niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

A mówił, że nie ma na spłatę alimentów. Kijowski okradał własne dzieci

Dodano: 10.01.2017 [08:09]
A mówił, że nie ma na spłatę alimentów. Kijowski okradał własne dzieci - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Firma Mateusza Kijowskiego i jego drugiej żony zarobiła na Komitecie Obrony Demokracji ponad 91 tys. zł. Mimo to lider KOD-u kilka dni przed wybuchem afery twierdził w rozmowie z „Codzienną”, że nie stać go na spłatę zaległych alimentów. – Kijowski jest nie w porządku w stosunku do własnych dzieci. Jak się okazuje, kłamstwo ma krótkie nogi – mówi nam Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS.

Tuż przed wybuchem afery z udziałem Mateusza Kijowskiego zadzwoniliśmy do niego, aby skomentował nowe przepisy alimentacyjne, które przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. W wypowiedzi, którą zarejestrowała nasza reporterka, lider KOD u odniósł się do własnego zadłużenia alimentacyjnego.

– Regularnie spłacam w takiej wysokości, w jakiej jestem w stanie. Mam ustawione alimenty powyżej moich wynagrodzeń od wielu lat, w związku z tym nie jestem w stanie ze wszystkich się wywiązywać. Natomiast nigdy nie byłem ścigany i nigdy nie było takiej sytuacji, żebym był oskarżany o unikanie czy cokolwiek w tym stylu – mówił nam Kijowski.


Zapytaliśmy go również o źródła dochodu. Lider KOD u podkreślił, że pieniądze czerpie z pracy i wsparcia rodziny. Po rozmowie wysłaliśmy mu tekst do autoryzacji, jednak Kijowski zmienił zdanie i zażądał wycofania swojej wypowiedzi z artykułu dotyczącego alimentów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kim z "Newsweeka" zapytała Kijowskiego o długi za alimenty. Odpowiedź? Ręce opadają


Jak się okazało kilka dni później, unikanie płacenia na dzieci szło mu nad wyraz sprawnie.O jego problemach z płatnościami alimentów mówił Radomir Szumełda, druga osoba w KOD-zie. Odpowiadając na pytanie dziennikarza Onet.pl., dlaczego Kijowski nie chciał oficjalnego zatrudnienia i pensji z komitetu, dlaczego nie wystawiał faktur KOD owi i czy „mógł to być sposób na ominięcie komornika, którego Mateusz Kijowski ma na głowie”, oznajmił: „To pan powiedział. Mnie niezręcznie jest to komentować”. Przyznał, że podczas rozmów na temat oficjalnych zarobków „ze strony Mateusza wiecznie były jakieś »ale«”.

​CZYTAJ WIĘCEJ: Kijowski pobił rekord hipokryzji! Wspiera akcję „skutecznego egzekwowania alimentów”


W Polsce unikanie alimentów to powszechny problem. Szacuje się, że dotyczy on 1 mln dzieci. Średnia ściągalność alimentów to 17 proc. W sumie zadłużenie alimenciarzy wynosi 10,5 mld zł. Za uporczywe unikanie płacenia alimentów grozi w Polsce do dwóch lat więzienia. Kijowski jednak nigdy nie był z tego tytułu ścigany.

Cały tekst w "Gazecie Polskiej Codziennie"

 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To jak jest z tym Szumełdą? To dobre i wiarygodne źródło informacji czy łajdak i nicpoń, jak można przeczytać w innym tekście na niezalezna.pl? Pytam, bo chcę wiedzieć, żeby się nie zgubić i wiedzieć, jaka prawe mam głosić wśród znajomych.

Dlaczego Rzeczpospolita toleruje taki wrzód na swojej dupie???????????

osobnika o takiej aparycji i wnętrzu należy eliminować. nie dodam nic więcej

Dodaj trutkę na "szczura" !
;)

Dlaczego Rzeczpospolita toleruje taki wrzód na swojej dupie???????????

No i co to za rewelacja ? spłacił dług żonie kupując jej firmę .A że nie za własną zapracowaną kasę to frajerzy same się rozsiewają a cwaniaki korzystają .Pewnie i miała płacone z funduszu alimentacyjnego jak znam 'elitę" rządów kolejnych . Tak nam serwują głupie rewelacje a ja się dopytuję już 3 tydz. co słychać w sprawie reprywatyzacji czy mam dobry instynkt i właściwe 'teorie spiskowe" to cisza w eterze a nawet mnie blokują bym za wiele sobie nie pozwalał .

Obrzydliwy typ. I takim właśnie cwaniaczką dają się manipulować Polacy zamiast popierać dobrzy rząd, który potrzebuje wsparcia narodu, bo jest atakowany przez wrogie nam ,Polakom siły zarówno z za wschodniej jak i zachodniej granicy.
Na pohybel wrogom Polski !
Na pohybel Lemingom !

panie, końcówków się Pan naucz.

ciagle ta geba na niezalezna.pl
To czlowiek katastrofa - bledy w poczeciu.

Kwota wolna od zjęć komorniczych 1336zł. od wynagrodzenia netto - KOD proponował 2500 zł. , na alimenty komornik by ściągnął 1164 zł miesięcznie - z 5%- udziałem w spółce i to z rozdzielcznością majątkową 26700 zł netto - do tego niepotrzebny jest specjalista.

W Polsce jest wiele osób z polskim obywatelstwem, co nie znaczy że są Polakami;Michnik,Holland,Kijowski,Stalińska a może stalinowska? i wielu innych: to tacy Olisadebe polscy!!!

Witam wszystkich, z którymi chciałem się podzielić swoją historią.
Jestem jednym z czwórki dzieci podobnego alimenciarza - człowieka, co zmuszał własne dzieci do żebrania na jedzenie. Leszek, przebił Kijowskiego. Wisi ponad 500tys zł. Zrujnował życie mojej matce i pogrążył rodzinę z długami. Wszystko bo lubił Panie lekkich obyczajów i pieniądze. Dla nich zostawił czwórkę dzieci. Wiele lat spłacamy długi. Ojciec znając prokuratorów, wojskowych, sędziów, których przekupywał uzyskał nietykalność. Każde z nas dzisiaj poprzez dotkniętą biedę, syzyfową pracę oraz podkreślę, bezcenne katolickie wychowanie osiągnęło sukces zawodowy, mamy własne firmy. Jednak Leszek wszystko stracił. Drugą żonę, 8 samochodów, dom, firmę i zaginął. Śladu po nim nie ma.

Mateuszu... Leszek nigdy się do nas nie odezwał choć to jego nam brakowało a nie pieniędzy. Masz szanse się nawrócić człowieku, tylko zacznij się modlić i zadośćuczynić. Nigdy nie jest na to za późno. Inaczej będziesz wiecznym tchórzem bez honoru.

Miałem 8 lat. Dzisiaj 26, prowadzę firmę nie dla pieniędzy, ale dla innych by móc dawać pracę potrzebującym.
W życiu cenna jest tylko miłość dawana innym a nie pieniądze, które chcą zniewolić człowieka. Wyzbyj się ich a zrozumiesz czym jest szczęście.
Z Bogiem

fantastycznie ,że są jeszcze tacy ludzie i pracodawcy ,to wielkie szczeście.Zycze samych sukcesów.z Bogiem.

Niech Dobry Bóg Ci błogosławi i niech stawia na twej drodze samych życzliwych i pomocnych ludzi i niech dobro które świadczysz innym wróci do Ciebie w dwójnasób.

Z całego serca życzę powodzenia.
Trzymam kciuki.

synu alimenciarza. Pomimo braku ojca jestes dobrym czlowiekiem dzieki wychowaniu w wierze katolickiej, na pewno nie jest ci latwo bo jest to trauma ktora pozostanie na cale zycie, jednak twoja opowiesc wzrusza.. Pozdrawiam i zycze zebys byl silny, zebys spotkal dobra kobiete z ktora bedziesz mogl zalozyc kochajaca rodzine. Szczesc Boze.

Przecież to najzwyklejszy menel będący na utrzymaniu żony, na milę śmierdzący służbami, których "nie ma"! Rozumię różnice poglądów, ale żeby takie indywiduum obrać sobie za politycznego i mentalnego guru trzeba nie mieć dla samego siebie odrobiny szacunku!

A Bolek?
To jakaś metoda,żeby takie buraki windować.
Też nie rozumieM.
Może ktoś podpowie?

Kijowski został zwerbowany przez WSI i tyle. On nic nie wie, on tylko jest bezmózgim narzędziem w rękach byłej bezpieki WSI, którą z hukiem wywalił szef MON A. Macierewicz. WSI nie chce demokracji, tylko władzy dla swoich komuszych liderów, to stara prymitywna metoda, dziś już się nie sprawdzi. To prowadzi do tylko starć, to są ich siłowe metody, nie mające nic wspólnego z demokracją.

Rece opadajom. On by chcial im gniazdko stwozyc, jednak .One z mamom babom i dziadkiem rece te mu POdcinajom.i bondz tu drugim walensom. tylko firme stwozyc niekoniecznie demokratycznom, jak Gazeta Wyborcza np.. I od nowa (Polska Ludowa), rece opadac bedom az w moskwie i waszym komdomie nawet. droga moniko.

Unikanie płacenia alimentów nie przeszkadzało walczącym z nim o tzw."DEMOKRACJE", również wysokim funkcjonariuszom państwa, iść pod rękę w pochodzie. Wiadomo więc, że nie o prawo i demokrację chodzi lecz o KORYTO i DOJENIE NARODU.Nikt chyba nie ma wątpliwości.

Z jakimi honorami Kongres Kobiet (!!) czcił ALIMENCIARZA..
Feministki wyraziły "wielki szacun" dla jednego z tych których same zwalczają człowieka niepłacącego alimentów..
Coś je musiało motywować..
Bo; OBALANIE KACZYZMU jest ważniejsze ..od spraw kobiet, no i te 500+ , mieszkanie+..a- DOFINANSOWANIE feministek... Przejrzystość prawna ich organizacji..uczciwość..
Wychodzi brud i patologia..cynizm i obłuda -brutalna walka o KASĘ o koryto..Choćby PRZECIW Polsce , choćby polski interesem ..KASA..KASA...KASA..A Soros -płaci..
<> <> <>
Ludzie zawiedzeni portugalską eskapadą Petru..mają, jeszcze wybór..mogą wrzucić monetę Kijowskiemu do puszki..na drobne wydatki ..
Doprawdy jest w czym wybrać..
<> <>
Kijowskiego - CZŁOWIEKIEM "HONORU"..Tak się, sam określił..
Zapisując się, tym samym, do innych "ludzi honoru"..jak Kiszczak, Jaruzelski (mafiozi)..
Nie pozostaje nam nic innego jak zmodyfikowanie znaczenia słowo HONOR..
Targowica łamiąc demokracje walczy z jej brakiem..
Targowica nie miała wyboru -zdjęła maskę ..wyłoniła się twarz obłudnika , cynika "cwaniaczków" szperających po cudzych dokumentach ..FIZYCZNIE atakujących posłów..szkodzących krajowi wbrew -przysiędze posła..
KASA, gangsterstwo, KASA, gangsterstwo..Zdrada-Targowica..
KORYTO..KORYTO..

Kijowski juz tak sie wkopal ,przez swoje wypowiedzi, odnosnie spraw alimentacyjnych i prac zleconych dla KOD-u, ze teraz
prokurator ma prosciutka sprawe zeby goscia podsumowac i poprosic do kasy, lub wsadzic do pierdla. W normalnym panstwie to by nastapilo. Czekam co bedzie ( ja juz wieeem).

propubliko bono...
Ale gemba kretyna, chory umyslowo.

Kijowski kłamie. W sprawach finansowych większość ludzi jest nieszczera. Jeśli już chodzi o alimenty to on poszedł na taki kompromis z rodziną, ponadto musi mieć dobre układy z ludźmi na wysokich stołkach. Pozwala mu to okradać podatników by wyłudzać kasę na utrzymanie rodziny. A rodziny swojej w żadnym przypadku nie krzywdzi ma świetne relacje, tu chodzi wyłącznie o korzyści majątkowe, a to czy żyją razem czy nie jest akurat nieistotne. Tak robi wiele rodzin z tą różnicą że albo spłacają podatników, albo płacą sami alimenty, są zmuszeni w takiej sytuacji na podjęcie raczej każdej pracy inaczej zadłużenie i odsetki rosną. Na wielu alkoholików nasyłana jest policja, a Kijowski jest politycznym cwaniaczkiem, okradającym podatników, ale nie alkoholikiem. Stąd wniosek, że raczej dobrze dba o rodzinę, jest w tym metoda. Krótko mówiąc taki był biznes plan. Wilk syty i owce całe.

„Nie chodzi o unicestwienie nieprzyjacielskich żołnierzy, lecz o unicestwienie ich odwagi”. Jedną z podstawowych metod jest zasiewanie wątpliwości co do źródeł duchowej siły narodu. Demoralizacja narodu to obowiązkowy, długofalowy element każdej wojny psychologicznej ze społeczeństwem naszych nieprzyjaciół z zachodu i wschodu. W każdym kraju chodzi o inne wartości, gdzie te ustalone i dobre , obca agentura, media i grupy interesu niszczą i dezawuują.

Strach przed destabilizacją w państwie lub wojną, władze państwa zamiast jej zapobiegać, często do niej doprowadzają; „jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny”. W naszym kraju deprecjonuje się tradycyjne polskie wartości. Zarówno bohaterstwo powstańców, wielkość i oddziaływanie dawnej Polski wyrugowano ze szkolnej edukacji, a kolejne dzieła kultury promowane przez instytucje państwowe ośmieszały patriotyzm („Ida”). Nie inaczej było z katolicyzmem, atakowanym przez media, w których nakreślano wizję księży nieustannie nadużywających swojej pozycji i wykorzystujących seksualnie dzieci.

Mucchielli wskazuje, dużą rolę odgrywają działania obcej agentury na demoralizację narodu, w których wyróżnia się zaszczepianie poczucia winy w społeczeństwie, jako podstawową metodę demoralizacji narodu – a rzekomy polski antysemityzm odgrzewano zwłaszcza wokół terminów wyborczych w Polsce. Dziś obca agentura toczy walkę o rozchwianie społeczeństwa dla obalenia rządów PiS.

Mnie w sprawie Kijowskiego bawi to, że facet będąc prezesem w sp. z o.o. twierdził, że jest bezrobotny. Nikomu nawet tego sie nie chciało sprawdzić?

Jak Kiju mowi ze wystawil faktury .... to znaczy ze wystawil.
Ale jak Kiju mowi ze placi na dzieci swoje .... to tylko mowi.

Dziala zupelnie podobnie jak dzialala PZPR :o)

:o))

ENDE

Zapytać więc po raz kolejny trzeba, jak to jest z polskim prawem, które nie ściga gościa za alimenty? Nie bierze w obronę tych, co same nie potrafią się bronić, czyli dzieci? Jak można było bezkarnie dopuścić do tak olbrzymiego zadłużenia? Ten przypadek jest najlepszym dowodem na rozkład wymiaru sprawiedliwości. A na marginesie trzeba dodać, że człowiek który nie łoży na utrzymanie własnych dzieci, to zwykła menda, której nie powinno podawać się ręki, który powinien być izolowany przez społeczeństwo, natomiast analizy psychologicznej potrzebują ci wszyscy, którzy z nim się tak chętnie pokzują na scenie i w pochodach. Te wszystkie Nowoczesne, Schetyny, Nowickie, Lisy, Giertychy, ubeki, babskie chórki itp.

A nie dziwi nikogo dlaczego ta afera wybuchla wlasnie teraz?
Nie zastanawia nikogo kim jest Szumelda, jakie ma interesy i znajomosci?
Czy czasem nie przygotowuje przedpola dla Tuska i PO?

Pomyslcie czasem.

Poza tym dlaczego nikt nie podal do tej pory wysokosci alimentow jakie ma zasadzone Kijowski? Moze sa zasadzone na bardzo wysoka kwote, moze to wlasnie jest powodem, dla ktorego nie chce placic tak wysokosch alimentow, bo sa po prostu nieuczciwe. Nie musi tak byc, ale moze. Czesto byle zony dopominaja sie wysokich alimentow po to by spokojnie i wygodnie zyc.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl