niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2017

Kulisy negocjacji o EmiTel. "Dlaczego premier Buzek zmienił zdanie?"

Dodano: 19.12.2016 [13:51]
Kulisy negocjacji o EmiTel. "Dlaczego premier Buzek zmienił zdanie?" - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Od soboty występują w Polsce problemy z odbiorem sygnału Telewizji Publicznej. Dostawcą sygnału TVP jest firma Emitel. O Spółce pisali Piotr Nisztor i Cezary Bielakowski w książce „Jan Kulczyk. Biografia niezwykła”.
 
"Od soboty posiadacze dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej w 13 województwach nie mają dostępu do kanałów TVP. - Poinformowaliśmy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będę chciał poinformować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP" - informował portal niezalezna.pl

Amerykańska firma Emitel zresetowała urządzenia, ale nadal widzowie w wielu województwach mają problemy z odbiorem sygnału i nie mogą oglądać programów Telewizji Publicznej.

Nazwa firmy pojawia się w kontekście prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej.

Fragment książki „Jan Kulczyk. Biografia niezwykła”, Wydawnictwo Fronda 2015:

We wtorek, 25 lipca 2000 r., w biurach Kulczyka w Warszawie było tłoczno już od wczesnego poranka. Przedstawiciele France Telecom z prezesem Michelem Bonem na czele przyjechali do siedziby firmy prosto z lotniska Okęcie. Na podpisanie umowy sprzedaży TP SA oczekiwało w napiętej atmosferze kilkanaście osób. Nerwówka miała swoje powody. Okazało się, że transakcja nie może być sfinalizowana. Brakowało podpisów pod załącznikiem nr 11. Prośbę o zaakceptowanie tego dokumentu France Telecom przekazał doradcy Ministerstwa Skarbu dzień wcześniej – 24 lipca.

O problemie szybko został powiadomiony premier. Jerzy Buzek bezzwłocznie polecił ministrowi łączności Tomaszowi Szyszko i płk. Zbigniewowi Tadeusiakowi, dyrektorowi Departamentu Obronności, aby stawili się w siedzibie Kulczyka. To właśnie ich podpisów brakowało na załączniku.

Załącznik 11 dotyczył zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Zgodnie z umową, France Telecom otrzymywało kontrolę nad liniami telefonicznymi łączącymi jednostki wojskowe. Niektóre z nich były niejawne. Za ich pośrednictwem prowadzono rozmowy, których treść była objęta klauzulą tajności. Teoretycznie francuskie służby specjalne, jeśli chciałyby podsłuchiwać polskich wojskowych, miałyby ułatwione zadanie.

Ale to nie był główny powód przeciągania finału transakcji. Rząd w ostatniej chwili chciał w ten sposób wymusić zgodę na wyłączenie z umowy prywatyzacyjnej spółki Emitel. Posiadała ona ponad 350 obiektów nadawczych (tzw. masztów), które umożliwiały przesyłanie sygnału radiowo-telewizyjnego.

Przedstawiciele TP SA oświadczyli, że chcą wyłączyć z umowy maszty, bo to jest dobro państwowe – opowiada jeden z negocjatorów. Kulczyk był gotów się zgodzić. Francuzi się zaparli, nie chcieli nic zmieniać. Ich stanowisko było jasne: albo maszty, albo nie ma umowy.

Sytuacja była dziwaczna. Płk Tadeusiak nie chce złożyć podpisu pod załącznikiem, który blokuje umowę. W gabinecie Kulczyka czeka poirytowany prezes France Telecom, a u premiera trwa narada, co dalej. Między siedzibą Kulczyka a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów kursuje Alicja Kornasiewicz. – Michel Bon się uparł, nie było z nim żadnej dyskusji, chciał już wracać do Paryża – wspominał Kulczyk. To on powstrzymał Bona przed wyjazdem i zerwaniem transakcji. Poprosił dyskretnie swoją asystentkę, żeby co chwilę dolewała do kieliszków koniaku. Prezesowi France Telecom coraz bardziej się to podobało, alkohol wprowadził go w błogi nastrój. – W końcu było mu wszystko jedno, czy podpiszemy umowę o godzinie 15, czy 17 – mówił Kulczyk.

Premier Buzek ustąpił. Płk Tadeusiak i min. Szyszko złożyli swoje podpisy pod spornym załącznikiem złotym piórem należącym do Kulczyka. Dzięki temu około godziny 18 udało się podpisać umowę prywatyzacyjną. Wszyscy mogli otwierać szampana i świętować. Nikt nie miał wątpliwości, że brak podpisów na załączniku 11 był tylko grą, która miała wydłużyć negocjacje.

„Gazeta Wyborcza” przytoczyła później wypowiedź jednego ze swoich informatorów.
„Pułkownik Tadeusiak [...] doszedł do wniosku, że umowa prywatyzacyjna nie zabezpiecza należycie podległych mu spraw. Nagle dochodzą nas głosy, że podobne zdanie w sprawach obronności ma Krzaklewski, ludzie z kancelarii premiera, nawet sam premier. Wszyscy mieliśmy wrażenie, że opór Tadeusiaka ma wymusić na Francuzach dalsze negocjacje”.

Przyznał to sam płk Tadeusiak: – Kwestia załącznika 11 faktycznie była tylko pretekstem. Zostaliśmy wysłani do Kulczyk Holding, aby przeciągnąć negocjacje i czekać na decyzję rządu w sprawie Emitela. Po dwóch godzinach min. Szyszko dostał telefon, że mamy jednak podpisać załącznik.

Dlaczego premier Buzek zmienił zdanie?

– Nie wiem – stwierdził emerytowany już dziś pułkownik.

Ta część umowy do dziś budzi kontrowersje. Zgodnie z punktem 5 załącznika Francuzi zostali zobowiązani do przekazania Ministerstwu Obrony Narodowej i Ministerstwu Łączności części infrastruktury istotnej z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Do dokumentu nie wpisano jednak daty, kiedy ma to nastąpić. W efekcie do dziś Francuzi nie wywiązali się z tego zapisu.
 

EmiTel to wiodący w Polsce operator radiodyfuzji i radiotelekomunikacji, świadczący także inne usługi telekomunikacyjne. Realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych.

Spółka, która widniała na liście firm o strategicznym znaczeniu w 2000 roku została sprzedana Francuzom razem z TP S.A.

W grudniu 2013  roku 100 proc. udziałów w spółce Emitel od Montagu Private Equity przejęła amerykańska firma inwestująca w infrastrukturę – Alinda Capital Partnrs LLC.

Niespodziewanie 18 marca 2010 r. Sejm RP zniósł wspomniana ustawę z 3 czerwca 2005 r., zamieniając ja na nowa, z której wymazano, bez żadnych skrupułów i poważnego uzasadnienia, fragmenty dotyczące spółek posiadających infrastrukturę telekomunikacyjną.

Biuro Analiz Sejmowych wydało 26 stycznia 2010 r. krytyczna opinie o projekcie rządu Donalda Tuska (był to projekt rządowy).

Tym samym strategiczna spółka Emitel przestała być polską spółką strategiczną, po raz kolejny przy biernej postawie polskich służb specjalnych
” – pisał Prof. Jerzy Urbanowicz.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

jednak ten Kulczyk mial leb. tylko za wczesnie MU sie zmarlo.

Wszędzie tylko spiski. Współczuję Wam. Całe życie przeżywać w takim stresie.

Mam nadzieję, że od momentu piątkowej zawieruchy i Hunty, którą wypowiedziała totalna opozycja Legalnie Wybranej Władzy to całe lewactwo zacznie,żyć w stresie i będzie się z martwiło jak przeżyć za mniej niż 2 tysiące. Zabierajcie się do uczciwej pracy ciemiężyciele Narodu Polskiego, a jak się nie podoba to na ciepłe posady do Putina wynocha tam jest wasze miejsce.

Czego jeszcze...

... nie wiemy o sprzedawczyku Tusku?

jak ocenić twój rozum, skoro nie chwytasz, że ta historia z TP SA i Emitelem nie ma nic wspólnego z Tuskiem, bo odbyła się grubo przez objęciem przez Tuska stanowiska premiera ?

Wychodzi na to,że Kulczyk wiedział co robi.....odchodząc w Wiedniu.Ale, ale czy nie warto sprawdzić i postawić zarzutów w sprawie jago zakupów i późniejszych sprzedaży majątku narodowego?. TAKIE SPRAWY NIE POWINNY SIĘ PRZEDAWNIAĆ.

Pozwólcie mu spokojnie wypoczywać.

A ja myślę, że autor tego artykułu niezbyt przyłożył się i powstał groch z kapustą. Wykaz firm strategicznych zmieniał rząd ryżego a Emitel wraz TP SA został sprzedany wg autora w 2000 roku. Co do tego ociągania się buzka z podpisaniem tej umowy to jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Przecież jest tajemnicą poliszynela, że za umożliwienie żabojadom kupienia TP S.A. poszły gratisy w tym również dla specjalistów odpowiednich służb. Skąd ten generał ojciec chrzestny partii obłudy miałby tyle kasy na koncie w banku szwajcarskim, którą mu jakiś haker podobno wyprowadził.

Mam nadzieję że rząd rozważa stosowne kroki w związku z tą sytuacją. Mam również nadzieję, że jedną z opcji jeżeli to możliwe, jest nacjonalizacja tego operatora, a przynajmniej tej części jego działalności, która ma kluczowe znaczenie dla odzyskania przez polskie państwo pełnej kontroli nad tym obszarem.

Tym dwóm Panom tj. Przemysławowi Kurczewskiemu i Christopherowi Biedermannowi pełniącym najważniejsze funkcje kierownicze w Emitelu można zwdzięczać dywersyjne wobec rządu Rzeczpospolitej działania jedynego operatora w rękach którego znajduje się cały system radiodyfuzji na terytorium kraju . Za czasów poststalinowskich Buzek dostał by za taką decyzję o wyprzedaniu w prywatne ręce Emitela kulę w łeb , jako zdrajca interesów Polski.

Można i należy sobie wyobrazić , że jedna spółeczka zwana Emitel , reprezentująca niewiadomo czyj kapitał i czyje interesy , a należąca do amerykańskiego funduszu Alinda może w każdej chwili zablokować cały ruch sygnału telewizyjnego i radiowego w Polsce.

http://www.energetykaobywatels...
przemyslaw.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

http://www.alinda.com/alinda-c...

http://www.telko.in/cfo-z-upc-...

Repolonizacja mediów jak najbardziej pożądana.Teraz to widać bardzo wyrażnie.

Sprzedam Polskę – msp.gov.pl.Aktualizacja: 2010-05-16 10:04 pm
Minister skarbu [“Jacek Rostowski” czyli obywatel Wielkiej Brytanii – Jan Vincent-Rostowski] zamieścił w tygodniku “The Economist” ogłoszenie o sprzedaży ponad 670 polskich spółek z ponad 40 sektorów gospodarki.

Ogłoszenie polskiego Ministerstwa Skarbu Państwa w “The Economist”, 8-14 maja 2010 r.
Pod ręką Platformy Obywatelskiej Polska od trzech lat żyje z wyprzedaży majątku poprzednich pokoleń i zaciągania długów na koszt przyszłych. Ekonomiści biją na alarm: sprzedaż strategicznych sektorów gospodarki na rzecz zagranicznych inwestorów nie zasypie dziury budżetowej, za to zwiększy finansowy drenaż Polski i narazi nasz kraj na “wrogie przejęcie”. Prywatyzowanie w kryzysie jest nieracjonalne m.in. dlatego, że firmy prywatne mają teraz znacznie gorszy dostęp do kapitału niż państwa, które są w ocenie rynków bardziej wiarygodnym partnerem w czasach kryzysu.

Mafia sowiecko-żydowska zawsze kontrolowała sieci w Polsce.

Art. 455 KC "Jeżeli termin spełnienia świadczenia nie jest oznaczony ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do wykonania." To na co czeka rząd PiS ? Zamiast tego otwiera się kolejne pole bezsensownego konfliktu, tym razem z dziennikarzami. Sytuacja podobna jak z zakazem aborcji. Są sprawy obecnie niemożliwe do przeciągnięcia. Przeszłaby ustawa, że UBecy dostają po tysiąc na rękę. Kto doradza PiSowi, chyba sami sobie, a jeżeli są "spece" od piaru - natychmiast zwolnić. Za dużo ostatnio tych błędów.

Przeczytaj ze zrozumieniem artykuł . Tam jest napisane , ze po sprzedaży Emitela "Amerykanom" w 2013 roku, tych zapisów o których wspominasz już nie było. Zniosła je
w 2010r. rządząca mafia z ryżym wujem w roli ojca chrzesnego .

Ale przecież kiedy Emitel był sprzedawany w 2013 roku Amerykanom to już nie była firma państwa polskiego tylko francuska, bo żabojadom sprzedał ją buzek w 2000 roku. Tak przynajmniej wynika z artykułu.

Jeśli w blokowaniu nadajników telewizyjnych przeprowadzane są z taką łatwością działania unieszkodliwiajace na oczach polskich służb, to należy się zastanowić, czy strona Kasi Tusk "Make Life Eeasier" nie ma ruchu odwiedzający generowanego sztucznie po to, aby przelewać zlecenia za kontrakty reklamowe od zachodnich firm na dziesiątki tysięcy dolarów i prać brudne pieniądze z Brukseli. Widać, że w Polsce polskie służby nie wiedzą nic.

Nie dlaczego tylko PO ile premier Buzek zmienił zdanie?

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POLSKA MUSI MIEC SWOJE WŁASNE GAŁĘZIE STRATEGICZNE ---------- WŁASNE !!!!!!!

Inaczej to zawsze bedzie na straconej pozycji -cos jak wojna niesymetryczna -trudno w niej wygrać

tuba propagandowa - media a przede wszystkim firma emisyjna -to trzeb wykupić na własność

PIS o tym zapomniał -- niedopatrzenie --i co mamy jesteśmy jak ten głuchy i ślepy -----------

sieć radarowa -wyłączona - przestrzeń powietrzna wyłączona
prawie cały kraj pozbawiony sygnału tv
co tam jeszcze wyłączyli ???????
--pewnie listę mają do wyboru, do koloru

********** teraz jesteśmy jak dzieci we mgle *********

!!!!!!!!!!!!! a to był przykład wojny niesymetrycznej technologicznej elektronicznej !!!!!!!

PIS do jasnej cholery!!
Bierzcie się za robotę z wyplenianiem chwastów, bo jak dalej będziecie tacy ślamazarni to was wyplenią i nie pomogą nawet głosy wyborców. Ostatnia zagrywka z sygnałem tv jest wyraźnym działaniem na szkodę państwa. Teraz należy wprowadzić zarząd komisaryczny a odpowiedzialnych za bez awaryjną emisję sygnału zamknąć, przedstawić zarzuty na działanie na szkodę państwa i czekać prowadząc śledztwo (bardzo ślamazarnie) aż ujawnią się ci, którzy za tym stali.
Wyrzucić z wszystkich ministerstw do naczelnika włącznie tych którzy trafili do pracy za czasów PO i SLD.
Prezydent powinien wyraźnie dać do zrozumienia, że coraz więcej głosów w narodzie jest ca wyjściem z tego eurokołchozu. Jeśli będzie to się nasilało prawdopodobnie wiosną będzie przeprowadzone referendum
1) Czy chcesz wyjścia z EU
2) Czy jesteś za zdelegalizowaniem Platformy Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji.
3) Czy jesteś za zdelegalizowaniem Komitetu Obrony Demokracji.

Co do 2 i 3 pytania jestem zdecydowanie za. Moim marzeniem byłoby zalegalizowanie tego w publicznym referendum. Myślę, ze z uzyskaniem ważności (50 procent głosujących) nie byłoby problemu, a wynik to czysta formalność. Przy urnie byłbym w razie potrzeby nawet i o 6.00 rano w niedzielę.
Z pytaniem 1 poczekałbym do następnych wyborów do parlamentu europejskiego, myślę że i tam wszystko wróci do normy, Schultze i Timmermansy wyfruną na margines, bo choć społeczeństwo zachodnie bardziej podatne na pranie mózgów, to aż takim debilizmem nie powinno się wykazać aby znów na to głosować. Trzeba dzicz przeczekać.

Nie pozostaje nic innego jak zacząć z mozołem budować własną infrastrukturę teleinformatyczną i wyeliminować tą firmę

Oddana żabojadom przez złodziejskich żydo-komuchów typu Kluczyk i folksdojczy typu Buzek i Ryży Ch.j strategiczna, państ-

wowa spółka "Emitel" razem z 350 masztami do przesyłania sygnału radiowo-telewizyjnych została sprzedana do zarejestrowanej

w USA firmy Alinda Capital Partnrs LLC. Ta rozprowadzająca sygnał wszystkich programów TVP na całą Polskę firma działa jak

putinowski hybrydowy sabotażysta ! Na skutek dywersji i sabotażu ponad połowa Polaków nie mogła oglądać orędzia Premier

Beaty Szydło do Narodu oraz transmisji z kilkunastotysięcznego wiecu poparcia dla Polskiego Rządu przed Pałacem Prezydenc-

kim - z przemówieniami Sakiewicza, Brudzińskiego i Glińskiego. Do akcji powinna wkroczyć ABW i przejąć kontrolę nad stac-

jami przekaźnikowymi "Emitel". Oraz przeprowadzić śledztwo wyjaśniające czy ta firma-matka (Alinda Capital Partnrs) nie jest

"maskirowszczikową" firmą rosyjską zarejestrowaną w USA, która wypowiedziała putinowską wojnę informacyjną Polskiemu Państwu.

Niezależnie od wyniku śledztwa trzeba tej firmie (Alinda Capital Partnrs) nałożyć dotkliwą wielomilionową karę oraz objąć

ją kontrolą ABW i SKW albo odebrać licencję w Polsce.

PS
EmiTel to wiodący w Polsce strategiczny operator radiodyfuzji i radiotelekomunikacji, świadczący także inne usługi

telekomunikacyjne. Realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych. Spółka, która widniała na

liście firm o strategicznym znaczeniu w 2000 roku została sprzedana Żabom razem z TP S.A. W grudniu 2013 roku 100 proc.

udziałów w spółce Emitel od "Montagu Private Equity" przejęła amerykańska(?) firma – Alinda Capital Partnrs LLC. Niespo-

dziewanie 18 marca 2010 r. Sejm RP (PO-PSL-SLD) zniósł ustawę z 3 czerwca 2005 r., zastępując ją na nową, z której w

sposób skandaliczny usunięto fragmenty dotyczące strategicznych spółek posiadających infrastrukturę telekomunikacyjną.

Biuro Analiz Sejmowych wydało 26 stycznia 2010 r. krytyczną opinie o projekcie rządu Tuska. Tym samym strategiczna spółka

Emitel przestała być polską spółką ! przy biernej postawie polskich służb specjalnych, które nadzorował sam łajdak Tusek.

Buzek nie mówi po angielsku, typowy polski komunistyczny profesor. Nie wiem czy on tam wyszkolony w mówieniu po rosyjsku... Dokładnie wpisuje się w obraz, że polskie uniwersytety są w 4 setce uniwersytetów światowych. Dalej niż uczelnie z Brazylii i nawet Meksyku. W studiach telewizyjnych telewizji zagraniczych rozmawiał po polsku. Nie bardzo prowadził obrady po angilsku. Śmiechu warte...

Dodajmy, że po napisaniu raportu prof. Urbanowicz niespodziewanie zmarł.

Dlaczego do dzis nie powiadomiono opinii publicznej polskiej o tym,ze pan byly premier Buzek ma paszport niemiecki,gdzie zapisane jest w rubryce NACIONALITET Deutsch,co znaczy narodowosc niemiecka.Jak taki czlowiek mogl zostac premierem,gdzie byly sluzby wewnetrzne?
Urodzony przeciez w Gliwicach.
Na Slasku kazdy kto byl urodzony w granicach panstwa niemieckiego,jego dzieci juz w Polsce otrzymywal bez problemu paszport niemiecki i tak jest do dzisiaj.Setki tysiecy ludzi na Slasku ma podwojne obywatelstwo.

A wszystko dlatego, że u szkopów cięgle obowiązują uregulowania prawne, że te ziemie są po tymczasowym zarządem polskim. Żadne umowy zawierane przez rządy III RP z rządami niemieckimi tego nie uregulowały tak jak i nie uregulowały spraw mniejszości polskiej w Niemczech. Szkopy nigdy nie zaprzestały działań aby te ziemie przestały być pod naszym tymczasowym zarządem. Jednym z takich działań jest dawanie obywatelstwa niemieckiego ludziom urodzonym na tych ziemiach. Ciekawe ilu "polskich polityków" posiada takie obywatelstwo. Takimi ziemiami pod tymczasowym naszym zarządem są Śląsk Górny i Dolny, Pomorze Zachodnie a może i wolny Gdańsk i część Poznańskiego.

To jest opis jak rozgrabiano ten kraj. Mam nadzieję, że kiedyś ten opis będzie odczytany w sądzie, a Ci którzy demontowali Polskę posłuchają go na ławie oskarżonych.

To jest tylko kolejny przyklad tzw. pelzajacego DEMONTAZU panstwa polskiego.

W podobny perfidny sposob zalatwiono:

- polski przemysl stoczniowy
- polski przemysl metalurgiczny
- polski transport (PKP, polska zegluge morska & srodladowa, etc.)
- polska TELEKOMUNIKACJE
- itd., itp.

PO-zostala tylko: ch_j, pi_da, d_pa und kamieni kupa !!!!

A co ciekawe jest w tym wszystkim najbardziej, to fakt, ze do tej pory tym sie nikt nawet nie zainteresowal, ze nie pociagnieto personalnie NIKOGO do odpwiedzialnosci KARNEJ und DYSCYPLINARNEJ.

A przeciez to osoby fizyczne byly za ten stan rzeczy odpowiedzialne ... w przypadku Emtel-a ///// nawet ten CHyzy Ruj maczal w tym palcem to widac najwyrazniej !!!!

Za taka anty-panstwowa dzialanosc .... KULA w łeb !!!!

Wyobrazcie sobie, gdyby tak zabraklo sygnalu telewizyjnego w takiej dizej czesci POLSKI, w momencie gdy general "SPAWACZ" oglaszal dnia 13 Grudnia 1981 roku, wprowadzenie Stanu Wojennego na terenie PRL-u.

Za "takie cos", to wielu wowczas odpowiedzialnych za dystrybucje sygnalu telewizji panstwowej, zesralo by sie w pizame ze strachu, a z pewnoscia pozniej straciliby zycie jako ..... SABOTAZYSCI - wyslannicy wrogich socjalistycznej Polsce sil z zagranicy !!!!

Ciekawy jestem, czy pomimo urypuklenia sie problemu oraz zaistnialej sytuacji alarmowej, czy spadna na bruk czyjes glowy, czy ktos zostanie postawiony w stan OSKARZENIA ????

Oczywistym jest, ze owczesny premier Buzek .... nas wszystkich wy-buzkowal, a CHyzy Ruj, to juz tylko dobil gwozdz do trumy Telekomunikacji Polskiej.

OJPD !!!!

ENDE

A moim zdaniem należy POsadzić za kraty odpowiedzialnych za te "prywatyzacje". Jak można sprzedawać strategiczne dla Kraju firmy? A co by było gdyby wyłączono sygnał w razie wojny, klęsk żywiołowych itd.itp. co? To samo dotyczy innych strategicznych firm. Winnych takich "prywatyzacji" należy wyłapać, rozliczyć i w skarpetach do pudła!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl