dali odpór tamtym protestującym. Pojechałem do Sejmu, ale wtedy byłem sam.
Wtedy pomyślałem, że trzeba by było mieć ekipę, która byłaby gotowa do reakcji, z nagłośnieniem, która rzeczywiście byłaby spontaniczna. Przecież to, że ustawiono scenę, zebrali się ludzie pod Sejmem, to wszystko musiało być wcześniej "nagrane", przygotowane, a tylko ci ludzie udawali, że jest to spontaniczne działanie.
Dlatego wiem, że w takich sytuacjach jest potrzebna grupa osób, która jest w stanie szybko, sprawnie zorganizować się i być Grupą Szybkiego Reagowania na stan zagrożenia. Ja od paru lat śledzę Kluby Gazety Polskiej jako bardzo sprawną organizację, która jest gotowa do szybkiej reakcji.

Skontaktowałem się z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem, który zaproponował mi stworzenie Klubu Gazety Polskiej. Te Kluby mają już swoją markę, działają w wielu miastach, reagują, więc myślę, że w Warszawie potrzebny jest taki klub. Ta marka ma już formę organizacyjną, ma szyld i on jest naprawdę wiele wart. Tej marki nie trzeba już budować, ona już istnieje.
 
Kiedy Klub Gazety Polskiej Warszawa 2 rozpocznie swoją działalność?

Jestem spokojny o to, że ten klub będzie aktywny i że jego działalność odciśnie piętno. Jeszcze nie rozmawiałem z moimi przyjaciółmi, kolegami czy z różnymi osobami, które widziałbym w tym, aby się włączyły w taką działalność, ale to jest kwestia najbliższych dni. I na pewno nie będzie problemu, żeby chętni dołączyli.
Myślę, że dobrym momentem na rozpoczęcie działalności będzie wspólne kolędowanie, które zapowiedzieliśmy na 18 stycznia. Cóż znaczy nasza siła bez pomocy Pana Boga? W każdym naszym działaniu, potrzebna jest Boża Opatrzność. Myślę, że wspólne kolędowanie jest dobrym momentem do zainaugurowania działania Klubu.
 
Na czym Pana zdaniem polega fenomen Klubów Gazety Polskiej?
Uczestniczyłem w różnych działaniach "Gazety Polskiej". Tych inicjatyw jest bardzo dużo. Kluby to patriotyczna część naszego społeczeństwa, która myśli o historii, chce się jeszcze dokształcać w zakresie historii. Dla ludzi należących do Klubów Gazety Polskiej ważne są poglądy konserwatywne, rodzina, naród, Polska, państwo, myślą o swojej Ojczyźnie. Siłę widzą we wspólnocie, w ich działaniu widać troskę o dobro wspólne. Kluby zajmują jasne, klarowne stanowisko: wspierają rządzących, którzy chcą dokonać dobrej zmiany.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Bardzo dobry pomysł.

Cieszę się bardzo, że taki człowiek chce działać dla naszej Ojczyzny. Jesteśmy bardzo potrzebni, bo drą z każdej strony i drzeć nie przestaną. Hiler, ty partaczu.

Uważajcie na tego borowskiego. Ma jakieś dziwne POwiązania z Czeczenią, czyli ruską agenturą. POkacapia nigdy go nie skrzywdziła i miał tam zawsze dobrą prasę. Z reguły nie ufam takim POdejrzanym typom. Gdyby był przeciw kacapii zostałby medialnie linczowany tak jak Kaczyński i Macierewicz. Uważam że to boleslaw.

Przed pisaniem na laptopie włóż rękawice spawacza. A palnik skieruj na swoją fizjonomię.

Powstanie czegoś takiego to jest napewno dobre. Ja popieram, ale za daleko mieszkam od Warszawy ale może będzie można też i w inny sposób. Jaki? Nie wiem!
Według mnie jest to dobre ale jestem pewny, że tak jak do prawdziwej Solidarności weszli szkodnicy- Żydzi. Bądżmy szczerzy, bo ani Mazowiecki, Thusk, Szczynukowicz- Komorowski, Michnik i tysiące ich.... tak i tu gdzie Polska, też wejdą! Zginą piniądze i dokumenty a my łatwowierni, będziemy pieprzyć jak i w tej chwili!!!
Trzeba patrzeć dość "głęboko" kogo wybieramy!

-Mam sąsiadkę którą znam od lat. W latach 80tych, zostawiła mężą z dziećmi i wyjechała do Austrii. Tam się "zaczepiła" o innych. Póżniej wyjechała do Niemiec i tam sobie znlazła Niemców. I to podobno nie jednego. Do Polski przyjeżdżała. Ostatniego lata kiedy była w Polsce, miałem okazję rozmawiać z nią i to o polityce. (Krótko opisuję) - Macie swój rząd! Macie swoją telewizję i parę innych rzeczy! A Kaczyński... - Pytam jak to macie? Mamy a ty nie?
- To się wam skończy! Była wściekła!
- Zaniemówiłem na jej gadkę! Ale po chwili pytam kto Ty jesteś Niemka? A możeś ty Żydówka?
- Niby od urodzenia była Polką i zawsze była Polką ale jak nastały te czasy jakie mamy to się okazało, że jest Żydówką. Ale jak "poczuła"swój zapach to jest wściekłym wrogiem Polski i Polaków. POLSKI POLSKIEJ!
Nikt mnie nie przekona, aby przyjmować każdego jak leci bo ON Polak. A może być gówno prawda!
Nich każdy kogo się nie zna dostarczy świadectwo chrztu, bierzmowania, na bierząco do jakiej parafii lub organizacji należy. Inaczej za parę lat znowu jaki Frasyniuk posiądzie parę boeningów!

Czasami i te swiadectwa nie wystarcza, bo odzywa sie w nich zew krwi. Mamy tu w Kanadzie takich POlakow. Nazywal sie taki Arendt. Kiedy olal juz polski klub ping ponga do ktorego nalezal ladnych pare lat to przyznal sie, ze nalezy do szwajcorow znad Jordanu, ktorzy przybyli do Polski z Holandii. Takich Olendrow bylo wielu i dzis sie ujawniaja kim wlasciwie sa. Ale nie mozna wszystkich do jednego kosza, zeby nie wylac dziecka z kapiela. Ale nalezy sprawdzac dosc czesto wszystkich czlonkow Klubow Gazety Polskiej, ale nie przesladowac. Jedno jest pewne, ruskich agentow w Polsce na dzien dzisiejszy nie brakuje. Dyskrecja nie zawadzi.

Jeśli to prawdziwie oddolna inicjatywa, a nie inspirowana odgórnie próba podkopania kolejnego, już istniejącego klubu tym razem w Warszawie, to pogratulować.

Ludzie opanujcie sie ze swymi pomyslami!
Od takiego reagowania ma byc PRAWO anie jakies pseudo bojowki!
Rodzina, Naród, Państwo Prawa, to sa wartosci PATRIOTOW a wiec ludzi czujacych sie POLAKAMI, a nie tylko czlonkow Klubów Gazety Polskiej!
U mnie jest krotka pilka!
PRAWO DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWE!
Obecny Kodeks Karny z tymi wszystkimi obejsciami dla 'swoich i bogatych' nigdy nie pozwoli na trwale zmiany ktore niby PiS chce wprowadzac!

Wiec, lamiacy prawo uzurpanci okupujacy budynek Parlamentu do odpowiedzialnosci karnej i to NATYCHMIAST!
Jesli bedacy Marszalkiem nie rozroznia PRAWA od BEZPRAWIA, to niech zrezygnuje ze stanowiska i mandatu, bo jest nieodpowiedzialny!
Ludzie nadziani strachem NIGDY zadnych dobrych zmian nie uczynia, bo zawsze beda kombinowac jak tu wszystkim dogodzic i 'swoich' uchronic przed bezprawiem prawa!
Jakies tam KODy - jak teraz po grabiezach PO, nie macie jeszcze demokracji to wynocha z POLSKI!
Najlepiej do tego rudego imbecyla.

Panie Piotrze Duda! - gdzie ta Solidarność co Pan kilka dni temu publicznie obiecywał?, proszę brać przykład z Pana Adama Borowskiego. Wstyd, Pnie Piotrze, a może poda Pan prawdziwa przyczynę pańskiej decyzji?, jeżeli nie, to obawiam się, że zrobi to "hiena".

Zamknij japę prowokatorze!

Bardzo słuszna inicjatywa bo Rząd nie może zajmować się odpieraniem prowokacji. Wszystkie ataki na rząd musżą odpierać zwolennicy, obywatele popierający Rząd. A więc niech żyje Samoorganizacja !!!
Sami Polacy zorganizowali AK, wiec i tym razem się uda powołać organizację obywatelską która odbierze głos KODziarzom. Tego było trzeba !!!!

Pragnę przekazać wyrazy uszanowania dla Pana Adama Borowskiego. To cenna inicjatywa, godna upowszechnienia.
My Polacy mamy obowiązek popierać nasz rząd. Nie może być tak
dalej, że garstka hałaśliwych postkomunistycznych lewaków
destabilizuje bezkarnie naszą Ojczyznę. W razie potrzeby należy dać nawet czynny odpór tym żulom i warchołom.
Nie można tolerować aby wybrany demokratycznie rząd nie mógł
swobodnie funkcjonować.

Popieram z calego serca. Miroslawa Woroniecki (prezes Klubu Gazety Polskiej, Paryz)

Brawo Panie Adamie!

Tym sie rozni prawdziwy patriota od Frasyniuka - esbeckiej onucy, zdrajcy i kmiota!

czy dzisiaj Piotr Duda ogłosił datę marszu poparcia?

Szanowny Panie stary troll,
Niestety w dalszym ciągu dla obrony nowych polskich przemian można tylko liczyć na kluby GP. Ciekawe dlaczego Pan Piotr Duda się wycofał?, być może ze jest to taki drugi Kukiz celebryta, a może znowu wyciągnięto na dywanik jego pieska? Przykro mi, ale koła radia Maryja jak była potrzeba licencji wejścia na multipleks to odbył się prawie 300 tysięczny marsz, a teraz gdy rzeczywiście nasz nowy polski rząd potrzebuje poparcia siedzą cicho jak myszy pod miotłą. Wypisz, wymaluj narodowcy od Kukiza również podwinęli ogonki. A kilka dni temu Pan Piotr Duda chwalił się, że kodowców "czapkami nakryje" i co Panie Piotrze ? - ano nic ("Indyk" - Mrożka).

"Bić ku**ów panie hrabio"

Gdzie się można zgłosić?

Od kiedy to NORMALNOŚĆ / Rodzina , Dom , Polska , Państwo i Naród / to jakieś konserwatyzmy , czy to jakieś artefakty!!!?

Był jednym z organizatorów akcji uwolnienia postrzelonego przez milicję Jana Narożniaka.

10 lipca 1982 został aresztowany, a 19 maja 1983 skazany na sześć lat więzienia (w lipcu 1983 wyrok zmniejszono o połowę).

W 1985 został zaprzysiężonym członkiem Solidarności Walczącej.

Uczestniczył w podziemnym ruchu wydawniczym, organizował wydawnictwa Wers i Prawy Margines, wydawał pismo Solidarności Walczącej „Horyzont”.

NO TO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO !!!

Był wtedy taki wiersz o tej AKCJI uwolnienia Jana Narożniaka, która zorganizował Adam Borowski z kolegami, w szpitalu na Banacha:

Parę dni minęło
– wie już Polska cała –
że Jasio Narożniak
zrobił gliny w wała

Mieli ze szpitala
wziąć go do więzienia
ale mu pomogli
chłopaki z podziemia

Siekiera, motyka, styczeń, luty,
Petru z Schetyną gubią buty

Popieram swietna inicjatywa,koniec systemu TuSSka i Komoruska!!!!

Brawoooo dla Pana Adama Borowskiego za cenna inicjatywe powolania KGP W-wa 2. Gratulacje od Klubu Gazety Polskiej w Paryzu (prezes, Miroslawa Woroniecki)

Upewnij się czy to prawdziwy Polak! Wielu "polaków" zakamuflowanych było w oryginalnej Solidarności. Min. tacy polacy jak Frasyniu, Mazowiecki, Komorowski. Wałęsa, Geremek itd.itd.itd.!
To "Brawoooo" jest o dużo za wcześnie kolego!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl