niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Arogancja telewizji ZDF. Przeprosiny za „polskie obozy śmierci” są, ale głęboko ukryte

Dodano: 26.12.2016 [16:25]
Arogancja telewizji ZDF. Przeprosiny za „polskie obozy śmierci” są, ale głęboko ukryte  - niezalezna.pl
foto: flickr.com
Jest to wyraźne niewykonanie wyroku polskiego sądu przez niemiecką telewizję ZDF, onieważ treść przeprosin nie została zamieszczona na jej głównej stronie internetowej, choć sąd zadecydował, że treść określonej wielkości ma być tam opublikowana przez 30 dni. Eksperci, z którymi się konsultowałem, są zdania, że nie ma przeszkód technicznych, aby przeprosiny widniały na główne stronie ZDF - mówi portalowi niezalezna.pl mec. Lech Obara, pełnomocnik więźnia KL Auschwitz Karola Tondery, który podał niemiecką telewizję za użycie przez nią sformułowania „polskie obozy koncentarcyjne”.

Mec. Lech Obara, który reprezentuje pana Karola Tonderę, pytany czy prawomocną decyzję sądu dotyczącą publicznych przeprosin niemieckiej telewizji ZDF wobec byłego więźnia KL Auschwitz można uznać za przełomową w niemieckich mediach, mówi:

Dla nas jest to przełomowe orzeczenie, ponieważ dotychczas w procesach jakie wytaczaliśmy niemieckim mediom, a więc po ZDF, wydawcy „Die Welt” - Axel Springer, a także wydawcy niemieckiego portalu „Focus On line” (Focus.de) - po raz pierwszy sąd udzielił obowiązku przeprosin, tam gdzie została zbezczeszczona prawda i pamięć  o II Wojnie Światowej.

Uważamy, że dwie kasacje, które rozstrzygać będzie polski Sąd Najwyższy wobec „Focusa On line” i „Die Welt” przyniosą podobny sukces i na ich portalach znajdą się stosowne przeprosiny skierowane do pokrzywdzonych. My oczekujemy na przyszłość definitywnego zakazu posługiwania się określeniami: polskie obozy zagłady, polskie obozy koncentracyjne, polskie obozy śmierci itp. W przeprosinach jest ważne przesądzenie, że określenia sugerujące, że to Polacy kierowali tymi obozami np. poprzez topograficzne położenie obozu - nigdy już nie może być argumentem obrony, które dotychczas uznawały nawet polskie sądy, np. w Łodzi.


Jak wyglądają przeprosiny ZDF wobec pana Karola Tondery więźnia KL Auschwitz? Nie widnieją one na głównej stronie niemieckiej telewizji ZDF www.zdf.de, na której zgodnie z wyrokiem powinny się znajdować. Zostały umieszczone tylko jednej z podstron, znacznie mniej odwiedzanej www.zdf.de/doku-wissen/richtigstellung-tendera-102.html.


Fot: www.zdf.de/doku-wissen/richtigstellung-tendera-102.html.


Czy umieszczenie informacji o przeprosinach nie na głównej stronie ZDF jest dla mec. Obary satysfakcjonujące? 

Moim zdaniem, jako prawnika, jest to wyraźne niewykonanie wyroku przez niemiecką telewizję ZDF, ponieważ treść przeprosin nie została opublikowana na jej głównej stronie internetowej, choć sąd zadecydował, że treść określonej wielkości ma być opublikowana przez 30 dni na głównej stronie ZDF. Eksperci, z którymi się konsultowałem są zdania, że nie ma przeszkód technicznych, aby przeprosiny widniały na główne stronie ZDF. Ten problem jest więc po stronie ZDF, który musi rozwiązać

- stwierdził prawnik. 

Czy to jest przejaw arogancji ZDF?

Być może, jednak ostatnie zdanie czy będziemy domagać się pełnego wykonania wyroku zależy od pana Karola Tondery, więźnia KL Auscwitz, którego reprezentuję 

- dodał Lech Obara.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

To co zrobiła stacja ZDF jest normą. Każda stacja, gazeta wstydzi się przeprosić za swoje wtopy, kłamstwa i półprawdy. Szkaluje się łatwo. Jeśli już się przeprasza to robi to właśnie tak by żadna wyszukiwarka tego nie znalazła i by było o tym jak najciszej. Trochę to dwulicowe. Portal Gazeta.pl komentuje przeprosiny z oburzeniem, a w tym samy czasie na samym dole strony sam umieszcza przeprosiny malutką czcionką w formie grafiki. Dokładnie to samo robi portal Niezalezna.pl komentując zachowanie ZDF gdy jednocześnie powiela ich działania. Przeprosiny na samym dole strony w formie grafiki o marnej jakości.
Aż się wstyd do błędu przyznać ?

Dlaczego polski rząd wytyka na zbrodnie Niemieckie, skoro sami są zbrodniarzami, widziałem jak pod koniec lat 60-tych w Tcińcu pow. Wałcz mordowano dzieci głęboko upośledzone umysłowo nie udzielając pomocy lekarskiej te dzieci pozostawiano na pewną śmierć i na terenie zakładu one były zakopywane co osobiście widziałem i jestem świadkiem tych wydarzeń. Zakład zlikwidowano 09,12,1969 roku. Piekło jakie przeżyłem w pozostałych zakładach jest trudne do opisania. Ale gdyby miało się to powtórzyć wybrał bym obóz koncentracyjny hitlerowski bo tam miał bym o wiele lepsze warunki jako dziecko, jak mówi historia i opowiadania innych więżniów tych obozów. Niech IPN zajmie się własnymi zbrodniami.

Komunistyczny rząd !!!!! Wybrany po sfałszowanych wyborach.Mordercy tacy sami jak niemcy.

Pamiętacie akcję sprzed roku ?
" DEMOKRACY IN POLAND IS OK, BUT NOT IN GERMANY "
Tam podawaliście też adresy mailowe niemieckich [i unijnych] TV i gazet.
Do nich również warto to puścić.
Szwaby chciały zataić sprawę i nie wykonać wyroku sądu, to niech teraz mają.

A na portalu izraelskim bezczelnie piszą o "Polskim Holokauście" w kontekście tego wyroku:

http://www.israelnationalnews....

Błędem jest zwalczanie pojedynczej kłamliwej frazy. Powinno się zwalczać wszelkie sugestie że to naród Polski kolaborował z Niemcami bo to jest po prostu kłamstwo.

Jak wielokrotnie powtarzam, nigdy Niemcy czy Rosjanie nie będą naszymi przyjaciółmi, to są odwieczni wrogowie, nic i nikt tego nie zmieni.

Nie sa zadnymi wrogami, po prostu maja inne interesy. W tym rzecz Polacy sa jakos nauczeni reagowania na wszystko co sie dzieje uczuciowo. Polska jest slabym krajem tak wiec Rosja i Niemcy to wykorzystuja bo czemu niby nie. Oni nas nie traktuja jako wroga. Maja swoje interesy, ktore sa sprzeczne z naszymi i tyle.

ALBO PRZEPROSINY SĄ W TEJ SAMEJ FORMIE I TYM SAMYM ODBIORZE JAK FAŁSZYWE INFORAMCJE, ale ich nie było i kropka.

Jak proponowałem, należy przygotować stronę na kilku domenach, która będzie wprost nazywała prawdę pod tytyłem np.
Ofiary zbrodni popełnionych przez naród niemiecki podczas II wojny światowej". Zawrzeć tam znaną bazę na początek paru milionów ofiar w kilku kategoriach:
- żołnierze zabici w trakcie działań wojennych
- żołnierze-jeńcy zamordowani przez naród niemiecki
- ludność cywila zamordowani w niemieckich obozach zagłady (z podziałem na kraje)
- zamordowani w miejscach zamieszkania przez naród niemiecki
- zamordowane dzieci do lat 5
- zamordowane dzieci do lat 13
- zamordowane dzieci i młodzież do lat 18
- ludność cywilna-uchodźcy zamordowana przez niemieckich "rycerskich" lotników podczas atakowania kolumn uchodźców na drogach oraz z miejscach zgromadzeń
- ludność cywilna zamordowana przez niemieckich "rycerskich" lotników podczas bombardowania i ostrzału X (wskazać liczbę) kościołów
- zabici pacjencji oznakowanych szpitali zbombardowanych przez "rycerskich" niemieckich lotników
- pacjenci oznakowanych szpitali zamordowani w łóżkach lub w szpitalach albo po wyprowadzeni na zewnątrz i zamordowani z broni ręcznej

Liczby to znamy,ALE MAŁO KTO PAMIĘTA JAK MNÓSTWO LUDZI ZGINĘŁO i te fakty jak zabijanie rannych w tym cywilów w łóżkach po zajęciu szpitala to jest coś, o czym należy tym nazistowskim bydlakom po wsze czasy przypominać.
Podobnie jak bombardowanie kościołów i ludzi przed nimi w trakcie nabożeństw, atakowanie cywili na drogach, nawet polach, ostrzeliwanie wiosek - istotnych stratecznie celi itd.

Publikacja takie strony także w wersji angielskiej, szczególnie te kategorie a wszystko pod np. tytułem "www.ofiarynaroduniemieckiego.com" oraz "www.murderedbygermans.com"

od razu odświeży im pamięć.

TRZEBA TYM BYDLAKOM PO WSZE CZASY PRZYPOMINAĆ ILE LUDZI BESTIALSKO ZAMORDOWALI ICH BESTIALSCY PRZODKOWIE - ZWYKŁE LUDZKIE ZWIERZĘTA

Dobry pomysl, ciekawy komentarz. Tak strona powinna byc w jezyku poskim i angielskim.

popieram - nazwiska

Zróbmy akcje i na FB zamieśćmy ten wpis ZDF-u

To było do przewidzenia.
Przecież szwab to zawsze szwab.

Oczywiscie, ze nie przeprosza jak nalezy.A czy ktos myslal, ze bedzie inaczej?Nie przeprosza I co My Im zrobimy?Za rozrachunki z przeszloscia musza jak zawsze placic ofiary poprzez lekcewazenie I pogarde jaka I'm okazuje dawni oprawcy.ALe ZDF przeciez nie byla czescia HItleryzmu? Ano tak ale czuje sie moralnie odpowiedzialna za "dobre" imie swoich przodkow.Niemcy nie przelkneli tej swojej winy I teraz One nia rzygaja na wszsytkich naokolo.

Niemcami rzadzi teraz szwabska pederastia, ktora po pokrywka rzkeomego lewactwa realizuje "pokojowymi" metodami popragm nasistowskich Niemiec.Niemcami rzadza kryptonasisci.

Przeprosiny sa: na google.de szukaj: Entschuldigung bei Karol Tendera. Jezeli chodzi o ZDF to jest stacja panstwowa - porownywalna z TVP. Wszyscy w ostatnim roku donosza niestety na podstawie informacji zaslyszanych w Gazecie Wyborczej - i taki potem swiatopoglad Niemcow.

Dokładnie tak jest ! To nie jest zła wola Niemców, lecz oni czytają relacje Gazety Wyborczej i nie wiedzą komu ufać.
Po tym adresem: http://www.citizengo.org/pl/si... czytelnik znajdzie sformułowany w postaci petycji do podpisania list w sprawie kłamliwych relacji medialnych o rzekomym braku demokracji w naszym kraju. To są nasi euro-parlamentarzyści i tzw. "nasze" media, które robią nam fatalną opinię na Zachodzie i nie tylko. Nie tylko w unijnych gremiach postronni ludzie nie wiedzą komu wierzyć i myślą, że Kaczyński to faszystowski dyktator, a w Polsce wprowadzono stan wojenny. Proszę rozpowszechnić tę petycję.

ZDF - w samej rzeczy - jest niczym innym jak bandą cynicznych niemieckich neonazistów.

ZDF = nazistowskie pokłosie nazi Mutter, nazi Vater = kolesie polskojęzycznej kloaki tzw. msz RP sikoskiego, geemka i innych szwuli z okolic czerskiej gadzinówki.

Co za problem ?!
W przypadku nie wykonania wyroku sąd nasyła komornika na osądzonego, a ten zajmuje majątek. Na przykład wóz transmisyjny ZDF, który znajdzie się na terytorium RP.
Albo wyposarzenie studia.
Albo wydać europejski nakaz aresztowania na szefów ZDF, za kłamstwo oświęcimskie. Będą się bali wyjechać z Niemiec.

Tak nalezy zrobić zająć wóz transmisyjny ZDF, który znajdzie się na terytorium RP.

to, to ta " nowoczesna" demokracja . Niemcy jedni z dwu obok Rosjan/Sovietów/Żydów, największych ludobójców o jakich świat słyszał i grabieżców woleli aby ten świat mylił ich z ofiarami . Gdy jednak w uratowanej (od roku) Polsce nie ma na to zgody, oni/niemcy nie po-trafią nawet wykonać wyroku sądu w postaci przeprosin za próby wprowadzania świata w błąd mylenia ich barbarzyńskich konzentration kamp ,- jako polskich obozów .
Polska, niczym z przepowiedni, powstaje z po-walenia oślizłej pleśni . Powstaje pośród bezpośrednich sąsiadów jako dwóch największych ludobójców i grabieżców oraz najbestialszym barbażyńcu (ukrainie)o jakich słyszał świat .

Zrozumcie, że to nie jest niemiecka telewizja, a tylko
niemieckojęzyczna tj. u nas tvn. Ktoś inny, ważniejszy podjął
decyzję o likwidacji państwa polskiego i innych państw
narodowych, a Niemcy pełnią tylko funkcję "obozowego kapo"
w ramach projektu pt. UE.

Nareszcie wlasciwy komentarz. Moze coraz wiecej ludzi zrozumie sedno sprawy. To sa zupelnie inni "ludzie"
ktorzy "creuja" cale zamieszanie. Ich zwykle nigdy nie widac na "wierzchu". To parszywe szczury creujace zamieszanie na calej planecie
nie tylko w Polsce, czy Niemczech.

Zeby zrozumiec mentalnosc niemiecka, trzeba wiedziec, iz tu dominujaca byla doktryna pruska, uwazajaca przeprosiny za niedozwolony przejaw slabosci i stad gleboko zakorzeniona w ich umyslach. Zyje w Niemczech od ponad 30 lat, tu spedzilem wiekszosc swojego zycia zawodowego i wiem, o czym mowie. To, co w kulturze polskiej uchodzi za gest madry i szlachetny (przyznanie sie do bledu i przeprosiny), u Germancow po wrecz nie wchodzi w gre !! Na potwierdzenie wystarczy przyjrzec sie cyrkowym woltom oblakanej Makreli w sprawie zaproszenia dziczy muzulmanskiej do Niemiec i Europy lub lawirowaniu Niemcow w sprawie Rosji i Ukrainy. Natomiast dziala wybornie przemowa do ich kieszeni w postaci drakonskich sadowych kar finansowych za ordynarne klamstwa i oczernianie innych narodow, dlatego polecam goraco te droge w przypadku prob ominiecia czy zdezawuowania wyroku polskiego sadu.
PS. A jakie byly polskie sady w okresie minionych 8 lat bledow i wypaczen Platfusow, to kuzdy jeden widzial na wlasne oczy ...

Szwab zawsze będzie szwabem.

@ zuschauerredaktion@zdf.de

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich habe erfahren, dass Sie Schwierigkeiten haben, diese Entschuldigung auf der Hauptseite, d.h. auf der Titelseite Ihres Portals 30 Tage lang zu veröffentlichen.

Inline-Bild 2

Und Sie wollen sich für objektiv halten?

Mit freundlichen Grüßen
(...)

Ps. Warum eigentlich schreiben Sie, dass Herr Karol Tendera in "einem" deutschen Konzentrationslager inhaftiert war, wenn Ihnen der Ort des Lagers bereits bekannt ist? Ist das wieder eine Strategie?

Giga-zbrodniczy i giga-złodziejscy niemcy wciąż są winni Polsce 1000 Miliardów dolarów - nie licząc odsetek ! Niemcy to

naród, prymitywnych, bauerskich ćwoków pierdząch i bekających przy jedzeniu, które kiedy nie czują bata na swojej d..pie

to zmieniają się w barbarzyńskie bydło grabiące i mordujące miliony kobiet i dzieci, a potem po tchórzowsku uciekające przed

kacapską swołczą. Pomimo tego po I-szej i po II-giej wojnie światowej, Amerykanie każdorazowo umorzali płaczącym niemiaszkom

płacenie wielkich reparacji wojennych i jednocześnie podarowywali im gigantyczną pomoc gospodarczą. Dzisiaj jest podobnie.

Niemcy nie mając nad sobą bata podstępnie ograbili gospodarczo południe i wschód Europy. Z Polski, która szczególnie dot-

knięta jest szwabską, wredną zarazą musiało wyemigrować za chlebem 3 miliony Polaków ! Do tego dochodzą ciągle nie zapła-

cone Polsce odszkodowania za grabież i zbrodnie niemieckie podczas II-WŚ. Niemcy panicznie boją się tych gigantycznych odsz-

kodowań winnych Polsce - 1000 miliardów dolarów za straty materialne, nie licząc zaległych odszkodowań za zamordowanie 6,5

mln bezbronnych Polaków (wg. norm USA 1 mln $ za zamordowaną osobę). Dlatego zmasowanie szkalują na całym świecie Polaków

- patrz gebelsowskie seriale "Nazi Matki Nazi Ojcowie", "polskie obozy koncentracyjne" perfidne przypisywanie Polakom

faszyzmu itp. Wyłgują się przy tym ze swoich gigantycznych zbrodni dokonanych na Polakach w niemieckich obozach koncentra-

cyjnych i w masowych egzekucjach dokonywanych przez niemieckie, zbrodnicze, powszechne organizacje jak wermaht, grencszuc,

zelbstszuc, hitlerowska żandarmeria, eses, gestapo itp. Naród Polski to najbardziej wymordowany i okradziony naród podczas

II-WŚ przez giga-złodziejskich niemców i to na 1000 miliardów dolarów ! co stanowiło 85 % Majątku Narodowego Polski ! Dlate-

go dzisiaj to szwabskie badziewie żyje w dobrobycie i znów podstępnie ograbia Polskę i Europę. Polska - która gdyby nie nie-

miecki holokaust na niej, byłaby 60-milionowym krajem z gospodarką na poziomie francuskiej - ma moralne prawo do patrzenia

złodziejskiemu szwabstwu na łapy. I powinna zawierać sojusze dla nowego traktatu unijnego i przeciwko szwabskiej hegemonii,

która doprowadziła do totalnej ekonomicznej i moralnej zapaści Europy oraz do islamistycznego potopu. Korzystne jest to, że

międzynarodowa pozycja 4-rzeszy - która sprowadziła na Europę islamski terroryzm, gwałty na kobietach, gnojenia wolności

słowa, dezintegrację Unii (Brexit) - spada na pysk co daje szansę Polakom szybko przywrócić w Polsce praworządność i oczyścić

ją z PO-PSL-SLD-KOD-NOVO-żydo-komunistycznych, agenturalnych śmieci na usługach antypolskiej szwabsko-kacapskiej koalicji.

Gigantyczne odszkodowanie za I wojnę światową Niemcy zapłacili CO DO FENIGA/CENTA, mniejsze odszkodowanie za II WŚ TEŻ ROZLICZYLI, czyli są dobrzy w spłacaniu szkód.

Dlatego mówię , że nie możemy być frajerami do końca świata i o jeden dzień dłużej. Reparacje wojenne muszą być !!! Inaczej oni nigdy nie nabiorą szacunku dla nas bo nie ma się szacunku dla ofermy.Brak reparacji może też ich zachęcić do nowych rajdów na nas.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl